Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

janinam
19. dub 2010

Evženie, tak možná další IVF nebude potřeba a zadaří se doma, to by bylo bezva, tak se pak pěkně snažte ať už do Natu nemusíte 😀
Holky, jste zlatý, díky 🙂. S tou laparkou už jsem smířená, hlavně aby pomohla a mohla být ta stimulka a nějaká ta vajíčka.
Vím, že to asi nějaký čas potrvá, hlavně aby se někdy zadařilo, to ostatní se nějak zvládne 😉
Příští úterý si mám zavolat, protože doktor říkal, že to chce ještě s někým prokonzultovat (jestli risknout nějakou stimulku nebo rovnou laparku). Ale asi tam půjdu osobně abysme to všechno probrali, po telefonu by to bylo asi na dlouho tak uvidíme...

adenka84
19. dub 2010

Ahoj holky,

jak jste se dnes měli...jak pak se líbilo Terezce první den v práci...Já šupajdím zítra, jsem zvědavá jak se mi bude chtít stávat, dnes musím jít brzy na kutě...

V Natalartu jsme se vůbec nic nedozvěděli, jen mi nabrali krev a objednali nás na 6.5. tam se domluvíme co jak dál... Takže žádnou novinku nemám... 😒

adenka84
19. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 29tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 24tt, 12.4. test na cukrovku, 15.4. 3D/4D UTZ, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 2 embrya,test 28.3.//, těhotenství potvrzeno z krve ,UTZ 21.4

terka82
19. dub 2010

Ahoj holky.

Tak jsem ten dnešek přežila, ale celý den mi bolí hlava. 😖 Asi půjdu marodit. 😀
Jinak zatím to celkem jde, snažim se zorientovat. 😅 Akorát těsně před odchodem jsem zjistila, že mi někdo v PC smazal celou složku s veškerými daty(dopoledne bylo ještě všechno OK). Asi by to mělo být zálohováno, ale moje celodopolední práce zálohovaná určitě nebyla. 😠 Takže kdybych se teď nekolik let neukázala, tak sedim za vraždu. 😠 😀

Aduš nocležníkovi se u vás oopravdu líbí. 🙂

Ilčo to je super, že to takhle funguje a ty můžeš být klidnější. Rizikové období už máš za sebou, už se konečně začni radovat. 😉

Janinam láska na první pohled to nebyla, ale snad pudy zafungujou. 😀
To mi mrzí, že se to u vás takhle zamotalo a budeš muset na další laparku.

Lucko hárání už čekáme každým dnem nebo týdnem jestli bude jako panička. 😀
Dej vědět, jaké bylo kino, ale já říkala manželovi, že na to teď radši nepůjdu. To bych nemusela ustát. 😒

Markét Elvis je boží, krásně prospívá. 🙂

Evženie, ještě furt tě to drží? To je hnus velebnosti. 😠

Pant na fotky juknu.

Gambrinuska drž se. 🙂

jedna11
19. dub 2010

Ahoj holky,
nejak nestiham docitat. Litam jako hadr po podlaze ☹ . Malej je nejak nakraplej, tak se desim, ze bude marod, ted kdyz jsem zacala chodit do prace.
Terko, je vy mate fenku a taky cekate na harani 🙂 my taky. Mame jacka rusla a chceme ji nechat stenatka a ona se mrska porad k tomu nema.
Ilco, gratulu k 13tt. To je parada jak to utika a neboj genetika bude taky v pohode a za chvilku na tebe z utz. zamava ta vytouzena holcicka, uvidis.
Adus, a na co ti brali v Natu krev?
Ja si zitra volam na vysledky kultivace a cytosky a mam docela strach aby bylo vse ok a nepozdrzelo se nam IVF.
do Natu jdeme ve stredu. byla jsem nastvana,z e nas objedlala az za 3tydny a ted kdyz je to za par, tak jsem nervozni jako sanky v lete.

jedna11
19. dub 2010

holky, prosim jeste jsem se chtela zeptat. Je nutne aby na te konzultaci pred IVF byl i pritomen i manza? hrozi mu, ze bude muset na sluzebku a ja bych nerada, abysme to zase o nejakou dobu problouzili jen protoze on tam nebude. Diky moc za info.

l.u.c.i.e
20. dub 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................čekání na výsledky hematologie
Adenka84..........6.5. konzultace v Natalartu
vendulak ...........1IUI neúspěšná(17.2), 2.IUI 22.3., od 2.4. //
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 30tt, poradna 5. 5., velký UTZ
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 24tt, 12.4. test na cukrovku, 15.4. 3D/4D UTZ, 4.5. poradna
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 13tt, poradna + náběry 29.4.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3.
pantomima.........IUI 16.2. - 10tt, 29.4. UTZ, 5.5. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 2 embrya,test 28.3.//, těhotenství potvrzeno z krve ,UTZ 21.4

l.u.c.i.e
20. dub 2010

Dobré ránko holky,

to koukáte, že jsem vzhůru, co? Ale včera jsem nějak vytuhla hned po kině a teď už nemůžu usnout 🙂
Jinak Mamas a Papas je opravdu drama... Hodně mě to vzalo, jelikož je to o čtyř párech. První se snaží mít miminko a nepomůže ani IVF. Nakonec adoptují holčičku, ale až po letech. Je tam naznačeno čím vším si museli projít... Druhý pár kterým tragicky zahynula dcera a musí se se ztrátou vyrovnat. Třetí pár je, že se rozhodnou jít na přerušení. Respektivě ta holka vystavila svýho přítele, že si to nechá vzít a nic jí neodměkčilo a poslední pár byli cizinci, co už měli 2 děti a třetí na cestě. Bohužel neměli peníze na jeho péči, tak ho dali k adopci. Ty ale trpce litovali...
Bylo to moooc smutný. Nebylo mi zrovna nejlépe to sledovat. Párkrát mě ukápla slza, zvlášť když jsem si vzpomněla čím vším jsme si museli prožít...

Adenko, tak to jsem nečela, že ti vezmou jen krev a objednají tě na další konzultaci. Tak novinky holt příště.

Terko, nedivím se ti, že po celodenní práci, která ti byla omylem smazána bys vraždila. Byla bych na tom stejně.
Super, takže brzo se tedy rozrostete o psí rodinku... Jsem zvědavá kolik budete mít štěňátek. Nacháte si pak jedno?
Raději na ten film nechoď. Jak už jsem psala i já jsem při tom chvilkama brečela... Film je sice dobře zpracovaný ale pro silné povahy. I manžel byl z toho celkem vedle... Ještě před spaním jsme se o tom bavili...

Jedna, až půjdeš na konzultaci na IVF, tak tam manžel být přítomen nemusí. Stejně dostanete jen nějaké informace a hodně papírů k podepsání a na nich to všechno bude napsané. Ostatní mu vše přetlumočíš.
Pak dej vědět výsledky kultivace a cytologie, ju? Neboj se, dopadnou dobře. Kdy tam budeš volat?
Zítra tedy jdeš do Natalu s výsledkama? Pochopila jsem to dobře doufám... Ráno mi to totiž moc nemyslí 🙂 Tak to ti budu držet palečky, aby všechno dopadlo dobře a mohla jsi začít se stimulkou.

pantomima
20. dub 2010

Pěkné slunečné ráno!

U nás nic novýho, nevolnosti dopoledne, odpoledne pálení žáhy 😉

m.evzenie
20. dub 2010

Ahojky holky,
Pantomima, to by tě ty nevolnosti mohli už opustit, aby jsi v klidu užívala. 😉
Adenko, to se divím, že ti v Nat. nic neřekli, tak příště snad přineseš samé pozitivní zprávy. 🙂
Lucko, jak popisuješ ten film, tak by mi taky slzy kapaly.Pěkně si užívej sluneční den a vy ostatní holky taky. 😅
Terko, tak v práci nic moc, nebylo líp doma?

m.evzenie
20. dub 2010

Holky užíváte krásného počasí a sluníčka? Už se taky těším. 😀

pantomima
20. dub 2010

do teď jsme byly s malou venku, super a teď už malá spí, tak klídek 🙂

l.u.c.i.e
20. dub 2010

Už jsem taky na chvíli doma a zase pofrčím pryč 🙂

adenka84
20. dub 2010

Ahoj holky,

Jedna krev mi berou vždy jednou za půl roku a po stimulce...Kontrolujou štítnou žlázu, cukru, žlotenku, HIV atd...
Taky jsem myslela, že se snimi rovnou domluvím?Asi toho měli moc?Uvidíme příště, jsem zvědavá...Nevím co nám navrhnou, manžel říkal, že nám třeba řeknou ať se snažíme ěnjakou dobu přirozeně....Ale já tomu něvěřím, že by se zadařilo přirozeně, podle mého gyndaře se tak také nestane...Milískujeme se stále, pánev si podkládám, lehám si na břicho, nesprchuji se a nic...Kdyby bylo vše v pořádku tak už by to dávno přišlo...Uvidíme, ale jsem napnutá jak kšandy..

jak jste se jinak dnes měli?

terka82
20. dub 2010

Ahoj holky. 🙂

Co to dneska je?? jenom půlka stránky? 😀

Jedna11 držim palce, ať jsou výsledky OK a IVF se neposune. Manžel tam být nemusí.
Snad fenka konečně přestane stávkovat a začne hárat. A ta naše taky. 😠

Lucko stačilo mi, když jsem četla o čem film je a bylo mi jasné, že na to teď nemam.
Celou složku naštěstí IT našel, to byla úleva.
Taky jsem zvědavá, jestli se štěníci povedou a kolik jich bude. Jedno bych si klidně nechala, ale manžel nechce. No asi má větší rozum než já. Zatim tu stačí jeden bláznivej pes. 😀

Pant už to snad v nejbližší době přejde. Jak dlouho tě to drželo s Terkou?

Evženie doma bylo líp, ale tady se zahrabu do práce a nebudu myslet na blbiny. 😉

Jinak jsem dneska ráno testovala. 😀 Takovou úlevu při pohledu na neg. test jsem ještě nezažila. Dr. mi říkal, abych si došla ještě jednou na krev, aby byla jistota, že to opravdu není ta mola. Mě se tam moc nechtělo a tak jsem zakoupila test. Kdyby tam byl aspoň stínek, tak bych asi mazala na krev, ale takhle mi to přijde zbytečný. Ještě zkusim jeden test příští týden a pak to pustim z hlavy.

gambrinuska
20. dub 2010

ahojky holky, konečně jsem doma udělala megaúklid, tak jsem ani nestíhlala číst 😔
janáinam to je ale otrava s těma cystama 😠 😠 😠 😠
jedno, na zítra držim plce at máte jen pozitivní zprávy 😉
pant mě pálí žáha taky furt už asi pů roku vždycky chvilku párkrát denně, ale je to dost nepříjem,ný 😠
aden to domácí snažení znam, občas se to podobá po akrobacii 😀 😀 já už jsem zkoušela i prstíkovku 😅 ale nevim nevim, už asi spoléhám jen na doktory 😉
Terkó prostě nám tu chybíš 😀 😀 😀 v práci se vám takhle ztrácej složky jo?? 😉

jedna11
20. dub 2010

Ahoj holky,
tak dneska dobre zpravy nemam. Kultivace nedopadla dobre, mam ureoplazmu jako uz snad po stopaty. se ty svinky snad nezbavim ☹ ☹ . Uplne se desim co mi zitra reknou v Natu o jak dlouho se to posune. ach jo...........
cytoska bude az za tyden, takze mi fakt radost neudelala.

Terko a co je to ta mola? sem asi uplne blba, ale ja vubec nevim o cem je rec.

Adenko, tak drzim palce at krev dopadne dobre a vse uz bezi jako na dratkach.

Lucko, ja prave myslela, ze tam s manzelem musime jit aby tam jako na miste podepsal papiry? nebo to je jinak? nebo to se podepisuju az pred zakrokem? jsem opravdu jak mimon. Dneska mam den, nejak mi to sebralo, ze se to vsechno zase prodlouzi ach jo......

m.evzenie
20. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem dnes konečně vysála, utřela prach a vytřela o víkendu na to nebyl čas a už jsem to potřebovala udělat.
Gambrinuska, tys taky měla uklízecí. 🙂
Jedna, to mě mrzí, uvidíš co to řeknou zítra v Nat., moc držím palce. 😉
Terko, to je jasné, že mezi čtyřma stěnama to není to pravé ořechové. 😉 tak hezky pracuj, ale taky to moc nepřeháněj, když
píšeš jak si zahrabaná papírama. 😀

gambrinuska
20. dub 2010

jedno je to blbý, ale lepší když tě na ní přijdou ted, než kdyby si po těch mrchách o mímo přišla ☹
Takový čekání máme za sebou všechny 🙄 tak n ás nějak ten měsíc navíc nevytrhne 😉 😅 dočkáme se snad všechny 😉

gambrinuska
20. dub 2010

evžen jo měla a vařicí, jsem ko 😅 naši předělávaj vedla nás byt tak vařim pro řemeslníky připadam si jak velkovývařovna 🙄

douda
20. dub 2010

Ahoj holky , tak zítra jdu snad na posledy do centra , mám strach a doufám že je vše v pořádku, teťko když je tak nádherně tak jsem s malým celý den na zahradě , ale od pondělka už půjde zase do školky.
Jedna taky jsem měla tuty potvory a IVF se vůbec neposunulo , jem mě zaléčili ATB , brala jsem je 6 dní.

terka82
20. dub 2010

Aduš tak zítra taky do rachoty? To je ale hnus, viď? 😒
To bych snad radši chodila na IUI než přirozeně. U sebe už tomu vůbec nevěřim.

Gambrinuska přestaň doma uklízet a koukej psát, ať mam večír co číst. 😀
Prstíkovku jsem zkusila jednou a spíš bych řekla, že všechno vyteklo. 😠 😀
To vidim, že tu beze mě panuje bezvládí. 😀 Asi z tebe udělam zástupkyni. 😉
Normálně se asi neztrácí nic, spíš mi chtěl někdo naznačit, že mam taky zmizet... 😠 😀

Jedna11 tu mrchu mi před IVF našli taky, to je hnus. Tak uvidíš, jestli se to dá skloubit.
Mola = chorobná změna placenty, při níž nadměrným růstem trofoblastu vzniká hroznovitý útvar vyplňující celou děložní dutinu. Plod většinou chybí, i když známky těhotenství mohou být patrné. M. může vzniknout i po potratu. Někdy je provázena krvácením z pohlavních orgánů. V moči lze prokázat vysoké hodnoty hormonu hCG, který je tvořen buňkami moly. Diagnostikuje se ultrazvukem a zejm. histologicky. Některé formy m. m. proliferans mají ještě zvýrazněnou tendenci k růstu i do okolí. Léčba m. spočívá v jejím odstranění a následných kontrolách.
Takže když byl test negativní, tak je doufám všechno OK.

michamicha
20. dub 2010

jedna, my to měli s manžou taky a dostali jsme na 7 dní ATB 😉

gambrinuska
20. dub 2010

Terko to by nešlo, já nejsem půl doktora jako ty 😀 😀 a tak chodim ještě do práce 🙄 sice ne tak čqasto, ale ještě musim 😅

jedna11
20. dub 2010

Doudo, opravdu? ja dostala tedy atb od sveho gynekologa na 10dni, ale vubec nevim jestli se da ivf stihnout pristi mesic. jsem zitra 21dc a ms mivam tak 27dc. to si mi docela udelala radost, ze to jde i s tim.

Gambrinusko, ja o mimi neprisla. Mame 3lete syna a o dalsi se marne snazime uz vic jak 2roky. tyhle potvurky se mi nejak porad drzi, nikdo mi nebyl schopnej rict proc to nezmizi po vybrani atb. tak uvidime co mi reknou zitra v Natu.

gambrinuska
20. dub 2010

já vim, ale říká se že to způsobuje potraty, kámoška prý kvuli tomu o mimi přišla 🙄 😔 , jak píšou holky bude to dobrý
Ted jsme tu skoro všechny co?? 😀 no jo za Terkou 😀 😀
Dneska šla Vendul na kontrolu, tak jsem na ní myslela, ale už se dlouho neozvala 😔

jedna11
20. dub 2010

Terko, tedy to zni hrozive. tak supr, ze test negativni. Nechapu jak mohou cleveka takhle strasit a pritom nemit jistotu. to je hnus.
Holky, diky ja vim , ze je to hodne rozsireny. mne dr. rikal, ze kdybysme se nesnazili o mimi, ze bych s tim proste zila a ani bych o tom mozna nevedela. ale nejak mi to rozhodilo sandalek

terka82
20. dub 2010

Evženie, kdyby ses nudila, tak můžeš s prachovkou zaskočit i k nám. 😀
Od pondělí budu zase manžovo pravá ruka, tak to bude záležet na něm, jak budu zavalená papírama. 😕

Douda všechno bude OK.
Mě se teda díky těm mrcham IVF posunulo, ale já k tomu měla podezření na chlamydie a tam už přestává všechna sranda. Naštěstí se to nepotvrdilo. Uff. 😨

Gambrinuska taky nejsem půl doktora. Ale co nevim, to si najdu na netu. 😀
😀

Jedna11 když ty ATB začneš brát už teď, tak by se to myslim stihnout mělo, když teprve čekáš MS. 😉 Je dobře, že sis tam zašla.
Vylekal mě Dr. ve FN, řiká mi, že na histologii je něco, že kdyby to byla mola, tak by to tam bylo napsané jinak, ale mam si jít radši na krev. V Nat. už říkali, že to bude v pořádku, že by to tam bylo napsáno, ale ať si event. dojdu. Tak jsem si to vyřešila po svém. 😅
Chápu, že to rozhodí. Po tom všem protahování a oddalování rozhodilo totál. ☹

terka82
20. dub 2010

Ta Venda mě fakt děsí. Snad všechno zvládá.

Holky před pár dny jsem četla příběh holčiny bellka(doufám, že píšu správně) a zase jsem si přišla, že řešim naprosté malichernosti... Někdo od toho života dostává takovou sodu... ☹

jedna11
20. dub 2010

Terko, diky. Uvidime jak to bude zitra. Prosimte, kdyby se to prece jen stihlo, tak kdy tedy musi manza podepsat ty papiry? Ja myslim, ze Jana8 psala, ze si to na tu pojistovnu nesli sami, prave protoze by to jinak nestihli. pokud by nevadila takhle potvora a dalo se to zalecit,tak udelam cokoliv at se to stihne pristi mesic. tak nechci kdzby manza se mnou zitra nesel a pak jsem zjistila, ze kdyz tam neni neco se nepodepise ,ze budeme muset cekat dalsi mesic.

reknu ti, ze ty si si taky uzila. dovedu si predstavit jak by na mne neco takoveho vybalili a ja byla cela paf. Obdivuje te, ze to vsechno co si prozila tak dobre snasis. Ale on cloveka posiluje ten sen, ta vidina toho, ze jednou se toho dockame kazda a to dite za to opravdu stoji. To uz vim ze sve zkusenosti. Myslela jsem si, ze druhe kdyz nepujde, ze budu v klidu, ze bude uz mit maleho, ale je to stejne. Proste ten boj, mi hrozne unavuje, ale zaroven se nechci vzdat.