Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jana8
19. lis 2009

Ahojky
Holky děkuji Vám za podporu i za držení palečku 🙂
Lucindo,to je mi moc líto.......držím palce ať stihnete další cyklus 😉 .....a vyplakat se je taky dobrý ...člověku se aspon trošku uleví ☹ .....myslím na tebe ....
Gab,užívej si ješte pár dní a zachvíli budeš slyšet malého prcka......držím palce ať vše dopadne na výbornou.... 😵

terka82
19. lis 2009

Gab snad se vám chřipka vyhne obloukem a ani vás nijak neomezí při porodu.
Tomáškové teď frčí. 🙂 Je to hezký jméno.

Lucinda těžko říct. Nic na sobě nepozoruju, jako že bych měla nějaký extrémně silný výtok, pálení nebo tak něco. Tak snad to nebylo nic závažnýho a antibiotika zaberou.
Moc mi mrzí, že ta mrcha dorazila. Jen se vyplakej a pak utři slzy a znova do boje. 😉 Budu držet palce, aby to příště už klaplo.
Nevim, ale kvůli IUI bych sperma nemrazila. Snad se manža stihne vrátit, než bude ovulka.
Myslim, že mi doktor řikal, že je normální, že je ovulace vícekrát z jedné strany a ne každý měsíc z jiného vaječníku. Tak si s tim nelam hlavu. Příště bude určitě na druhé straně. 😉

Evzenie dík. Jsem v klidu, naopak už jsem zase natěšená, co se bude dít. 😀

bubulienka
autor
20. lis 2009

Ahoj holky tak koukam jak se to tady rozjelo 🙂
Lucindo je mi to líto,že se ti to nepovedlo ☹ znam ten pocit moc dobře a opravdu je nejlepší vyplakat se a jít zas dál vím o čem mluvím 😒
Gab to je hezké jméno a doufam,že vše bude ok a čoskoro budeš držet broučka v náručí 😉
Terko ja taky čekám na hematologii výsledky a ty budou až kolem 14.12 tak doufam,že taky bude vše ok a v lednu bych to skusila opět IVF 😉 Přemýšlím jestli bych si nedala zavect 3 embrya,ale nevím jestli mi to doktoři v Natalu dovolí snad aspon aby se jedno uchytilo jsem už zoufala tak přemýšlím nad kravinami co? ☹
Tak se holky držte a množte 😉

gab123
20. lis 2009

bubu já když čekala na výsledky na hematologii už v čekárně tak se obrn byla jsem v ordinaci asi 2min a čekala jsem 2h než mě vzali,byla jsem objednaná na 13h a šla ve 15h byla jsem naštvanáno děs!byla jsem na železniční pol.
holky co tam byli po mě takydost čekali,ale ne tak už dlouho....

jinak jsem pořád celá a už pěkně oteklá

l.u.c.i.e
20. lis 2009

Ahojky holky, jdu vás pozdravit. Jsem pořád ospalá, tak jen spím 🙂
Lucindo, mrzí mě to, ale uvidíš, že se jednou zadaří... Každá z nás tady musela ujít kus cesty za miminkem... Klidně se vyplač, pomáhá to.
Gab, Tomášek je hezké jmého. Třeba za týden už budeš mít malého v náručí 🙂 Vydrž!
Adenko, dr. Ulčová Galová je fakt výborná. Moje kamarádka tam byla po prvním IVF(taky se nezadařilo), zjistila jí, že má v těle protilátky, které brání zahnízdení oplodněného vajíčka... Díky lékům se druhé IVF zadařilo. Je teď v 7. měsíci. Uvidíš, že ti tam pomůžou... Držím palečky.

terka82
20. lis 2009

Ahoj holky. 🙂

Bubu přeju ti, ať jsou výsledky v pořádku a co nejdříve. Koukam, že tu bude v lednu veselo, samé IVF a IUI. To bude začátek roku... 🙂
S tím zavedením 3 "kousků" ti rozumim, ale těžko říct, jestli budou mít porozumnění i doktoři. Určitě se bojí, aby se nechytli všechny. Ale třeba to dovolí, když máš za sebou už 2 neúspěšné pokusy. Budu ti moc držet palce, aby už to konečně dopadlo... 🙂

A Gab je stále celá. 😀 Ty otoky musí být šílený. No aspoň že ti to nevyšlo na léto.

Lucko jen spi, když to tělo potřebuje. 🙂

kyzi
20. lis 2009

Ahojky všem.Přišla jsem se zase podívat jak se máte.Já byla včera na ultrazvuku prdola už má 9,1mm odpovídá to přesně 7+1tt jako podle poslední ms.Srdíčko už krásně tluče takže to byla moje poslední návštěva v Natu,už mě předávaj mé gyndařce.Bylo to docela dojemný to loučení s Rokytou.
Lucie a tobě není špatně?Já už začala zvracet,zvracim každej den celý dopoledne,po obědě se mi udělá trochu líp a odpoledne se mi udělá zase špatně a je mi až dokud to večer nezaspim.Ale já to nějak vydržím,hlavně že mimčo poroste jak má.
Gab to už ted uteče a za chvilku budeš mít Tomáška v náručí.Už bych to taky chtěla mít taky takhle za pár 🙂 .
Holky držim všem palečky at vám to všem dobře dopadne a dočkáte se každá těch // co nejdříve.

l.u.c.i.e
20. lis 2009

Kyzi, mám z vás radost, jak moc hezky rostete. Mě už přestalo býti špatně od žaludku. Vadí mi už jen určité pachy... To se mi samozřejmě zvedne žaludek... Neboj, nevolnosti zase přejdou. 🙂 Kdypak půjdeš ke svému gynekologovi?

terka82
20. lis 2009

Ahoj Kyzi.
To jsou super zprávy, teda až na ty nevolnosti. To musí být děs, ale pro prcka cokoliv, viď? 🙂 Snad odezní co nejdříve. A budeš si moct začít plně užívat těhu. 😉
Holky jak jste na tom s vycházkama? Máte omezený nebo ne?

Lucko a co ascorutin, už jsi ho vysadila úplně?

l.u.c.i.e
20. lis 2009

Dneska jsem dobrala akorát poslední prášek. Mám strach, aby se zase do 24hod nedostavilo krvácení, ale musím to zkusit... Jinak já mám neomezené vycházky. Taky už chodím na menší procházky. Doma už mě to moc nebaví... Je to otrava. 🙂

adenka84
20. lis 2009

Aohoj holky, všechny zdravím.

Lucinko, děkuji za podporu a za povzbuzujicí zprávy. Taky pevně doufám, že nám pomůžou.
Kyzi, tobě přeji, aby ti ranní nevolnosti brzy přešli a ty si mohla pořádně užívat těhu.
Terezko, já když byla na neschopence při IVF tak jsem měla vycházky od 13 do 18 hod.Neschopenku mi vystavoval, ale můj praktik. Když jsem byla doma po KEt, tak mi ji vystavili v Natalartu a tam jsem vycházky neměla napsaný vůbec.Proč to nevím? Ale ven jsem stejně chodila, nejde to pořád být doma zalezlá a čekat. Člověk se musí trochu provětrat a hlavně odreagovat.

l.u.c.i.e
20. lis 2009

Adenko, vidíš a mě v Natalartu rovnou po ET napsali neomezené vycházky... Původně jsem to měla mít jen od 8h-18h, ale pak Rokyta řekl sestřičce, ať mi je napíše neomezeně do 20h...

kyzi
20. lis 2009

Lucie ještě nevím kdy půjdu k své doktorce,musim jí zavolat a domluvit se sní.Rokyta řekl do 14 dnů.tak někdy příští týden.Já jsem ráda že se to povedlo a budu štastná když to bude dál vše o.k a ty nevolnosti už nějak zvládnu 😉.No jestli to bude jako když jsem čekala malou tak se mám do 7 měsíce na co těšit 🙂 .Já byla na neschopence už než jsem šla na ivf takže vycházky mam psané.Ale jdu ven když potřebuju a hlavně když je mi trochu líp.Ráno teda nejsem schopná ani odvést malou do školky ,musí manžel.Lucie mě vadí snad ůplně všechno připadam si jako blázen,dokonce mi vadí už i sprcháč když se jdu sprchovat.O aviváži na prádle ani nemluvim a to jsem měla ráda hodně navoněný prádlo.

renap
20. lis 2009

Ahoj holky,po dlouhý době nakukuju a dala jsem pár fotek do alba. Máme se dobře,kojíme,malá už má dvojnásobek porodní váhy,už se na nás řehtá,povídá,je prostě zlatá 🙂 A co vy tady? Gab už skoro rodí, to uteklo. A co Terka,Vám se to teda sere,co? A půjdeš teda na KET? Já bych to asi riskla být tebou.
Adenko,to mě mrzí že to nevyšlo,jsem tuhle potkala tvýho manžela,tak jsem si na Tebe vzpomněla 😉
Tady někdo psal o tý imunologii,já jsem se na to před tím druhým IVF ptala ,a v Natalu mi řekli,že je to ztráta několika měsíců a zbytečný,protože i když se na něco přijde,tak se to léčí Prednisonem. A ten mi nasadili před transferem stejně i bez mudr.Ulčový nebo Galový nebo jak se jmenuje.
Kyzi,jak píšeš o těch nevolnostech,tak jsem si vzpomněla,jak jsem šla asi v 8.týdnu z noční a zvedl se mi žaludek,tak sem vlítla do takovýho křoví a poblila jsem psa primářky z chirurgie.On se tam chudák venčil,no trapas 😝 Pak už jsem všude ssebou nosila pytlík.

terka82
20. lis 2009

Lucko teď už to bude určitě v pohodě. Smůly už bylo dost. 😉

Aduš mě při IVF taky vystavovala neschopenku obvodní a měla jsem jen 4 hoďky. A přišla mi kontrola, když jsem ležela v nemocnici. 😖
Právě jsem slyšela, že občas někdo píše neomezený, tak proto se ptam.
Ty jsi byla po KETu doma? Já přemýšlim, že bych asi chodila do práce. Možná bych si vzala jen den, dva dovču po transferu. Ještě uvidim.

Kyzi to musí být peklo, když ti vadí i aviváž. ☹ 😀 Snad tě to nebude držet tak dlouho, jako při malej.

Ahoj Renap. Už jsem tu na tebe vzpomínala.
Fotky už jsem zkoukla. 😵 Je to zlatíčko. Je dobře, že se vám daří dobře a malá krásně prospívá.
Jj, nám se fakt daří... 😖 Ale teď už to snad nabere ten správnej směr a konečně se zase začne něco dít. To čekání mi už fakt lezlo na nervy. Vždyť teď v neděli nebo v pondělí to bude rok, co jsem začínala se stimulkou. To je hnus. Další rok v pr... 😠
Já bych na KET chtěla, snad bude ta ovulka a nebude infekce. 😕 Chudáci děti naše zmrzlý, už je na čase je vzít do teplíčka. 😀
Jsem přemýšlela, jestli jsi to byla ty s tou imunologií.
Jéé chudák pes, ten musel být v šoku. 😀 A co primářka?? 😀

michamicha
21. lis 2009

ahoj holky, jsem dlouho nic nepsala 😔
tak moje IUI doufám, dopadne dobře, včera mě docela slušně bolelo břicho jako na MS a dneska se přidaly i prsa, jinak IUI mi dělal Švábek a řekl mi, že když bude MS meškat, tak se mám objednat na krev, a že mám brát 4x1 Utrogestan... Bouše mi v červenci řekl, že si mám nejdřív udělat test doma a pak se kdyžtak objednat a Utrogestan jen 3x1... tak se držím toho co mi řekl teď Švábek 😉
MS bych měla dostat v sobotu příští týden, tak s testem počkám do úterka když teda nedojde a pak se objednám na tu krev 😉
držim všem palce, ať vám to dobře dopadne 😉
a teď jdu pokračovat v úklidu 😝

gambrinuska
21. lis 2009

To je dost, že jste se ukázaliy těhulky, myslela jsem na vás, jestli je vše v pořádku 😉 . Fandim vám a držím palečky, mohla jsem být s váma na jedný lodi, my si počkáme holt na ostatní 😀
Micho, tobě je taky momoc držím, at máš vytoužené //
Tak teda nevims tou imunologií, jsem zvědavá co mi řeknou v prosinci v Natalu, chjoo ☹ to čekání je dlouhý, ještě že mam doma tak pohodovýho manžílka 😅
Tery, snad se taky dočkáme alespon v novém roce

l.u.c.i.e
21. lis 2009

Ahojky, micha držím palečky, aby se IUI podařilo.
Terko, Gambrinusko, i ostatní děvčata... taky se dočkáte. Musíte věřit. Uvidíte, že všechny v roce 2010 budeme maminkama.
Renap, krásné fotky malé. Roste jako z vody. 🙂

m.evzenie
21. lis 2009

Ahojky holky.
Micha, moc na Tebe myslím a držím palečky, snad se dočkáš těch // čárek 😉
Všem těhulkám hodně úspěchů a radosti a ty nevolnosti, ať se brzičko zklidní.
😵

terka82
21. lis 2009

Ahoj holky.
Micha držim palce ať MS nedojde na na testu najdeš krásné //. 🙂

Gambrinuska to je super, že máš doma oporu v manžovi. Společně to zvládnete. S tou imuno uvidíš, co ti v Nat. řeknou.

Lucko já věřim, jen výsledek se furt nedostavuje... Ale hlavně, že už se něco děje. 🙂

adenka84
21. lis 2009

Ahoj holky,

Renap, malá je užasná. ty poslední tři fotky jsou nádherný. Krásně se tam hyhňá. Ty z náš mého manžela? Nebo si ho pamatuješ s fotek? Bavila jsem se s ním o tobě a tvrdil, že mu něco říkáš. Prý by jste měli bydlet kousek od kostela. Má pryvdu nebo si vás plete s nikym jiným.

Terezko, po KETU jsem byla opravdu na neschopence Rokyta mi ji doporučil. Nesměla jsem dělat nic těžkého. Ležet jsem nemusela, ale šetřit jsem se měla. Byla jsem i ráda. Odpočinula jsem si od práce...

Micha, moc ti držím palce, aby se to už tentokrát povedlo.

Všem přeji krásnou dobrou noc.

terka82
21. lis 2009

Aduš to mi řekni... Když jsem byla na IVF tak tam embryoložka povídala paní, co tam byla se mnou, že do práce klidně může, pokud nedělá nic náročnýho a že to naopak doporučujou, protože se od toho odpoutáš. No jo, co člověk, to názor.
Moje práce spočívá v sezení u PC, takže náročnost nula a pokud budu doma na neschopence, tak stejně budu sedět u PC celý den a budu s někym krafat. 😀 Navíc sedim v kanceláři s manžou a ten by mi ani nic tahat nedovolil. 😅

adenka84
22. lis 2009

Ahoj Terezko, moje práce není taky ničím náročná. Byla jsem, ale moc ráda, že jsem mohla být doma. Dělám totiž na dvě směny, ranní, odpolední. Musela jsem si káždý den píchat injekce. Takže, jsem byla ráda, že je nemusím brát každý den se bou do práce a někde tam s nimi šaškovat. Navíc Utrogestan jsem brala 4x denně a já si ho jinak než v leže nezavedu. Zkoušela jsem to, ale ve stoje si ho nezavedu tak hluboko. Možná, kdybych dělal pouze ranní tak bych si ji taky nebrala.

Mějte se krásně papa přeji vám všem zbytek krásného víkendy.

terka82
22. lis 2009

Aduš při dvousměnném provozu bych se do práce asi taky nehrnula, zvlášť ne s injekcema. Toho jsem se děsila při IUI, že budu muset píchat v práci (byla jsem v té době ještě na jiném místě a zrovna tam byl docela frmol, takže 12 hod v práci), naštěstí to vycházelo, že jsem píchala až pak doma.
Při IVF jsem byla ráda, že jsem měla neschopenku, to jsem byla KO a skoro furt jsem spala. Ale teď mam spíš strach, že se doma budu akorát deptat. Ještě uvidim, co mi řeknou v NAT a jestli vůbec nějaký KET bude. 😕
Jdu spáchat oběd. Mějte se. Pá 🙂

adenka84
22. lis 2009

Ahoj Terezko, to víš, že určitě KET bude. Sněhuláčků máš dost, tak to určitě půjde. Jen, aby se ti dobře zavrtali a vydrželi tam celých dlouhých 9 měsíců. Budu ti držet palce.

gab123
22. lis 2009

ahoj holky tak doufám,že jdudo posledního týdne batůžek mě začíná nějak tížit.Jsem oteklá a taková už hrozná!
adenka taky bych byla asi na 2 směny doma.
renap malá je pěkná ty poslední fotky jsou pěkně vysmátý 😀 😀 😀
teri ty sedíš s manžou v práci, to bych nechtěla kdyby jsme byli po hádáný nebo prostě něco každý by to poznal a měla bych pocit,že to budou řešit! 😅
jdu žehlit kdyby to náhodou na mě přišlo 😀 ,aby manža měl co nosit 🙄

jana8
22. lis 2009

Ahojky 😉
Micha,konečne si se ukázala ...to je supr,že IUI máš za sebou.....mně ji taky dělal dr. Švábek, a řekl mi jen že když se nedostaví ms,tak si mám udělat test a když bude pozitívny tak se objednat na krev.....tak snad to vše tak dopadne 😵 .....uvidíme...a když by se dostavila ms,tak mám zavolat a objednat se hned na 12DC na IUI.....tak se necháme překvapit.......držím ti palce...
Kyzi,doufám,že nevolnosti brzo skončí a budeš si naplno užívat svého "nového"stavu 😉
Gab,už to máš na spadnutí..... 😀 ....držím palce,ať máš rychlý průběh a malého Tomáška brzo ve svém náručí 😵

renap
22. lis 2009

Adenko,já jsem tvýho manžela poznala na fotce a podle jména-někde jsi ho tu psala,ale neznam ho osobně,jenom si ho pamatuju ze základky,myslim že je mladší než já. A bydlíme fakt kousek od kostela 🙂
Já jsem po IVF nikdy neschopenku neměla,jenom pár dní po OPU dovolenou,a po KETu jsem vůbec v klidu nebyla,dokonce jsem byla druhý den dceři na závěrečný a tancovala jsem i polku 😀 ,ptala jsem se Rokyty a říkal akorát abych netancovala rokenrol a smál se-a povedlo se.Myslim že se to ovlivnit nedá.

adenka84
22. lis 2009

Ahoj holky, Gab tobě už to opravdu klepe na pupek. Držím, ti palce, aby bylo vše v pořádku.
V jaké porodnici budeš vlastně rodit?

Jana a Micha držím vám palce ať alespoň vám to IUI povede.

Renap, asi máš pravdu, že se to nedá ovlivnit. Je jasný, že se musí člověk šetřit. Ale ovlivnit to nejde, když se to má podařit tak se to podaří a když ne tak....

Doufejme, že se všichni alespoň jednou dočkáme. Jako právě ty a Gab.

Jinak, manželovi taky něco tvé jméno říká. JAko malej kluk bydlel ve škole,tak možná od tamtut se znáte. Je mi 37 myslím, že je přibližně starý jako ty.

Mějte se holky ať se vám vede papa a dobrou noc všem.

terka82
22. lis 2009

Aduš taky skromně doufam, že aspoň jeden mrňous by z těch sněhurek být mohl... 😅

Gab kolik jsi vůbec přibrala? Nevim jestli jsi to psala.
Už to máš za pár, to už vydržíš. 😉
S tou prací... vybírat si nemůžu. Než jsem šla vloni marodit, tak jsem byla ve stejné firmě, ale na jiném místě a až na výjimky jsme s manžou pracovně nepřišli do styku. Když jsem se vrátila po neschopence, tak moje původní místo zrušili a dostala jsem jinou práci. Sedíme sice spolu v kanclu - ne sami, je nás tam skoro 10, ale dělam jinou práci. Zatim jsme žádný konfllitk neřešili. My se vlastně za tu dobu co jsme spolu nikdy nepohádali. Jsme oba kliďasové a trochu flegmouši, takže žádná itálie u nás asi nehrozí.

Jani co ty, jak se cítíš?

Renap taky si myslim, že pokud nebudu provádět nějaký šílenosti, tak případné otěhotnění neovlivnim. I když bych moc chtěla... 😀