Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
2. srp 2010

ahoj,
hlásím se stále 2v1 😎 v sobotu jsme byli u ségry a v neděli jsme vyrazili na obídek do purkmistra v černicích a já pak celý odpoledne prospala, zase zlobili poslíčci 😝 zítra mě čeká snad poslední poradna, ale vidim to, že se malýmu prostě nechce ven 😒

@jitikyti moc držim palce, aby to bylo OK a byl tam ten váček s miminkem 😉

jana8
2. srp 2010

Jitikyti,myslím na tebe.....neboj vše bude v pořádku 😉 ....držím moooooooc palečky,budu na tebe myslet v 11hod a pak doufam,že se nám ozveš.....drž se 🙂

jana8
2. srp 2010

Micha,ahoj,zdá se že Vojtíškovi se u tebe líbí,uvidíš co ti řeknou zítra na poradne,možná že už se budeš otevírat....držím palečky 🙂 , možná čekal jěště na ten Váš poslední společný obídek 😝 a brzo tě překvapí 🙂

jitikyti
2. srp 2010

Díky všem za podporu. 🙂 Za chvíli vyrazím,jestli tedy do té doby nezkolabuji ☹ Pak se hned ozvu.Snad se mi to bude psát hezky.

m.evzenie
2. srp 2010

Ahojky holky,
Jitikyti, určitě už znáš výsledek, moc moc na tebe myslím a držím pěsti. 😉
Micha, Vojtíkovi se u tebe asi moc líbí, pěkně v teploučku. Zítra poradna, možná že už se dočkáš a budeš malého
chovat v náručí. 🙂
Jani, dík.

m.evzenie
2. srp 2010

Jani, to musíš čekat docela dlouho než tě na té imonologii vezmou, až v září. Jak dlouho nesmíš před brát žádné tablety?

jana8
2. srp 2010

Evženie,říkali mi,že měsíc předtím nemám užívat žádné antibiotika,tak já raději vyloučila vše i kyselinu listovou 🙂 , jinak je to tak dlouho proto,že přes prázdniny nedělají a já už to po IVF nestihla tak abych měla po IVF cyklus bez hormonu,tak proto až v září......jen mě trápí,že člověk tam půjde možná tak na 2-3krát(aspon myslím) a ještě dokud budou výsledky tak si počkám.......ale zatím nějak na to nemyslím.....zaměstnávám se prací....

petra177
2. srp 2010

Ahoj holky 🙂

trošku dýl jsem tu nebyla,ale všechno jsem dočetla. 😉 Měli jsme trochu nervy, začala jsem špinit a tak jsem radši jen ležela a odpočívala, ale teď už je to dobré 😉 Jinak mě docela začal zlobit žaludek,je mi blbě celý den. Nevíte co by pomohlo? Zkoušela jsem colu po lžičkách a žádné zlepšení, jestli mají být nevolnosti až do 12.týdne tak si ještě užiju. ☹ Ve středu jdu na ultrazvuk tak jsem zvědavá jak mimískové vyrostli 😀

Sabcav, krásně rostete, jen tak dál 🙂

Michamicha, Vojtíškovi je nejlépe u maminky 🙂 Držím palce, aby byl porod rychlý a bez komplikací a hlavně co nejdřív.

Evženko, to to uteklo, už jsi dodlabala hormony a vzhůru do snaženíčka. Myslím, že se Vám zadaří doma a moc držím palce a těším se, že budeš brzo hlásit // 😉

Adenko, hezkou dovču. Moc Tě obdivuju a fandím Ti jak jsi statečná a silná holčina. Neboj ono to vyjde!Většinou když se začne uvažovat o adopci tak se asi změní psychika a najednou to jde.Myslím na tebe.

Jitikyti, držím pěsti. Myslím si,že na mimiděložní těhotenství je HCG 1000 už dost vysoké. To bývá většinou pod tisíc.Určitě je v děloze gestační váček a vedle to bude cysta.Moc moc držím palce 🙂

jana8
2. srp 2010

Vyhlížím Jikyti,ale asi se ji ted nedočkám....zachvíli odcházím na odpolední.....moooc na tebe myslím a držím palečky 😉
Petro,jen odpočívej,neboj nic ti neuteče 🙂 ....s nevolnostmi ti neporadím,ale držím palce,ať ti je brzo lépe a ty se můžeš těšit z těhu období 😉

m.evzenie
2. srp 2010

Jani, to jsem nevěděla, že mají prázdniny, ty se maj. Moc ti budu držet pěsti, aby bylo vše v pořádku. 😅 a mohli
jste co nejdříve pokračovat v dalším pokusu.
Adenko, užij si dovču.
Peto, jen se šetři a odpočívej, držím pěsti na utz, dej pak vědět. 🙂

l.u.c.i.e
2. srp 2010

@michamicha, taky jsem stihla poslední poradnu... Třeba se Vojtíšek na svět chystá až na termín... Jen ti nezávidím poslíčky. Ty jsem neměla... Ale každým dnem či hodinou už Vojtíška budeš mít v náručí.

@petra177, nevolnosti jsem měla až do 12týdne. Dalo se to i celkem vydržet. Pomáhalo mi, když jsem si v lékárně kupovala zázvorová lízátka...

Taky vyhlížím Jitikyti. Snad je vše v pořádku.

sabcav
2. srp 2010

@jitikyti moc držím palce 🙂 a věřím, že to bude ok 😵 . Okolo 1000 jednotek by už měl být váček vidět, tak to na mimo nevypadá 😕 . V děloze je váček s miminkem a u vaječníku "jen" cysta.

@petra177 držím palce na kontrolu 🙂 . Mě je taky zle, paradoxně mi pomáhá to buď zaspat nebo něčím malým zajíst 😉 . V lékárnách prodávají zázvorová lízátka, tak je taky můžeš zkusit 😉 . Já bych je zkusila ráda, ale to opravdu s cukrovkou nemůžu 😀

U nás ráno lilo a ještě teď je mokrá zahrada, takže jsme ani nemohli jít na hřiště ani aspoň na zahradu ☹ . A večer prý mjí přijít nějaké silné deště 🙄 . Hezký den všem 🙂

haaninaa
2. srp 2010

Ahojky holky,
Sabcav - díky za tip, škoda, že jsem o tom nevěděla dřív, hned bych to vyzkoušela, teď už to nestihnu, zítra ráno v 7,30 hod jdu na UTZ a když to bude v pořádku tak hned IUI. Když to nevyjde teď v srpnu, tak hned při další MS začnu tu chilli omáčku užívat. Můžu jen poprosit o jakou se jedná, nebo kde se koupí? Začínám se nějak bát a mít divný pocit. Při poslední návštěvě v Natus e mě Švábek ptal, jestli na sobě poznám, kdy mám ovulaci. Tak pokud mě můj instinkt nezklamal, začalo to dneska ráno, tak snad to vyjde na čas.
Adenka84 - užij si dovču. Okolí Třeboně je nádherný, na kola přímo ideální. K zahození není ani Kvilda, Modrava, Javorník,... také se tam dobře jezdí na kole.
Petra177 - jen hezky lež a nech se rozmazlovat. Odpočinek ti pomůže. Lízátka zkus, za to nic nedáš. Sestřenici pomáhal kousek studeného nanuku.
Micha - Vojtíšek si určitě chtěl ještě užít poslední večeři, tak je pořád u tebe. Moc ti držím palečky, aby porod probíhal v klidu a Vojtíška si měla co nejdřív v náručí.
Jtikyti - držím palečky, aby to byla "bublinka" s minískem. 🙂

Zítra mi držte palečky,.... Pa pa

jitikyti
2. srp 2010

Ahojky,tak výši dnešního HCG mi neřekli.Byla jsem vykulená,takže jsem se zapomněla zeptat.Rovnou mi udělali ultrazvuk.Uprostřed dělohy je gestační váček 🙂 se žloutkem,echo embrya není.Asi proto,že je to brzy?Takhle to tam diktovala do zprávy.Pozvali si mě hned na středu na další krev a ultrazvuk.Z toho už budeme chytřejší.Zatím se ještě bojíme,aby to bylo vše v pořádku,proto se zatím radujeme jen trochu,každý v sobě.Kdyby to byl pseudováček,tak by to zjistili už teď?Šla jsem pak hned do práce a dorazila až ve21.30,proto píši až teď.

Petro177 na žaludek se pije i mléko.Udělá Ti to ochranný film.Cola je také dobrá.Ve středu držím palečky.
Jana8 V září půjde určitě vše dobře.Práce je dobrá na splín,ale moc to nepřeháněj.Neděláš náhodou i noční?Měla bys možná změnit práci,abys najela na nějaký pravidelný cyklus.
Haaninaa Budu na Tebe myslet.
Všem přeji dobrou noc a za dnešek mooooooooooc díky. 😀

marketa137
2. srp 2010

@jitikyti je hlavní že je v děloze, to u mě dloho nemohli nic najít a pak byl dlouho prázdný 😒 . Srdíčko je až na azčátku 7tt. Já byla dle MS už 7+3 ale dle UTZ 6+1 a Tomík měl 4,6mm 😀

Jinak Tomíka jsem dneska asi 10x přebaloala, 2x měnila prostěradlo 😒 . Tohle u Vikína neznam, tomu rostli zuby hned po dvou a ani sjme nic nevěděli 😉 . S Tomíkem se bojim jít i na nákup, protože když je v pleně víc jak pár minut tak mu to protýká 😒 takže snad bude brzy klid 🙂

l.u.c.i.e
3. srp 2010

Dobré ránko,

@haaninaa, doufám, že dneskä proběhne IUI a bude úspěšná...

@jitikyti, vidíš, že máš v děloze gestační váček se žloutkem. Srdíčko jsem taky měla až v 7tt. A co ten stín na vaječníku? Je to cysta, že? Nebo už to zmizelo? To by bylo nejlepší...

@marketa137, snad se Tomíkovi brzo zuby vyklubou a budete mít klid.

marketa137
3. srp 2010

@l.u.c.i.e on j jinak ok, pořád se směje ale ta spotřeba plen je nějaká vysoká 😀

jana8
3. srp 2010

Hezké odpoledne všem
Holky to mě podržte,mě se zdá už i o tyhle stránkách 😀 ,že jsem si Vás četla a když jsem narazila na Michu,tak už měla jinou fotku a Vojtíška v náručí 😵 tak držím palečky ať se ten můj sen čím-dřív vyplní 😉
Evženko,děkuji ti 🙂,ale začneš to ty ty // na tt 😉 věřím ti 😵
Jikyti,potichoučky blahopřeji a věřím že vše už dopadne dobře 🙂 ....jo,jo,dělám i noční,ale víš,že mě nějako nevadí,teď mám možnost přejít jinam jen na dvě šichty,ale moc se mi nechce,jenže háček je v tom že už si všichni myslí,že tam jdu ☹ ....nechci tam,protože jsem zistila,že ten pohyb v práci fakt potřebuji a sedět každý den celý ten u stolu s 10ženskými by mě fakt nebavilo,možná když budu starší,ale ted je pro mě ten pohyb důležitý a taky tam vím jací jsou tam lidi a tak ale tam....no je toho víc a vím,že bych se stresovala,kdybych tam jedu,tak by mi to taky neprospelo 😖
Haaninaa,držím palce,ať máš IUI za sebou a za 14dní na tt // 😉

m.evzenie
3. srp 2010

Ahoj holčiny,
Jitikyti, malounká gratulka, jen odpočívej a šetři se, ať je ve středu vše v pořádku a už máte velkou radost a
můžeš si pěkně užívat těhu. 😉
Jani, dík moc. 😵 uvidíme jestli se na nás štěstí usměje a podaří se doma, no už jsem říkala, že v září prostě půjdem
k dr. těhu, tak jsem sama zvědavá. 😒
Hani, držím palce na IUI, aby byla úspěšná. 🙂
Ostatní holky zdravím 😅

haaninaa
3. srp 2010

Ahojky holky, všem děkuju, že jste mi držely palečky, ale IUI se nekonala. Dneska tam byl dr. Rokyta, a na UTZ objevil jen jeden folikul a to ještě jen o velikosti 14,4. Tak ve čtvrtek jedeme znova, a že prý už to těch 18 - 19 mm doroste. Tak jsem zvědavá. Už si rovnou psal i IUI, tak už to asi udělají, ať to doroste nebo ne. Sliznici mám také o kousek menší a to piju kontryhel každý den a beru femibion 800. No, uvidíme, ale moc tomu nevěřím. Budu muset zakoupit chilli omáčku a zkusit to s ní.
Jitikyti - držím moc moc palečky, vypadá to nadějně. Tak hezky odpočívej a buď v klidu. Pak sem nezapomeň poslat nějaké těhu bacily, ať následuje další 🙂 🙂
Evženie - určitě se Vám to povede, držím palečky.
Kdepak máme Michu? Ještě tu dneska nebyla...
Jani8 - já mám v práci také pohyb, a jak říkáš ty, nedovedu si představit, 7,5 hodin být na jednom místě, to fakt není pro mě, jsem poněkud živější 🙂 🙂 🙂

Ostatní moc moc zdravím.... 🙂 🙂

michamicha
3. srp 2010

nazdárek 🙂 jsem byla dneska v poradně a konečně se něco začíná dít 😵 na monitoru už slušný velehory, Vojtíkovi se to teda opět nelíbilo a ke konci už to dával dost najevo kopáním 😀 ale sestřička zajásala, že je konečně něco vidět 🙂 dr. mi udělal jen utz, hlavička prý pěkně naléhá, jsem mu řikala, že už malýho cítim jak kope hodně nízko na pravym boku, tak na to koukal a prej jo, do zprávy mi napsal k placentě III.stupeň zralosti (to nevim co znamená), ale pokud do čtvrtka neporodim, tak jdu v pátek dopoledne už na kontrolu do porodnice 🙂 pak ještě dr. vtipkoval, že se přehnala nad Plzní nějaká bouřka, tak prý možná proto ta změna, no ale jsem zvědavá jestli bude Vojta termíňáček nebo si počká až na tu kontrolu do porodnice 🙂

sabcav
3. srp 2010

@michamicha no vida, tak to už na sebe Vojtíše moc dlouho čekat nenechá 😵 🙂 . Ad placenta, mě to taky hlídali, při cukrovce stárne rychleji, ale jaký stupeń jsem měla,netuším😕😅. Akorát po porodu, když to tam ta černoška pitvala (mmch moc super ženská), tak jsem koukala, že byla ok, krásně červená🙂.
:Stárnutí placenty

Jak už jsme uvedli, při přenášení dochází k ohrožení novorozence, v některých případech může být dokonce ohrožena i rodička. Základním problémem potermínové gravidity je stárnutí - v tomto případě stárnutí placenty. Placentu můžeme definovat jako dočasný orgán, jehož základní funkcí je výživa plodu - díky tomu se plod správně vyvíjí a roste až do termínu porodu.

Funkčnost placenty se kontroluje i před termínem porodu, přičemž lékař sleduje tzv. průtoky a zralost placenty (PLG). Když placenta "zestárne", neplní svoje funkce - pak mluvíme o insuficienci placenty. Někdy k tomu dojde před stanoveným pravděpodobným termínem porodu (např. u žen s vysokým krevním tlakem či jiným onemocněním). Pak je třeba plod intenzivně sledovat a v případě, že se dostává do nitroděložní tísně, je nutné graviditu ukončit, i předčasně.

Pochopitelně, stárnutí placenty je výraznější právě při přenášení - můžeme si představit, že životnost placenty je "naprogramována" jen na období těhotenství. Takže po termínu předpokládané "životnosti" se začne funkčnost placenty pravděpodobně snižovat, a tak nestačí pokrývat potřeby plodu. Výsledkem je tzv. přezrálý novorozenec.

@haanina držím palce na čt🙂. Omáčka je sladká chilli omáčka na kuře od exotic food, prodááv se v Hypernově a tescu, takhle je to:
http://www.japan-eshop.com/index.php?show=detai...

@marketa137 my taky dopo protekly, holt zuby jsou zuby :-/

@jana8 zdálo 😕 😀? tak to už fakt závislost 😎.

@jitikyti: krásné zprávy 😵

Andí včera usnula až v 22,15, byli jsme na návštěvě a řádila tam s dětma manželovy sestřenky (4+5+10let). Byla jsem úplně vyřízená, že nemohla usnout a mě se tak chtělo jít spát a nemohla jsem☹. Teď jsem fotila nějaké kaše a mlíčka, co už nejí na mmb a mám toho taky dost. Žehlení odkládám na večer 😉. Snad přijde manžel brzy z práce, celé dopo mi visela na noze a ještě se pokakala skrz plenku, takže za pár hodin jí vyleze konečně další zub 🙂. Hezký den všem 🙂

marketa137
3. srp 2010

@michamicha tak to už možná bude brzo 😉 , musíte s amnželem trošku přemlouvat a třeba si dá říct 😉
@sabcav Viki na to nikdy netrpěl takže u Tomíka mě to zaskočilo ale mylsim že to jsou zoubky, protože min 14 dní do pusy všechno strká a kromě průjmu mu nic neni.

nevíte jestli jsou v tescu nějaký slevy na oblečení? potřebuju už nakupovat zásoby na podzim tak nevim jestli čekat na slevy nebo už byly.

l.u.c.i.e
3. srp 2010

@haaninaa, neboj se, folikul určitě doroste a IUI se konat bude 🙂

@michamicha, to by bylo fajn, kdyby se ti Vojtíšek narodil taky na termín 🙂 Je ale vidět, že už to bude každou chvílí... Už se těšíme na fotečky Vojtíška. Jak vidíš Janě se už zdá o tvém miminku jak je tady na koníkovi 🙂

michamicha
3. srp 2010

@marketa137 Markét, myslíš dětský oblečky? já se teď vrátila z malýho tesca a nakoupila jsem tam ve slevě pár modrých věciček a pak mají novou kolekci podzim/zima a tam jsou taky pěkný věci, já ale kupovala jen do 3měsíců, protože když jsem vybírala v čem pojede Vojtík z porodnice, tak jsem zjistila, že těch pidi oblečků do 3m mám žalostně málo 😅 a jestli bude Vojta blinkací, tak bych nestíhala prát, sušit a žehlit 😅

@l.u.c.i.e no já doufám, že Vojtík dneska s tím spěcháním na svět ještě počká, manžel je v Praze na nějaké firemní akci, tak bych nebyla moc klidná, kdyby měl v noci narychlo jet zpátky do Plzně 😖

roby
3. srp 2010

Ahoj holky,
Jitikyti, hezké zprávy, tichounce gratuluji, snad vše bude vpořádku a Ty se přidáš k nám těhulkám 🙂
Jinak, my jsme se s manželem před hodinou vrátili z 3D ultrazvuku a byla to krása, máme DVD, malej se krásně vrtěl a pořád si hrál s ručičkama 🙂 OGTT (test na těhotenskou cukrovku) dopadl také dobře, negativní, takže teď mě čeká zase až poradna 19.8.
Micha, tak to Vojtíšek už za chvilku vykoukne na svět a přidáš se k mamince Lucii 🙂 Strašně rychle to uteklo 🙂

jedna11
3. srp 2010

Ahoj holky,
Jitikyti potichoucku gratuluju. Drzim palce at je vse v poradku.

Mich, tak to vypada,ze tu budeme mit druhou cerstvou maminku. Moc drzim palce at to mate s Vojtiskem brzo za sebou.
Haaninna, drzim palce na ctvrtek at sliznice i folici dorostou a pak hlavne aby se povedla IUI.

Ja nejak zacinam premyslet o tom, ze na KET pujdu az v rijnu, ze si dame v zari oraz. Jsem z toho porad nejaka hotova a chci se trosku psychicky srovnat. Jeste nejsem uplne rozhodnuta, ale asi bych potrebovala orazit.

sedmitecka
3. srp 2010

ahoj holky, moc se omlouvám, že vám sem lezu, ale moc prosím o jakoukoli zkušenost......čeká nás na podzim první IVF, ale ještě předtím mudra chce, abych podstoupila hysteroskopii, protože mi moc roste sliznice, takže je podezření na polyp v děloze , mám jít hned po další mrše, to znamená začátkem září a pak se objednat na IVF, žádost už byla poslána. chci se zeptat, kdo jste absolvovaly tenhle zákrok, doporučili vám potom nějakou dobu čekat se snažením nebo IUI či IVF? vím, že po laparce se doporučuje aspoň dva měsíce počkat, ale jak je to u hystero????? je to taky nutné? moc vám děkuji

marketa137
3. srp 2010

@michamicha tak tam se budu muset zaject podívat 😉 , já většinou jezdim na Rokycanskou a kouknu i do CA, já potřebuju hlavně bodíčka a overálky v 74 a 80 😉 , jiank asi mam vše, bundu na zimu budu mít z HM a jinak mam ještě něco po Vikínovi.

@sedmitecka určitě bych nějakou dobu dala na rekonvalescenci, přece jenom je to zásah tak aby děloha zase měla dobrou sliznici takže min ty 2m bych počkala 😉

jitikyti
4. srp 2010

Hezké ránko.Jsem vzhůru už od pěti.Nemůžu spát,jak jsem jako na trní.Včera jsem musela odejít z práce.Píchalo mě v podbřišku tak,že jsem se nemohla ani pohnout.Nevím,jestli to bylo z těhotenství nebo z něčeho jiného 🙂 .Stojím přece jen 12hodin na nohou a smíme si sednout,jen když máme půlhodinovou pauzu.
Raději to všechno u lékaře povím.Pak se Vám ozvu.Zatím přeji krásné vstávání.