Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

lucinda3
17. únor 2010

Ilčo jojo, taky když jsem při malým objímala mísu kdy a jak se dalo říkala jsem si holka vydrž!! A vydržela 😀
Jani8 nemáš to lehký, starosti o prarodiče nepřidají to znám, ve volnu odpočívej, s tím zvedáním - malýho, který má 21kg zvedám dnes a denně, v mým případě prostě nejde nezvedat 😵 Takže věřím, že příroda si to zařídí, snažím se ho teda zvedat ze dřepu pomaleji, ne se k němu ohýbat, no a když chce pak na koníčka a pobíhat po domě taky ho prostě nemůžu odehnat, jsem holt pomalejší koníček na meší vzdálenost 😉 A Ty zvedáš jak těžké věci? Gambrinuska vím že přepravky s pivem, to je asi náklad, kolik tak může mít? Holky věřím že když se to má povést povede se!! 😉 😵
Evženko ahoj! Nevolnosti sice nepříjemná věc, ale zvládla jsem to jednou dám to i podruhý 🙂 Je mi ale vždycky líto těch dobrot... 😅

ilca1
17. únor 2010

Jani 8 babičky a dědy je mii líto, drž se 🙂
Holky doktor mi jednou řek, že jestli se to udržet má, tak se to udrží a jestli ne,tak se to neudrží ani kdyby se leželo celé těhotenství a je to asi fakt. Vždyť si vemte jak dřív lidi makali na poli atd až do konce, dneska se opatrujeme protože je těžší otěhotnět ale jinak je to podle mě stejné když se má chytit tak se chytne a nepustí ,A Luindo je dobře že malého chováš, potom by mohl mít pocit že miminko má přednost 🙂 Mě už to Filda taky řek , že má strach aby jsem neměla miminko radši když na něj tak dlouho čekám 🙂 šmudla malej tak jsem mu vysvětlila že on je taky moje miminko a vždycky bude 🙂

lucinda3
17. únor 2010

Ilčo přesně, i Švábek když mi "ordinoval" těhu režim dodal že se mám sice opatrovat, ale nepřehánět to 😉 A kluci budou napořád naše miminka viď 😵 To víš tomu mýmu bude v březnu 3,5 takže je to ještě takový mazlidlo chovadlo, takže ho nešidím, občas ho jen upozorním když dovádíme ať dává pozor na bříško, myslím, že až bude pupík pořádně vidět a bude si ho moct osahat, že sám bude vědět co a jak, samozřejmě mu to vysvětlím jak to funguje a že bude starší a rozumnější bráška 😵 😀 Je fakt že dřív to bylo jiné, na poli se i rodilo, dokážeš si to představit dneska?! V pangentech odpadky a ještě by Tě při tom někdo okradl, prostě je jiná doba 😠 ☹ Ale muselo to bejt hezký, takový přirozený, mně se to teda zdá neskutečný...A to mluvíme o století zpátky...No lidi se k tomu snaží vracet, třeba bývalá přítelkyně mého švagra porodila doma ve vaně, a prý úžasný zážitek, na to já jsem teda posera zvládnout to takhle sama...Ale pokud se na to někdo cítí, proč ne, to obdivuju, i když si pak nedokážu představit ten fofr když nedejbože něco nevyjde nebo nastanou komplikace...Prostě pro mě je v dnešní době přirozené rodit v porodnici, se těšim na ten náš novej Lochotín 😵

lucinda3
17. únor 2010

Holky papa, pádim dom!

gambrinuska
17. únor 2010

Ilčo je to pravda, taky jsem si to myslela a povídala kamarádce, ale když se to neudrží tak už se vše změní a nejde to poslouchat a hlavně strašně to bolí 😢

terka82
17. únor 2010

Ahoj holky.

Mam u sebe dvě béčkové embrya, dneska ráno byli čtyřbuněční. Tak uvídíme jestli zabojujou. Rozmrazovali je teprve včera, myslela jsem, že je rozmrazí hned v pondělí. 😕
Dík všem za palce. 🙂

Ilčo to je v pohodě, je to za mnou. 😉 Ty dva kousky, které mi tenkrát zaváděli, byli oplodněné přirozeně - díky tomu, že jsem měla hafo vajuch, tak je oplodňovali půl na půl. A hatching jsem neměla. Mam nějaké prohozené chromozomy, které to třeba mohli způsobit, taky jsem prodělala infekci oparu, která se na tom taky mohla podílet. V nemocnici měli podezření, že vidí dvě srdeční akce, dva žloutkové váčky a jeden plod.... Prostě to mohlo být cokoliv, přesně nic nevim, protože se těhu ukončilo tak o 2 týdny dřív, než lze rozeznat přesnou vadu plodu.

Gambrinuska dík. Zbylo nám v mrazáčku 7 kousků, z toho 4 jsou zamražené den po oplodnění a 3 zamražovali po transferu.

Lucinda snad to s těma nevolnostma nebudeš mít tak hrozné... 😖

Jana8 mrzí mě, jak těžké období teď prožíváš. Snad bude brzo líp. Špinění nemusí nic znamenat, dokud to neni mrcha, tak neházej flintu do žita. 😉
S tim optimismem. Taky ho moc nemam. Jsem ráda,že se něco děje, to jo. Ale moc tomu nevěřim. Posledně jsem byla hned nabitá energií a hned těhotná 😀 , ale teď si řikam, že z toho asi nic nebude... Ale možná je to jen tím, že posledně mě všechno bolelo po té stimulce a tak jsem cítila, že se něco děje. Teď mi nic neni. 😠 😀

Holky naprosto souhlasim s tím, že jestli se to má posr..., tak se to prostě pos... a nikdo s tim nic nezmůže. V těhu jsem dvakrát krvácela, skoro celou dobu špinila, pokaždé to doktoři nějak zahnali a pak se nakonec zjistilo, že je to stejně špatně. A určitě je lepší, když to odejde samo a hlavně čim dřív, tim líp, než když jsem si pak prohlédla na UTZ naší živou holčičku se špatně vyvíjející se hlavičkou a musela jsem ji jít nechat "zabít" a to to byl teprve konec 10tt. ☹
A naopak, pokud je prdís dost silnej, tak to zvládne. 🙂 Jo, určitě to neni třeba pokoušet, kam až je možné zajít a zbytečně si komplikace přivolávat, ale co se má stát, se stane.
Gambrinuska prostě to ber, že to tak mělo být, i když to bolí... Příroda ví, co dělá. 😉

l.u.c.i.e
17. únor 2010

Ahojky holky,

poradna dneska konečně byla 🙂 Malej je v pořádku. Nechali jsme si ho natočit 4D kvalitě a jako na potvoru nám ukazoval záda. Stále se otáčel a nechtěl se ukázat. Ručičky si strkal před obličej a tak... Příště bude pokračování, tak se snad už ukáže více. Pak nám to doktor rovnou vypálí. Taky jsem vyfasovala Magnolsolv, stále mám problémy se zácpou. Jinak je vše v pořádku. Jen jsem dostala trochu vyhubovánu, že vůbec nepřibírám...

Terko, držím palečky miminkům a ať se správně vyvíjí jak mají. Věřím, že to tentokrát vyjde. Se mnou na pokoji ležela holka, která šla taky na KET a rovnou jí řekli, že nemá počítat s tím, že se to podaří. No a podřilo. Čeká holčičku. Jen na začátku těhu jí pomalu rostlo hcg, ale vše dobře dopadlo.

Lucindo, jojo nevolnosti, ty ti nezávidím. Díky nim jsem ztratila 3 kila a ještě je nemám nahoře. Mě to ale nevadí, jen doktorovi se to nelíbí...

Jani8, babičky a i dědy je mi líto... Jak to vypadá? Holka, drž se. Jak píše Terka, pokud není mrcha není nic ztraceno.

Jojo, naprostý souhlas. Příroda je mocná a když to tak nemá být, ať to raději odejde a tělo se připraví na zdravé miminko.

ilca1
17. únor 2010

Terko tak miminka rozmazluj 🙂
Lucko to je lumpík maličkej 🙂 Tak příště se vám ukáže třeba ze předu 🙂
Mě trošku pobolívá břicho jak když to mam dostat ☹ tak doufam že to nic neznamená, měla bych normálně MS dostat 20-22.2

l.u.c.i.e
17. únor 2010

Ilčo, to nic neznamená. Pokud si správně pamatuju, tak jsem se cítila jako před menstruací a neustále jsem běhala na záchod kontrolovat zda se neobjevila červená... a výsledek znáš 😉

ilca1
17. únor 2010

Lucko to já taky pokaždý když jdu čůrat tak trnu aby tam nebyla krev a to běham čůrat snad každých půl hodiny 🙂 asi se nebudu tak pozorovat 😎

l.u.c.i.e
17. únor 2010

To stejně nevydržíš 🙂

terka82
17. únor 2010

Lucko dík, snad to bude OK, bylo by to krásný. 😵
Hlavně když už zase v práci všichni ví, že možná skončim... To je děs tohle. Každá "normální" ženská hlásí těhu po prvních 3 měsících, pokud nemá potíže a já trubka to musim hlásit už 2 týdny před možným otěhotněním. 😠 😀
Snad bude Matýsek příště víc spolupracovat, aby jste neměli na památku jen ty zádíčka. 😀
Ty doktoři taky neví, co chtějí. Tebe sprdnou, že nepřibíráš. Z kámošky udělala Dr. obézní... Těm se prostě člověk jen tak nezavděčí. 😖

Ilčo už je rozmazluju a hýčkam. Právě jsem jim tam poslala injekci fragminu, prý zabírá i na lepší sliznici, takže pelíšek už snad ani lepší mít nemůžou. Byl to teda trochu nerv, se zase po takové době bodnout. 😀
S tou mrchou, tohle už na sobě pozoruju pár dní a to je do mrchy ještě hodně daleko, ale stejně furt civim do mísy... 😀
Taky si myslim, že to s tim nepozorováním se nedáš. To prostě nejde. I když já teda spoléham na to, že když budu v práci, tak nebudu mít na nějaký pozorování čas. Protože teď je to tam hukot. Musim dodělat co nejvíc úkolů, abych tam po sobě případně nechala co nejméně restů.

janinam
17. únor 2010

Ahoj holky,
Terko, držím mrňouskům palce aby zabojovaly a hooodně hluboko se zavrtali, nejlépe na dalších 9 měsíců 😀
Jani8, mrzí mě, že máš teď těžký období, přeju aby se všechno v dobré obrátilo a bylo zase líp. Neboj, dokud není mrcha, není nic ztraceno 🙂
Lucie, je škoda, že se malej styděl a nechtěl se ukázat, určitě vám to příště vynahradí a ukáže se v celé své kráse 😀. Hlavní je, že je všechno tak, jak má 😀
Lucindo, snad tě ty nevolnosti nebudou moc dlouho trápit a brzo přestanou 🙂
Ilčo a všem ostatním co mají tak krásně našlápnuto ke // je moooc přeju. Tak ať všechny hlásíte pozitivní testíky a dál šíříte ty těhu bacily 🙂
Ostatním čekatelkám přeju ať se u i nás začne brzo něco dít 🙂

terka82
17. únor 2010

Janinam děkuju. Holky snad vás ty naši prďolkové nebo aspoň jeden poslechnou. 🙂
Neboj, teď se tady strhla lavina a těhu nás smete v nejbližší době všechny. 😉

Jakpak se má asi Renap s Anežkou? Už se tu neukázala ani nepamatuju.
A Terka na nás taky hází bobek.

janinam
17. únor 2010

Terko, s tou prací tě úplně chápu. Já když byla prvně v Natalartu a přinesla do práce potvrzení od doktora, tak mě pak všechny z osobního při obědě propalovaly pohledem. V práci to nijak nešířím, ale už podle té loňské laparky a věčných propustek k doktoru určitě něco tuší. A tamtamy taky určitě fungují, takže už to možná ví víc lidí než si dovedu představit.
Ty máš asi do konce týdne dovolenou, viď? Až pak budeš zase v práci, tak to bude utíkat že ani nebudeš mít čas se pozorovat a pak tě překvapí pěkně vybarvené //. Moc ti to přeju a sázím na sněhuláčky 😀 Mají tam tak krásně ustláno, to by bylo aby se jim tam nelíbilo 🙂

renap
17. únor 2010

Zdravím Vás po dlouhý době,a akorát jsem se trefila-Terka je po KETu,tak držim palce a mam tušení že to vyjde,prostě musí a bude to kluk. Klidně se s Tebou vsadim 😉
Dočetla jsem jenom pár stránek,nějak nestíham,koukam že Market už porodila,blahopřeju,a co se stalo,že udělali akutní sekci,kvůli tý cukrovce?
Zdravim taky Gab,čím to dítě krmíš??? Naše malá má 6,4kg v půl roce,jestli máš ten kočár jako my,tak se tam asi brzo nevejde,co?
My se máme dobře,ale je to náročný,malá už se otáčí a pořád chce chovat a bavit se,sama se nezabaví, koupili jsme jí velkou ohrádku a k ničemu,nechce tam být,veje jako vlkodlak,jenom se k ní přiblíží,tak ji furt taham a neudělam nic,někdy už mi z toho hrabe a nejradši bych ji vrátila do břicha 😀 Jdu zkusit dát nějaký fotky do alba,jestli se mi to povede

terka82
17. únor 2010

Janinam u nás je to taky trochu věřejným tajemstvím... Ale občas je to fajn. Přijedem do práce z Natu a pár milých lidiček se ptá, jak jsme dopadli, jaké jsou novinky... Prostě nás drží nad vodou. Spíš mě to vadí takhle před IVF nebo teď před KETem. Je mi blbé šéfovi nic neříct a pak najednou ze dne na den odejít na PN. Takže jsem se zase naprášila... No snad mu to nebudu říkat každý měsíc ještě dalších x let. 😖
Jj, do konce týdne jsem si vzala dovču. Stejnak mam ještě loňskou, tak aspoň pár dní umažu. A pak hurá do rachoty dodělat ty resty. Snad máš pravdu. 😅

Ahoj Renap. Teda ty mi čteš myšlenky. 😀
Hmmm, ty seš teda odvážná. 😀 A o co se vsadíme? 😀
Vrátit prcka do břicha se ti zachtělo, jo? 😀 Tak snad to nebude tak zlý. 😉 Těšim se na fotky. Jdu hnedka nakouknout. 🙂

terka82
17. únor 2010

Jůůů, je boží. Krásně se kření a koukam bude z ní hadí žena. 😀 A nebo jí nedáváte najíst, že si chudě musí žužlat nohu? 😀

renap
17. únor 2010

Taky jí říkáme že je hadí žena,a to si tam někdy narve ty nohy obě, a parkrát se i kousla,má už dva zuby a má hroznej stisk.Hlavně při kojení je to příjemný,mam celou dobu vždycky sevřený žaludek strachy kdy mě rafne.
Jdu spát,v noci vymyslim,o co se vsadíme 😀

m.evzenie
18. únor 2010

Dobré ráno holky,
Renap , Anežka je nádherná, krásné fotečky, ať Vám dělá jen a jen radost. To by se Ti jistě stískalo, mít ji
zpátky v břiše. 😉
Terko, tak jsi stihla i olympiádu,doufám, že fandíš dnes hokejistům.? 🙂 Odpočívej, moc na Tebe myslím, teď
se to prostě musí povést, držím pěsti.
Adenko, oni určitě na té genetice na Tebe zapoměli, protože mě už přišli výsledky a to jsem tam byla 2.2.,
budu muset pravděpodobně ještě na další vyšetření asi kvůli srážlivosti krve. Držím palce, aby tvé opožděné
výsledky byly v pořádku. 😅
Vás ostatní snažilky, těhulky a maminy zdravím.Pa

pantomima
18. únor 2010

Ahoj holky, tak já nevim, v PO jsme po IUI trochu špinila, včera ni a dneska zase ☹ , ode dneška mám Utroš. Volala jsme do Natalu, ptala jsem se, Švábek k telefonu nemohl, tak mi dali Boušeho a ten prej, že to tak může bejt, že katetrem porušil sliznici, na druhou stranu, že to snižuje to uchycení, tak nevim ☹

terka82
18. únor 2010

Renap je to šikula 😀 Ale teda to kousání do bradavky, to už je jiný kafe... 🙄
Tak co jsi vymyslela? 😀

Evženie tov víš, že jsem fandila. Je to poznat ne? 😀
Odpočívam, ráno mě manžel vzbudil na hokej a po hokeji jsem si dala ještě dvacet a před chvíli mě vzbudila mamina po telefonu. 😅 Dík. 😉
Teda u tebe si s těmi výsledky pohnuli a kdy jdeš na další náběry?

Pantomina a je to špinění silné?
Mě taky včera řikal R., že se špinění dostavit může a nic to neznamená.

lucinda3
18. únor 2010

Dobré dopolko!
Terko paráda, myslím na Tebe a držím palce!! Taky jsme fandili, manžel Slovákům, já Čechům a malej zůstal neutrální 😀
Luci super že je vše jak má být, příště se vám ukáže 😉
Pantomima držim palec, se špiněním po IUI zkušenosti nemám, nikdy jsem nešpinila. Ale pokud je to v normě vůbec bych to nevzdávala!!
Evženko to je dobře že se to byl takovej fofr! Ať je vše v pořádku!
Ilčo jak je, myslím na Tebe!
Renap, Janinam, ostatní ahoooj!!
Já jsem ještě nebyla schopná dát fotečku bublinky do albíku, páč v práci mám jen prohlížeč nemůžu si tu stáhnout fotky, no a doma jsem tááák utahaná, normálka chodím spát se slepicema 😅 Dneska se už doufám donutím, jedeme odpol koupit rybičky tak až je kluci budou vypouštět do akvárka pustim si comp 😉

avant
18. únor 2010

Dobré skoro poledne 🙂
Kontrolu mám za sebou a mám dobré zprávy. OHSS zatím nepřítomen (že by se odstěhoval do Humpolce? 😀 😀 😀 ), folíky mají cca v průměru 15 mm-16 mm. Ještě budu stimulovat dva dny, v sobotu kontrola a v pondělí OPU.
¨
Terko, přeju hezkou dovolenou 🙂

lucinda3
18. únor 2010

Avant supéééér! To je bezva, mám radost 😉 Jen ho tam necháme, i s Hliníkem 😀 😀 😎

terka82
18. únor 2010

Lucindo dík. 🙂 Hihi, tak to jste měli doma po ránu veselo. 😀 A jak to manžel nese? 😀
Koukala jsem po fotce a nikde nic a ty to máš takhle na háku. 😠 😀 Tak jsem zvědavá, jestli se to dneska podaří.
Únava je normální, jen spi, když si to tělo žádá a rodina tě nechá. 😀
Vy máte akvárko? A jak velký? Mě se to strašně líbí i manželovi. Jen jsme se ještě nedokopali k tomu, aby jsme se o to začali zajímat trochu víc.

Avant to je super, že OHSS zatim neni a snad už ani nebude. A kolik folíků máš? Asi taky hodně, co? Snad jich bude v pondělí co nejvíc kvalitních. 🙂
Díky, zatim si užívam a nic nedělam. Od rána jsem ještě ani nesundala pižamo. 😅 Teď jsem si udělala rychlý oběd a zase zapluju do pelíšku. Ne, že bych se o sebe tak bála a nechtěla nic dělat, ale když nemusim, tak jakýpak copak... 😀 Ale zítra už musim trochu uklidit a upéct buchtu, jsem si domluvila návštěvu. 🙂

avant
18. únor 2010

Terko, tolik jako ty jich určitě nemám 🙂
Zaslechla jsem něco okolo 10 - to jsou asi ty největší, ale díky PCO tam okolo všude mám spoustu maličkých.

A jakýpak copak 😉 ..... pěkně pižámko až do večera a lenošit a lenošit. Jsou prostě situace, kdy si ten pelíšek zasloužíme na celý den.

Lucinda, taky se moc těším na fotečku 🙂

lucinda3
18. únor 2010

Terko jojo, veselo bylo, ostatně jako vždy 😀 Slováci jsou takový živelný 😵 😀 Byl to teprve zápas ve skupině, sice se pak počítá všechno, ale ještě není nic ztraceno, prý 😉 Akvárko máme cca 180l, předtím jsme měli myslím 100l, no je to paráda, relax, uklidňující, malej se učí starat o živé tvorečky, takže i výchovné 😵
Koukej odpočívat, já kdybych mohla tak zalezu pod stůl a spim až do večera! To by byl panečku přesčas 😀
Avant určo budeš super nosnice, a bude z čeho vybírat 😉

pantomima
18. únor 2010

holky, no krvácení jako při mrše to není, jen na papíř, když jdu na WC mám krev, jinak nic a mám pocit, že jsem pěkně nafouklá,no, asi mi stejně nezbejvá nic jinýho, než čekat ☹

terka82
18. únor 2010

Avant jen neřikej, počkej, až ti je všechny odsajou... 😀 A hlavně nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě. Stačí dva super kousky a jsou z toho dvojky jako vyšité. 😉
Lenošení by mi šlo, na to se zvyká lehce. 😅 A když si představim, co mě čeká od pondělí v práci, tak na to musim nabrat síly. 😀

Manža si to umí obhájit, co? 😀 Ale aspoň se doma nenudíte. 😉
Mně se ty akvárka právě strašně líbí. Jako malí, jsme ho měli doma a bylo to super. Stačilo jen sedět a civět na čudly. 😀 Tak třeba se konečně rozhoupeme. Jak často se to musí čistit?
A ty neplánuješ třeba PN? Chceš pracovat po celé těhu?