Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

beruskkka
28. bře 2013

@amy75 Ahojky,určitě je dobré zjištovat i názory jinde, já činím totéž se vším...Takže to je fajn a určitě bych na Tvém místě také zvolila změnu caru....Jinak nevím jestli může stimulace ovlivnit kvalitu vajíček, takhle to asi myslel pan doktor? Nebo Tě to ještě nějak objasnil proč by hrála stimulace takovou roli? Pochopila bych, že nesprávnou stimulací dojde k tomu, že se utvoří bud málo vajíček nebo naopak hodně, ale nekvalitních....No každopádně at tak či onak vždycky to je a bude sázka do loterie.....bohužel 😨 Držim palce, aby to příště vyšlo, at už kdekoli ...a na Helios jsem četla na diskusích samou chválu....

l.u.c.i.e
29. bře 2013

@sabcav, ahoj holka. Koukám, že holky už ti dost vyrostly. Toto letí. Snad už budou s jarem zdravé. Ta zima je nekonečná, tak se nedivím, že jsou pořád nemocné. Opatrujte se a děkuji za gratulaci 🙂

@beruskkka, doktoři ví co dělají a pár týdnu navíc už vydržíte. To jsem nevěděla, že u vás nemůžou mrazit embryjka. Je to škoda. I když mi jsme se nikdy nedostali k tomu, aby bylo co mrazit.
Manžel měl vždy spermiogram katastrofální. Vše pod normu a nejhůř dopadla morfologie, to má vždy 0, proto nám nedělali ani to PISCI, i když jsme to měli. Dle embryoložky bysme si zbytečně vyhodili 7000 kč, že to stejně musí vybrat sama. Ze 7 vajíček se nám oplodnilio 3 a 2 embryjka jsem si nechala vložit. Naštěstí tam byl 1 bojovníček a bojuje dál a snad to vyhraje jako Matěj. Ten je taky z morfologie 0.

mufmartik
29. bře 2013

@amy75 ahojky, no já co jsem četla na diskuzích, tak tohle dr. Texl píše často, že problém vidí ve stimulaci. Ono každý centrum má na věc trochu jiný pohled a je těžký zjistit, že zrovna v tomhle je nebo není chyba. Zvlášť, když jsi po stimulaci měla celkem dost oocytů, i se oplodnily... Asi bych si zrovna kvůli tomuhle tolik hlavu nelámala. Co se týče prodloužené kultivace, tak vím, že jí tam provádějí vlastně vždycky a určitě to hodně pomůže k výběru nejlepších embryí. Bohužel nic není všemocné, já měla PK i v Natalartu a stejně se nepovedlo... Každopádně je dobře, že si zjišťuješ co a jak a určitě 3. IVF bude úspěšné 🙂 . Ono v každým centru ti poradí asi trošku něco jinýho, s čím mají oni nejlepší zkušenosti a nedá se úplně přesně říct, co je špatně a co dobře.

mufmartik
29. bře 2013

@beruskkka ahojky, jojo, Švábek je moc fajn, pěkně se s ním povídá i o jiných věcech než o asistované reprodukci 😎 . Ono ti to uteče, teď se ti to zdá do IVF daleko, ale bude to tu coby dup, uvidíš 🙂. To je pech, že nemá smysl zamrazovat embrya, ale na druhou stranu, jestli budete mít prodlouženou kultivaci, vybere se to nejlepší a ono jich pak stejně moc nezbývá. Nativ nedoporučují skoro nikde, zrazují od něj, že je malá šance úspěchu, ale na druhou stranu je spousta holek, kterým zrovna nativ vyšel, takže zase proč to nezkusit. Důležitý je, že máš fajn pocit z přístupu, ono se to nezdá, ale ta důvěra v doktora je důležitá hodně. Já jsem v Natu s přístupem doktorů nikdy problém neměla, vysvětlili mi vše, byli milí.... Přesto jsem nás teď před druhým IVF objednala do Smetanky, i když osobně já Natalartu nemám moc co vytknout, ale prostě jsem cítila, že chci zkusit i jiné centrum. Každopádně věřím v úspěch náš všech, ať to bude v Natu, Smetance nebo úplně jinde 🙂.

amy75
29. bře 2013

@mufmartik
@beruskkka no, já už se chytám všeho co se dá. Hledám informace, kde se dá, vrhneme se na Mojžíšovou, ještě koukám na bylinky, prostě co půjde, to zkusíme. Já jsem si spíš myslela, že mi pan doktor napíše, že vidí problém ve spermiích a nabídne vyšetření DNA spermií, které dělají. Protože si myslím, že na svůj "poměrně starší věk" 😉 jsem měla vajíček tak akorát - 10, to je hezký počet 🙂 A navíc se embryoložka rozplývala nad jejich kvalitou .... hmm, tak fakt nevím. Ale je to přesně tak, každé CAR to má jinak, mají své zkušenosti, svůj styl. Každopádně tak jako tak, do Natalartu si půjdeme pro mrazáčka a pokud to dopadne opět špatně, jedeme do Brna. Já také nemůžu Natalartu nic vytknout, jsem tam spokojená a vlastně tam i ráda jezdím, ale chce to změnu. I když si trošku nejsem jistá laborkou v Natu .... ale třeba je to jenom můj hloupej názor ...Nemůžu počítat 100% s tím, že to v Brně vyjde, ale budu mít pocit, že jsem udělala všechno pro to, aby jsme postoupili dále k úspěchu.

l.u.c.i.e
30. bře 2013

@amy75, nemůže být opravdu problém ve spermiích jako to bylo u gambrinusky? Jak už tu psala, tak dle Natu spermiogram ok, ale pořád měla biochemické, pak šla do smetanky a tam jim zjistili, že spermie mají děravé hlavičky a udělali nějakou novou metodu, nemohu si vzpomenout na název, došli i k prodloužené kultivaci a mají Marečka + mrazáčky.

l.u.c.i.e
30. bře 2013

@mufmartik, kdypak jdete na konzultaci do Smetanky?

alba1
30. bře 2013

Ahoj holky, tak se nám to blíží, zítra jdeme zase na ultrazvuk jak nám rostou folikuly...v pátek měly 13 - 15...tak uvidíme zítra...hlavou se mi honí všechno možný...

@amy75 takže co teď podniknete? Kdy si můžete jít pro mrazáčka?

@l.u.c.i.e a kdy vy jdete na ultrazvuk? Vím, že jsi psala příští týden, ale který den?

l.u.c.i.e
31. bře 2013

@alba1, tak to dneska už možná ukončíš stimulaci a odběr bude v úterý. Držím palečky, aby vše bylo tak jak má a našli se i spermijky. Kdypak jde na to Mesa-Tesa? V ten den, kdy bude odběr? To dělají v Natu nebo někde jinde?
Na ultrazvuk jdu ve středu a jestli bude vše v pořádku, tak mi dají zprávu pro gynekologa a už se se mnou v centru rozloučí.

l.u.c.i.e
31. bře 2013

Všem přejeme krásné velikonoční svátky a s jarem hodně zdraví, štěstí a lásky 🙂

alba1
31. bře 2013

@l.u.c.i.e jééé...tak držíme pěsti aŤ je vše oki 🙂 na odběr jdu ve středu...a v ten samý den na Borech provedou Tesa Mesa...tak hned ve středu budeme vědět jestli něco půjde použít ...

alba1
31. bře 2013

A taky všem přejem hezký velikonoční svátky...a ať se všem snažilkám zadaří 🙂

l.u.c.i.e
31. bře 2013

@alba1, aha, tak to budu moc mačkat palečky. Já jdu akorát ve středu naposled do Natalartu.

ilonaat
31. bře 2013

Ahoj holky. Tak jsem byla v patek v Natalartu. Tentokrat jsme kupodivu meli dr. Svabka a ten byl suprovej. skoda, ze az takhle pozde....Bavili jsme se o ruznych jinych moznostech, ktere by ted pripadali v uvahu, nacez jsem mu tedy naznacila, ze dalsi pokus uz budeme absolvovat v Brne. Byl prekvapeny a rikal, ze by byl rad, kdybysme zustali. Byl hodne ochotny....bavil se s nami prakticky o vsem. Nechal mi jeste jednou nabrat krev, protoze holky drzte se, z histologickeho vysetreni v nemocnici po revizi delohy, v deloze nenasli znamky tehotenstvi a v klidu me pustili domu, aniz by si potvrdili, jestli nejsem tehotna mimodelozne. Takze ted budu cekat do utery na vysledky, jestli nahodou nejsem jeste v pekne bryndě......

@alba1 Ahoj, budu na tebe (vas) myslet, at to dobre dopadne. Držím palecky

@l.u.c.i.e Takze ve stredu, doufam ze bude srdíčko bít jako zvon .....myslím na tebe 😉

@mufmartik Takže Smetanka? A kdy? Teeeda, to to leti....a za chvili uz to rozjedete 🙂 Jsem zvedava, jak se ti tam bude libit a jake podas info. Ja uz se nemuzu dockat dalsiho pokusu.

Jinak vam vsem preju krasny Velikonoce a poradne zmalovany zadky 😝 😀

ilonaat
31. bře 2013

@amy75 Ahoj....no tak my to ted do Brna budeme mit neco kolem 420 km. Je to daleko, ale proste pro uspech to neni asi nikdy dost 🙂 Budeme doufat, ze ty kilometry za to budou stat. Neni to lehke, my cestujeme taky se psem. Mame 4rocniho pittbulla a ten nedokaze byt sam ani minutu, takze ho tahame vsude sebou.
V aute jakz takz vydrzi, ale doma ne....zvlastni. 😒 Nenechavam ho doma ani kdyz jdu na nakup, protoze nasi jedinou sousedkou je ordinace ocni doktorky a ta by asi za to vití a stekani rada nebyla.
Abych pravdu rekla, do Heliosu se tesim. Budu verit, ze se zaradim mezi jejich hojne uspechy. Ted uz to jen naplanovat. Po dobu stimulace nastesti budu moct byt u nasich, bydli 60 km od Brna, takze aspon ze tak. A Petr tam teoreticky bude potreba dvakrat, coz je super, protoze pres leto je plna sezona a v te dobe ma nejvice prace.
Takze kdo vi....treba se tam sejdeme, co??? 🙂

l.u.c.i.e
1. dub 2013

@ilonaat, to snad není možné? Jak to, že tam nic nenašli, když tě přece kleslo hcg nebo ne? Kdybys byla mimoděložně, tak by se to už muselo provalit, navíc bys měla strašné bolesti v bříška. To je děsné dnešní zdravotnictví! Kam to spěje, pomalu si už všechno platíme ze svého a takto to dopadá.
Švábek je fajn. S ním jsem v ordinaci vždycky strávila klidně i půl hodiny 🙂 Jen doufám, že pozítří na UTZ nebudu mít právě Boušeho. Ten mi nic neřekne, neukáže... Jdu tam naposled, tak snad budu mít zase Rokytu.
Na tebe moc myslím a dej vědět výsledky z krve.

mufmartik
2. dub 2013

@ilonaat Ahojky, no to je dobrý, tak oni tě pustí z nemocnice, aniž by věděli, kde to těhotenství opravdu bylo? Nemám slov... 😖 . Mimoděložní už by se určitě provalilo, takže to bude v pohodě, ale to tehdy nemohli s určitostí vědět. No nic, já to fakt radši nekomentuju.
Teda, to máte doma fakt psího závisláčka 🙂 . On je holt zvyklej, že si s ním doma a drží se tě zuby nehty 😀 . To kdybys viděla našeho psa, ráno odcházíme do práce a ona ani nepočká, až se zavřou dveře a už je v pelechu, jen špičku ocasu vidím, jak zahejbá k sobě do pokoje 😀 . Ta si to vyloženě vychutnává, když má svůj klid 🙂 .
A kdy ten Helios tak cca chystáš? V létě? My jdeme do Smetanky už příští pondělí, tak uvidíme. Zítra jdeme na imunologii pro výsledky, tak aspoň oboje, genetiku i imuno, budeme mít hotový.

mufmartik
2. dub 2013

@alba1 zítra budu mačkat pěsti, aby to bylo v pohodě a našli zdravý spermijky. Pak dej určitě vědět, jak to vypadá, věřím, že budeš mít samé dobré zprávy! Drž se 😉 .

mufmartik
2. dub 2013

@l.u.c.i.e Luci, na konzultaci do Smetanky jdeme v pondělí 8.4. Objednali nás docela rychle, asi do dvou týdnů od zavolání. Tak uvidíme, na čem se domluvíme a jakej z toho budu mít pocit. Dám pak vědět 🙂 . Na tebe zítra budu myslet, ať je na utz vše v pořádku a v Natalartu se tím pádem rozloučíš 😎 .

mufmartik
2. dub 2013

@amy75 no ono opravdu skoro každý centrum postupuje při stimulaci trochu jinak, mají jiný zkušenosti a upředňostňují něco malinko jinýho. Těžko říct, co je lepší a co horší... U tebe bych taky řekla, že zrovna tohle asi špatně nebylo, jestli jsi měla 10 kvalitních vajíček. Já to měla podobně a taky embryoložka říkala, jak jsou pěkný zralý 🙂.
Ten test DNA spermií dělají v Heliosu vždycky, tak uvidíte, co vám zjistí. Ale nepředbíhejme, třeba ten mrazáček v Natu bude velkej bojovník, chytne se a až do porodu tě nepustí 🙂.

amy75
2. dub 2013

@l.u.c.i.e No, taky to mě dělá dojem, že je problém ve spermiích, ale zase na druhou stranu se nám pokaždé oplodnilo šest vajíček z odebraných deseti a ten vývoj nebyl zase tak špatný. Gambrinuska psala, že na třetí pokud šli do Smetanky a chtěli PICSI (to jsme teď měli) a tym jim to rozmluvili a dali IMSI metodu a povedlo se. Víš, já mám ale taky strach, aby nebylo něco u mě, i když mi na imunologii zjistili jen protilátky na obal vajíčka, což bylo vyřešeno Prednisonem. Mám dojem, že se u mě v těle embryjkům nelíbí, nikdy jsem nebyla těhotná ani biochem. ....
No, ještě před KET bych to chtěla s doktorem probrat, protože když jsme byli minulý pátek na krvi, tak jsem nebyla vůbec schopná mluvit, měla jsem stažené hrdlo, bylo mi hrozně, takže jsme během dvou minut byli venku z ordinace ...
@alba1 pro mrazáčka si pojedeme tak koncem dubna - začátkem května .... a to se ještě budu klepat strach, aby se embryjko dobře rozmrazilo .... já z toho nervování už asi nikdy nevyjdu, ach jo 😒
@ilonaat no, táhne mě to do Brna, ale pořád ještě v koutku duše přemýšlím o Smetance, tak nevím .... kdybych měla ještě dva pokusy, šla bych do Smetanky a pokud by to nevyšlo, tak na poslední do Brna, ale takhle .. poslední pokus před námi a já pořád nevím ... Plzeň je pro nás dostupnější a hlavně bez starostí, pokud se rozhodneme pro Brno, je to starost navíc, hlavně co s s těma našima rozmazlíkama 🙂 My je taky taháme pomalu všude s sebou 🙂 Když jezdíme do Natu, tak je to v pohodě, ale jinak bych musela zařídit hlídání - hlavně přes noc, to by je asi klepla "pepka", když by byli sami v noci doma 😀 Já bych je klidně vzala s sebou do Brna, ale jedna fenka moc auto nemusí a za Plzní by šla radši na stopa zpátky domů 😀 No, uvidíme, jak dopadneme za měsíc s KET a uvidíme... Přítel to vidí jasně na Helios, já stále váhám...
@mufmartik takže jsi to v Natu vzdala? Já myslela, že zkusíte ještě druhý pokus tam. Ale asi je to tak, že pokud nemáš úplně dobrý pocit, je třeba změna. Já si teď trošku "drbu hlavu" a říkám si, že jsem měla jít hned do Smetanky, třeba by to všechno dopadlo jinak .... ale to člověk neví ...
Tak po konzultaci v pondělí dej vědět, jsem zvědavá na tvoje pocity a dojmy 🙂

ilonaat
2. dub 2013

@mufmartik Jj, taky jsem byla v šoku, že mě pustili a vůbec nevěděli, jestli je to ok. a to jsem jim ještě říkala, ať mě tam raději nechají o den déle, abych nemusela jezdit tam a zpět takovou dálku a oni, že není potřeba. až časem se člověk dozví, že vůbec nebylo jisté.
Nicméně je to v pořádku, dneska jsem volala na výsledky krve.
Helios plánujeme na červenec. Včera jsme se na tom s Petrem domluvili.
Tak jsem zvědavá, jaký budeš mít pocity ze Smetanky. A zítra jsem zvědavá na výsledky, ale určitě budou v pořaádku 😝

ilonaat
2. dub 2013

@amy75 Ahoj, hele víš co? Ještě nepředbíhej. Třeba se váš sněhuláček krásně rozmrazí a bude chtít zůstat pěkně v teple u tebe 🙂 🙂
S těma psama je to mazec. ( Hodně jsem se zasmála) A věř, že ten náš už by šel klidně i pěšky domů, ani by nepotřeboval na stopa. Je nacestovaný do aleluja a už je ve stresu pokaždé, když jdeme kolem auta 🙂 🙂 Včera jsme jeli do lesa autem a co ten vyváděl 🙂 🙂
Ale má smůlu. Musí přežít. Když nechce být doma sám, ať je rád, že má takový komfort. V kufru místo klece peřinu a pelíšek, misku s vodou a granule. Hračky atd.....a to se přes Německo modlíme, aby to prošlo. Tam je naše rasa zakázaná a ještě je v kufru bez klece. Naštěstí máme tmavá skla. Už nás ale i stavěli, ale to byla celní kontrola, tudíž je pes až tak moc nezajímal, jen jestli nemá v kšírách zašité drogy 🙂Já měla v peněžence prášky pro něj na odčervení a zkoumali, co to je....tam jsem si říkala, ať klidně vyzkouší 😀 Šacovali nás 40 minut...hrůza. ale podruhé už věděli, že jsme to my a teď už nás nekontrolují. Už nás znají, jak jsme jezdili pravidelně 😒
Nooo, každopádně jsem zvědavá, jak to všechno ještě dopadne..... A jak je? Už je ti líp? Jasně, vím, jak se cítíš, ale už to určitě začíná být lepší.....mě hodně pomáhá sluníčko, tak už by se mohlo konečně uráčet a vylízat každý den 😎

@mufmartik Ještě k tomu psovi...... závidím ti...To my ještě nezavřeme dveře a on už přemýšlí, co by vzteky označkoval....a když se nevrátíme do půl hodiny, začne řvát, vejt....katastrofa..... Věci už neničí, ale řve takovým způsobem, že prostě doma nesmí zůstávat sám. Okolí je nekompromisí 😝
Ale jak jsme si to udělali, tak to máme. Už abysme měli baráček a zahradu a bude si muset začít zvykat, hošánek rozmazlenej......snad to bude brzy. Je to hroznej spratek. Spal by nejradej jen pod peřinou, Petra vystrnadil do jeho pelechu 😀 .....Když se venku chytneme za ruce, tak čumí, něco mumlá.....skáče nám po nich....po chvíli to teda akceptuje...ale pusa je nepřípustná 😝 tu si dáváme potají...ha haaaaaa 😀

alba1
2. dub 2013

@mufmartik tak zítra ráno jdeme na to 🙂 dneska jsme si měli vyzvednout rychle jeden papír na urologii, s tím, že už máme všechna předoperační vyšetření dělaná před 14 dněma...a nakonec jsme strávili 7 hodin v nemocnici páč chtěli všechna vyšetření udělat znovu...jsem myslela, že mi hejkne... 😒 jo a to nám po 7 hodinách řekli, že mého muže nebudou operovat páč mu naměřili tlak 180/110 tak jsem jim řekla, že po 7 hodinách čekání bych ten tlak měla taky takovej...no na EKG jsme čekali 2 hodiny...a před náma jeden člověk...to jako nepochopím... a jsme taky blázni v autě hafany...dospělá to je v poho, ale máme ted 10 týdenní štěně a to jsem fakt nedávala...no naštěstí byla extrémně hodná...tak to zvládla...sice celý den o hladu, ale většinu dne prospala, za to ted řádí jak černá ruka 😀

@l.u.c.i.e držím pěsti a dej pak vědět 🙂

ilonaat
2. dub 2013

@alba1 Držím pěsti a budu na vás myslet, ať vše proběhne jak má a s úspěchem..... 😀 ( na tu nemocnici už zapomeň, už to máte za sebou to dlouhé čekání a teď AKCE! bez nervů)
Koukám, že s těma hafanama tu máme "trápení" tak nějak všichni 🙂

mufmartik
3. dub 2013

@ilonaat ahojky, tak výsledky z imunologie máme docela dobrý, já vůbec žádnej problém, ani prednison při IVF nemám prý brát. Přítel má nízký nějaký enzymy ve spermiích, ale nic hroznýho, paní profesorka mu napsala recept na nějaký prášky, jinak nic zvláštního. Říkala, abych se ukázala, až tam půjdu na genetiku ve 12. týdnu těhotenství 🙂 . Tak snad to někdy bude 🙂 .
S těma psíkama je sranda 🙂. Naše prochrní celej den a je jí šumák, že tam je sama. Pak je ráda, když přijdem a jde se ven, ale třeba zrovna dnes bude doma sama 12 hodin v kuse a není problém... ale ona je zvyklá odmalička 🙂. Ten váš je teda pěknej žárlivec 😀. Holt tě chce mít pro sebe a nějaký braní za ruku nebo dokonce pusu? To si z něj snad děláš srandu 😀 .

l.u.c.i.e
3. dub 2013

Ahojky, jsem zpět z ultrazvuku. Doktor mi dělal oba ultrazvuky, jak přes pochvu, tak i přes břicho. Ukázalo se mu 2 gestační váčky a v jednom je miminko s pravidelnou srdeční akcí a druhé sice taky mělo pulzaci, ale malé, jsou to prý cévy a vstřebává se to. Nerozumím tomu. Měla jsem Boušeho a ten toho moc neřekne. Každopádně v papírech mám napsané, že čekám 1 embryo. Dle obrázku to ale nevypadá 🙂 Jsem v 7+2. Týden mám brát ještě prednison a fraxiparín a do konce 11tt utrogestan. ve 12 tt vypsaná žádanka na genetiku. Byla jsem předána do péče gynekologa.

sabcav
3. dub 2013

@l.u.c.i.e Gratuluju k srdeční akci a potvrzení jednoho zdravého miminka 😵 . Vypadá to, že máš "syndrom mizejícího dvojčete" - původně se zřejmě chytla obě embrya, ale to jedno je slabé a roste moc pomalu a zřejmě zanikne a vstřebá se ( i když mám známou, u které to vypadalo taky tak, že jedno zaniká, ale světe div se, vzchopilo se a dohnalo to a dotyčná má 4letá dvojčata - tak uvidíš na dalším utz) . Kdyby se ti bývalo chytlo jen jedno, je z toho zamlklé neprosperující těhotenství a revize ☹ 😉 .

l.u.c.i.e
3. dub 2013

@sabcav, na prvním UTZ před týdnem byl jen jeden váček a dnes doktor našel 2, přitom o tom druhém mi do zprávy nic nenapsal a to mi dělal 2 UTZ, jak přes to břicho, tak i přes pochvu. Ukazoval mi prosperujicí plod, krásně mu tlouklo srdíčko. U druhého to byla strašně slabá pulzace, prý jsou to jen cévy, jak řekl. O syndromu mizejicího dvojčete nic nenapsal, tak z toho nejsem moudrá. Něco jiného říká a ve zprávě mám taky něco jiného. Uvidíme za týden. To jdu ke svému gynekologovi.

l.u.c.i.e
3. dub 2013

@alba1, tak co? Jak ti je? Dneska jsem na tebe myslela, když jsem byla v Natu? Co muž? Držím palečky.