Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

renap
14. led 2009

Ahoj já ti asi moc neporadim,my jsme neměli ani genetiku ani imunologii vyšetřenou, vlastně nic navíc jenom spermiogram,infekce a hormonální profil. Otý selekci vajíček jsem nikdy neslyšela akorát vim že se dělá preimplantační dg embryí ale tu v Natalartu nedělají. Jinak jsme tam spokojený jsou příjemný Bouše i Rokyta toho třetího jsem nikdy neměla. A Bouše je fakt milej a hodnej. A co jsem slyšela tak je to tam podstatně levnější než v tom institutu.

gab123
14. led 2009

Ahoj renap- ta selekce je ta preimlantační gen.diag.Já si myslím,že to vyšetření vajíček budou posílat někam na genetiku to se dozvím ve středu.Hlavně jsem chtěla slyšet názor jak to tam vypadá zda jsi byla spokojená!Jinak doufám,že se ti vede dobře.Dnes jsem říkala o tobe manželovi,že máte 2 embryjka tak se mi ptal co bych dělala,zda bych si je nechala jsem asi hrozná,ale tak by byli,zvládli to jiný tak proč ne já.Jsem moc zvědavá jak se to bude u vás vyvýjet.Přeju hodně štestí a napiš jak to vypadá pa

terka82
15. led 2009

Ahoj renap. Jsem zvědavá jak dopadnete. U mě je vše v pořádku, mrňous má 12,5mm a tak jsme se rozloučili a hurá ke svojí Dr. 🙂

renap
15. led 2009

Ahoj tak my jsme se taky rozloučili,jsou tam obě ,měří 1 a1,1 cm, tak nevim co dál, mluvili jsme o tý redukci a Rokyta říkal že nedávno na tom byla jeho příbuzná-po 3 cyklu IVF se chytly obě a ona taky měla strach jak by to dopadlo a zatim prej dobrý to druhý se udrželo a je v pořádku. Tady nejde o to že bych nezvládla 2 děti ale o riziko toho těhotenství. Já jsem někde našla statistiky-25 % těhot s dvojčaty skončí potratem do 22.Týdne, 30 % se narodí tak předčasně že má trvalé následky nejmín 1 dítě a ten zbytek se narodí taky dřív ale ty děti to doženou a jsou v pořádku.A čím je žena starší tím se to riziko zvyšuje a mě je 36. a prostě nemam odvahu to risknout.A taky mam profesionální deformaci protože už jsem při svý práci viděla hodně postižených dětí a většina byla z předčasných porodů.

terka82
15. led 2009

Tak to je dobře že jste všichni v pořádku. 🙂

Tohle rozhodování ti nezávidim a hlavně u mě je to jiný, je mi o 10 let míň a nepracuju v tom, takže bych to asi taky riskla. Ale naprosto tě chápu, navíc pokud by jsi to nepodstoupila, tak budeš pořád ve stresu očekávat nějakou katastrofu a to by taky určitě pro prcky nebylo dobré. Držim palce ať se rozhodnete správně.

A nekoukala jsi tady třeba po nějaké diskusi na tohle téma? Třeba by ti pomohlo popovídat si o tom s někým kdo už tim prošel...

A na tu redukci už se teda budeš domlouvat se svojí Dr.?
Já se k té mé musim zítra objednat a doufam, že mě vezme co nejdřív. 😅

renap
15. led 2009

Já jdu k té svojí zítra pro neschopenku tak se s ní domluvim a ty redukce dělají prý na klinice a pře tim by se měla jěště stihnout genetika a ty testy na vrozený vady ale to prý u dvojčat stejně vychází blbě a nejde to posoudit, ale nějaký podrobný UTZ už by taky měl být v 11.týdnu tak uvidim. Já jezdim k dr. do Plzně ale znam ji z práce ona jezdí k nam sloužit na gyndu a je hrozně hodná tak myslim že mi pomůže aby se to všechno stihlo

terka82
15. led 2009

Tak to je fajn, že se takhle dobře znáte. určitě to dopadne nejlíp jak může. 🙂
Tak koukej podávat info. 😉

gab123
20. led 2009

Ahoj holky,měla jsem nějak dost práce tak ani nestíhám psát!Renap vůbec ti nezávidím rozhodování,ale uvidíš vše bude o.k.Terko tobě také mimísek pěkně roste jen tak dál! já jdu zítra konečně na hematologii a hned na pohovor na IVF už se nemůžu dočkat co bude!budu se snažit napsat zprávy ještě zítra odpol.jedu na malou dovču.Tak zitra papa

terka82
21. led 2009

Gab tak ti budu držet palce. Mě měli v Natalu v péči necelý rok a už jsem fuč. 😉
Proč musíš na tu hematologii? Já tam jdu v pátek, tak jsem zvědavá co mi zjstí. Máme neco v rodině. 😖

Renap jak se vede?

gab123
21. led 2009

ahoj holky,tak už jsem doma celé dopoledne,uf dřina.Nějak nám nejde net ,píšu to už po druhé.Na krev jsem šla kvůli té mutaci kvůli srážlivosti výsledek bude až za měsíc!U Bouše úplně super moc milej a i jsme pokecali to jsem se divila.Budou nám dělat spousty testu a pak uvidíme.Musím končit ozvu se až v neděli zatímpapa

terka82
24. led 2009

Gab tak něco podobného s tou mutací máme taky. Tak jsem zvědavá, co zjistí. 😕

bubulienka
autor
25. led 2009

Ahoj holky koukam že se vam daří tak doufam že všetko bude v pořadku holt ja jedina z vas jsem mela smulu ale jdeme to skoušet dal bez boje se nevzdame a meli ste PK nebo jenom vam to zavadeli po 3 dnech nevím co je lepší a jinak jak se daří všem 😅 😕 😕 😕

gab123
25. led 2009

Ahoj už jsem tu. Terko to já jsem také zvědavá co nám zjistí,ale ty výsledky budou až za měsíc to je šíleně dlouho,ale asi s tím nic neudělám.Jinak jsme měli s manželem hodinový rozhovor u Boušeho,všechno nám vysvětlil udělal mě už nějaké vyšetření stěry.Pak v 6den cyklu mam jít na krev myslím,že na infekce pak v půlce na ultrazvuk a také s manžílkem na imunologii.Až to bude vše tak pak uvidíme co bude dál.Necháme se překvapit.Terko ty už mimíska čekáš co jste měli za problém?
Bubu nevěš hlavu bude líp!
renap co ty? ozvy se nám!

renap
25. led 2009

Ahoj my jsme měli poprvý PK i AH a chytly se napodruhý obě bohužel to nedopadlo dobře a ted jsme PK neměli a chytly se obě napoprvé. Předtím nám tvrdili že PK je lepší a ted už nic takovýho neříkali naopak prý jsou nejlepší ty 8mi buněčný tak si vyber 😀

renap
25. led 2009

Jinak už je mi líp,občas se teda nečekaně pozvracim ale jinak dobrý,ve čtvrtek jdu ke svojí dr. a ta mě domluví genetiku a ten podrobný UTZ a pak uvidim podle toho jestli tam pořád budou obě co s tím,ale i ona řekla že ta redukce by byla nejrozumější.

gab123
25. led 2009

renap to je hrozný nejdřív nic a pak rovnou 2.Vůbec si neumím představit co bych dělala já.Jsem zvědavá jak to vše dopadne nám.Po těch výsledkách se rozhodnem zda také půjdem na IVF,vůbec jsi tvou situaci neumím představit já mám problémy s páteří a 2 bych asi nemohla mít nevím.Hlavně at se rozhodneš jak myslíš ty.Tak zatím papa

renap
26. led 2009

gab,já mam právě taky něco se zádama asi ischias nebo co, tak 3krát do roka mě tam píchne a musim chodit na obstřiky a pár dní se nepohnu tak mam hruzu z toho břicha že to bude na ty záda zátěž i s jednim. Já myslim že ti klidně dají jenom jedno embryo když budeš chtít ,zvlášt jestli jsi mladá a už jsi otěhotněla,on mi Rokyta říkal že se snaží těm ženským to vysvětlit že ty dvojčata jsou riziko,ale oni většinou je chtějí.Ale ty doktoři z toho radost nemají,berou to jako komplikaci.Já jsem z toho na nervy,už 14 dní jsem nebyla na sonu tak nevim co tam ve čtvrtek uvidí,na jednu stranu mam strach že tam jsou obě a na druhou stranu se bojim že tam třeba nebude ani jedno,ZT muže být i u dvojčat jsem blázen 🙄

bojisek.4
26. led 2009

přeji dobrý večer jen jsem chtěla říci nestracejte naději vim o čem mluvím jen musite pevne verit ze se to povede ja uz jsem take stracela nadeji ale pak jsem si rekla vydrzeli to jini vydrzim to i ja a ted jsem štastná konečně jsem se dočkala narodila se mi holcicka a už jí je pul roku a za to vse dekuji jen dr. bouse,rokyta,svabek moc hodni a i sestricky nikde jsem se nesetkala z takovou ochotou 😅 tak to je asi sve takze vam drzim palecky at se na vas stesticko take usmeje mi jsme se snazili z manzelem 8-let a z toho 2 roky v natlartu takze hodne stesti

gab123
26. led 2009

ahoj renap,já mám skoliosu mam je dost křivé tak že z toho mám taky strach,ale chodím na rovnání páteře je to v plzni je fakt dobrej a nenám žádné bolesti od nich mě už pomohl.Ischias to je blbý to pak bolí.To já zas takové bolesti nenám,ale bolí mě kyčle,ale zatím jsem neměla takové velké bolesti.To ti jinak věřím,že máš nervy,ale trochu to na sobě poznáš jak ti je,ne!uvidíš,že tam mimískové budou! prosím nevím co to je ZT?drž se čtvrtek se blíží.Hlavně se drž v klidu, já vím že to nejde,ale steně stím nic neuděláš!držim palečky
Bojísku děkuji za dobré zprávy to jsem ráda,že máš dobré zkušenosti doufám,že nás něco podobného potká 🙂
Já jdu už ve středu na krev na vyri a po nesem vzorek SPG.Hned v pondělí jdem na imunolog.docela fofr!jen tak dál...

bojisek.4
28. led 2009

gab123 dekuji ti a drzim palecky aby vse dopadlo dobre aby jsi mohla pokracovat dal tak se opatruj zatim ja se zase nekdy ukazi

gab123
29. led 2009

Ahoj holky tak co je nového.Mi byli ve středu v natalartu mě brali krev a manžílek musel dát SPG výsledky měl na výbornou tak měl radost já taky o problém méně.Mě našli ještě ve stěru něco ale nepamatuju dali nám antibiot.ty musíme brát oba.Jinak v po.jdem na imunolog.tak budem zas o kousek dál.
Renap tak jak jsi dopadla?
Jinak už vím,která je ta nepříjemná sestra vůbec jsem to nečekala pěkně nás uzemnila příště si dám pozor a taky ji tu práci spříjemním.Tak papa jdu hajat

renap
30. led 2009

Ahoj,tak já mám pořád obě mimi jeden byl krásně vidět zepředu a mával na nás a měril 3 cm a ten druhej se doktorce zdál mnohem menší a moc se nehýbal tak říkala že to bude jednoduchá volba,ale on se pak začal natahovat a vypadal stejně jako ten první tak nevim. V po jdem na genetiku tam prý mají daleko lepší UTZa naberou nam krev a tam se domluvíme co dál.Ale napsala mi papír že vzhledem k zdr. stavu a anamneze doporučuje redukci.Už je mi zase špatně a chce se mi spát,eště navíc jsme jeli v poledne s dcerou z Plzně a stály jsme přes hodinu těsně u tý bouračky za Zbuchem a byl to docela masakr tam,fuj. A vy jdete rovnou do IVF a budou vám vyšetřovat ty embrya nebo jak. Tam to jde rychle, my jsme přesně za rok stihli ineminaci,1IVF, 1 KET a 2. cyklus IVF a přesně na den po roce jsme se tam s nima loučili 😀 Tak uvidíš za rok už budeš rodit.

gab123
30. led 2009

Ahoj tak jak čtu tak to pořád nemáš lehké.Jak jsi psala o tom UTZ tak to je nejlepší v celé plzni a okolí.Já na něm byla při 2tehu a je fakt podrobnej ukáže mnohem víc!Mě na té genetice navrhli rovnou IVF s genetikou diagnostikou na náměstí v plzni,ale mě se to nějak nezdálo že mám mozaiky jen 7% to je hrozná náhoda,že jsem 2xpotratila.Tak jsem šla přes tchána za Boušem,který je na natalartu a ten mi řekl jak mě mužou rovnou dělat diagnostiku,když nemám zádné vyšetření.No přišlo nám to jak když jde o peníze páč to stojí 35tis.Už na tech stěrech jak mi dělali se našel nějaký bacil,který to může způsobit,prostě počkáme co budou za výsledky a pak se rozhodnem.Je jim divný,že jsem při dlouhém cyklu 60 dní otěhot.2x a potratila,myslí si že to způsobuje něco jiného!uvidíme hlavně že se něco dějeTak se zatím měj a odpočívej papa 😉

bubulienka
autor
31. led 2009

Bojisku dekuji za povzbuzení a doufam že se to konečne povede i když bych to chtela mít hned hahaha 😅 😉 😅

terka82
1. únor 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. ☹ V neděli jsem opět začala krvácet, ale prcek to ustál a ve středu při propouštění mi dělali UTZ a zdálo se jim, že se špatně vyvíjí. Ve čtrtek jsme objeli ještě další 2 doktory a nález stejný. Dneska mě pustili z nemocnice, těhotenství muselo být ukončeno... ☹

Takže Bubulienka, hlásím se k tobě zpět do klubu snažilek, i když my si teda budem muset tak 3-6 měsíců počkat. 😉

renap
1. únor 2009

Ahoj Terko,četla jsem to na vaší diskusi Klatovy co se ti stalo.je to hrozný a nespravedlivý,pamatuju si jak mi bylo v létě po tý revizi,ale uvidíš že to přebolí a za pár měsíců budeš těhu-máte hodně mrazáčků 😉 Prosim tě jestli se ti o tom chce psát vy jste byli na tý genetice u Lošana-jaký to tam je a co ten UTZ je tam fakt vidět všechno už takhle brzy,my tam jedem zítra tak nevim co mě čeká.

terka82
1. únor 2009

Ahoj Renap. Je to děs. Chvíli jsem v pohodě a pak to na mě padne a jsem v háji. Ale zatim je to ještě hodně čerstvý, nějak se s tim poperu. Teď jsem zvědavá co zjistí na genetice. Nechali si něco poslat, aby zjistili, jestli to neni genetický. Doufam, že ne, ale i kdyby bylo nejhůř, tak by jsme si holt připlatili za tu PDG, nebo jak se to přesně jmenuje. Výsledky budou za měsíc. A to ještě měla doktorka v nemocnici podezření, že se nejedná o poruchu vývoje hlavičky ale o srostlý dvojčátka. No hrůza. Bohužel nebo bohudík se to ale při tom zákroku nepotvrdilo ani nevyvrátilo.
Tenhle týden byl fakt příšernej.

Na tom UTZ bylo vidět fakt hodně. Oni teda řikali, že tak o 2 týdny později by to bylo lepší, ale to spíš proto aby zjistili přesně o jakou poruchu jde. Dělali mi UTZ přes břicho, ale ta vaginální sonda pak byla samozřejmě lepší. Jinak jsme tam na jednom záběru viděli všechny prstíky na jeho ruce, takže je to opravdu hodně podrobný, když celkem měřil 2,6cm., slyšeli jsme srdíčko, viděli jsme ho i 3D, ale jen zezadu a z boku. Naštěstí i tak toho bylo na nás dost. Ale pokud by bylo vše v pořádku, byl by to úžasnej zážitek. Vidět to takhle detailně tak brzo.

renap
1. únor 2009

Díky za popis,já jsemna to zvědavá minulý čtvrtek mělo jedno asi 3 cm a to druhý se jí moc nezdálo a nešlo změřit tak uvidim. A pohlaví ještě poznat není,že ne. Je to hrozný .ale ještě že jsi byla v tý nemocnici a ta doktorka něco poznala,představ si že by se na to přišlo třeba až za pár týdnů to bys ho musela normálně porodit,to musí být strašnej zážitek to si vůbec neumim představit ☹

terka82
1. únor 2009

Renap neni za co. Ono to bylo dost poznat, protože když jsem vlezla do Natalartu i na tu genetiku, tak všichni řikali, že se tohle ještě přesně asi určit nedá, ale pak když to viděli na UTZ, tak bylo hned jasno. Měl na hlavičce 2 boule o velikosti 7x5 mm, takže při téhle velikosti plodu, to bylo hodně znát. Určitě jsem ráda, že když už se to muselo pos..., tak že se to odhalilo takhle brzo. S každým dalším dnem a týdnem by to bylo horší. No a při představě toho, že bych ho měla normálně porodit, mi běhá mráz po zádech...
Na pohlaví je asi opravdu ještě brzo.

Tak ti zítra držim palce. Užij si to. Je to krásný. 🙂

terka82
2. únor 2009

Ahoj holky 🙂

Renap tak jaký byl UTZ? Pomohlo vám to v rozhodnutí?