Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

marketa137
16. čer 2009

Tak to si teda užíváš, já taky zhubla a bylo to na Vánoce 🙂, já si inzulín píchala už od 18tt 😒, taky si říkam že už je to na mě nějak moc a tak se docela těšim na min 2 cykly bez léků 🙂

renap
16. čer 2009

Market,a jak jsi to měla s porodem,když jsi byla na inzulínu? Myslíš,že je to důvod k cís. řezu? Já nechci vůbec zkoušet rodit normálně po tom minulým zážitku,ale na Lochotíně to prý neradi dělají,zkoušejí to asi všechno napřed přirozeně a to nechci. A do termínu mě asi taky nenechají i kdybych to náhodou vydržela,že ne?

marketa137
16. čer 2009

tak to se divim že na lochotíně chtějí přirozený porody. Já byla na Slovanech a to bylo pro rizikový a teď je to na Lochotíně. Mě těhu ukončili už ve 36tt ☹.byla jsem v nemocnici od 34tt, měla jsem v poradně zvýšení krevní tlak. ale spíš si myslim že měli strach z příčné polohy 😒. Kdyby nebyl v příčce tak by ho vyvolávali. nevim jaký jsi měla 1 porod, ale k tomu taky přihlíží 🙂 a když bude mimčo v blbý poloze tak Tě spíš udělají císaře. Ukončují těhu v 38tt, ale jak byl malej v příčce tak měli strach a ještě že ho vyndali. ta temeni hlavy měl tzv ohínek a na UTZ mozku měl ty komory prý nějak šouplý. Za 2 měsíce se to zase srovnalo a bylo to tím že byl velikej a měl málo místa. měl 3600gr, takže na ty týdny dost velikej, v termínu by měl mezi 4500-5000g 😎 . teď koukam že už to máš za pár vi´d 🙂

gab123
16. čer 2009

renap švagrová byla na císaři.Asi měsíc a půl před porodem ji zjistili cukrovku řikali,žemá malá už tak4,5kg a že na cukrovku je to dost a naplánovali jí cisaře bez problémů na locháči tak nevím.Myslím že to jde taky domluvit předem!

terka82
19. čer 2009

Ahoj holky.

Koukam, že s tim koněm je to všude stejný. Nám taky párkrát stávkoval. 😖

Micha to je ale mrcha, takhle se courat. Doufam, že už dorazila.
Já čekam příští týden, snad dorazí zase včas.

Renap oni ti fakt nedají pokoj, co? Furt si budou něco vymýšlet. 😒 Jj asi je fakt dobře, že jsi tu redukci podstoupila.
Nevíš jako zdrav. sestra jak často můžu jít na náběry na tu HSV infekci. Nejradši bych si někam zašla, než čekat 4 měsíce a nevědět jestli se něco děje.

Markét teda malej byl pěknej macík.

michamicha
19. čer 2009

terko, tak to možná budem čekat příští týden spolu 😀 u mně pořád nic 😠

renap
19. čer 2009

Terko,to mi nějak uniklo s tou HSV infekci,to ti našli? Jestli jsi měla pozitivní anamnestický titr protilátek,tak to nevadí,to má 90 procent lidí,znamená to že jsi se s tim virem setkala a máš imunitu a jestli jsi měla akutně probíhající infekci,tak toby sis všimla ne? Já myslim že to způsobuje neštovice,pásový opar jestli se nepletu.Nevim o co u tebe šlo. Mě tedko taky nabírali všechno tohle a taky jsem to měla pozitivní i cytomegalovirus a EB viry a ještě něco.

terka82
19. čer 2009

Micha teda ta si dává fakt na čas. Tak snad se říští týden dočkáme obě. 😕

Renap jj našli mi protilátky HSV IgG a IgM, které potvrzují akutní infekci HSV(opisuju ze zprávy) a řekli mi, že to musim nejmíň 4 měsíce léčit. Neměla jsem nic ani opar na puse. Ten jsem měla od narození jen jednou. Takže nechápu, kde jsem k tomu přišla. 🙄 Cytomegaloviry jsem něla neg.

marketa137
20. čer 2009

ahoj, dneska jdeme do Dino parku, tak snad se malýmu bude líbit 🙂. Micha ty to máš taky teda pěkně rozhozený, jen je divný že po clostíku. Já MS čekam taky na konci příštího týdne, teda nemusela by dorazit ale počítám s ní 😉 .
terko, ty máš taky furt něco 😒. Viki byl velikej no, mam to i teď ve zprávě do Natalartu. Když mě manžel přines ukázat fotky Vikiho z Jipky tak jsem nevěřila žeje to malej 🙂. co vim tak kolem 36tt mají mimina kolem 2500gr 😉. taky na něj chodili všichni koukat, tam samé kilové mimina a na vyhřívacím lůžku se rozvaloval 🙂. Je fakt že 1 den měl v sobě dost vody právě kvůli cukrovce takže asi bylo dobře že ho vyndali 😉. Doktor mě na JIPce říkal že je celkově větší ale nebyl tlustej a nechápu kde tu váhu vzal, já měla jen 9kg navíc a po císaři jsem vlezla na váhu a měla o 14kg míň, bohužel jsem si tu váhu neudržela 😖. A jestli 2 dítě bude ještě větší 🙂, ale v první chvíli mě to vadilo že mě bylo fajn a onui ho vyndají o 4 týdny dřív 🙄

renap
20. čer 2009

Terko a jak se léčí virová infekce já to moc nechápu,myslela jsem že když to proděláš,tak máš celoživotní imunitu,ale asi tomu nerozumim 😕 A to mělo nějakou souvislost s tou vrozenou vadou?
Market,to sis teda taky užila,to je dost velká pravděpodobnost že v dalším těhu budeš mít tu cukrovku zase co? Je to vopruz,já mam furt ty glykemie divný,snědla jsem buchtu a pytlík rozinek v čokoládě a glymča za dvě hodiny 5,2 a pochlebu se sýrem mam přes 7,fakt tomu nerozumim. A dělal ti ten inzulín modřiny? Já mam plný stehna zelených fleků,vypadam jak týraná manželka. No jsem zvědavá na čtvrtek jedu do rizikový poradny a na dia,tak se těšim co zase kdo vymyslí

terka82
20. čer 2009

Markét snad to u tebe bude stejný jako s malým a MS už nedorazí. 😉
Jak bylo v Dinoparku? Líbilo se malýmu?
Ty sis teda užila. 😒

Renap mam půl roku(nebo nejmíň ty 4 měsíce) 2x denně brát vit. C. Je možný, že to souvislost mělo, ale protože se těhu ukončilo tak brzo, tak mi na 100% nikdo neřekne, čim to bylo. A prý bych neměla otěhu dokud se mi hodnoty nedostanou na nulu. Ale kolik jsem měla to nevim. Tak to jsem z toho jelen, jsem myslela, že mi poradíš a koukam, že jsi zmatená jako já. 😀
Ježiš týraná manželka. Nedej se. 😀

marketa137
20. čer 2009

renap doktor říkal že tak na 80%. Ale nějak s tim počítam av i kdybych jí neměla tak bych se snažila držet tu samou dietu. Já měla ty hodnoty taky divný. po hrachový kaši ok a po rybě s bramborem vysoký ☹. Sladký jsem naštěstí nejedla ani jednou, už od prvních týdnů jsem na to neměla chu´t. Já si píchala celou dobu jen do 1 stehna, v druhym to víc bolelo. Doktor v rizikovce prý jestli si pícham pervitin nebo něco jinýho 🙂. A flky zmizeli až skoro po roce 😒
terko nevim moc tomu nevěřim, ale tentokrát si to manžel vyžral ☹ . je mě ho líto, ale kdykoliv jsem byla těhu tak měl stejný problémy, ale tentokrát až 20DC takže tomu moc nedávam. uvařila jsem mu řepík tak se může léčit 😉. nakonec jdeme až zítra, manžel byl nějak mimo kvůli autu, teď si konečně pro něj jel takže zítra jdeme už dopoledne 🙂 jak na to u tebe přišli, to normálně dělají všem nebo k tomu byl nějaký důvod 😒

terka82
20. čer 2009

Holky to je fakt divný, jak vám ty hodnoty skáčou úplně jinak než by člověk čekal, to fakt nechápu. 😕
Markét co je manžovi? Asi mi něco uniklo, promiň.
Tak si to zítra krásně užijte. 😉
Brali mi krev na genetice po tom ukončení těhu, aby se zjistilo co a jak. A tam to odhalili. Štve mě, že tyhle testy někdo neudělal hned jak jsem zjistila, že jsem těhu. Třeba se tomu dalo předejít. Ale co se dá dělat. Stalo se. Teď se z toho musim vylízat. V pátek mi v práci naštvali a tak bych šla nejradši na IVF hned, ale kvůli tomuhle nemůžu. 😔

marketa137
20. čer 2009

No mě to taky bylo divný proč ty hodnoty tak lítali 😒. No manžel chudák trpí, měl to i tenkrát ale to jsem měla bolesti i já te´d trpí sám. prostě při styku říkal že ho to pálí a pak ho měl celýho nateklýho a dneska prý na tom má ještě rudý fleky 😒 , tak jsem mu udělala řepík a snad to bude ok. jen jsem ho uklidnila že už je to poslední cyklus 🙂 . jen si říkam že asi clostík začíná účinkovat a já končim 😉 . jen říkal že kdybych alespoň byla těhu tak by to bylo ok. snad to bude ok, mě nic nebolí 😉. Tenkrát jsem myslela že při styku chcípnu, to jsem měla pocit jako bych tam měla žiletky a ani jsem nemohla ležet takže jsem se hned šla vysprchovat a stejně se viki uchytil 🙂. Já si totiž myslim že jak mam teď hodně hormonů tak je to uvnitř asi víc agresivní, jinak si to nedokážu vysvětlit a tak mam dneska útrum 😒 . tak to byste mohli pak použít ty mrazáčky nebo budete muset jít na nový IVF od začátku 😒

terka82
20. čer 2009

chudák manža a nechcete si radši zajít k doktoru? aby jste to pořádně vyléčili a manža netrpěl? Tohle se mi nikdy nestalo. no snad to rychle přejde. Je to možný, že díky tomu množství hormonů tam mají ty bestie lepší prostředí.
To nevim, musíme se poradit v Natalu. Buď můžem použít mrazáčky, ale pak je třepa jít na plodovku a nebo začít znovu od začátku a nechat si udělat PGD. Uvidíme co nám doporučí.

liliska
23. čer 2009

Ahoj holky mi taky chodíme do Natalartu a příští čtvrtek jdu poprvé na inseminaci moc tomu nevěřím ale podstoupím jednu a s doktorama jsem spokojená ale ta jedna sestra na příjmu je na pěst 😀

terka82
23. čer 2009

Lili vítej. Odkud jsi?
Já inseminaci taky nevěřila. Ale v jiné diskuzi máme holčinu (teď už čerstvou maminku) a ta otěhu po první IUI. Takže to funguje. 🙂

petluska
24. čer 2009

Ahoj holky,
my taky chodime do Natalartu.Mam za sebou první inseminaci.Není to zas tak zly,bala jsem s zbytecne.Souhlasim s vami,ze cekani na test je opravdu nekonecny.
Snazime se dva roky.Insemanaci taky moc neverim.Spis by me zajimalo,jak jdou po sobe inseminace a klasicky umely oplodneni.Proste nevim,jestli uz se mam na nej tesit nebo jestli si jeste chvili pockam.Uz me to cekani nejak unavuje.
Dekuju za odpoved.Jinak jsem zatim s Natalartem spokojena az na tu jednu sestru.Urcite mluvime o te same!

marketa137
24. čer 2009

ahoj holky, Lili vítej, tak pak napiš svoje pocity. Asi mě taky čeká inseminace tak a´t vím do čeho jdu 🙂. mě je furt od neděle špatně, manelříká že z tý klobásy to být už nemůže 😒. už to vidim že příští týden pomažu na gastro, nebo jsem si to už vsugerovala. Fakt nevim co se děje ale nejradši bych vůbec nic nedělala. I dneska manžel musel jít na nákup a dieta bere za svý. jsem ráda že do sebe ráno dostanu jogurt. Už aby přišla MS a pak se mě třeba udělá líp 😉 .
Peti nevim, spíš záleží na problémech co máte, pokud je tam šance tak asi zkouší 3 IUI a pak IVF. Ale taky záleží jak se domluvíte.

petluska
24. čer 2009

Ahoj Markt,děkuju.
My jsme domluvený na dvou IUI.A pak doufam,ze hned další měsíc rovnou na umělý 🙂
Ale to víš,ze pořád doufam,že k tomu třeba ani nedojde!
Přeju at je ti brzo líp.To pocasi dobry nalade taky neprida,co?

marketa137
24. čer 2009

No je to fakt hnusný, nic se ani člověku nechce dělat. Ani nemam dneska chu´t na oběd ☹. Manžel asi má pravdu že i kdyby mě bylo v neděli z tý klobásy z dinoparku zle tak ne tolik dní ne. ani heřmánkový čaj nezabírá ☹ . Dneska beru poslední utroš tak do konce týdne asi dorazí MS, nemusela by ani bych se nezlobila 🙂 . my jdeme do centra v červenci tak se alespoň něco dozvíme. manžel se jen usmívá a říká aby jsme tam zase nešli jako před 4 lety. měla jsem přijít až dostanu MS a ta už nedorazila 🙂. Už nevim co si mam na ten žaludek dát, ráno jsem si vzala jen ten jogurt a teď se bojim vzít něco jinýho ☹ . no uvidíme, spíš si říkám jestli to neni psychický když máme v podstatě poslední měsíc a pokud to teď nevyjde tak už jedině Natalart. ovu jsem měla asi 12. června 😎

marketa137
26. čer 2009

🙄 🙄 🙄 kde jste všechny, tady to teda žije 😒

michamicha
26. čer 2009

ahojky, já jdu na UTZ ve středu a řekla bych, že clostík asi zabral, minulej cyklus jsem nebyla nafouklá a tentokrát mám břuch jak v 5.měsíci 😕 dneska jsem vzala poslední clostík, tak uvidíme, uvidíme 😅

petluska
26. čer 2009

Ahoj Market,
i ja jsem cekala,ze mi nekdo odpovi a ono nic....
Tak se aspon zepam tebe jak ti je?
Verim,ze uz lip...
U nas nic novyho.Jedina dobra zprava je,ze je patek....Do menstruace daleko(mam ji dostat az 8. cervence),tak porad cekam a cekam...Doma mi to utika rychleji nez v praci....
Mej se zatim hezky a az budes mit chvilku,napis.
Jinak Micho doufam,ze aspon ty stesti s clostike mit budes,u me byl houby platny....Drzim palecky a verim,ze bude mezi nami zase o jednu tehulku vic!

michamicha
26. čer 2009

no pořád mě tlačí a všelijak píchá v podbřišku, tak se tam asi fakt něco děje 😅
příští týden mi to docela rychle uteče, v pondělí mám volno kvůli doktorovi, v úterý do práce, ale to snad bude pohodička klídek jako tenhle týden, no a ve středu den D 😀
akorát se obávám, že jestli dr. nebude mít dobrý zprávy, tak už se mu tam asi rozbrečím, minulej měsíc když mi řekl, že ten jediný dominantní folikul už dál neroste, tak jsem to brala celkem dobře, obrečela jsem to doma manžovi v náručí, ale teď to asi nedám 😖 jsem teď poslední dobou strašně přecitlivělá a bulim skoro furt, asi ty hormony 😖

terka82
27. čer 2009

Ahoj holky. Teda vy jste se rozkecaly. 😀

Petluska vítej.
Já byla na IUI vloni na konci září, MS přišla a tak jsme hned v dalším cyklu poslali žádost na pojišťovnu a se začátkem dalšího cyklu jsem začala stimulovat na IVF. Další IUI jsme už neskoušeli, protože mám problémy s ovulací a i na IUI jsem musela píchat injekce.
Kukam, že tu jednu sestru známe všechny. 😀
Tobě to utíká doma víc než v práci? To jsem teda přesnej opak, nebýt práce, tak už mi z toho věčnýho čekání hráblo. 🙄

Markét tobě je pořád špatně? Že by??? 😕
Ty to řikáš, jako kdyby návštěva Natalu byla nějaká tragédie. Se z toho tolik nenervuj. 🙂

Micha to opravdu vypadá, že clostík zabral, tak koukej vlítnout na manžu. 😀
A u Dr. uřčitě budou dobrý zprávy, když tenhle měsíc reaguješ takhle.
S těma hormonama... já jsem taky poslední dobou nějaká rozhozená a cíťa. No hrůza. 😅

Zítra by měla dorazit MS, tak jsem zvědavá, jestli si zas nebude dávat na čas. Jsem tenhle měsíc měřila BT, jen tak ze zvědavosti, abych viděla, jestli se se mnou po tom těhu něco děje nebo mi to stále skáče nahoru dolů. A ono to vypadá, že tam snad byla ovulka. 😲 No koukala jsem na to jako blázen. Já a ovulace?? No, zkusim ještě příští měsíc. Abych nejásala předběžně. 😀

michamicha
27. čer 2009

terko a jak dlouho jsi zkoušela ty injekce? mě je Rokyta nabízel rovnou,ale já chtěla ještě jednou zkusit clostík

terka82
27. čer 2009

Micha myslim, že jsem si je píchala 13 dní a pak byla IUI. No těch 13 dní bylo asi dýl než je běžné a horko těžko jsem "vypotila" 😀 jeden dostatečně velkej folík. Takže jsme další IUI už nezkoušeli a pustili se do IVF.
Kde máš foto?

renap
27. čer 2009

Ahoj vítám nové klientky Natalartu,my jsme měli jenom jednu IUI a pak rovnou další měsíc IVF. Market,nejsi těhotná?Když ti je blbě 😝
U mě nic novýho,břicho jako meloun,vody furt stejně,glykémie lítají nahoru dolů,nohy mam plný modřin ,no ještě aspon měsíc vydržet.
Už tu dlouho nebyla Gab,snad je v pořádku po tý AMC

terka82
27. čer 2009

Ahoj Renap. To je dobře, že už voda nepřibývá. S tou glyk. je to fakt blbý, ale pro prcka cokoliv, že? 🙂 A jaké máte vůbec vybrané jméno pro tu vaší malou princeznu?
Určitě vydržíš, třeba budeš nakonec přenášet. 😀

Taky jsem na Gab dneska myslela, ale určitě je v pořádku. Už si toho špatnýho prožila dost. 🙂