Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

janinam
26. kvě 2010

Evženie, MS by měla dorazit zítra, ale nic tomu nenasvědčuje ☹. Doufám, že se dostaví do konce týdne, protože pak bych musela na vyvolávačku. Začátkem června mám jít na tu laparku a ta by se dle doktora měla dělat po MS. Snad mrška dorazí, nerada bych tu laparku odsouvala, když už mám vše domluvené😠
Tobě to taky utíká, viď? Ještě měsíc a kousek a máš dobrané prášky, že? A pak domácí snaženíčko, třeba to vyjde a k IVF už ani nedojde 😉
Jestlipak už Jani8 testila? Myslím na ní a přeju ať najde krásné //.

m.evzenie
26. kvě 2010

Janinam, tak ať se ta potvůrka nikde neloudá a dorazí, to je vždy naschvál, když by měla dorazit co nejdřív.Už abys měla
tu laparku úspěšně za sebou, budu moc držet pěsti. 😉 Jo, jo utíká to, no do 25. července bych měla brát prášky, moc bych
si přála, aby to vyšlo doma při snaženíčku 😉 kdo by nechtěl, že? 🙂
Lucko, tak to budeš už vzorně připravená. 😅
Peto, to by si se mohla pěkně slunit při učení, určitě zvládneš státnice na jedničku. Na zítra držím palce. 🙂

janinam
26. kvě 2010

Holky, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte za jak dlouho po vyvolávačce by měla dorazit MS. Nemáte s tím některá zkušenosti?
Pořád nevím, jestli mám ještě počkat nebo jít na vyvolávačku. Mám strach, že když budu čekat na MS a MS by nepřišla, tak aby pak už nebylo na vyvolávačku pozdě. Ach jo, nevím co mám dělat. ☹ Vážně bych tu laparku nerada posouvala ☹

roby
26. kvě 2010

Ahoj holky, všem Janičkám přeju dodatečně hodně štěstíčka a zdravíčka k svátku 🙂
Janinam já většinou po vyvolávačce jsem dostala MS za 5 dnů, ale jednou až za 12 a jednou dokonce až za 14. Před laparkou jsem vyvolávačku dostala a MS přišla za 5 dnů, takže mně to tenkrát vyšlo akorát. Obecně se říká, že po vyvolávačce by měla MS dorazit do 14 dnů, ale je to individuální.

Peto moc držím palce 🙂

Jani 8 tak co, už jsi testila? Doufám, že na tebe budou koukat krásné dvě čárky.

Ilčo, dávej na sebe pozor, hlavně, že je mimnko vpořádku.

Ostatní moc zdravím 🙂

My jdeme do poradny zítra, už se těším na UTZ, doufám, že bude všechno vpořádku.

adenka84
26. kvě 2010

Ahoj holky,
všechny moc zdravím...Gambrinusko. léky na stimulku doma ještě nemám, ale vím už jaké budu mít..stejné jako při první stimulce Gonal, Cetrotide, Otrivile....Jakou budeš mít stimulku ty a kdy ti má dorazit mrška?Já jedu na UTZ 7.6. a až teprve tam dostanu léky...a pak už budu také jen čekat na mršku...Ta by měla dorazit 21.6. tak se nechám překvapit..Musím, ale říct, že po té laparaskopii chodí docela pravidelně, tak alespoň k ničemu ta laparka byla.....

Janinam, na vyvolávčce jsem byla už několikrát a vždycky jsem do týdne začala menstrulovat....Kdy máš jít na tu lalaparaskopii? Pokud už máš spoždění víc jak 14 dní, tak si na ni určitě zajdi, pomůže ti a ty budeš mít klid...

Roby, držím palce ať kontrola dopadne dobře...

janinam
26. kvě 2010

Adenko a Roby, díky za informace. Normálně bych měla MS dostat zítra nebo v sobotu, ale minulý měsíc dorazila až 42 DC. Tak teď nevím, jestli na ní mám čekat nebo si mám radši zajít na tu vyvolávačku. Mám strach že tento týden nedorazí a pak už by bylo na vyvolávačku pozdě, když píšete že by po vyvolávačce měla dorazit do 5 dnů. Na laparku mám jít 8.6. a to je už za pár dní, tak teď nevím, co mám dělat. Holky, co byste dělaly vy, pomóóóc☹

l.u.c.i.e
26. kvě 2010

Janinam, snad se ti to brzo rozjede, abys nemusela posouvat laparku. Mě po vyvolávačce dorazila menstruace do 3 dnů. Být tebou bych si raději zašla na gyndu pro tu vyvolávačku. Jistota je jistota.

Evženko, bylo by to krásné, kdyby se zadařilo při domácím snaženíčku. Co ty víš 🙂
Jojo, budu muset být vzorně připravená, protože včera manžel šílel, že jeho kolegovi z práce se narodil syn o 3 týdny dříve a my skoro nic nemáme hotové... Blázen jeden. Přitom je skoro všechno připravené. Stačí už jen zabalit tašku a připravit postýlku 🙂

Holky, dělal někdo v okolí nájezd na kočár do mezipatra? Manža ho bude dělat, ale nikde není inspirace. Ani na netu jsme toho moc nenašli.

Roby, určitě kontrola dopadne dobře a možná se už dozvíte co čekáte. Necháte si to říci?

haaninaa
26. kvě 2010

Ahoj holky, jsem tady nová. Do Natalartu se teprve chystáme. Jezdili jsme do ČB, ale bez úspěchu a jejich chování mě odradilo. Máte někdo v tomto centru zkušenosti i IUI? Na kolikátý pokus se Vám to povedlo? Jinak na tohle centrum slyším jen chválu. Děkuju moc za odpovědi a brzy ahojky... 🙂 🙂 🙂

pantomima
26. kvě 2010

haaninaa- vítej! mezi námi ti bude fajn! zrovna já jsem příklad povedené IUI, před třemi lety se stimulací, letos bez stimulace- obojí se povedlo. mám dvou a půl letou cácorku a teď jsem v sedmnáctým týdnu!!!

douda
26. kvě 2010

Ahoj
Holky moc díky za podporu , UTZ dopadl na výbornou , na krev budu volat za týden , byl to nádhernej pohled na našeho mimíska dokonce my ukápla i slzička 🙂 , dám Vám fotečky

michamicha
26. kvě 2010

ahojky,
jsem zpátky doma z poradny, nohy nateklý jak blázen, ale jinak spokojená 🙂
takže info z poradny 😉
nabrali mi 3 ampule krve, moč ok až na nějaký ketony 😕 ale sestřička řikala, že pokud jsem byla nalačno, tak se to může objevit a neni to nic špatnýho 😎 potvrzeny otoky nohou do poloviny bérců, tlak jako vždy vyšší 😝 váha +2,6 kg díky těm otokům 😝 dle PM 29+5tt, dle UTZ odpovídá 31+2tt, hmotnost cca 1780g 😅 placenta stále na zadní straně a vysoko 🙂 a Vojtík je hlavičkou dolů, nic nového, už je tak od 25tt 😅 další KO 22.6.
Už jsem dostala papír na mateřskou, pak prohlášení o jménech a seznam věcí do porodnice vč. kontaktních telefonů na příjem atd., pak mi sestřička dala ještě nějakou brožurku o kojení a DVDčko s ukázkama kojení, prej abych si to mohla předem naštudovat 😀 do příště si mám zařídit dětskou doktorku (už máme tu co k ní chodí Martin) 🙂 Nástup na mateřskou mi spočítali dle PM na 25.6., ale ještě mi to do toho papíru potvrdí na příští kontrole.
Jo a dr. řikal, že to vidí, že se malej narodí určitě v červenci, tak jsem zvědavá jak to nakonec dopadne 😅 🙂

a teď jdu dočítat 😉

haaninaa
26. kvě 2010

pantomima - já jsem po dvou nepovedených IUI a jednom nepovedeným IVF. Obě IUI jsem měla se stimulací, ale bez výsledků. Brala jsem Duphaston a jediné, co to přineslo, je že mám MS čím dál dřív a dřív. Začínala jsem po 24 dnech a teď už mám po 19. Do Natalu jsem objednaná 3.6. a docela se těším. Sestřička v telefonu měla příjemný hlas, tak si myslím, že to bude v pohodě. Jen už fakt nevím, co mám dělat, aby se to povedlo. Pokaždé jsem doma na neschopence, jen ležím a pořád nic... Mohla bych Vás jen poprosit, jestli byste mi napsala, kde se Natalart přesně nachází? Je to součástí UK fakultní nemocnice? K cácocce i k tomu nenarozenýmu miminku moc gratuluju. Doufám, že už se taky co nejdřív dočkám...

sonka.77
26. kvě 2010

Ahoj holky, dělá se u vás v CARu OPU a ET i v neděli?

gambrinuska
26. kvě 2010

Ahojky holky 😉
Luci mimísek se tě nebude ptát kdy přijde 😀 😉
sonko, jsou tam určitě v so i v neděli 😉 a dělaj normálně vše
Adenko já nevim ještě jakou budu mít stimulku, napíšu ti to zítra 😉 a MS čekam cca kolem 1.6 tak budu o chvilku napřed 😅
hanina vítam, Natal je skvělej, opravdu jsem tam strašně moc spokojená 🙂 obzvlášt s přístupem a rychlostí jsou opravdoví odborníci, já jsem ted před IVF, tak uvidíme jaký budou výsledky 😔 😅 . Je to Alej svobody, jestli znáš trochu Plzeň tak je to příčně mezi tramvajema 4 a 1 na lochotíně, jakoby na druhou stranu od loch.nemocnice v té samé ulici 😉
Doudo, gratulka k výsledkům 😉 a micho tobě taky 😀

gambrinuska
26. kvě 2010

Jani jakpa to vypadá u tebe??? 😅 😉 jsem celá nedočkavá, možná víc než ty, 😔 musíš nám sem pak prsknout náký bacily 😉

terka82
26. kvě 2010

Ahoj holky. Jen nakukuju, jestli jste všechny v pořádku. Jsem furt KO. Jakmile si lehnu na gauč, tak jsem hned schopná usnout. Dneska jsem to málem zalomila asi v 19 hod. 😅
Jinak u nás se nic moc. Naše čtyřnohá potvora ženicha 3x odmítla, vypadalo to, že ho snad radši kousne, než aby k něčemu svolila. Zítra jedeme za jiným. Jeho majitel tvrdil, že to bylo zatím moc brzo, že ideální čas je teprve teď, tak uvidíme. Má prý chovnou stanici, tak snad ví, o čem mluví.
Jo a moje první porevizní MS ještě nedorazila. Dneska jsem 56DC. Od pondělka špinim. Ale neni to takové to klasické špinění, mam to strašně tmavé(sorry za ten popis 😀) a to se mi moc nelíbí. Takže pokud se to nerozjede do MS, tak vyrazim k Dr.

Jani držim moc palce... 🙂

Pant viděla jsem fotku tvého "pupenda". 😀 Můžeš mi říct, kde toho prcka schováváš? Takovéhle břicho mam když se trochu vyhladovim. 😀

Zbytek zdravím a vítám nové duše. Natalart můžu jedině doporučit. 🙂

terka82
26. kvě 2010

Jo a výlet do Mostu byl moc fajn. Bylo zajímavé vidět, jak se to auto chová v těchto situacích a navíc když slyšíte, jak klukům ty profíci radí, co dělají blbě a jak to má být správně. Ale do auta k nim jsem si nesedla. Na to se mam moc ráda. 😀 A taky jsem se tam pěkně spálila, takže čekam, kdy se začnu loupat. To budu zase krasavice. 😖

terka82
26. kvě 2010

Jo a dodatečně Janinám všechno nejlepší k svátkům a hlavně toho mrňouska. 🙂

pantomima
27. kvě 2010

Pěkné ráno!

terko- bylo to focený v poledne, večerní foto by bylo podstatně větší 😀

po čase zase dodám aktuální 😀

l.u.c.i.e
27. kvě 2010

Dobré ránko,

v první řadě vítám nové snažilky 🙂 Doufám, že vaše cesta za miminkem bude co nejkratší...

Hanninaa, je tu spousta děvčat, co otěhotněla jen díky IUI. Koukni do aktualizované tabulky. Mrkni na stránky Natalart a máš tam i mapku, kde se nachází. Neboj se to najdeš. Kdyžtak jdi přes lekárnu. Je to nejednoduší cesta 🙂
http://www.natalart.cz/index2.htm

Douda, jsem ráda, že je vše ok a mimísek taky. Uvidíš, že krev jen vše potvrdí. Byl to krásný pohled na miminko, co? Pamatuju si, jak mi kolem 12tt na UTZ mával ručičkou. To jsem obrečet musela 🙂

Micha, otoky ti nezávidím. Mám je sama. Ale co, hlavně, že máme prcky v pořádku, ne? Jinak jsem ráda, že máte taky všechno ok. Páni, toto letí. Za necelý měsíc nástup na MD. To je dobře, že je Vojtíšek hlavičkou dolů. Náš Mates byl taky brzo otočený, ale kolem 30tt se otočil hlavou nahorů a teď ne a ne zpět. Snad se ještě otočí, jinak mě hrozí císařský řez. To už pak půjdeš asi na první monitor, viď?

Terko, o víkendu si odpočiň. Dneska vám to snad s novým ženichem vyjde. Třeba se jí ten původní nelíbil a byl moc hrrr 😀
Snad už ti brzo porevizní MS přijde.

Pant, však ono ti pak bříško naroste tak rychle, že se nebudeš stačit divit 🙂

l.u.c.i.e
27. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5. žádost na IVF, protokol s antagonisty-červen
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 6.7. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab., 7.6. kontrola v Natalartu po šestinedělí
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 20. 5. - 2.IUI neprovedeno (kolísavý spermiogram),domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol, 27.5. UTZ

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 36tt, poradna 2. 6.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 30tt, dle utz jsme stále o týden starší, odhad váhy 1300g, 26.5. poradna+velký UTZ
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 15tt, poradna 27. 5.
pantomima.........IUI 16.2. - 17tt, , 2.6. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt, genetika 26.5

pantomima
27. kvě 2010

lucie- já ani s Terkou neměla nějakej obr pupek, ani jsem nedorostla do některých těhu oblečků, co jsem si nakoupila 😉 , říká se, že ale každý další těhu je bříško větší, tak uvidíme, no 😀

l.u.c.i.e
27. kvě 2010

Co ty víš, třeba teď budeš mít trochu větší bříško než při malé. Ale na druhou stranu buď ráda za menší, jelikož já si připadám jak velryba 😀 Ale je to asi těmi otoky. Už je mám i na ruce... No, uvidíme, zda zase zmizí či ne.

michamicha
27. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5. žádost na IVF, protokol s antagonisty-červen
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 6.7. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab., 7.6. kontrola v Natalartu po šestinedělí
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 20. 5. - 2.IUI neprovedeno (kolísavý spermiogram),domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol, 27.5. UTZ

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 36tt, poradna 2. 6.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 31tt, odhad váhy 1780g, 22.6. poradna, nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 15tt, poradna 27. 5.
pantomima.........IUI 16.2. - 17tt, , 2.6. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt, genetika 26.5

michamicha
27. kvě 2010

Ahojky, zdravím všechny 🙂
včera jsem odpadla už v 8 večer 😅

Lucko, no holky v srpnovkách mi radily ať si dělám ten čaj pro těhulky od Hippu, je proti otokům, tak jsem včera vypila 2 hrnečky a večer to bylo lepší 😉 dneska jsem si dala hrneček k snídani a zatim nohy OK, tak ho budu pít průběžně během dne 🙂 ruce mi taky otékají, ale to jsem měla i před těhu ☹

l.u.c.i.e
27. kvě 2010

Micha, děkuju za radu. To jsem vůbec netušila, že existuje čaj na otoky od Hippu. Už jsem si to našla na netu, tak si to půjdu koupit a zkusím to. Pak dám vědět, jak jsem na tom 🙂

adenka84
27. kvě 2010

Ahoj holky,

vítám nové snažilky...
konečně se nám také ukázala Terezka, Tery zdarvím....
Micha a Douda jsem ráda, že vaši mimískové jsou v pořádku..Micha, taky se ti to už blíží..

Gambrinusku, já až začnu stimulovat tak ty už budeš znát možná i výsledek....Budu ti držet palce....
Janinam, na tu vyvolávačku si určitě zajdi, ať máš klid a nenervuješ se zbytečně..Nervíkama si ji můžeš ještě víc oddálit....

jana8
27. kvě 2010

Ahoj holky,
děkuji Vám všem za podporu a držení palečku, ale bohužel dnešní test dopadl negativne 😢 ,tak moooooc jsem věřila že to vyjde,že jsem na tom teď docela blbě....přítel říká,že až zítra jedu na krev,tak ať se zbytečně nestresuji,ale já už si nemyslím,že by se zítra čárka mohla ukázat ☹ ,dnes tam nevidět ani slabulinkú tak je to v pytli.............
Holky chci se Vám zeptat,když zítra jsem měla jít na krev,tak to mi ji asi nebudou brát,ne?

pantomima
27. kvě 2010

jani- tak to je mi líto, ale podle mě ti budou chtít vzít i tak krev, je to nejspolehlivější metoda, než čůrání na papírek, i pozitivní testy si potvrzujou odběrem ☹ , myslím na Tebe 😔

jana8
27. kvě 2010

Pant, děkuji a nevíš jak dlouho kdyby mi brali krev musím čekat na výsledky?je to do oběda?