Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jedna11
14. črc 2010

Holky, jeste jsem se chtela zeptat. Mate nejaka problem s tim, ze po zavadeni utrouse mate svedeni? Porad ze mne neco tece a ja nevim jestli se mi nerozjela jeste ke vsemu mikoza nebo je to ten utrous. Omlouvam se, za popis, ale docela mi to trapi.

pantomima
14. črc 2010

@jedna11 tojenormální, že utroš vytejká ven, vem si intimku, možná jsi citlivější nanějakou složku z toho, spíš si myslím, že je to vedrem, jak se potíme

jedna11
14. črc 2010

Pant, ja vim, ze to porad vytejka, ale tak dva dny zpatky se mi zda, ze mi to fakt svedi, mas pravdu, ze to vedro tomu neprida. ja se sprchuju rano, vecer, nekdy i kdyz prijdu z prace, ale porad mi prijde, ze se to umyt neda.

petra177
14. črc 2010

Ahoj holky,

Gamb, tak to je mi líto. Myslela jsem na tebe, když jsem tam ležela na kapačkách. Asi by bylo opravdu lepší kdyby dorazila mrška, viď?Každopádně do pátku může být vše jinak, držím palce.

Jedna, po zavedení žádné svědění nemám, takže ti neporadím. 😒

Jinak dneska jsem čekala na doktora z anesteziologa a ten moji žilku napíchl napoprvé 😉 hurá, byl šikovnej. Břicho jak balon je neustále. Docela mě dneska naštvala jedna sestra- ta co je vždycky na recepci- kvůli neschopence. Normálně si na ní budu stěžovat, tohle už nejde.Ta jediná jim to tam kazí.

haaninaa
14. črc 2010

Ahojky holky,
Péťo, gratuluju k //. Držím palečky, aby to po těch kapačkách bylo už OK. Já mám taky nutkání si na tu sestru na recepci stěžovat, za ten minulý telefonát, jak na mě štěkala.
Gambrinusko, je mi to moc líto, že nemáš jasný výsledek. Celý den jsem na tebe v práci myslela, dokonce jsem chtěla poprosit kolegu, jestli by mě pustil na net, abych věděla, jak ti to dopadlo.
Adenko, co ty? Jak se cítíš? Pořád tě bolí bříško? V pátek ti držím palečky. Jak jsi psala o té sousedce, jak se ptala, kdy budeš mít taky miminko, tak to máme taky. Na tohle jsou ty vesnice šílený. Ty starší babči žijí v ještě v době, kdy holky začínali rodit už v 18-ti letech.
Jedna, já si vždycky po zavádění utrogestanu beru intimky, jinak si připadám jak v bazénu. Promiňte mi ten výraz. Může se ale i polykat, tak se domluv s lékařem.
Pant, držím palečky, aby byly další kontroly jen a jen dobrý.
Holky, když jste pily před IUI ten kontryhelový čaj, kolik jste ho pily a kdy? Já si ho dávám hned po ránu, když vstanu (vstávám ve 4 hod ráno!!! hříšná doba)
Jinak zdravím všechny, zatím papa

jedna11
14. črc 2010

Petro,
co ti davaji za kapacky?
Jinak, moc gratuluju k tehu. A drzim moc palce, at vse dobre dopadne a ty si uz jen uzivas tehotenstvi a pak vysnene materstvi.
Tu neprijemou sestru mi ani nepripominej, ja ji mela na sala na odberu vajuch a to bylo neco, jen tam kolem sebe slehala ohen. Nevim proc ji tam maji, kdyz ma takovyhle chovani. Napiseme na ni petici 😀

petra177
14. črc 2010

Haaninaa, dík za gratulku. Já si opravdu stěžovat budu, protože tohle není možné, pokud jí obtěžujeme tak ať tam není, ne?

Jedna, mám hyperstimulační syndrom (břicho jak balon a v něm tekutinu),dostávám dvě kapačky HES a fýzák. Vzhledem k tomu, že mám pozitivní hcg, tak to bude trvat dýl než se toho zbavím, ale docela mě to obtěžuje. S peticí souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

jedna11
14. črc 2010

ja myslela, ze hyperstimulacni syndrom muze byt jen do odberu. koukam, ze mam mylny info, kdy ti na to prisli?
jinak drzim palce, at je brzy vse ok.

petra177
14. črc 2010

Jedna, týden po odběru jsem měla velké křeče a pak narostlo břicho. Už to mám 9 den a nějakou dobu to bude trvat než to zmizí.

gambrinuska
14. črc 2010

@jedna11 jo je to děs a i když mi řekl Rokyta že je to blbý tak ta naděje umírá poslední a v mém případě to je asi ještě horší ☹
s tim utrošem jsem měla to samé, dost trpim na mykozy tak jsem se bála že jí mam, tak jsem to zkusila polykat a je to pryč, tak to jsou opravdu účinky utrogestanu 😅
Peto hyperstimulák odezní, hlavně že jsi těhu 😔
a podle mě test nejdřív 10 den po ET a ptali se mě jestli jsem testovala, jestli menstruuju nebo nešpinim a jak mi je

jedna11
14. črc 2010

Gam, je mi to lito. Drzim palce, at se to co nejdriv vyresi.
Myslis, ze ty problemy s utrousem muzou mit vliv na to jeslti se to povede? ja prave taky trpim na mykozy. a ted mam docela strach.

terka82
14. črc 2010

Ahoj holky.

Včera se mi nějak zasekl kůň, vypadalo to, že každou chvílí zdechne, jak byl pomalej a tak jsem to vzdala.

Aduš to mě těší, ale byla bych radši, kdybys žádný dobíječ nepotřebovala. 🙂
Tak chuť šlapat moc nemam, ale ty 4 kilča dole mě těší a tak bych nerada, aby se mi vrátily. 😀

Markét jj, když mi někdo začne vykládat, jak nám vysvětlí, jak se ty děti dělaj, tak bych mlátila. Od tchýně je to opravdu hnusný. 😖

Janinam jak už jsem psala, když už jsem se do toho pustila, tak to přece hned tak nevzdam ne. Ale teda když jsem lezla dneska na rotoped a viděla, že je v místnosti 28 stupňů, tak jsem se potila už předem. Taky jsem tam vydržela jen chviličku a pak jsem musela slézt. To se nedalo.

Sabcav u mě neni výhra ani srdíčko, takže vím, o čem mluvíš. Jo je to boj, holky.
Hmmm, procházka jen si to hodit, co? 😀
Co kontrola?

Douda a nepořídíte rovnou nového Bobka? Kuna jedna nenažraná. 😠

Pant, to jsou super zprávy. Snad se křeče nevrátí.

Gambrinuska, drž se. Tohle nevědomí je horší než krutý ortel. Jen ti přeju, ať se to v pátek rozsekne. 😔 S tou MS je to v případě neúspěchu určitě nejlepší varianta. Takový nejmenší zlo. 😒
Zkusíš test nebo vydržíš?

Jedna11 já začala 10DPO, ale radim ještě trošku počkat. Sama to ale dodržet nedokážu. 😅
Na svědění jsem netrpěla, ale to, že to vytéká je normoš.

Petruš, co ti ta baba provedla?

jedna11
14. črc 2010

holky, a myslite, ze muzu ten utrous tedy polikat, kdyz jsou s tim zavadenim takovehle problemy?

marketa137
14. črc 2010

@terka82 tchýně je kapitola sama pro sebe. Myslim že si akždý udělá obrázek když se Viki anrodil a odvezli ho na JIP a manžel byl úplně mimo tak jediný co jí zajímalo kolik váží a měří 😒 a pak když chtěla fotky tak y JIP nechtěla 😒 , přece fotky jsou na chlubení ne 😒 a když byli vikínovi 4 m a byli jsme v nemocnici tak tam nepřišla, prý na ní nemocnice blbě působí. Já si to tam asi užívala 😒 . od minulých vánoc se s ní nebavim a už jí nikdy vidět nechci, klidně at mě někdo do očí řekne co mu na mě vadí, akždý máme svůj názor ale nesnášim pomluvy za zády 😒 . A můžu říct že za ten klid to stálo, jen chudák manžel, vše se řeší přes něj 🙂

jedna já brala utroš v době snažní a pak do 12tt já tedy asi až do 15tt a vždy jsme ho jen polykala a ok 😉

sabcav
14. črc 2010

@jedna11 polykat můžeš, ale větší účinek má při zavádění, navíc někomu nedělá dobře (na žaludek, motání hlavy a spavost 😉 ). Mě je to taky nepříjemné, jak to teče, ale je to pro mě menší zlo, než polykat 😉. A to svědění mám z něj někdy taky...nezbývá než vydržet do toho 12.tt cca+-.

@marketa137 to je teda ježibaba, ta tvoje tchýně 😕 🙄 😠 😒

@terka82 jj, procházka výborná, brzy si ji zopáknem 😀 , to byl vtip, ani omylem 😉. Buď jenom krátkou, nebo jen s Andí bez psa, aby jeden vezl kočár a druhej ji nesl popř. s ní šel za ruku 🙂.

@haanina já piju ten, co se dělá do 1/2l vody a většinou ho tady upíjím, když Andrý spí po o, ale to je jedno, kdy se pije, hlavně že se pije😉 .

Já jsem vyřízená, ale hlavní je, že už bylo vidět i pidimiminko a hlavně srdíčko bušilo o 106 😵 . Další kontrola za týden a pokud bude vše ok 😔 🙂 , tak dostanu průkazku a rovnou žádanku na genetiku 🙂 . Dneska jsem dělala ten kebab (někdo tu na něj dával odkaz, omlouvám se, nevím kdo ☹ ), každopádně byl výbornej 😵 🙂 ., takže tímto děkuju za tip na dobrou rychlou véču 🙂 . Hezký den všem 😎

pantomima
15. črc 2010

pěkné ráno všem,konečně pod mrakem,tak větrám, co můžu a doufám, že ten pupenec za těma mrakama chvíli vadrží 😉

michamicha
15. črc 2010

@pantomima u nás ráno pršelo, teď jsem u ségry kousek za Plzní a je tu pod mrakem, venku 22 stupňů, ale v baráku je 28 😝 tak mám okna otevřený a taky větrám 😉

l.u.c.i.e
15. črc 2010

Dobré ráno,

@gambrinuska, moooc mě to mrzí, že máš nízké hcg. Vůbec nevím, co k tomu dodat... 😖 Myslela jsem na tebe a držela ti palečky. Uvidíš zítra co a jak.

@jedna11, je to normální. Mě to taky vytejkalo 🙂 Samozřejmě, že ho polykat můžeš.

@marketa137, ta tvoje tchýně je na zabití... 😠

@sabcav, gratulujeme k srdíčko. Skvělé zprávičky. 🙂

m.evzenie
15. črc 2010

Ahoj holky,
u nás je taky pod mrakem, ale dusno.
Gambrinusko, to je škoda, myslela jsem na tebe, na zítra držím pěsti. Myslela jsem jak tu Peťa rozprskla ten těhu
bacil, že budete pokračovat....... 😉
Adenko, jak ty, vydržela jsi netestit?
Sabcav, krásné zprávy, jen tak dál. 🙂
Ostatní zdravím. Nemám kolegyni, tak už musím pracovat. 😒

marketa137
15. črc 2010

@sabcav co na to říct 😒 . jen asi tlik že se jí ani nelíbilo že chceme mimčo ale když její mamarádky začli chodit s tim že budou mít vnouče tak už s eptala kdy budeme mít taky, prostě aby zapadla mezi ostatní 😒 . K srdíčku gratuluju, to je tekový první záchytný bod 🙂 a recept na kebab jsme dávala já 😉

@l.u.c.i.e už jí neřešim, napsala jsme jí mail aby mě vůbec nekontaktovala a dělala že neexistuju a svatej klid mě za to stojí a u vikína furt zkoumala po kom má světlý oči a vlasy a u Tomíka zase prý řiká proč je tolik podobnej jenom mě 😀

jedna11
15. črc 2010

Sebcav, prosimte ja taky prave slysela, ze to ma vetsi ucinek pri zavadeni, tak ted nevim. V Natu mi dneska resli at to polykam. Mne nejde o to , ze je to neprijemne (to svedeni a vytejkani), ale spis mi jde o to abych si tim fakt nerozjela nejakou mykozu nebo zanet. Rano jsem tam zase vychytala nejakou neprijemnou sestru a ta mi jen rekla, ze to mam polykat nic vic. Tak bych se chtela zeptat jestli nevite jestli mohu pouzit nejaky Rosalgin, Tee Trie Oil a nebo neco na tohle nebo a pritom zavadet dal a nebo to proste vydržet (což zvladnu, jen mam strach abych si tam neco nerozjela) a nic nepouzit nebo fakt polikat s tim, ze to nebude mit takovy ucinek. Omlouvam se za popis, ale jsem z toho fakt zoufala. ☹ ☹ ☹

marketa137
15. črc 2010

@jedna11 tak tam zkus zavolat, výplachů bych se teda bála. at tě řeknou co máš dělat, já teda vždy jen polykala a ok 😉

jedna11
15. črc 2010

Market, a tobe rekli polykat jako hned od začátku? Market, ja tam rano volala a rekli mi at to polykam, nic vic. ☹

pantomima
15. črc 2010

a já zase měla celých 12tt zavádět 😉 má to větší účinek, protože to neprochází skrz trávicí systém, kde na to působí různý látky, který účinek snižujou....spodem se to vstřebává přes sliznici hned a působí přímo

gambrinuska
15. črc 2010

@jedna11 neřeš to a zkus to ted 2 dny polykat a pak dyžtak můžeš zas zavádět, mně minule říkal Rokyta že se to může i kombinovat, myslim že to je zas co doktor co názor 😅 netrap se tim a bud v klidu
Aden se včera ani neukázala, na kolokátou tam zítra jdeš? já tam mam být na 8 ☹

pantomima
15. črc 2010

jj, taky bych zkusila ty dva dny zavádět a poznáš, čím to je 😉

jedna11
15. črc 2010

Gam, to mas asi pravdu, ted jsem nasla, ze praze v najakem Caru vysazujou utrous po 14dnech, vlastne hned kdyz se zjisti jestli se povedlo nebo ne. No, vecer jsem je polkla ted rano taky a porad to neni dole ok. tak nevim. Asi to udelam jak rikas, jeste dneska to budu polykat a zitra uvidim. Jak je to vubec s tou krvi? slysela jsem, ze se s tim chodi do PRivamedu. Na jak dlouho to je? ja bych potrebovala bych se jeste vratit do prace, abych si nemusela brat dalsi dovcu.

gambrinuska
15. črc 2010

@jedna11 mně to nenabídli, jen mi řekli at přijdu znovu v půl1, ale ptali se na ten test a já ho měla negativní 😕

pantomima
15. črc 2010

mě ráno nabrali a po jedný jsem si volala, minule jsem to tam nesla, jako že by to mělo asi být dřív, ež po obědě, ale už si to nepamatuju

jedna11
15. črc 2010

Aha, tak holky diky. Uvidime jak to tedy budu mit. Mam tam byt v 8,30hod, tak to bych tak dosla do prace a jela zpatky. No, uvidime. Pantonimo, ty si si delala test pred krvi? Nebo si se to dovedela az z krve?