Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

sabcav
1. pro 2010

@terka82 mco mi to mrzí, že už je test bez // 😢 😔 . Jj, s imunem souhlas, nejlépe u ulčové gallové. Moc držím palce 🙂. Třeba pakb udou 2 najednou 😵. A pgd v natu dělají? Ad nošení psa, tak to já nemůžu, ta naše potvora má 35 kg 😀. Mě stačí Andy s 11, když se jí nechce jít a břicho tvrdne jak kámen 😖.

sabcav
1. pro 2010

@vendulak na Andy jsem měla doporučení z natalu, na T od nikoho, prostě jsem zvedla telefon a zavolala a objednala se sama 🙂. Sem:

http://www.genetika-plzen.cz/index.php?goto=ho7...

Je to super pokoukání a halvně je to přesnější než triply 🙂 . Stojí to 1000 a každá další fotka 50,-

vendulak
1. pro 2010

@marketa137 a @sabcav holky děkuji za odpověď 😉. Sab tobě i moc za odkaz i za informaci, že jste šli sami bez doporučení 😉. Určitě taky půjdeme 🙂.
Můžu se jen ještě zeptat, abych věděla, co mě bude čekat 🙂 ... ultrazvuk bude ještě vaginální nebo už přes bříško? 🙂

sabcav
1. pro 2010

@vendulak není zač 😉 , ale určitě si tam zavolej včas, ať mají místo - většinou objednávají na ten 12-13.tt (s A i s T jsem byla ve stejný den - 12+3). Zkusí to břes bříško, když to bylo blbě vidět, tak potom vaginální 😉 . Jinak jak psala markéta, vezmou ti krev (nalačno být nemusíš), udělají vám oboum rodinnou anamnézu (takže si doma připravte, kdo kdy zhruba zemřel, jeslti máte v rodině rakovinu, infarkty, cukrovku, ať na to nemusíte vzpomínat až v ordinaci), a pak udělají utz 🙂

sabcav
1. pro 2010

Andy včera na saních 🙂:

vendulak
1. pro 2010

@sabcav Sab ještě jednou díky 😉. Už jsme tam zavolali hned 🙂. Jsme objednáni na 3.1. 🙂. Ale zaráží mě že to už budeme 13+2, ale paní to počítala a říkala, že tohle je nejbližší tak snad to nevadí a bude v pohodě 🙂.
Jé tak nějaké anamnézy zkusíme vydumat 🙂. Ještě jednou děkuji 😉.

sabcav
1. pro 2010

@vendulak Super 🙂, ale mělo by to být ok datumově - poslední možný den je 13+6 😉 , Asi mají mezi svátky zavřeno, tak možná proto 😉. Držím palce, ať je vše ok 🙂. Budete chtít vědět pohlaví ? Nám při obou holkách už pohlaví řekli 🙂 😉 a i se trefili 😵. Akorát dr. Plevák a ta jeho rychlořeč 😀 😝, na to jsem si musela přehodit v hlavě vyhýbku, takhle rychle nemluvím ani já, to jsem prý ukecená dost 😅 (no asi jak kdy 😉 ).

vendulak
1. pro 2010

@sabcav Sab jo taky nás napadlo, že tam mezi svátky asi nebudou 🙂. A skvělý tedy že to vychází dobře. Já se právě bála jestli to nemělo být jen do 13+0 🙂. Ale super tedy 😀.
Jé vám to opravdu řekli takhle brzo? 😵 No my jsme zatím rozhodnutí si to nenechat říct 🙂, snad to vydržíme 😀.

marketa137
1. pro 2010

@sabcav já byla taky u Pleváka 🙂 , ale screening mě dělali u mýho doktora a tam jsem šla až v 17tt a i když to přepnul na 3D tak pohlaví neřekl že si nebyl jistý ale řešil tam cysty v hlavičce 😒 takže sjem to pohlaví tolik neřešila a pak jsem tam byla i s manželem na 3D.
@vendulak mě dělali vaginální do 12tt a už screening dělali normálně přes pupík 😉 a měřil kolem 6cm 🙂

adenka84
1. pro 2010

Ahoj holky,
to máme tedy počasí...Zimu miluji, ale ty silnice to je katastrof..než jsme se dostali dnes domů z práce tak to trvalo skoro hodinu a to mám jen 13 km...no běs a hrůza...
Zkusím dát do alba pár foteček z lázní...a´t vidíte jakého jsme tam měli šviháka.... 😀

adenka84
1. pro 2010

Tak už jsem tam dala nějaké fotky, jen nevím jak vymazat jeden celý album, omylem jsem založila dva, a teď nevím jak ho smazat...

marketa137
1. pro 2010

@adenka84 krásný fotky 🙂 , taky bych i dala ěnjaký lázně 😀 . Já si najedu na album a po pravý straně máš červeněna změnu albu ale i smazání celého alba 😉

gab123
1. pro 2010

ahoj holky, no jsem tu zas po velké pauze,ale sem tam vás čtu,ale nepíšu!!! 😉
Markét koukám jak nám ten rok utekl našemu tomíkovi už bude v pátek rok a vám za chviličku taky.
Koukala jsem terka,že byli na oplodnění,ale ještě jsem vše nečetla.
Je tu spousta nových tváří tak se přidám tak za měsíc chcem skoušet druhé no uvidíme....
Dnes jsem byla u Boušeho na kontrole měla jsem po porodu nějak horší čípek tak jsem byla zas uvidím jak dopadnou stěry když to bude o.k tak za měsíc můžem začít ještě mě poslal na vyšetření srdce kvůli té mají vadě turner.,že byli na nějakém školení, tak prý je to lepší...Jinak skusíme vše bez léků tak na to jsem zvědavá jak tohle zas dopadne!
Jinak tam zas byla ta nepříjemná sestra špatně mě asi objednali na 1.11 a já chtěla na 1.12 tak mě ujištovala,že jsem špatně já napsala,ale pak Bouše řekl,že to spletli setry,že pondělí má štěnovice.Už jsem se neudržela a řekla,že je fakt nepříjemná...
Bouše sám řekl,že to ví a že už jí to říkali, i si pacoší stěžují....Jinak Bouše je skvělý řekla bych celý tým....
Dám sem nějaké nové foto,ale ted musím utect pak dočtu zatím..

marketa137
1. pro 2010

@gab123 to je fakt že už jsi tady dlouho nebyla 😉 . No letí to až moc rychle 😒 . tak zase budeš patřiř mezi snažilky? Tak třeba to půjde samo a rychle Tomášek se brzo dočká sourozence 😉

gab123
1. pro 2010

markét no uvidíme na po 3t se nám to povedlo hned na poprvé ,uvidím ani stímmoc nepočítám,ale chtěla bych k tomískovi partáka 😀
vendulak gratuluji ktěhu užívej je to krásný máš to celý před sebou...
sobcav to koukám,že jste začínali po prvním taky brzyčko s těhu,vid.Jak se to dá zvládnout ?
Já měla poslední těhu úplně v pohodě od začátku,ale s druhým to tak být vůbec nemusí a bojím se jak bych to zvládla ještě chodím 2dny pracovat...asi tobudu řešit až to přijde 😀

gab123
1. pro 2010

ted se mi to smazalo i s fotkama ach jo....dám jen nové fotky jdu spát !pisnu jindy...

marketa137
1. pro 2010

@gab123 tak to už je Tomík velikej a koukam že už chodí 🙂 . To ten náš se jen plazí, sice už se doplazí všude ale zatim nic víc 🙂

pantomima
2. pro 2010

pěkný zasněžený ráno!

to je mazec venku, co?jdeme s malou na mikulášskou, máme to sice kousek od baráku, ale než se tam dobrodím s kočárem a dotáhnu tam Terku, tak aby jsme vyšli o hodinu dřív 😀

m.evzenie
2. pro 2010

Ahoj holky,
to je sněhu.
Pant, možná, že to do té doby prohrnou a bude to lepší.Užijte si mikulášskou.
Adenko, pěkné fotky, lázně si si koukám řádně užila.
Vendulák, jsem objednaná taky na genetiku v Plzni, jak se jede k Olympii, na 13.12.
Gab, dlouho jsi tu nebyla a koukám jak malej dělá pokroky, už chodí.
Sab, hezky jste si sáňkování užili, to je fajn.
Mějte pěkný den.

vendulak
2. pro 2010

@marketa137 Markét už 6 cenťáků, jo? 😀 My věděli míru naposledy z Natu v 7+3 jsme měli 10,6mm 🙂. Teď mi můj gyndař udělal takovej fofr utz, že ani nevím jestli ho měřil, a kolik tedy kdyžtak měl, natožpak aby mi ho ukázal ☹.
O to víc se tedy moc těšíme na ten NT 🙂.

@adenka84 Adenko krásné fotečky z lázní! 🙂 Ve Františkovejch je to krásný 🙂. Doufám, že sis to moc užila, odpočinula a teď vám Frantík přinese to krásné štěstí! 😵 😉

Holky venku je opravdu děsně moc sněhu. F. vyjel včera z práce v 15.30 a přijel ve 21.30 😨 😖. Ty jo to je 6 hodin. Já tu byla táááák nervní ☹. A to mu normálně cesta trvá hodinu a půl 😒.
No snad bude brzy zase líp. Příští týden to prý má zase roztát. Já mám sníh ráda a na pohled je to krása 😵. Ale jak F. dojíždí daleko tak se o něj při tomhle hrozně bojím ☹.

@m.evzenie Jééé Evžen vy tam jdete taky? 🙂 Super, tak to mi pak detailně povíš co a jak, viď? 😔 😀
Já už se fakt moc těším až prcíčka zase pořádně uvidíme 😵. A že hlavně budeme mít nějakou fotečku 😵. Zatím nemáme žádnou ☹.

m.evzenie
2. pro 2010

Vendul, mi máme jednu fotečku z 9tt, teď když jsem byla na kontrole, tak mi utz dr. nedělal. Už se také moc těším
na mimíska. To víš, že ti pak podám info.

l.u.c.i.e
2. pro 2010

Ahoj holky,
později si vás dočtu. Nějak nestíhám. Malej ne a ne usnout... Venku to je mazec, co? Jinak vám posílám 2 fotky z vítání občánků.... Bylo to skvělé a užili jsme si to. Malej se tam zase kamarádil se sousedkou holčičkou 🙂

marketa137
2. pro 2010

@vendulak miminko roste docela rychlostí blesku. Já ěmla ten screening u svýho doktora a ten nemá tak perfektní UTZ jako v nemocnici nebo na genetice. 1 fotka je z 12+3tt a druhá z fakultky kde teda bylo vidět daleko víc v 13+5tt 🙂 A třeba jak dlouho nevěděli co a jak tak už jsme dle MS byla 7+3 ale dle UTZ jen 6+1 a malej měl 4,5mm a pak sjem trošku krvácela asi v 10tt a když sjem šla do nemocnice tak měl malej skoro 4cm a vypadal jako mimozemštan 😀

pantomima
3. pro 2010
https://www.youtube.com/watch?v=9Z6WgIANJUE

včerejší ohňostroj, jen jsem to blbě natočila a je to o 45°, tak kdyby jste někdo věděl, co s tím, tak poraďte 😎 😠 😖

gambrinuska
3. pro 2010

Ahojky holky 🙂
Terko tak kdy jdeš na kontrolu do Natu, jsem zvědavá co ti řekli 😔 , mně pak otravovalo že jsem musela jezdit na krav dokud HCG nebylo úplně na 0 🙄 Co ted plánujete a máš v úmyslu 😕
Já jdu v pondělí na kontrolu folikulů, jestli něco bude tak by bylo IUI ☹ , ale bojim se že zas bude prd 🙄 ale taky mě docela děsí že jak beru ty antibiotika na tu mojí hnusnou chřipko-angínu, tak jestli to nemůže mít nějakej blbej vliv, musim se zeptat 😕
Jinak furt uvažujem o dalším IVF únor-březen-duben jak to vyjde 🤐

@vendulak držim pěsti, je to úžasbý co ted prožíváš, konečně bych chtěla taky nákýho dobrýho bacila ☹ třeba toho těhu od tebe 😔

vendulak
3. pro 2010

@marketa137 Markét krásné fotečky 😵. Já už se tááák těším až budeme mít taky nějakou 😵.

@gambrinuska Gam bacily pro tebe! 😵 😉 A Terezku, a všechny holky které je chtějí! 😵 😉

marketa137
3. pro 2010

@vendulak je to památka 😉 ale nejhezčí jsou stejně z 3D, ym tam byli až ve 23tt a ty detaily byly prostě super. A to ještě malej koukal do placenty takže nejsou až tak super. Za chvíli taky budeš mít fotek dost. já si o ně začala říkat od toho 12tta třeba ve 20tt fotka na nic, ale zase jsem mohla počítat hezky obratle na páteři 😀

l.u.c.i.e
3. pro 2010

Ahojky děvčata, nejvíce ze všeho mě naštve, když napíšu příspěvek a on se smaže 😠 😠 😠

Tak si představte, že už jsem dnes dostala po 14 měsících menzes. Ach jo. Vůbec mě to nechybělo. Myslela jsem, že to dostanu až přestanu plně kojit a ono ne...

jedna11
3. pro 2010

Ahoj holky,
Terko, moc mi mrzi, ze to nevyslo. Znam ten pocit, ze uz si z predchozich nezdaru tak znicena, ze uz proste beres vse s rezervou. A asi je to lepsi, nez se na to upinat. Drzim palce do dalsiho snazeni a moc preju aby to uz bylo opravdu to posledni.

Adenko, to je skvele v jake dobre nalade jsi se vratila z lazni. Moc preju at mrska dorazi co nejdrive a vsechno muze zacit. Muzu se te zeptat co se v laznich dela? jako jake procedury se tam provadeji. vubec nemam predstavu.

Sebcav, Lucko krasne fotky.

Jinak ja bych mela pristi tyden volat na vysledky, ale tak nejak pocitam s tim, ze tam chlamydie opet budou, takze s KETU nic nebude, tak snad pristi rok.

adenka84
4. pro 2010

Ahoj holky,

Lucie, chápu, že jsi si na menzes už odvykla, ale buď ráda, že ji vůbec máš...Stejně by dorazila dříve nebo později...
Jinak umě mrška už také propukla, dorazila 1.12.Včera jsem byla odnést zprávu z Lázní mému gynekologovy, a ten mi řekl, že mám jít na IVF co nejdříve..řekla jsem mu, že na konzultaci jedu 22.12. Ptal se za jak dlouho by byli IVF, řekla jsem nejdříve v únoru...Dal mi brouka do hlavy ať si tam prý zavolám a zkusím se objednat dříve..Řekl, že jsem si měla domluvit IVF už před odjezdem do lázní a hned po lázní se do toho vrhnout...
Říkala jsem, že jsem si myslela, že to třeba půjde přirozeně..Pousmál se a řekl, že není vyloučené, že by to nešlo, ale že také nemůže říct, že by se zadařilo..Funguje mi jeden vaječník a to ještě produguje i přes braní léku malé folikuli, takže proto u mě prý Mudři z Natalartu zvolili metodu IVF e en IUI nebo přirozené snaženíčko...To já samozhřejmě všechno vím, ale co když...
Nu nic, takže jsem tam volala, měla jsem hrůzu kdo ze sestřiček to zvedne a jestli vůbec to nikdo zvedne,protože jsem volala včera ve 12:30.Naštestí to zvedla ta milá, hubená, opalená sestřička..Vše jsem ji vysvětlia, a sama řekla, že podle mé menstrulace by to dříve jak v únoru nebylo, a tak byla tak hodná a i přesto, že mají narvané termíny mě vecpala už na příští týden..
Takže 9.12. jedu na konzultaci...a v lednu jdeme zhřejmě do 3 IVF...(už, ale opravdu poslední)!!!!!!