Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jedna11
7. led 2010

Terko, jj, spermio mame. HP mi dělal Mejchar a stery taky. meli jsme problem s ureoplasmou a chlamydiema, tak ted uz to mame v pořádaku.

marketa137
7. led 2010

terko až moc to uteklo ☹ , nějak jsem si ani těhu nestačila užít a oni mě klidně řeknou že za 6 týdnů nejdýl bude konec 🙂 . I když někdy se i těšim, nic moc mě neni ale to bříško je fakt velký a když mě manžel sleduje jak lezu z postele tak se mě ptal jestli nechci něco přidělat ke stropu aby se za to chytla a mohla líp vylézt 😀 ale jinak to jde. Jen mě straší že možná už cukrovka zůstane tak snad zmizí jako minule. Chodim na MMB a je tam taky pár holek co čekají dlouho a těm to strašně přeju i když si mylsim že jedna moc šancí nemá, snaží se 11 let, jsou oba ok a měli asi 7 IVF a nic a prý teď až půjdou tak si mají připravit 100 000 což je docela síla a hnus jak se na neštěstí jinejch vydělává ☹ . Tak držim palce a´t brzo napíšeš že začínáš stimulovat na IVF nebo že jdete pro mrazáčky 😀

jedna11
7. led 2010

HP jsem měla take v pořádku a manžel spermio prý výborný, tak nevím proč nám to pořád nejde ☹

terka82
7. led 2010

Jedna11 tak to je fajn, že máš všechna vyšetření. A ovuluješ normálně?
To by si tě možná mohli pozvat rovnou na 13DC na UTZ a podle ovulky na IUI. 😉
Neboj, jedno mimčo už máte. tak to druhé se také povede. Uvidíš.

Markét a kde je nějaké foto? Holky vy to s tim focením hrozně flákáte. 😀
Manža je vtipálek... 😀
Snad ta cukrovka zmizí, když zmizela i minule.
Jo tohle je hnus. Ty tři pokusy můžou být pro někoho akorát, ale pro někoho sakra málo. A platit si pak všechno ze svého... No co na to říct, takhle je to přeci u nás se vším. Kdokoliv má nějaké závažné problémy, tak to pojišťovna nehradí a většinou je to jen o sbírkách. V TV je to každou chvíli a kolik bude těch případů, které se ani do TV nedostanou... Ale třeba feťákům, kteří si své problémy způsobili sami, těm se uhradí celá léčba komplet. 😠
Zatim půjdem pro mrazáčky. A snad už to opravdu nebude trvat dlouho. 🙂

jedna11
7. led 2010

Terko, jj, ovuluju normalne. Mejchar mi i několikrát dělal folikumetrii a ovulku mívám kolem toho 12 až 14dc. Vždy říká, že je vše nádherně připravené a stejně se nepovede. Je mi už 33let a tak nechci dál čekat. O tom jak pracujou nervy ani mluvit nemusím, znáte to jistě každá. Moc ti děkuji za info a doufám, že se tady někdy uvidím s Mich nebo s někým jiným kdo by mohl vědět jak to má Mejchar s Natalartem.

michamicha
7. led 2010

ahoj holky,

já měla dneska doma zase na návštěvě ségru s mrňousem, dneska byl protivka, roste mu další zoubek, tak plakal a vztekal se, no ale to k tomu patří, co se dá dělat...

jedna11, asi tě zklamu, ale jak to má Mejchar s natalem nevím, jdu k Mejcharovi poprvý v životě až 28.1. 😅

marketa137
7. led 2010

terko tak já jsem se ještě nebyla schopná vyfotit ale do porodu bych měla 😀 , takovej mega pupík hned tak nikdo nemá. to řikam od jakživa, proč jich nehradí víc? nebo alespoň ty 3 ale kompletně, protože jinak i ty hrazený to ěnco stojí. Já jsem taky říkala že bych šla do 3 a na další by jsme fakt neměli, jsou to strašný pálky jenže oni ví že ty lidi to prostě dají. Tak budou malý sněhuláčci, příště to musí už vyjít, jen je škoda že tě nechali tak dlouho čekat a asi i zbytečně vi´d. Ale už je to na dobrý cestě a třeba pro Vás jaro bude to pravé a na Vánoce už budete ve 3 minimálně 😀

jedna11
7. led 2010

Misch, dekuji za odpoved. Uvidime jak to vsechno bude. Jsem z toho vseho nejak mimo. Koukam, ze je tady uz dost tehulek, tak preju krasna zdrava miminka a vam vsem at se brzy povede. Jeste jestli muzu poprasit o vase zkusenosti, protoze vim, ze je to asi hodne individualni. Za jak dlouho se zkousi IVF a musi se jit pred tim na laparku? U mne jeste nenaril na zadny problem, tak vlastne nevim proc se nedari, tedy krom problemu s ureoplasmou a chlamydieama. Moc diky. doufam, ze vam nevadi,ze se takhle hloupe ptam.

adenka84
7. led 2010

Aji - našla jsem ti číslo na ty Bory - 377 402 176 - 77.
Mělo by to být na 90% ono. Pokud ne tak ti na tomhle čísle určitě poradí kam volat.Ale myslím, že je to správné číslo.

Jenda, za jak dlouho se jde na IVf tak to je velice individuální. Záleží na tom jaké mají partneři problém. Nejčastěji se volí IVf když má partner minimální počet živých spermií. Pokud není nějaký závažný problém tak se zkouší IUI. Na laparoskopii před IVF jít nemusíš. Protože vaječníky k tomu nejsou za potřebí. Oplodněná vajíčka se zavádějjí přímo do dělohy.

jana8
8. led 2010

Ahojky 🙂
Předem Vám děkuji za povzbuzení a držení palečku 😉 ,včera jsem měla sliznici 8,4mm a největší folikul 21,4x21,4mm,tak teď už jen čekám jak dopadla 3IUI......i když včera jak jsme přijeli,tak jsem trošku špinila,ale jen chvilku,vlastne to bylo hned na záchode že jsem to zistila a pak jsem raději si šla lehnout a zatím je vše ok...ťuk ťuk ťuk....mám ale dojem,že mi dokt. asi už u první říkal,že se to může stát...ale teď tím nejsem jistá...holky je to tak?....jo a mám utrogestan 3x1,tak držte palce...díky 🙂
Terko,držím palce ať v únoru když budeš koukat na monitor při Utz tak se nebudeš stíhat divit,jak nádherné budou folikuly 😉 ....jo a jinak,my dokt. i včera i minule řekl,že tu laparoskopii by mi neodporučoval,že zná hodně případu,kdy nastali komplikované situace u laparoskopii a žena... ☹ ....tak kdyby náhodou jsme si rozhodli tak pod kudlu nejdu ani náhodou 😠 ....raději by jsme to zkusili ambulantne tú průchodnost....ale na to nebudu teď myslet,teď budu myslet na to že to byla poslední IUI.... 😉
Evženie,to je fofr..už máš za sebou předoperační....tak to se ani nenazdáš a půjdeš hurá do dalšího pokusu....drž se holka 🙂
Adenko,a co ty?už ti dorazili výsledky?...to čekání je hrozné....ale už je pátek tak věřím,že už je máš ve schránce....co? 🙂
Janinam,přeji ti ať Utz o pár dní je nádherný a folikul se na tebe usmívá z monitoru 🙂 a žádné cysty 😠
Micha,ten čas ale letí,už budeš mít průkazku,tak hlavně hodně zdravíčka a užívej si toho nádherného stavu 😅
Ilčo,nestrácej naději....skoč na svou drahou polovičku 😀 a pak budete milo překvapeni 😉...držím palce
Bubulienka,přeji ti ať se po 3IVF máš z čeho radovat....už máš toho za sebou dost,tak veř tomu,že už je to poslední krůček k vytouženému mimi 😉....držím palce
Vítám Aji,tak co už si objednala drahou polovičku na sperm.?....
Vítam i Jedna,proč se omlouváš, klidně můžeš mezi nás 😉.....Přeji Ti ať se po IVF objeví // 🙂

jedna11
8. led 2010

Ahoj holky, dnes jsem volala Mejcharovi a ten mi dal jen cislo do Natalartu a tim to pro nej konci. V Natalartu mi pani obejdnala az nakonec ledna, na nejakou vstupni konzultaci a pak se pry uvidi. ja si naivne myslela, ze uz tenhle mesic zkusime IUI. Holky, je mi do breku, tak nejak jsem z toho strasne rozhozena, smutna a i zklamana.Mejchar o tom moc nemluvil, ale tak jsem si myslela, ze kdyz ten presun do Natalartu tak prodluzoval, sam mi nejake vysetreni udelal, tak ze to pujde trosku jinak. Ale predstava, ze mi koncem ledna reknou, ze budeme ted delat vysetreni znovu a ze se neco zacne dit nejdriv za pul roku, je pro mne hrozna.... Jani, muzu se zeptat , psala si, ze jdes na 3IUI, za jak dlouho po tom co si prisla do Natalrtu jste zkusili IUI?

jana8
8. led 2010

Ahoj Jedna,teď už jsem ve stádiu čekání...včera jsem byla na 3IUI,tak doufám,že už je to poslední... 😵 . My když jsme byli poprvé v Nat. na pohovoru,tak příteli brali krev, sperm. už jsme měli-to nás poslal už předtím můj gynekolog a mě udělali stěry - ale to už máš za sebou,tak super,neboj to už nebudou dělat když to máš..aspoň si to myslím...no a mně si objednali na krev na HP....a pak hned v tom cyklu po krvi mi dělali 1IUI bohužel neuspešne,ale výsledky ze všeho jsme měli dobré...tak jsme ji mohli hned podstoupit....tak nezoufej a uvidíš,že v unoru,už budeš objednaná na IUI......držím palce....

michamicha
8. led 2010

jedna, já šla do natalartu poprvý 1.4.2009 a protože jsem měla problémy s ovulací a dozráváním folikulů, tak první IUI byla až 3.7. Tohle je strašně individuální, ale určitě se neboj 😉
jestli máš HP v pořádku, folikuly dorůstají, spermio taky OK, tak bych to viděla, že zkusí ještě možná ten postkoitální test (jestli se spermijky dokážou prodrat skrz hlen v děložním hrdle)... a pak je taky možný, že jestli jsi měla chlamydie (myslim, že jsi psala něco o ureaplazma a chlamidiích, nebo to byl někdo jiný?), že máš srůsty, protože to chlamydie způsobují 😠 já je kdysi taky měla a tohohle jsem se fakt bála... naštěstí v tomhle směru jsem byla OK... ale to by zjistili buď na laparce nebo na ambulantním vyšetření s tou kontrastní látkou nebo jak se tomu říká...
asi jediná rada je nešílet z termínů, protože tomu fakt nepomůžeš když se budeš nervovat 😉 mluvím z vlastní zkušenosti, bohužel....

jedna11
8. led 2010

Mich, a jak se dela ten postkoitalni test? to slysim prvne. JJ, problem s ureoplasmou jsme meli i pred prvnim didetem. Ty jo, z laparky mam strasny strach. to mi ani nerikej......

koukam, ze jsi tehu, moc gratuluju a tobe se povedlo po IUI nebo IVF, jestli se smim zeptat.

a nesilet z terminu, to bych chtela umet. ja jsem v tomhle fakt hrozna. za mesic a kus nastupu po materske do prace. tak nejak jsem si prala abych s druhou materskou navazala, ale bohuzel. ono se rekne nesilet , ale ja nastoupila do nove praci a za pul roku otehotnela, ted mi po trech letech vemou zpatky a ja treba znovu otehotnim. je mi to vuci nim hrozne blbe.

michamicha
8. led 2010

jedna, kopíruju z jiné diskuze...
postkoitální test - v době ovulace ti několik hodin po sexu odeberou hlen z děložního hrdla a zkoumají, jestli v něm nějaké spermie přežívají. Pokud by nebyla žádná, tak tvoje tělo vytváří protilátky, co je hubí. Ale konkrétně zvýšená imunita proti spermiím se obchází právě IUI (spermie se dopraví až do dělohy - za ten "vražedný hlen"

já jsem po IUI 😉 to s tou prací je blbý ☹

jedna11
8. led 2010

Mich, tak to gratuluju a preji krasne a zdrave miminko.
diky za info. Nepamatujes se jak probihal ten prvni pohovor, vysetreni nebo co to je? jestli si tam byla s partnerem nebo sama?

michamicha
8. led 2010

já tam byla poprvý sama, manžel byl totiž na služebce, s dr. jsme si hodně povídali co a jak, vysvětlil mi všechny možnosti podle toho jaký budou výsledky, pak mi udělali stěry a pak jsem se ještě objednávala na krev kvůli hormonálnímu profilu, manžel šel na krev až týden po mně, protože byl furt na cestách...

kkamca
8. led 2010

michamicha:téda..gratuluji.sem tě dlouho nečetla a ted tohle.. 😵
Kde se to povedlo..IUI,IVF?

michamicha
8. led 2010

ahoj kkamco, povedlo se nám IUI 😉

kkamca
8. led 2010

michmicha:už na clostil nechodíš vid?
No tak to je supr..že se zadařilo 😵 😵

m.evzenie
8. led 2010

Ahojky holky,
vítám nové snažilky.
Terko, to je škoda, že teď ty folíky nerostly,moooooc Ti přeju, aby tabletky zapracovaly a příště jsi měla
folíky nadstandartně veliké. Uvidíš , že se zadaří v únoru a uteče to jako voda. 😉
Adenko, co výsledky?
Micha, to je krásné, že už bude průkazka, tak si užívej ten jiný stav. 🙂
Jani, jak se cítíš? Držím palce, ať brzo najdeš //čárky. 😵

terka82
8. led 2010

Ahoj holky.

Tak tu máme konečně pátek, uff... To byl zase týden. 😖

Jedna11 to máte super, že u vás všechno funguje tak, jak by mělo. To máte krásné vyhlídky. Moc se nenervuj. Vim, že se to lehce řekne, ale hůř realizuje, ale dá se to. Věř mi. 😉 Čekáním jsem strávila celý loňský rok.
S tim IVF je to tak, jak ti psala Aduš. Prostě pro každou z nás jinak. Ale u vás bude určitě prvořadá IUI.
Nebuď z toho smutná. Normálně když voláš prvně do Nat. tak to trvá myslim tak měsíc, než tě objednají, co holky? Já už si to svoje poprvé v Nat. moc nepamatuju.
Konec ledna je za 14 dní, to ti uteče raz dva. Pak si to tam vyřikáte, předáš jim výsledky vyšetření a v únoru už IUI bude. Tak nesmutni, ale těš se, protože za 14 dní to všechno vypukne. Budem to do února odpočítávat společně, ju? 😉 A půl roku určitě nehrozí, když máš všechna vyšetření.
S tou prací je to blbý. Ale to je život, s tim se nedá nic dělat. A když budeš v práci, tak ti to bude víc utíkat. A co vůbec děláš?

Micha snad broučka nebudou zoubky trápit dlouho a příště bude zase dobře naloženej. 😀

Markét teda ty jsi ale ostuda. Ještě ani jedno foto?? Koukej to dohnat a něco vyfotit. Ať se tady máme taky čim kochat. 🙂
Jo to máš pravdu, pojišťovny ví, že když toho šmudlíka malýho chceš, tak pro něj uděláš a obětuješ cokoliv.
Zbytečně jsme čekali vloni od dubna do října... 😠 😔
Doufam, že s těma Vánocema máš pravdu.

A co vy naše ostatní těhulky? Už vám lezou pupíky?

Jani8 špinění bude normální, přeci jen tam dr. mohl kanylou zavadit o čípek a tak jsi mohla zašpinit. Nelam si s tim hlavu. Držim palce. 😉
Dík.
Teda s tou laparkou jsi mě fakt zaskočila. Mě se nikdo neptal a neřikal mi o sebemenším riziku...

Evzenie dík. Snad budou. Už to mam naplánovaný. V únoru je olympiáda, tak by se mi neschopenka hodila... 😀 Bych mohla čučet na TV. 😀

jedna11
8. led 2010

Terko, moc diky za hezky slova. Moc mi to pomaha, mluvit s nekym kdo je na tom podobne. Vsechny moje kamardky maji deti bez problemu a tak nejak moc nemam od nich pochopeni. Je to vzdy stejne, kdyz se chci vypovidat, tak mi na to reknou, ze mam byt trpeliva, ze se povede atd. Ale oni vi kulovi o tom, jake to je cekat 2roky a kazdy mesic si to obrecet. Jsem rada holky, ze jsem na vas narazila.
Jinak ja pracuju jako ucetni. Zacatkem unora se jdu domluvit jako to bude, budu muset jit na zkracenej uvazek abych zvladala malyho se skolkou, protoze manza jezdi po republice a ma nepravidelnou prac. dobu.
Zrovna jsem na netu cetla o tom testu jak psala Mich, jestli spermijky projsou hlenem a ted si vybavuju, ze se nam malej povedl strasne brzy po MS, kdy jsem si myslela, ze jsem neplodna, to toho hlenu asi moc neni. Nemela jste s tim nektera zkusenost? ja vim,z e se chytam asi kazdeho stebla, ale fakt jsem ted v nejake blbe psych. stavu.

jedna11
8. led 2010

Terko, a muzu se zeptat jak ty? je tady strasne prispevku a docitat to bych asi cetla do rana.

terka82
8. led 2010

Jedna11 nemáš vůbec zač. To nás sem přivedlo všechny. Protože asi žádná z nás nemá ve svém nejbližším okolí kámošku se stejnou bolístkou. U mě je to stejné, taky všichni max. tak půl roku a mají zaděláno. A my kdyby jsme se na hlavu stavěli(a to už jsem taky vyzkoušela 😀 ), tak prostě nic. 😠 Naštěstí teda většina mě neodbývá tak, jako tvé kámošky, ale vyslechnou mě. Ptají se na novinky, prostě v nich mam podporu, když zrovna nejste po ruce vy. 🙂 Ale stejně je jiné se o něčem bavit s někym, kdo to zná. 😉
Tak jako účetní se v práci určitě zaměstnáš a odpoutáš od snažení. A uvidíš, že ti to pomůže. Teď nemam na mysli tu šílenou větu - Nemysli na to a ono to půjde. Ale spíš to, že přijdeš i na jiné myšlenky. Před rokem jsem dělala jinou práci, ale měla jsem jí podstatně míň než teď a je to fakt znát. Tenkrát jsem na to myslela furt, teď už jenom ráno a večer,protože v práci prostě nemam čas. 😀

S tim hlenem ti neporadim. Jsem ani nevěděla, že se nějaký takový test dělá. 😅

Zahoď chmury, nahoď úsměv a udělejte si pěknej víkend. 🙂 Nevim přesně kdy jdeš do Nat., ale do konce ledna zbývá už jen 23 dní. To uteče jako voda. 🙂

terka82
8. led 2010

Já jsem snž. 3,5 roku. Mam za sebou dvě laparky - při první mi odstranili cystu, při druhé cystu a vejcovod. V Nat. jsme od roku 2008. Zkusili jsme jednu IUI, ale protože asi skoro neovuluju, tak jsem na ní musela píchat hormony, abych vytvořila aspoň jeden folík. IUI nedopadla a další už jsme nezkoušeli, protože když musim píchat hormony i na IUI, tak nám to přišlo zbytečný a šli jsme do IVF. Měla jsem hodně vajíček(díky PCO), takže v tomhle směru klídek. IVF se podařilo, byla jsem těhu, ale skoro od začátku jsem špinila. Dvakrát jsem mazala do špitálu s krvácením a po tom druhém zjistili, že se mimčo vyvíjí špatně a v 10tt jsem se musela naší princezny(jak jsme později zjistili) vzdát. To bylo vloni na konci ledna. Z následujících testů se zjistila mutace krve, prohozené chromozomy a nějaké protilátky - prý jsem v těhu prodělala akutní infekci oparu(o ničem takovým ale nevim). Tuhle infekci jsem do září léčila vitaminem C, pak se teda zjistilo, že hodnoty jsou furt stejné a že to teda asi nevadí(ve středu jsem byla na nových náběrech, tak snad se nic nezměnilo). Pak když už to vypadalo, že si půjdem pro mrazáčky(máme zamraženo 9 kousků), tak se objevili nějaký ty ureoplasma a mykoplasma(ani nevim jestli to píšu dobře) a hraniční chlamydie - ty se naštěstí v dalším stěru už neprojevili.
Teď čekám na příští cyklus, abych mohla začít brát prášky na ovulaci a sliznici a snad,pokud se zase někde nezadrhnem a prášky splní svůj účel, si už konečně půjdem pro ty naše zmrzlíky(v tomhle cyklu jsme nemohli, protože ovulka nebyla a sliznice byla nízká).

Tak to je asi vše...

jedna11
8. led 2010

Terko, tedy to mas za sebou pekne dlouhou cestu. Tak preju at to ted vyjde a je konec te dlouhe cesty. Ureoplazmu a chlamidie znam taky. Taky jsme s tim bojovali a vlastne i pred prckem. Ted pred 2mesici mi delal kontrolni stres a rekl, ze je vse v poradku. tak doufam , ze to tak je. Protoze konkretne ureoplasmu jsem mela uz 3x pozitivni a vzdy se na to prislo nahodou, zadne priznaky, proste kdyz mi delal kontrolni ster, protoze jsem nemohla otehotnet. Bylo mi receno, ze se toho spatne zbavuje a ze se to vetsinou jen zaleci a pak se to casem zase rozjede.
Jinak do prace ja se tesim. Tedy tesim se na zmenu , prece jen skoro po trech letech doma , jsem tak trosku jako zblbla. sice krasne starosti, ale je to strasne mototolni. Asi jednou na materskou budu rada vzpominat, ale ted se do prace tesim, jen kdyby nebyla ta komplikace, ze se snazim otehotnet a ze mi nenavazala ta materska.
Jinak do Natartu jdu 28.1. coz je opravdu za par, ale pro mne nekonecne.
Terko a proc si byla na laparce? proc te na ni poslali?

m.evzenie
9. led 2010

Dobré ráno holky,
nezapadaly jste? U nás stále poletoval sníh.
Terko, mám na tebe prosím také otázku, jak si se cítila po té laparce? Bolelo Tě něco a co stehy, mohla jsi se
sprchovat? Dík. Jo ještě jak dlouho jsi byla na sále nebo vůbec nevíš ? Moc dík.
Už se mi to pomalu blíží a tak jsem z toho nějak nervní a přemýšlím o všem možném, protože jsem strašný
strašpytel. 😢
Jedna11, to je škoda, že se nezadařilo a nebudeš moci pokračovat v mateřské,moooooooc Ti držím palce, aby
jste měli vše v pořádku a mohla si co nejdřív podstoupit IUI a na testíku byly // čárky.

jedna11
9. led 2010

Evzenie, moc diky. tobe taky preju aby se brzy povedlo. Podle toho co pises, tak se chystas na laparku? Ja se ji strasne bojim. to je muj strasak, ze mi v Natalartu reknou, ze je to nevyhnutelny a ja budu mnohem vetsi straspytel nez ty. Muze se zeptat jake mas problemy, ze na ji jdes?

m.evzenie
9. led 2010

Ahojky,
Jedna11, děkuji. Mě moje gyndařka dávala clostilbegyt asi 4 krát, protože jsme se už rok snažily sami, tak mi
doporučila Nat., že by jsem měla objednat přítele na spermiogram - ten nedopad moc dobře. Tak jsme se pak
objednali na pohovor.Už jsem byla 3 krát na IUI, ale neúspěšně, protože ani nevím zda mám průchodný vejcovody.Jinak u mě na nic nepřišli a přítel má pomalé a malé množství spermijek. Tak jsme podstoupili 1IVF,
měli jsme 6 oplodněných, už jsme vyčerpali i mrazáčky, jen jednou to vypadalo nadějně, jinak mé tělo asi
stávkovalo. Protože jsme si nechávali dávat ještě asistovaný hatcing(za příplatek a lepší udržení) na mrazáčky.
Tak teď jsme řekli, že zkusíme ještě tu laparku a hysteroskopii, bojím, bojím 😲 😢 , jestli je vše ok u mě.
Už abych to měla za sebou. Jinak jsem objednaná ještě na genetiku a imunologii.
Tak snad se všechny snažilky brzy dočkáme těch vytoužených // čárek, všem to moooooc přeji. 😅 😵