Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
5. zář 2010

@adenka84 - já si to taky bez toho svýho šmudly nedokážu představit.
Ono se někdy stane, že to nejde profouknout, že jsou tam velký srůsty. Já jsem byla v nemocnici s dvěma holčinama, ta jedna měla průchozí taky jeden a ta druhý neměla průchozí ani jeden. Hrozně moc ji to vzala, se jí ani nedivím.... Kdy se dovíš ten termín? A na jak dlouho tam pojedeš? Budeš ještě něco platit?

haaninaa
5. zář 2010

Zajímavé je, že já mám průchodné oba, ale folikuly se mi tvoří jen na levé straně 😒 😒 na pravé nikdy nic...

adenka84
5. zář 2010

Termín, by měl přijít do 6ti neděl..Budu tam 4 týdny...
Taky to nemáš asi jednoduché...Ale to tu nemáme žádná snažilka...Těhulky sice problémy mají taky, ale ty už mají to nejtěžší vyhrané...My si hold musíme ještě počkat a o něco víc vytrpět...

adenka84
5. zář 2010

Má pravá strana také nereaguje, možná to mám po slepáku..i kydž srůsty mě odstranili..
neměla jsi Hani taky slepáka?

l.u.c.i.e
6. zář 2010

Ahoj děvčata,

@adenka84, neboj se, s manželem to bez sebe vydržíte. Děláte to pro miminko. Navíc každý víkend za tebou může jezdit 🙂 Ty si tam odpočineš a budeš si užívat procedur a pak se na sebe vrhnete a hned bude zaděláno 🙂 Bereš teď antiko? Jestli ne, tak si ho nech napsat na měsíc, aspoň si o týden probloužíš procedury, jelikož při MS to nejde...

@haaninaa, my jsme taky všechno nevěděli. Udělali tam ???. Je ale lepší když se poptáš a napíšeš na kus papíru.
Myslím, že by jsi na lázně taky měla nárok. Poptej se.

m.evzenie
6. zář 2010

Krásné dopoledne,
Lucko, dík. Nevím vždy jsem Ms dostávala za 28 - 30 dní, tak ještě počkám do středy nebo čtvrtka a zkusím testík.
Adenko, to s manžou zvládnete, hlavně když ti to pomůže a brzo se zadaří.
Hani, ty se poptej, možná, že ti také lázně napíšou.
Ostatní holky zdravím.

pantomima
6. zář 2010

@m.evzenie tédy, tak to ti moc držím palce!!!

michamicha
6. zář 2010

ahoj holky,
vůbec nic nestíhám, zítra už bude doma manža, tak snad dočtu a napíšu co je u nás nového 😅

haaninaa
6. zář 2010

Ahojky holky,
@adenka84 - slepák jsem neměla. Já vlastně do dvaadvaceti let nevěděla co je to narkóza. Až když nám zjistili, že manžel nemá spermíky, tak začaly tyhle narkózy. Tak držím palečky, aby ti co nejdřív odpověděli a už si se mohla nechat rozmazlovat a užívat si procedur.

@l.u.c.i.e - u nás je problém v tom, že o tom nikdo v rodině neví a ani nechceme, aby to nikdo věděl, takže s tím poptáváním to nebude nic moc. Moje máma by na tohle nikdy nepřistoupila a neuznává tyhle metody. Takže bude anamnéza neuplná..

@m.evzenie - budu držet palečky, aby se objevily //.

Ostatní holky moc zdravím...

m.evzenie
6. zář 2010

Holky dí za palečky. Dnes jsem 39 den.
Micha, alespon budeš mít trochu volnějš, když ti manža s Vojtíškem pomůže.
Hani, to to nemáš lehké a co se poptat u nějaké tetičky či strýčka......
Pant, jak jste se dnes měli?
Lucko, jak jste si užívali vy slunečného dne, i když vítr byl studený.
Krásný večer všem.

marketa137
6. zář 2010

@haaninaa my to taky moc nikomu neříkali a nakonec se to tak nějak zjistilo samo 😒 ,a le nikdo moc o tom nemluvil. Tchýně byla i protoi svatbě takže o dítěti ani enchtěla slyšet a tchánovi jsme to řekli když jsme poprvý potratila a hledala sjme novýho doktora a on měl kontakt na jednoho z nejlepších 🙂. přece jenom 5 let čekání bylo dost dlouho a všichni si asi ymsleli že máme svatbu že jsem těhu a to jsme měli svatbu v prosinci 2002 a Viki se narodil až v lednu 2006 😉

sabcav
7. zář 2010

@l.u.c.i.e ad to oddělení šestinedělí na Loch, tak jsem slyšela buď samou chválu nebo ty samé či podobné zkušenosti jako u mě 😉 . Mě přijde, že záleží, na jakou směnu natrefíš 😉 . A taky jsme při propuštění vyplňovaly dotazníky, co je ok a co ne...co zlepšit a tak, tak snad to k něčemu bylo 🙂 . No u mě byl vrchol, když jsme zvonila na sestru, ať přijde, že potřebuju nutně pomoct a ona nepřišla 😠 . Pak jsem si za ní došla za půl hodiny sama a ona si tam vesela kafovala a drbala s ostatními 🙄 . Snad to pro tentokrát bude lepší 😔 🙂 .

sabcav
7. zář 2010

@adenka84 neboj, to vydržíte 🙂 , a pro mimčo vše, ne? 😉

sabcav
7. zář 2010

@michamicha a kde byl manžel? 😕 Snad ti pomůže a ty si trošku odpočineš 🙂

sabcav
7. zář 2010

@m.evzenie moc držím palce 🙂

sabcav
7. zář 2010

Já se chystám za chvíli na gyndu, až se zvíře prospí 🙂 . Snad to bude ok, Andí vzdoruje, co to dá 😀 a já mám z toho nervy pryč a ještě mi tvrdne břicho ☹ 😒 . Snad už jí to brzy přejde 😔 , uklidňuju se tím, že jak to přišlo, tak to skončí, a s tou naší častou frekvencí to možná bude ještě rychlejší 😀 😉 . Tak snad se nemýlím 🙂 . Večer nebo zítra dám vědět, co nového 😉 . Hezký den všem 🙂

michamicha
7. zář 2010

@sabcav manža byl na služebce, ale dneska se už vrací domů 🙂
no ale stejně to nechápu, včerejšek (přes den) to bylo šílený, malej furt blinkal, takže jsem ho furt převlíkala, to samo o sobě nesnáší, tak se vztekal, pak měl taky furt hlad a trápilo ho bříško... večer jsem ho vykoupala ve velkej vaně na lehátku (tam se mu líbí 🙂 ), nakojila a uspala kolem 9 hodiny, spal až do půl 2, pak znovu kojo v 5 a pak další kolem 8 ráno... od těch pěti teda prděl o 106, ale nebrečel, což mě překvapilo 😕 no a od rána je hodnej, po kojení si krásně odříhne (což taky neni běžný) a hlavně spinká hezky v lehátku (včera přes den naspal po kousíčkách max. hodinu nebo dvě), já se včera nestihla ani naobědvat, dojít si na záchod, natož cokoliv doma udělat 😅 furt jsem jen chovala a nosila a uklidňovala... no a dneska jsem stihla uvařit oběd, uklidit v obýváku, vyžehlit vypraný oblečky a plenky (který včera poblinkal), převlíct peřiny a dát prát cejchy, sklidit suchý prádlo z balkonu a teď čekám až dorazí manža (snad přijede brzy), abychom mohli jít na procházku, když tam tak hezky svítí sluníčko 🙂
no prostě dnešek je o 100% lepší než ten včerejšek 😅 😕 🙂 včera touhle dobou už jsem byla na odpis 😅

sabcav
7. zář 2010

@michamicha aha, tak to už se na taťku těšíte 🙂. Každý den je jiný 😉. Hlavně ať je těch špatných dnů co nejméně 🙂 . A neboj, všude je to stejný, A. bude za chvíli rok a půl a někdy je to miláček a jindy na odstřel 😀 . Dneska se fakt těším, až si jí vezme tchýně a já si "odpočinu" u gyndr na kontrole. Zrovna jsem psala ve vedlejším pokojíku, jediný moje štěstí je, že po o spí tak ty 2 hodiny a večer usne kolem 20 a když je zdravá, není po očko nebo jí nelezou zuby, do 7 do rána o ní nevím 😵 😉 . To se musím v té době zrelaxovat 😀 😉 . Ostatní maminky můžou potvrdit, že dítě kolem 2 let je v první pubertě 😀 😉 , to je furt, já ci, já neci, běhá na opačnou stranu než potřebuju, na silnici se nechce držet za ruku, válí se v obchodě po podlaze a tak 😝 . Ale i to k mateřství patří 😉

l.u.c.i.e
7. zář 2010

Ahojky,

jsme zpět z poradny. Byli jsme na kontrole ve 2 měsících. Máme 5740g a 63cm. Byli jsme pochválení, že krásně paseme koníčky a doktorka se divila, že se malej snaží zvedat hlavičku s trupem když leží na zádíčkách. Prý toto děti dělají kolem půl roku 🙂 Jsme prý napřed. 🙂 Jo a taky se celou dobu na paní doktorku smál.

l.u.c.i.e
7. zář 2010

Později si vás dočtu, malej se začal probouzet...

l.u.c.i.e
8. zář 2010

Dobré ránko, tak si vás postupně dočítám 🙂

@sabcav, je možné, že jsem měla dobré směny. Byla jsem tam totiž o státních svátcích a to byla pohodička... Pak poslední den se tam gruntovalo, jelikož byla velká vizita 😀
Jak jsi dopadla na gyndě? Snad je vše ok.

@michamicha, každý dny jsou úplně jiné. Někdy je lépe, někdy hůř. Ale nejhezší jsou stejně úsměvy, co? I když jsi znavená jak blázen a malej se na tebe usměje, tak tě to znova nabije...

@haaninaa, my jsme to taky rodině neříkali, že podstupujeme IVF. Dozvěděli se to, až když jsem byla těhotná. Věděli to jen nejbližší přátelé a pár lidí z práce. Tak budete mít anamnézu nuúplnou. My jsme jí měli taky. Stejně je to jen orientační. Důležité jsou výsledky z krve.

@m.evzenie, tak co?

m.evzenie
8. zář 2010

Ahojky holky,
Lucko, tak malému se u dr. líbilo, to je dobře, některým dětičkám se nelíbí bílé pláště....To pěkně rostete, jen tak dál.
No a já jsem včera začala špinit a dnes už se mi Ms rozjela, ale bolí mě šíleně břicho, tak sedím se složeným svetrem
na břiše. Tak asi ty hormony mají na to vliv, tak jsem zvědavá jak dlouhé budu mít cykly, teď to bylo 40 dní.
Micha, tak ať máš těch lepších dnů víc a můžeš si mateřství užívat.
Sabcav, jak jsi dopadla?
Ostatní zdravím.

ilca1
8. zář 2010

ahoj holky lucko a Mišo už jste byli miminka ukázat v natalartu?Nebo je neukážete?A jak to chodí na tom Lochotíně když porodíte, dají vam a miminku na ručučku stejný číslo nebo je popíšou na nožičce?Ve Stodě nám dávali číslo na ruku.
Jinak já cukrovka pořád stejný pořád to mam jednou v normálu jednou vysoký.... 🙄 jsem zvědavá kolik bude malá mít v pátek to jdu do poradny ,mají mě hlídat aby nebylo mimi veliký a já mam pořád strach aby neměla málo když nepřibírám ☹ tak uvidím

pantomima
8. zář 2010

já byla Terku tenkrát ukázat na konci šestinedělí, když jsem tam byla na kontrole, ale já ke Švábkovi chodím jako k normálnímu gyndaři, ale asi bych šla
ty i malá dostanete stejnej identifikační náramek se stejným číslem, nou asi měla popsanou taky, ale to už si nepamatuju 😉

sabcav
8. zář 2010

Ahoj 🙂 , večer jsem byla ko, malá ok, řádí tam jak drak , dr. jí nemohl změřit a byla blbě natočená, takže jsem mezi nožky neviděli ☹ . Ale za týden mám ve čt rizikovku dopo v Plzni a odpo běžnou kontrolu v Mariánkách, tak to by bylo, aby něco nebylo vidět 😀 😉 . I když já si myslím, že to je holka, že dr. ï my jsme viděli dobře 🙂. Akorát jsem dostala trošku sprda, jelikož mám další kilo dole ☹ , ale malá je ok, naopak nám začíná přerůstat 😕 😀 . Včera jsem byla 14+4 a malá odpovídala 15+1 🙂 . Dneska jsme byly u kamarádky, tak si holky vyhrály a my pokecaly, teď jsme u tchánů, doma je instalatér a zaslepuje vodovodní trubky v budoucí ložnici 🙂 . Andí by to při spaní rušilo, tak jsme emigrovaly sem 😉 . Akorát ten net má švagr teda děsně pomalej 😝 . Nu což, darovanému netu na zuby nekoukej 😀, hlavně když jsem připojená 😉 . Krásný den všem 🙂

sabcav
8. zář 2010

@ilca1 my byli Andrej ukázat po šestinedělí v Artu, nechali jsme jim udělat dort a dali láhev vína a něčeho ostřejšího (to nevím, co to bylo, to obstarával manžel 😉 ) a byli všichni moc spokojený 😵 .

sabcav
8. zář 2010

@m.evzenie škoda, že ms dorazila ☹ , tak holt příště 🙂

sabcav
8. zář 2010

@ilca1 ty jo, to nevím, jeslti popíšou na noži¨čce, to mi úplně vypadlo ☹ , ale při nástupu do nemocnice (aspoň já to tak měla jsem nafasovala hned ten náramek së jménem, rč a čárovým kódem, pak tam dopsali Andrej a číslo porodopisu) a Andrej po porodu hned taky dalï náramek, s jejím jménem, mým jménem, mým rč a datum a časem porodu a váhou.

sabcav
8. zář 2010

@ilca1 i když když o tom přemýšlím, tak něco na nožičce měla, pže to nešlo smejt 😀 😠 😉 , ale äsi to bylo jen číslo porodopisu, jméno nee 😕 . Že bude mimčo malý bych se vůbec nebála, kdybys jedla málo, tak ti řeknou¨, ať jíš víc a přidají ti víc inzulínu 😉 . No za 4 - 5 týdnů už budeš mít Elišku u sebe 😵 🙂

douda
8. zář 2010

Tak dietu nějak tak zvládáme zatím mě tovylítlo jen 1 na svatběkdyž jsem odhadovala oběd 🙂 , jinak jsem sedržela nic jsem si nevzala radši , holky ale já mám od pátku 2 kg dole 😔 tak doufám že bude mimi v pořádku , ketolátky zatím v normě .
@ilco ty jsi rodila ved Stodě a teťko by jsi ráda zase , tak jako asi já , já jsem tam byla moc spokojená a vůbec se my na Lochotín nechce ☹
Jinak pokud můžu poprosit tak nám držte palce zítra nastupujeme do nemocnice s Matynkou a doufám že v sobotu písnu že jsme doma a malej že je v pořádku .