Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
2. dub 2010

Jedna to nci, vysvětlím ti to...
Takže hyteroskopie je něco jako laparaskopie, ale jen s tím rozdílem, že se ti dívají spodem do dělohy jestli je tam vše v pořádku...

IVF je umělé olodnění to určitě víš...My jsme měli IVF- ICSI, což znamená, že se do vajíček napíchne spermie...Kdežto samotné IVF znamená, že se spermie s vajíčkem spojí samo...To se nehradí je to harzené pojišťovnou, IVF -ICSI se už hradit musíš, protože je to nadstadartní výkon a co je nadstandart to se platí...
KET je transfer zmrzlých embrií..To je to na čem byla teď naposled Terezka....Zkarátka když máš dost embrií tak je zamrazí a ty můžeš jít na tolik pokusů kolik chceš...A to je ten KET, platíš za něj něco málo přes 3 000...

adenka84
2. dub 2010

Hallo, holky je tu ještě nikdo?

adenka84
2. dub 2010

Tak koukám, že tu už nikdo není, takže já půjdu také do hajan..Manžílek se mi nvrátil z práce, tak si jdem spolu hajnout k TV....

Dobrou noc všem....

marketa137
2. dub 2010

Adenko o tomhle ani nemluv ☹ . Dělala jsem ve fabrice a moje mistrová byla na pár facek 😒 , když jsem ptratila,, navíc vinnou doktora a musela jsem na 3 revize a 1 laparo a byla jsem doma asi 2 měsíce, dokud mě nekleslo HCG na 0 tak mě do práce nepustili, já teda ani nespěchala a mistrová sotva mě viděla tak prý bych mohla dělat přesčasy když jsme měla krásně dlouhou dovolenou ☹ , takže jsem jí taky něco řekla a za 2 dny už jsme byla na jiný lince 🙂 . prostě za mě můžu říct že diagnoza neplodnosti je totální masakr 😒 . Takže vim o čem mluvíš. my vždycky když měli jíd do Natalartu tak jsem vždycky otěhotněla. No a když vidim kdejakou špínu co někde pohodí dtě nebo ho zabije tak si říkam kam to vše spěje. Já teď mam navíc zjištěnou cukrvku, bohužel po porodu nezmizela takže je to taková daň za děti, ale nestěžuju si, jen si mylsim že je to celkem vysoká daň ale nějak se s tim taky poperu 😉 . Sám manžel kolikrát říkal jak mě obdivuje co jsem vše pro těhotenství schopná podstoupit 😉 ale mě to vždycky přišlo naprosto normální. A to co bylo v těhu s Tomíkem radši ani nebudu rozebírat, prostě psycho od začátku do konce a divim se že to malej přečkal a je hodnej, většinou stres v těhu se na mimču taky podepíše 😒 . No nic chce to myslet pozitivně a věřit doktorům a ono se zadaří všem 😉

adenka84
2. dub 2010

Markét, také doufám, že se nám všem zadaří....
Taky jsi si zažila své, moc ti přeji, aby jsi byla spokojená a šťastná maminka...

Tak, ale teď už vážně dobrou noc...manžílek na mě už nervozně volá... 😀

marketa137
2. dub 2010

To víš že se Vám všem zadaří, jen to každé potrvá jinak dlouho 😒 , ale zase si ymlsim že ten kdo čeká dlouho tak si to o to víc užívá 🙂 . Manžel za chvíli taky dorazí 😉

adenka84
3. dub 2010

Dobré ránko, všem přeji krásnou bílou sobotu.....

adenka84
3. dub 2010

Vendulák, tobě se to už pomalu krátí, za 3 dny budeš znát výsledek...Už jsi zkoušela testovat nebo počkáš na výsledky krve...
Já se vždycky strašně bála...Držím palečky, aby se vám poštěstilo...Písni jak se ti daří....

m.evzenie
3. dub 2010

Ahojky holky,
tak si hezky užijte Velikonoce a krásného počasí.
Teď jsem bohužel v práci do 16 hod., už se těším ven na sluníčko.

adenka84
3. dub 2010

Ahoj Evženie, tak ti přeji ať ti to v práci rychle uteče... 😉
Taky půjdu ven na sluníčko, jen co mi dopere pračka... 😀
Mějte se zdravim.. 🙂

m.evzenie
3. dub 2010

Adenko, dík, ještě dvacet min., 😉 byla jsem jen tři hodinky tak to docela uteklo.
Tak se hezky sluň a prádlo vem s sebou, ať pěkně voní sluníčkově.Pa

adenka84
3. dub 2010

Koukám, že dnes to tu vůbec nežije, si tu píšu sama se sebou....
Asi vás ty Velikonoce nějak zmohli....Ale šupat se přece chodí až zítra,ne? 😀

jedna11
3. dub 2010

Adenko, diky za vysvetleni. takze jestli jsem to dobre pochopila, tak mas hrazene 3pokusy IVF, ale kdyz je hodne mimisku, tak se muze delat jeste KET? a to se nepocita jako pokus? jsem fakt uplne mimo. ja vzdy neco prectu a pak jsem z toho uplne mimo. jo, a jeste jeden dotaz. prosimte je lepsi si nechat udelat tu metodu ISCI? manzel ma spermijky v poradku, tak se ptam spis abych byla v obraze kdyby nam nabizeli nejake moznosti.

pantomima
4. dub 2010

Krásnou neděli a všem Veselé Velikonoce!!!

adenka84
4. dub 2010

Ahoj holky, přeji vám kásnou Velikonoční neděli...
Dětem bohatého Zajíčka a maminkám nějaký ten výprask přes zadeček, ať jste v tom letošním roce pěkně zdarvé..

Jedna,chápeš to dobře, jsi holka šikovná...
To ICS?Myslím, že zaleží na tobě, ale pokud máte spermie v pořádku, tak by to šlo i bez nich...Halvně by jste ušetřili spoustu peněz...To ICSI stojí 9 500 je v tom už i zamaržení... My jsme měli spermiogram kolísavý, jednou v pořádku jednou zase ne..při IVfF měl manžel spermiogram v naprostém pořádku.Ale i tak nám to doporučili, souhlasili jsem a byli jsme rádi, že máme alespoň nějakou jistotu, že se embria vytvoří...

adenka84
4. dub 2010

Ahoj holky, razíme k našimi.Byli jsme tam pozvání n aoběd máme svíčkovou..Budeme tam všichni 4 sourozenci i s rodinami...Už se těším nesešli jsme se takhle všichni od Vánoc... 🙂
🙂

terka82
4. dub 2010

Ahoj holky, přeju krásné Velikonoce. 🙂

Včera jsem chtěla být akční, tak jsem uvařila oběd, sice rychlý, ale chvíli jsem u toho stát musela, pak jsem pověsila 3 pračky a pak už jsem se nehnula z postele, protože mě začalo bolet břicho. A aby toho nebylo málo, tak ještě ruka. Do zápěstí mi v nemocnici zaváděli kanylu a včera mě ta ruka začala až k lokti bolet a měla jsem to nějaký zapálený. Dneska už je to lepší, tak nevim co to mělo být... 😠

Markét to je fajn, že je z Vikiho velký brácha. A Tomík je úžasnej, hrozně se mi líbí vlasatý miminka. 🙂
Taky jsem po všech operacích zvracela, ale teď jsem to kupodivu ustála.
Červen je asi fakt plodnej - vloni jsem pár dní před našim výročím svatby objevila slabou šmouhu na testu(normálně v přirozeném cyklu), ale pak za pár dní přišla trochu opožděná MS.
Když si teď spočtu, že minimálně těch vašich pět let taky trhnem, tak je mi z toho fakt smutno. 😔 Vždycky jsem si řikala, jak bude období plánování mimča krásný a místo toho jsou to jen nervy a trápení. Vy už teď máte všechno trápení za sebou, s cukrovkou se popereš. Rodina za to určitě stojí. 🙂

Janinam věřim a doufam... 🙂

Aduš jj, rozmazlování mam v plánu. Snad vyjde aspoň něco. Držim ti palce, ať můžete na druhý pokus co nejdříve. Když vás tu budu takhle pozorovat, tak mi to taky rychleji uteče. 😉 😀
Mrzí mě, že tě okolí takhle vědomně trápí. Kolem nás taky lidi těhotní, ale většinou nám to teda podávají v jiné podobě. No ale stejně to většinou obulim. 😒
Užij si dnešní oběd a sraz s rodinou. 🙂

Jedna11 taky jsem o tom dřív něco četla, ale jestli to dělají i v Natu nevim, ale za zeptání nic nedáš.
ISCI jsme si taky dělat nechali, myslim, že je to jistější.

Vendul ty nás ale napínáš. 🙂

Holky to sluníčko vám závidim, beru ATB a tak mam na sluníčko zákaz. 😠

l.u.c.i.e
4. dub 2010

Přeju krásné velikonoční svátky 🙂 My jsme tu měli příbuzenstvo, tak jsem neměla čas nakouknout. Jdu to napravit 🙂

Terko, jsem ráda, že už jsi doma a je všechno v pořádku. Teda až na to, že chceš být aktivní. Doufám, že dneska jen odpočíváš...

Market, krásná fotečka kluků. Jsou naprosto úžasný... A je dobře, že vás do školky vzali. Kam bude od září chodit? Určitě se tam Vikimu bude líbit. Páni, taky jsis toho hodně užila, abys mohla mít děti. Hlavní je, že všechno dobře dopadlo a máš nádherné zdravé kluky...

Aduš, věřím, že se vám to teď povede. Máš všechny vyšetření a nemělo by tomu nic bránit.

Jinak jsme taky byli u známých a budeme od nich kupovat kočárek. Ještě není ani rok starý, takže ho budeme mít i v záruce. Někdy v červnu si ho od nich vyzvedneme... Mám z něj obrovskou radost a hlavně nám odpadla starost za vybírání kočárku. A hlavně je to ten typ, co se mi líbí a i manželovi vyhovuje. Ve velký, prostorný a trojkombinace. Můžete se na něj podívat do alba...

l.u.c.i.e
4. dub 2010

Ještě aktualizovat tabulku

avant ...................1.IVF únor 2010 - neúspěšné (neprospívající těhotenství) , 1.4. kontrolní UTZ
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimulace injekcema -fostimonem-na IUI
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........18.3. laparaskopie
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3.
terka82 .............. snž. od 06/2006,1. IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1. KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), 2. KET léto 2010

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 28tt, poradna 14.4.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 22tt, poradna a velký UTZ 30.3.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - test 7.3.//, 8.3.//, 9.3. HCG 1825, 23.3. UTZ, těhu náběry+průkajda 7.4.
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 2 embrya,test 28.3.//, těhotenství potvrzeno z krve HCG 658,7

terka82
4. dub 2010

Ahoj Lucko, kočárek je parádní. Tak ať se vám s nim krásně jezdí. 🙂
Dneska jsem se rozhodla obarvit vajíčka a dopadlo to stejně jako včera - skončila jsem na gauči s bolebřichem. Asi je ještě na nějakou aktivitu moc brzo. Ale musim se nějak rozhýbat(pomalu, ale jistě), protože při ležení mě přepadají tak akorát blbé myšlenky. 😔

l.u.c.i.e
4. dub 2010

Terko, včera jsem ho s manžou zkoušela a jezdí parádně... 🙂
To bolení je normální. Nesmíš mít ale velké bolesti, které by se nedali vydržet... Pomalu a jistě se hýbej, ale nepřeháněj to... Tělo si na to zvykne a bude se rychleji hojit. Že ty jsi u toho barvení vajíček dlouho stála, viď?

l.u.c.i.e
4. dub 2010

Pant, fotky ze svatby jsou moc hezké. Opět jsem si vzpomněla na tu svou... Moc vám to slušelo. 😉

terka82
4. dub 2010

Lucko, bolí to jako MS, takže nic strašnýho, ale když už se to ozve, tak radši zalehávam. Přeci jen je to teprve 3. den po, tak je jasný, že to ještě bolet může. Ale třeba dopo jsem vyžehlila pár kousků a to bylo v pohodě. Ono to nějak půjde... 😀
To víš, že jsem si k těm vejcím nelehla. Ale aspoň tu mam něco pro zítřejší koledníky. 😉

Pant jdu na fotky.

l.u.c.i.e
4. dub 2010

Terko, každým dnem se to bude zlepšovat... 😉 Zítřejší koledu si užij. U nás bude taky veselo... Snad na mě budou koledníci hodní. 😵

terka82
4. dub 2010

Mooooc vám to slušelo. 🙂
A stejně jako Lucka jsem zavzpomínala na tu naši. Taky jsem si kdysi říkala, že přihodim fotky na web k dovolené, tak bych se na to mohla teď vrhnout, když se tak krásně nudim.

terka82
4. dub 2010

Já nic velkýho nečekam, jen se hlásil soused se synkem a manžel, jinak budu snad ušetřená. 😅 A cizím neotevíráme, ty chtějí stejně akorát prachy... 😠

l.u.c.i.e
4. dub 2010

Tak k nám chodí příbuzný a kamarádi s dětmi. Naštěstí se u nás ještě nikdo cizí neukázal...

terka82
4. dub 2010

To u nás zvoní někdo cizí pravidelně, ale nejsme doma... 😀

adenka84
4. dub 2010

Ahoj holky, s těmi koledníkami máte pravdu...cizímtaky neotvírám ty akorát stojí a čekají na peníze, ani nezabečí, o keledě ani nemluvím, prostě šílený..dnes jsem tu měla jen dav koledníky, ty ale z nám.jsou to malý prďolové, který čekají na nějakou tu čokoládku...

Dnes mám u nás nocležníka, malýho synovce...Hrajeme spolu sázky a dostihy, pěkně mi dává zabrat...všechyn koně mi vykoupí a pak se mi řechtá, když musím platit...Ale je sním zábava, alespoň si spstřím dnešní večer... 😀