Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
23. srp 2009

co mě na tom štve nejvíc, že u mně bez prášků prostě ovula neni ☹ půjdu si lehnout, jsem unavená, dobrou noc...

tereza7974
23. srp 2009

pfuj pfuj pfuj, držim palce Aduš. Já vim, že se ti bude zdát o vajíčkách co? 🙂 Už aby bylo ráno viď 🙂 Já když jsem byla u Boušeho, tak byl ukecanej až až, pořád mi tam něco povídal o dělníkách a správci toho baráku 🙂 Jedinej u koho jsem nebyla je Rokyta. Ale moc jsem si zvykla na Švábka, jsem ráda že chodim k němu. Hodně mu věřim 🙂 Je poznat, že jim nejde o peníze, protože kdyby jo, tak žádná laparka nebude a hnali by mě do IVF. Lidi co chodí nebo chodili do Smetanky na Natalart nadávají, ale já na ně nedam dopustit. Všichni mi řikaj, jdi do Smetanky, tam dělají IVF hned. Ale pokud to tak opravdu je, tak to mi přijde jako tahání peněz.

Mišáku, dobrou noc a zítra zase písni.

adenka84
23. srp 2009

Švábka mám taky nejraději. Myslím, že máš pravdu, že jim o peníze nejde, potože, kdy by jim šlo hnali by nás na IVF hned, a na nějaké inseminace by se rovnou vyprdli. 🙂
Myslím, že o ni mít nouzi o penezích nemusí, protoži mají pacientek až na hlavu. Dokonce i spoustu němců.Němci jsem jezdí taky hlavně kvůli tomu, že u nás jimto vyjde mnohem levněji než u nich. Bohužel mi takové výhody nemáme. 🙂

terka82
23. srp 2009

Jůů tady se to rozjelo. 😲 😀

Micha to je škoda. ☹
Taky bych počkala na mrchu, pokud se teda nebude někde toulat moc dlouho, a rovnou bych se objednala na IUI. Bouše moc nemluví, to je fakt, ale jinak si stěžovat nemůžu.
Micha u mě asi neni ani po prášcích, u mě asi zabíraj jen injekce. Ale já už jsem se s tim smířila a těšim se na KET(pokud to půjde, jinak holt znova stimulka). Jsem si myslela, že jo, plašila s ovul. testama a nakonec jsem se na to stejně vybodla. Bych dřív zbankrotovala, než bych těm ovulačním testům přišla na kloub. 😠

Teri mě to pečení taky nikdy nebavilo, ale teď to celkem jde. Hlavně se u toho na nějakou dobu zabavim a pak se musim zabavit uklízením kuchyně. Vařim jako chlap, všude hafo nádobí. 😅 😅
Proč bys byla magor, já jsem zase upnutá na tu naší hafinu. A to je trochu horší... 😀
A ty jsi měla nějaké problémy, že bys mohla mít něco na děloze? Neboj, určitě nenajdou nic, s čim by si neporadili a mimčo bude!
Taky jsem hodně slyšela, jak na NAt. nadávají. Zatim nechápu proč...

Vlaďko neboj. To bude dobrý. Já se tam teda strašně těšila, jsem si řikala, že se mi uleví, byla jsem nafouklá a bolavá, všude mě píchalo, si pamatuju, jak jsem měla problémy si i sednout. 🙄
Dobře se na zítřek vyspi. Budu na tebe myslet. 😉

gab123
23. srp 2009

Ahoj holčiny vy jste toho napsali četla jsem jen letem světem!
teri ta kuba vypadá moc luxusně jé já bych jela až bych brečela 😒
adenka myslím,že zrovna se mnou jses tam nepotkala byla jsem objednaná na 13h přišla jsem úplně na čas a šla jsem hned na řadu a je fakt,že tam někdo seděl,ale byl to fofr tak jsem ani nekoukala.Já chodím jen k boušemu a ten má dovču tak jsem byla prvně u rokyty.Je fakt,že bouše moc není ukecaný jen někdy!ale já jsem spokojená.Jen se divím,že tam chodím pořád myslela jsem,že budu těhu tak mě pošle ke svému doktoru a jsem tam furt no aspon mě hlídají! 😉 Jinak ti držím na zítra palečky to zvládneš!Půlka už je za tebou ještě odběr a zavedení! 🙂
micha nebud smutná ber to tak že každý má nějaký problém někdo velký někdo malý!Já jsem ovulku taky bez prášků neměla a tak nějak samo se vše srovnalo....

tereza7974
23. srp 2009

Terko já nikdy neměla ani problémy ani s dělohou ani se záněty a stejně jsem musela nějaký velký prodělat. Jediný problém s dělohou je ten, že jí mam zakloněnou, ale to neni žádná trága. Uvidim, po laparce budu moudřejší. 2.10. jdu do té poradny a pak cirka po 2 měsících vychází operace. Mamka tam teď nastupuje ve středu, tak vim, jak to dlouho trvá. Holt půjdu před vánoci a prodloužim si dovolenou, taky výhoda. Sice máme v práci touto dobou nejvíc frmol, ale oni to tam určitě zvládnou.

gab123
23. srp 2009

tereza zakloněnou ji mám taky a těhu jsem už po 3.Je fakt,že jsem po 2 podkládala zadek a byla tak 15min po sexu vleže.Vyšlo to hned na poprvý!
renap malá je pěkný špuntík já už se taky začínám těšit!

Mi jsme zas o víkendu pracovali na pokojíčku malovali jsme obrázek medvídka pú.Zítra vám ho ukážu manža je fakt šikovnej maloval ho celý sám!Měl předlohu a barvy jsme hodili od oka celkem to vyšlo!
jdu spát zatím pa

adenka84
23. srp 2009

Díky holky jste hodný,
už bych šla docela chrnět, ale musím čekat do 23:00 hod. si musím vzít Penicilin. Jsem nafouklá jak balon, ale si říkám zase lepší být nafouklá než být bez reakce. Takhle vím, že se něco děje. Akorát mi hrozně vadí, že jdu s váhou nahoru. Od Vánoc jsem přibrala přesně 10 kg, do ničeho se nevejdu a kila ne a ne dolů. Hrůza, za chvíli budu jak bečka.
Jinak lidi co nadávaj na Natalart opravdu nechápu. Já jsem s nimi moc spokojená. Jsem hlavně ráda, že nemusím dojíždět Bůh ví jak daleko. 😉

Buď ráda Gab, že stále chodíš do Natalartu.Můžeš být klidná, že jsi pod pořádnou kontrolou.Kdybych byla těhu a měla navybranou a mohla zůstat u nich taky bych neváhala, alespoň ze začátku těhotenství určitě. I když já si na svého gynekologa nemůžu stěžovat. 🙂
Jinak v pátek jsme se určitě neviděl, protože já tam byla brzy ráno.

tereza7974
23. srp 2009

Já vim, že zakloněnou dělohou to neni, prý je to jen o trochu těžší pro spermie 😀
Tak zítra dej nějaký fotky do alba s novým pokojíčkem 🙂 A ty máš nějaké problémy v těhotenství, že chodíš pořád do Natalartu? Možná že už jsi to psala, ale buď jsem to nepostřehla nebo zapomněla 🙂

terka82
24. srp 2009

Ahoj holky.

Dneska koukam nikde nikdo. 😕

Vlaďko, halooo, jak jsi dopadla? Jsem jedno velký ucho(nebo spíš oko). 😀
Za chvíli budeš jako bečka, páč budeš mít v pupíku mrňouse, tak ty kila pusť z hlavy. Určitě to neni tak hrozný, ne?

Gab buď ráda, že si tě hlídají. 😉
Těšim se na foto.

Teri mam kámošku se zakloněnou dělohou a má 2 děti vždy na 1. pokus a myslim, že žádnou akrobacii jako nohy nahoru atd. rozhodně neprovádí. Takže tim si opravdu hlavu nelámej.
Prodloužená dovča o Vánocích taky neni k zahození. 🙂 V práci si poradí, budou muset. 😉

Jinak nám měli o víkendu poslat objednávku na tu dovču, nic nepřišlo a dneska volali, že už nemají místo. 😠 😠 😠 Takže až manža dorazí z práce, musíme se na to kouknout a vybrat něco někde jinde. Našla jsem ten samý hotel, přes jinou cestovku, tak snad to tady projde. 😕

adenka84
24. srp 2009

Ahoj Tery,
tak jsem tedy. Do teďka jsem spala, docela dost mně bolí břicho a po tý narkóze jsem nějaká zpitomnělá.
Tak teď něco k mé úrodě. Měla jsem 12 vajíček, všechny byli naštěstí zralé a použitelné. Manželovo spermiogram byl v naprostém pořádku. Ještě někdy naměl tak pěkný výsledky jako dnes. Vajíček sice není moc, ale jsem ráda, že jsou alespoň všechny v pořádku. Byla tam jedna němka a ta jich měla 32, slušná úrodička.Zítra budu volat kolik se jich podařilo opodnit a večvrtek mi zavedou 2 nejlepší vajochy. Snad už to nějaké bude a pevně věřím, že to vyjde.

Tery tobě přeji, aby se vám podaříla najít nějaká jiná cestovka. Byla by škoda nakonec nikam nejet. držimpalce. mějte se krásně, večer ještě juknu. 🙂

terka82
24. srp 2009

Ahoj Vlaďko.

To se nedivim, že jsi znavená, jen se z toho vyspi. A připrav se na transfer. 🙂
Super úroda a spermio taky, to je paráda. Budete mít ISCI nebo oplodňujete přirozeně? Neni důležitá kvantita, ale kvalita. To je hlavní.
Mě jich tenkrát odebrali 40. 😀 Brácha si ze mě dělal srandu, že mi domluví brigádu někde ve slepičárně. 😠 😀
Zítra dej určitě vědět. A věř, držim palce. 🙂

Dík, tak snad když bude nejhůř, tak nějakou dovču tady poblíž seženem. Potřebujem to oba jako sůl.

tereza7974
24. srp 2009

Ahoj Aduš,
gratuluju k docela slušné úrodičce!!! 🙂 🙂 Držim palce, aby se jich vyvíjlo co nejvíc. Bože to to jde tak rychle? Odběr a za pár dní už šupky dupky do dělohy 🙂 Bože já jsem tak zvědavá, určitě to dopadne dobře. A za jak dlouho se pak dělá test? Možná už za 14 dní budeš mamina!!! 🙂 Musíš to dát a ostatní taky, pak budu věřit i sobě.

Terko, takový blbý komplikace. Ty jsi hotové FBI, když už máš stejný hotel přes jinou cestovku 😀 To bude manžel rád, že s tim nemá starosti 😀 Neboj,určitě to projde 🙂

adenka84
24. srp 2009

Děkuji holky, jste moc hodný.
Tery teda ty jsi měla opravdu velkou úrodičku, jen škoda, že ti to nevyšlo... ☹
Mám z toho taky docela strach, že se to nepovede, ale snažím se na to nemyslet. I když připravena na to být musím..
Byla tam se mnou holka je jí 30 let a ta měla 9 dobrých vajíček, ale manžel měl špatný spermiogram, skoro žádný živý spermie. Byla chudák z toho špatná, taky kdo by nebyl. Bylo mi jí strašně líto. ☹ Tak jsem jí trochu podpořila....
Taky mě překvapilo, že sdělují tyhle informace na pokoji před ostatníma pacientama. Osobně mě to nevadilo, ale říkal jsem si, kdyby mi zdělili špatnou zprávu, tak bych se asi dobře před nimi necítila. 😒

tereza7974
24. srp 2009

Tak to je masakr, ale bohužel člověk musí být připravený na všechno. I když člověk pořád věří v tu lepší variantu. No manželovi by to asi vadilo, sdělovat takový informace před cizími lidmi. Manžel má naštěstí spermie na jedničku.

adenka84
24. srp 2009

Tak to buď ráda Tery, že manžel má spermie v pořádku. Budete to pro váso to snažší. Nebudete zhřejmě muset na ICSI, protože pokud má manžel dobrý spermiogram není to zapotřebí. Tím pádem ušetříte i dost peněz. Protože ICSI se narozdíl od IVF hradí z části hned na poprvé.
My jsme museli zvolit právě to ICSI, protože manžel měl kolísavé výsledky spermiogramu a tak jsme chtěli mít jistotu. 🙂

gab123
24. srp 2009

Ahoj holky!
adenka tak to je skvělý 12 vajochů,když budou na jedničku tak ti stačí!Hlavně si odpočni at jsi na čtvrtek fit a nenervuj se!Mysli na něco jiného já vím,že je to těžké,ale zmákneš to 😉
Docela bych byla vyřízená z toho,že vám ty zprávy poví tak přede všemi na pokoji.Hlavně že jte spg měli v pořádku!
tereza já jsem těhu byla 2X a vždy jsem potratila pak jsem šla na genetiku a našli mi vadu v mém karyotypu tůrnerův syndrom tj.že když to bude holka tak může žít,ale je malá a nemůže mít nikdy své děti,ale nemusí se to vždy prokázat.Čekáme kluka a je zdraví tedy podle testů!
teri to by mě jako naštvali tak at se snaží a něco vám najdou at si užijete fain dovču!
Jdu vám do fotit ty obrázky,ale ještě to není hotové jen vám chci ukázat jak je manža šikovný!
Pod ten obrázek přijde ještě burdura s oslíkem pů. tak za chvilku budou v albíčku!

gab123
24. srp 2009

už jsem je tam dala jsou v albíčku u testu.Ten přebalovák manža taky dělal.Až doděláme postýlku tedy manža tak pak přidám foto jak to vypadá vše hotové!

terka82
24. srp 2009

Terko to byla cestovka, kterou mam v oblíbených už hodně dlouho, tak jsem tam koukla a hurá. No a už máme i objednáno a potvrzení je na cestě. Manža telefonoval jakou dobu s nějakou němkou, tak snad bude lepší než ta češka, co se na nás vybodla. 😠 Nakonec je to teda trošku dražší, ale zase o den delší.

Vlaďko jj úroda byla pěkná a ještě nám zbylo 9 eskymáčků, tak snad zabojuje některý z nich a hlavně aby byl zdravej a nedopadlo to jako pposledně. 😔
Snaž se se na to moc neupnout, i když zklamání z případného neúspěchu tu bude asi vždycky. Ale držim palce, ať tebe nepotká. 🙂
Je to divný viď, že to říkaj takhle veřejně. Jsem se pak taky cítila trochu blbě, když tam se mnou byly paní a obě kolem 10 odebraných vajíček a já 40.
Manža taky se spermíkama nemá velký potíže, na jedničku to teda asi neni, ale ISCI bych si nechala dát vždy. Nejde přece jen o kvalitu spermií, ale i třeba o pevný obal vajíčka. A byla by škoda, přijít o vajíčka jen kvůli ušetřeným penězům.

Gab jdu kouknout do alba, jestli už tam něco je. 🙂

adenka84
24. srp 2009

Tery, s tím ICSI s tebou souhlasím. Lépe připlatit než pak litovat. V takové situlaci na peníze nekoukat.Peníze budou mi ne.

Gab. moc krásný pokojíček. Manžel je šikula. Zaslouží si pochvalu. To se to bude tomu vašemu drobečkovy bydlet...
Opravdu to je moc hezké.. 🙂 🙂

adenka84
25. srp 2009

Ahoj holky,
tak jsem volal do laboratoře a zdělili mi celkem dobrou zprávu. Přijalo se 9 vajíček, tři bohužel nevydrželi, ale nevadí, jsem ráda, že se udrželo, alespoň to. 🙂
Manžel je šťastný jako blecha, stále mě přesvětčuje, že tentokrát to už vyjde. Je ještě horší než já. snažím se na to nemyslet, i když to není jednoduché.
No uvidíme, necháme to na osudu. ale pravda je jedna, že 9 je moje šťastné číslo..... 😉

gab123
25. srp 2009

ahoj adenka tak to je skvělé 9 vajochů to mám radost!Jestli je 9 pro tebe štastné tak se na vás taky určitě usměje štestí!Moc vám to přeju!

teri 😉 tak to je skvélé,že dovča vyjde!

adenka84
25. srp 2009

Mockrát děkuji Gab. Podporu teď potřebuji jako sůl. Měj se papa. 😎

jklm
25. srp 2009

kto chce na stretko som z plzne mam 2 syna tesiim saaa odpiiste

marketa137
25. srp 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem byla na screeningu a krev bude až za týden , ale UTZ je ok. NT 1,6 a nosní kůstka je přítomna. M8 už 6,2cm a vše je v pořádku tak už jsem rošku v klidu. V albíčku mam fotku, ale kvalita bohužel nic moc 😒

terka82
25. srp 2009

Ahoj holky. 🙂

Vlaďko to je skvělá zpráva. Ať bobísková dál krásně bobtnají. 🙂
To je super, že je manža šťastnej. Moc vám držim palce. škoda, že tu nebudu, až budeš testovat.

Gab jj teď už snad žádná komplikace nenastane. Už jsme to i zaplatili, tak by mělo být vše OK.
Obrázek parádní. Manžel je šikula. 😉

Markét koukala jsem na fotku. 😵 Super, že je mimís v pořádku, konečně bezproblémový UTZ, viď? Vždyť už si to taky zasloužíš.

marketa137
25. srp 2009

Terko, jo to máš pravdu. Konečně UTZ bez problémů. A už ho dělali přes břicho 😉 , naštěstí doktorka hned mluvila, nesnášim když někdo kouká na UTZ X minut než řekne že je to ok 😒 . Jen říkala že se asi brzo dopracuju ke klasický cukrovce a už te´d co pícham 6 dní tak mam modřiny na stehnech 😒 . tentokrát si je pak vyfotim a´t mam nějakou památku 😉 . Stejně jsem si oddychla až když řekla že NT je 1,6, takže až te´d si říkam že to už snad dopadne dobře a říkam si že kdybych nastoupila v ten pátek do nemocnice tak by možná udělali zákrok aniž byl potřeba 😒 . Doktorka která právě říkala že to vypadá jako neprosperující těhu mě dělala dneska UTZ a sama říkala že oni něco vidí ale i ta ženská musí vědět jak se cítí a že je dobře že jsem řekla že nastoupim až v pondělí. tak možná kolikrát to ukončí úplně zbytečně ☹ . Radši nemyslet 😉 a za 4tt zase krev a to jsou určitě ty trippl testy.
A Ty si užij dovču a pořádně si odpočiň a naber sílu do dalšího boje, už se Tě to taky blíží vi´d.
Adenka to je super, lepší míň a kvalitní než jich mít hodně a k ničemu. te´d jen aby se hezky mimouší zavrtali 🙂

terka82
25. srp 2009

Markét to je fofr, už přes břicho. Tobě už tady vlastně svítí 13tt, to je děs, jak to letí.
Teď už to bude jen dobrý, uvidíš. 😉
Je to fajn, že to doktorka uznala, takových moc není.
Už bych tam nejradši mazala hned, na tu krev. Snad už to bude v pohodě a budem moc zase začít. Kolem mě všichni těhotněj a já jen čekam. 😠 Ale kdo si počká... 😀
Já už se na tu dovču tak těšim. Jen mam bobky z letadla. 😅 Jak jste ho snášely vy, co už jste letěly?

marketa137
25. srp 2009

No ona mě řekla abych si odložila a já se začla svlíkat a ona že kalhotky si už mam nechat že to vezme přes břicho 🙂 . jen jsem koukala že 20.7. tam byl rozdíl 9 dní ve velikosti a dneska je to jak dleš MS tak i UTZ stejný. Fakt to nějak letí, ale ten začátek je vždycky nejistý tak jsem ráda ale kolem 20tt by se to mohlo zpomalit 😉 . jen si na dovče hezky odpočiň a zrelaxuj a pak se vrhnete do dalšího boje a vy máte zamraženo ne, tak to bude jednodušší 😉

adenka84
25. srp 2009

Ahoj Markét, jsem ráda, že už je u tebe relativně vše v pořádku. Konečně můžeš být klidná. Už jsi si zažila taky dost nejistoty a hlavně stresu,co? Teď už bude určitě vše v pořádku. 🙂

Tery tobě přeji ať si pořádně užijete dovolenou. Hlavně ať vám celá dovča proběhne v pořádku. S lítáním zkušenosti nemám, ale moje tchýně říká, že to nic není.Jen, že při startu ji vždy zaléhají uši. Přišla na to, že když poliká nebo žvýká, tak je to OK. Tak si sebou raději vezmi dostatek žvýkaček.. 😉