Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
1. říj 2009

Díky jsi hodná.
Myslím, že všichni jsme si tu prošli vším možnáým. Nejvíce asi terezka. Ale ona je silná a zvládne to. My ostatní samozhřejmě taky. Mějte se krásně papa.

jana8
1. říj 2009

Něco jsem si tady od vás pročetla.... vím,že terezka asi nejvíc si toho prošla ...je to taky hodně statečná holka....ale víra v lepší budoucnost a naději,že všechno bude lepší nás spaja a taky je úžasné si mít s kým promluvit .....myslím s někým jako jste vy.....všechno vysvětlíte, poradíte a povzbudíte a hned je člověku lépe 🙂 ..díky..Přeji Všem hezký den a nestrácejte naději bude lépe.....pa pa

vendulak
1. říj 2009

adenka moc ti děkuju 😉 . Bohužel spermiogram vpořádku nemáme ☹ . Můžu se zeptat jen tak orientačně, protože já se v tomhle fakt vůbec neorientuju, na kolik vás vyšlo IVF s ICSI? 😉
A držím ti moc a moc palce, ať máte ty nekrásnější Vánoce 😉 😅 .
Jinak já se Jani taky těším, ale zároveň i strašně bojím ☹ . Vůbec si to nějak nedokůžu představit ☹ .

l.u.c.i.e
1. říj 2009

Ahojky holky, všechny zdravím.
Vendul, neboj se, i vy to zvládnete. My taky musíme na IVF s ICSI. Injekce na stimulace vyjdou kolem 5000kč, 7000kč za ICSI a 2500kč za zmražení embrií. My jsme si ještě museli zaplatit 2500kč za zmražení spermií, jelikož jich máme opravdu málo. Ale naštěstí nám to rozdělili na 4 dávky. Pokud si nebudete chtít připlatit na injekce na stimulaci, tak pojišťovna pokryje to základní. To se potom rozhodnete, co a jak. Vše vám včas vysvětlí. V Natalartu jsou moc fajn a pomůžou.
Jojo, to máte naprostou pravdu. Terezka je velmi statečná a vším čím si prošla jí nezávidím, naopak jí moc obdivuju, že všechno ustála. Věřím, že i na ní se usměje štěstí a dočká se miminka. Mooooc ti držíme pěstě, aby jsi už mohla taky začít se stimulací. Jak to teď vypadá?

michamicha
1. říj 2009

ahoj 🙂

adenko, já byla na tom, že pojišťovna hradí jen 6 pokusů IUI 😕

jinak já dneska testovala, jsem 14.den po injekci (pregnyl), test byl negativní a trošku špiním, tak to vypadá asi na mrchu ☹ ale počkam ještě do zítra, jestli se to rozjede, tak si zavolam do natalu abych se domluvila na tu stimulaci s injekcema a na další IUI 😉

tak a teď si jdu lehnout a jdu dospat tu příšernou noc, kterou jsem trávila na služebce ... měla jsem pokoj s kolegyní, která byla s ostatníma popíjet a vrátila se na pokoj až ve 2 ráno docela napitá podle toho jak rámusila...
a ještě navíc jí každou hodinu zvonil telefon, nevim kdo jí takle v noci mohl volat, ale fakt každou hodinu mě vzbudilo zvonění nebo pípání telefonu 🙄

terka82
1. říj 2009

Ahoj holky.

Teeeda tady se to dneska rozjelo. 🙂 Konečně je co dočítat.

Je to fakt milý, jak tady na mě myslíte. Dík. 😅 Já myslim, že máme každá něco. A to že jsem to ustála?? No kdyby jste mě občas viděly, když neni manža doma a padne na mě depka... Jenže se nedá nic dělat, než se oklepat a jít dál a znovu do boje. Kdyby to šlo, pořídit si toho mrňouska jinak(samozřejmě kromě adopce, která je ale taky na hodně dlouhé čekání), tak už jsem tenhle způsob zabalila. 😀

Jinak IUI hradí pojišťovna 6x do roka.

Jakpak asi dopadla dneska Terka?? 😕

Aduš kdy máte jít na transfer?

tereza7974
1. říj 2009

Ahoj Terko, MS samozřejmě dorazila, jen se mrcha trochu loudala 🙂 Tak zítra vyrážim do FN, jsem objednaná na půl12. Docela bych na tu laparku šla v prosinci, abych byla na svátky doma 😀 Teď jsem si dočetla, že ti ty testy zas až tak dobře nevyšly!? Jak je to možný? Člověk čeká takovou dobu....Ty jsi tam psala, že sami neví co ti vlastně vyšlo pozitivní, už víš něco blíž?
A co ty Aduš? Koukam, že bys děti chtěla rovnou tři 🙂

adenka84
2. říj 2009

Ahoj holky.
Vendulák na kolik ti vyjde ICSI ti naprosto dobře popsala u LUCIE.
LUcie držím palce ať se vám zadaří.
Micha mich nic nevzdávej spoustu dalších pokusů máš před sebou. Něchtěli by jste raději zkusit IVF místo další IUI?
Terka82 nebuď smutná bude to vše Ok. Depku máme všichni nesmíme se jí podávat. Jsi silná holka a nic není ještě ztraceného.Kdy půjdu na transfer ještě nevím, čekám teprve na mrchu pak se musím teprve objednat na UTZ a pak se uvidí...
Terka 7974 to je, ale mrcha viď...
Děti bych chtěla opravdu 3. Počítáme s dvojčátky a až by odrostli tak bychom chtěli ještě jedno, abychom nebyli brzy sami.. Pokud bude teď jedno tak se spokojíme možná jen se dvěmi...Kdoví snad se zadaří alespoň jedno...

Holky mějte se krásně držím vám všem palce papa.

l.u.c.i.e
2. říj 2009

Ahojky holky, jak se máte? Doufám, že lépe než já. Mám depku. Dnešní kontrolní ultrazvuk, opět dopadl blbě. Jak mají být velký vajíčka před odběrem? Doktor hlásil 14, 14, 13, 12... a pak řekl, že jsou stále malé. To jsem devátý den stimulace. Prodloužil mi stimulaci do neděle, v pondělí ultrazvuk. Když nevyrostou, tak prý už si injekce musím zaplatit v plné výši. Dnes jsem vyčerpala všechno, co platí pojišťovna. Na těch krabičkách jsou dost vysoký ceny. Z dnešním dnem mě stimulace vyšla na skoro 6000kč. Já se z toho zblázním. U nás nemůže jít nic normálně. ☹

tereza7974
2. říj 2009

Aduš, ty už počítáš s dvojčátky 🙂 To je krásný!! Držim ti palce, aby si ti přání splnilo.
Nejen tobě, ale všem, které chtějí otěhotnět 🙂
Tak na tu laparku jdu už 18.10!!!! To je fofr, tak mě ten doktor zaskočil, že jsem se ho vůbec na nic nezeptala a teď mam v hlavě miliony otázek 😀

terka82
2. říj 2009

Ahojky. 🙂

Terko testy jsou pořád stejně na hoňo. V úterý jdu znova na náběry, ale do FN, aby zjistili jestli jsou to opravdu protílátky proti HSV a v tom případě nasadili nějakou léčbu(vit. C evidentně nezabírá) a nebo jestli je to něco jiného. Jen doufam, že mi nenasadí na další půlrok jinou léčbu. ☹
S tou laparkou to je super, že půjdeš takhle rychle. Za necelé 3 týdny už to budeš mít za sebou. Pak se honem dáš do kupy a hurá na to.😀
To znam, taky se vždycky zapomenu na spoustu věcí zeptat.😅

Aduš já to neberu jako že je vše ztracené, jen už mě to čekání neba a vyhlídky na lepší zítřky v nedohlednu. 😖

Lucko před odběrem by měli mít myslim kolem 18mm - 20mm, takže folíkům ještě trochu schází. Snad to do pondělí doženou, abys nemusela nic dokupovat. Ty jsi říkala, že máš Puregon, viď? Jsem se taky vždycky kácela, když jsem viděla ty částky na krabičce. Naštěstí teda mě stačila 9ti denní stimulka. Držim palce, ať dorostou. 😉

l.u.c.i.e
2. říj 2009

Teri, doufám, že už ti konečně ve FN zjistí co to tedy je a snad už nasadí tu správnou léčbu. Dej pak vědět, jak jsi dopadla.
Jojo, beru Puregon a Orgalutran. Snad máš pravdu a dorostou... Musí!
Terezo, neboj, laparku zvládneš a pak honem do mimi 🙂 Hlavně, že už se to tak posunulo dopředu.

sebikova
2. říj 2009

Ahoj holky. Je tu mezi Vámi nějaká, co byla 20.9. 2009 na transferu v Natalu? A asi 5.10. 09 by měla jít na krev?

adenka84
2. říj 2009

Ahoj holky,
Tery tak to je bezva, že ta lapakra bude tak brzy. Uteče to jako voda a už budeš v pořádku a můžeš se opět pustit do boje o mimi.

Terezko82 tobě držím palce ať si co nejdříve v pořádku. Je to šílený stále na něco čekat. Snad ti už brzy pomůžou a nebude potřeba nějaká zdlouhavá léčba.

Lucie neboj bude to v pohodě, oni určitě dorostou. Já měla před odběrem 13 filikulů největší byl 18 ten byl jediný dva 17 tři 16 a zbytek 15,5, takže v normě byl pouze jeden a to ještě na hranici. Tak neztrácej hlavu a buď v pohodě.
Mějte se krásně pa a dobrou noc všem.

gab123
3. říj 2009

Ahoj holky nějak jsem se sem neměla čas na vás kouknout,ale od zítřka jdu na mateřskou tak se budu doma asi nudit!Byli jsme v úterý na kontrole už máme 1,9kg prý jsme akorát tak doufám,že malej bude mít tak 3kg to stačí na vyprdnutí 😀 jinak se vše blíží no zatím jsem v klidu!

Jinak vítám nové holky!
Do natalartu se neboj te jsou tam fakt super až na jednu sestru tu určitě poznáte tak se nedejte! 😠
Adenka já chci taky 3,ale nevím kam by jsme je dali bydlíme v podkrový a zas tak velký to nemáme,ale 2 jsou taky dobrý!

Vendul a jani peníze zatím neřešte s tím si začněte dělat hlavu až ten problém fakt přijde,protože třeba je nebudete ani potřebovat!Mi si taky dělali hlavu a na konec prostě zbytečně!
Vím,že když nejsou je to špatný,ale zatím si nepřidělávejte vrásky!Myslete pozitivně!!!!!!!!!!!

gab123
3. říj 2009

U nás jinak nic nového pěkně se kulatím špatně spím a mám nějak krátké ruce.Za chvíli jdem s kámošema na véču už jsem někde nebyla ani nepamatuju vůbec si neumím představit že budu takhle věčně doma! 😝 uf to bude dřina!Tak zatím pa

adenka84
3. říj 2009

Ahoj Gab, to je fajn, že máš vše v pořádku. Neboj nudit se doma nebudeš. Budeš odpočívat arozmazlovat se. Taky budeš alespoň víc s námi ve spojení.
Měj se moc pěkně a uží si dnešní večer papa a dobrou noc všem.

terka82
4. říj 2009

Krásné nedělní dopoledne přeju. 😀

Lucko snad už se to konečně rozštípne. Ale z té léčby mam strach, snad to fakt nebude na dlouho. 😖 No uvidíme v úterý, co mi poví.

Sebiková žádná taková tu neni. Držim palce. 😉

Aduš dík. 😉

Gab ahoj. 🙂 To je strašný, jak to uteklo. Za pár týdnů už budeš mít nrňouska u sebe. 😵 Míry má krásný.
A co takhle nějaké nové foto?
Jen pěkně odpočívej, dokud můžeš. 😀
Jaká byla večeře?

gab123
4. říj 2009

Ahojky Teri zrovna mi to říkala švagrová at si udělám nějaký akt s bříškem,že mám fakt jen to bříško tak já něco vykouzlím,ju!
Véča byla skvělá přišli jsme v půl 12h a já jsem dnes nějak zmlácená!
teri neboj přeci to nemůže vše trvat věčně!Uvidíš v úterý!

jana8
4. říj 2009

Ahoj holky,
každá z nás odpočítává dni....a čeká na lepší chvilku......já taky....už se nevím dočkat,co my řeknou v Natalartu...
Vendulák,dej pak vědět,jak jste dopadli...držím palce.. 😉 ...
Gab, děkuji,ale to se nedá neřešit...ty peníze...zkouším na to tak trochu nemyslet..ale je to těžký....snad to nějak zvládneme...a neboj doma se nudit nebudeš....budeš se připravovat na příchod nového člena do rodiny,tak si to vychutnej a ani se nenazdáš a jsi doma z porodnice....a už víte co to bude? nebo chcete to vůbec vědět nebo se nechat překvapit?....držím palce ať to jde jako po másle... 🙂
Lucie,držím palce na zítra....hlavně neztrácej naději..neboj zítra budeš milo překvapena...dej pak vědět...budu na tebe myslet.... 😉
Terko,taky už budeš zachvílku vědět co dál...doufám,že už bude vše ok....a doktor Vám řekne samé pozitívne zprávy..držím palce... 🙂
Všem Vám přeji nádherné nedělné odpoledne 😅

roby
4. říj 2009

Ahoj holky, jsem mezi vámi nová a také mě trápí problém s otěhotněním. Před 14 dny jsem podstoupila (na doporučení své gyndr.) laparoskopii a hysteroskopii, kde mi zjistili průchodnost vpořádku, děloha vořádku, ale bohužel ložiska endometriozy a některá bohužel nešla odstranit. Tahle nemoc prý brání právě otěhotnění. Také mě trápí dlouhý cyklus, bez Agolutinu prakticky nedostanu menstruaci, neprobíhá u mě ani ovulace. Přikládám to vše té endometrioze. Jinak hormonální profil mám O.K., manžel spermiogram výborný. Snažíme se už více než rok a moc si přejeme miminko, ale to my určitě tady všechny 🙂

Chtěla bych se Vás zeptat, zda nevíte, jestli si centrum asistované reprodukce mohu vybrat sama nebo jestli musím tam, kam mi řekne doktorka? Chtěla bych do Natalartu v Plzni, protože bydlím v bývalém okrese Klatovy, takže by to pro nás bylo nejlepší a čtu, že jste tam spokojené. Ke gyndr. totiž chodím v jižních Čechách, protože jsem tam chodila do školy a tudíž by mi asi doporučila CAR v Českých Budějovicích, ale to je pro nás trochu z ruky.

Zítra jdu na kontrolu ke gyndr. po laparce, takže uvidím, co mi řekne. V nemocnici mi doporučili co nejdříve IVF, protože těhotenství je prý nejlepší na léčbu endometriozy.

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale poprvé jsem vám o sobě a svých problémech chtěla napsat co nejvíc.

adenka84
4. říj 2009

Ahoj Roby, myslím, že Centrum si můžeš určitě vybrat sama. Záleží to pouze jen na tobě a pokud je Natalarta pro tebe nejdostupnější není co řešit. Zítra se prostě domluv se svojí gyndařkou a popros ji ať ti dá doporučení prvě tam. Pokud ti bude dělat problémy. Tak si z toho nedělej hlavu. Písní nám mi tě pošlem číslo do Natalartu a ty se tam prostě a jednoduš objednáš. Tam totiž můžeš i bez doporučení...

roby
4. říj 2009

Díky Adenko, doufám, že mi problémy dělat nebude, ona je hrozně fajn, vždycky se mnou všechno koonzultuje a vysvětluje a hlavně na nic nečeká a chce se mnou něco dělat, i proto mě celkem za včasu poslala do té nemocnice. Ale je fajn, že si teda centrum můžu vybrat sama, a že tam můžu i bez doporučení.

adenka84
4. říj 2009

To víš, že můžeš a neboj budeš v pořádku.Držím palce měj se ahoj.

michamicha
5. říj 2009

ahoj holky, tak já opět nic ☹ v pátek jsem volala ráno do natalu, abych se domluvila co dál, tak mi sestra řekla, že mám zavolat odpoledne, jenže já zapomněla, že v pátek tam jsou jen do 14 hodin...tak jsem volala teď a mám přijít na konzultaci ve středu v 11... no jsem na to zvědavá, ale už mě to přestává bavit, pořád zkoušet a nic z toho ☹

roby
5. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska byla na kontrole po laparce u své doktorky a domluvily jsme se, že nejlepší s mou diagnozou (endometrioza-kolem močových cest) by bylo na nic nečekat a jít do IVF. Takže jsem se objednala do Natalartu a na první schůzku jdeme 3.11.

Michamicha: Nezoufej, přeci se to někdy musí už povést. Musíme doufat.

l.u.c.i.e
5. říj 2009

Ahojky holky, jaký jste měly víkend? Mě už po dalších přidaných injekcí bolí břicho a mám ho strašně nafouklé. Dneska to rád doktor slyšel, to je prý známka, že mi dorostly folikuly. A měl pravdu. Mám jich kolem 7-10 v rozmezí od 17-20mm. Mám radost, že ty koňské dávky k něčemu byly. Ve středu jdu na OPU a v sobotu by měl být transfér. Tak jsem zvědavá, co bude následovat teď. 🙂 Jinak děkuju za držení palečků, pomohlo to...
Vítám Roby, tak to je super, že už se ti to taky rozhíbalo a uvidíš, že brzo budeš mít taky po IVF. V Natalartu jsou super, takže se nemusíš ničeho bát. Na první konzultaci ti vše vysvětlí a domluvíte si postup.
Michamicha, to je mi líto. ☹ Nebylo by lepší, kdyby jste se domluvili na IVF? Třeba by u vás stačila jen ta klasická. Hlavně nebuď smutná.

roby
5. říj 2009

Lucie tak to je super s těmi folíky 🙂 Teď držím palečky, aby to vyšlo až do konce.

adenka84
5. říj 2009

Micha micha, nezoufej stále se to dá řešit. Určitš bych na tvém místš taky zkusila IVF mohlo by tě to pomoci.
Lucie, co jsem říkal, že to bude dobré. Držím palce ať máte pěknou úrodičku. Nezapoměň, že nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě.

l.u.c.i.e
5. říj 2009

Adenko, to je mi jasné, že záleží na kvalitě. Uvidíme ve středu. Taky tě tak před odběrem bolelo břicho? Teda ono to není bolest, spíš takový tlak...