Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
12. únor 2009

Renap spoléhala jsem na vás, že to vyjasníte lépe. 😉

Bubu tak to ti budu moc držet palce, ať to můžete co nejdříve znova rozjet. Tentokrát úspěšně. 😉

renap
12. únor 2009

Děkuju všem za podporu, snažim se na to nemyslet,ale moc to nejde ☹ Připadá mi že asi nejsem normální,jiný ženský čekají dvojčata a mají z toho radost a vůbec si nepřipouští žádný problémy a já jsem asi magor.Včera jsem viděla v televizi tu moderátorku z Primy co čeká jednovaječný,a ona vypadala taková spokojená a asi si vůbec nepřipouští nějaký problémy,přitom ty jednovaječný jsou ještě daleko víc rzikový,gynekologové dokonce říkají že to je průser a nikdo to nechce hlídat. Aona je vysmátá,já už bych byla na psychiatrii hrůzou bez sebe jak to dopadne.

terka82
12. únor 2009

Renap jenže ty v tom pracuješ. My by jsme taky byli z dvojčátek odvařený, ale je to tim, že nevidíme ty následky.
netrap se tím, zítra už bude všechno jinak a bude lépe. už jen z té psychické stránky je dobře, že to podstupuješ, protože ty by ses dřív zbláznila hrůzou. Takhle budeš klidnější, prcek bude mít více místa, tvoje děloha to snáze zvládne. Tenhle krok má pro tebe prostě samá + . 🙂

gab123
12. únor 2009

Ahoj holky
renap neboj to zvládneš,moc na tebe myslím jak ti asi je!Přešně terka to vystihla mi by jsme z toho byli celý bez sebe z dvojčat,ale ty víš co to obnáší.Mi ne.Budu na tebe zítra myslet!Až budeš v poho tak se nám ozvy.

Mi jinak o.k.Manžílek to nakonec zvládl sám ta místnost byla fakt malá,ale byl tak vyplašený že to zvládne a doma mi řikal proč jsem nešla s ním!Docela nás to baví celý den, bude me mít na co vzpomínat!Zítra mu uvařím něco dobrého a upeču to bude rád.

bubuli tak to máš super vyhlídky já doufám,že už za měsíc do toho taky půjdem

teri tak si uží ještě týden volna u vás musí být sněhu tak hurá na lyže
mi jdem na vycházku jen malou se psíkem,ještě juknu

alena.simankova
12. únor 2009

Dobrý večer, děkuji Terce a Renap za odpovědi na mou otázku, hned jsem to kamarádce zavolala, abych jí alespoň trochu potěšila...Teď v únoru jde na pohovor ohledně druhého pokusu u nás v Karlových Varech, tak jí budu držet pěsti. A všem snažilkám přeju hodně úspěchů v usilování o miminko..... 🙂 🙂

terka82
12. únor 2009

Gab to je dobře, že to manža zvládnul a hlavně že si z toho děláte legraci. A ta odměna taky určitě potěší. 😀
Budu držet palce, aby jste příští měsíc už mohli zkoušet.
Mně to takhle s váma krásně uteče, když už budete stimulovat, hlásit folíky a pak se těšit na výsledek. 😉 a Renap už bude hlásit jak mrňousek krásně roste.
Já a lyže? To určitě ne. 😅 Já zimu nesnášim, mam ráda teplíčko. Bohatě mi stačilo, když jsem se vyválela ve sněhu dneska před FN. 😠 Jsem měla mokrý záda ještě cestou domů. 😀

Renap, zítra budeme moc držet palce, zvládneš to. 😉 A pak až to půjde určitě se ozvi.

Alena.simankova není zač. Já moc nepomohla. Ale je fakt, jak psala Renap, že ten první pokus je většinou jen takový rozstřel. Nikdo neví, jak budeme která na ty hormony reagovat, ale příště to určitě dopadne líp.
Díky za přání. 😉

ankonco
12. únor 2009

Preji vsem hezky vecer. Procitam si tu diskuze a Vsem maminkam drzim palce a preju, aby se jim podarilo co nejdrive otehotnet a vse bylo v poradku 🙂 Studuji v Plzni a pisu diplomovou praci na AR a proto bych se chtela zeptat (doufam, ze to neni troufale), zda tu neni nejaka maminka, ktera jiz umele oplodneni podstoupila a byla by svolna k rozhovoru. Uz toho mam celkem dost napsano, ale myslim si, ze vsechny veci se z knih vycist nedaji a takovyto rozhovor by mi dal urcite vic. Preji hezky vecer 🙂

gab123
13. únor 2009

Dobré ráno,jsem dnes doma tak jsem vstávala a už myslela na renap holka nemá to lehký.

terko co pa ty dnes budeš dělat já se tu tak poflakuju a nějak se mi nechce nic dělat.Jdu dopít kávičku a budu se muset rozhíbat.

terka82
13. únor 2009

Gab já jsem akorát přišla z gyndy. Ráno mě bolelo břicho a začala jsem krvácet. Nebylo to moc silné, ale radši jsem mazala na kontrolu. naštěstí je ale vše Ok a děloha je čistá. Takže mam jen víc odpočívat a zobat ascorutin. Chtěla jsem si dojít k holiči, ale to bohužel neklapne. Takže se budu zase válet. 😠 😀
Dneska užíváš dovču? A máš něco v plánu? Nebo jen úklid a tak...

Taky na Renap od rána myslim. Je to těžké rozhodnutí, ale myslim si že u nich jediné správné. 😉

Ankonco myslim, že tu žádná maminka, která už má miminko z IVF není.

gab123
13. únor 2009

terko to mě se stalo při druhém těhu taky měla jsem strach,že tam něco zůstalo a jen se to čistilo.To má člověk pořád strach,aby se něco nepos...
Já dělám sama na sebe tak mam spíš takové neplacené volno.Měli jsme dát auto do opravy tak jsem si přeobjednala zákaznice a nakonec opravář onemocněl tak s toho sešlo.No to víš doháněla jsem úklid,ale nejspíš by chtělo ještě okna a nejvíc se těším až budem připravovat dětský, to je zatím bordel místnost.Já mam s toho vždy depresi,že ta je bordel,ale manžílek říkal,že nebudem nic dělat až to bude vše jistý! ☹ tak má pravdu i když se mi to blbě přiznává.Ale zrovna včéra mě překvapil nevím čím to je jestli chodíme oba po doktorech,ale povídal jak se těší na udělání pokojíčku a ložnice dohromady je to větší místnost,aby jsme byli spolu.vyvalila jsem bulvy a ze srandy,že mě těší že mu stoho taky hrabe.Moc se těší neznám moc chlapů,který to tak prožívá i když to skrývá,aby jsme to doma neřešili dokola.
já jsem totiž hrozná pořád to řeším i když nic neudělám jsem pako!
jo a musím ještě něco upéct to bude rád.

terka82
13. únor 2009

No právě. Jsem si připadala trošku jako histerka 😅 , kdyby nebyla zítra sobota, asi bych ještě počkala do druhého dne. Takhle jsem ale měla strach, že se budu celý víkend nervovat, tak jsem radši šla. A doktorka byla naštěstí v pohodě i mi řikala, že pokud bych se ještě necítila jít do práce, že mi tu neschopenku prodlouží.
To máš dobrý, že si to můžeš takhle sama korigovat. A co že děláš?
Taky máme místo dětského pracovnu, sušárnu a žehlírnu. ☹ Ale stejně jako tvůj manžel, bych to zatim určitě nechtěla měnit. Asi by mě ten prázdnej pokojíček hodně drásal.
To je dobře, že to manžel takhle prožívá, to tě určitě moc příjemně překvapilo. 😉 My o tom doma mluvíme jen minimálně. Já se z toho vykecam tady a on to asi drtí v sobě a nebo se vypovídá v práci. Ale když mi třeba psala naše kolegyně z práce, že nezná moc chlapů, co se na prcka těšej jako můj manža, tak mi to taky potěšilo. Na druhou stranu je to možná lepší se v tom doma pořád neprobírat. Stejně nic nevyřešíme.
Měla jsem v plánu udělat dneska štrůdl, ale nakonec se opravdu jenom válim a holt upeču zítra.

Jakpak je na tom asi Renap?? 😕 Teď už bude určitě odpočívat po výkonu.

gab123
13. únor 2009

přoč bys mělas být histerka raděj tam zajít než něco zanedbat dneska nevíš co tě potká.Doktorka bude v pohodě.
Já chtěla taky péct a šla jsem se psíkem ven manžílek jde do práce zítra ráno tak já to kuchtim,pak chcem jet s mami někam na nákup a podívat na sedačky,chtěj si zmodernit obývák.Já dělam nehty mam provozovnu tak si to zařizuju podle lidí,ale jsem tam po většinu pořád.
Mi,to řešíme,když víme něco nového nebo já když mám depku.Jinak mam 2 kámošky které to ví jsou nejlepší a udrží tajemství.Ta jedna potratila dvojčata v 9tt, a ta druhá nemohla otěhotnět leta a nakonec přirozenou cestou má 2ani neví jak.Ty to semnou prožívaj,ale jinak nikomu nic neřikam i moje a manželovo rodiče ví jen to nejnutnější jsou pak moc zvědaví a mě to někdy nedělá dobře.A to nemluvím o zákaznicích,který jsou jak pitomí a pořád se mi ptaj kdy otěhotním.To víš všichni si myslí,že mám to nejde,ale občas bych to vykřikla,že těhotnet můžu,ale neudržim...
tak už jim řikam,že žádný nechci že mam moc práce jeto hloupí,ale občas mě přímo štvou.Ted jsem třeba byla po potratu a někdo se mi zeptal musela jsem se dost držet dost,abych právě na ně nevyjela co jim je pořád do toho...

renap to už má za sebou,doufám že bude v pohodě a nebude mít víčitky 😒

gab123
13. únor 2009

ale,mužu si o tom povídat sváma a to je dobře 😉 a jemilíp,když vím že v tom nejsem sama a je nás víc a moc si přeju,aby se nám všem mimísek povedl a byli úplně štastný už úplně se vším.....

terka82
13. únor 2009

Gab to budete mít s mamčou zítra pěknej den. my chtěli vyrazit do kina, ale takhle z toho nic nebude. nechci nic podcenit.
Koukam, že s kamarádkama máte opravdu hodně společného. ☹ Ale zase víte, čím si ta druhá prochází, když to máte za sebou taky a můžete si snáz pomoct. Já jsem nedávno vylítla na svojí kámošku, s otěhotněním nemá žádný problém a mě pořád radila, jak na to nemam myslet, že to pak půjde. No když mi to řekla po několikátý, tak už jsem se neudržela a bouchla. Já vim, že to tak nemyslela, ale prostě to už se nedalo.
No jsem ráda, že jsem na tyhle stránky narazila. Protože tady jsme na tom podobně.
Ty otázky cizích lidí jsou hrozný. Taky mi nebylo moc příjemný, když za mnou někdo chodil a ptal se kdy už to bude a taky jsem řikala, že zatim nic neplánujeme. No ale kdyby se mě zeptali po potratu, tak bych se asi neudržela.

Prcek se nám určitě povede všem. Renap teď tu naší smůlu prorazí a půjde to jako po másle. Moc na ní myslim.

gab123
14. únor 2009

ahoj vylezla jsem z pelechu a běžím hned podívat na pc.Kámošky jsou dobrý taky mě občas radí,že to řeším,ale když jsou někdy moc chytrý tak je neposlouchám.Taky jsem ráda,že jsem se sem dostala je to skvělý hlavně se tu vykecáme.Ty co otěhotní ani neví jak jsou úplně přechytralý ty bych střílela nebo ty co si toho zdravího těhu vůbec neváží.
to se mám jako musí povést musíme udělat maximum,aby jsme věděli,že jsme udělali vše 🙂

Renap tu bude mít za ty 3 dny co číst,měli by jí zítra dopol.snad pustit ne,nebo až v pondělí nějak mi to uniklo!

jdu vařit špagety s kuřecím a tvaroh.listové šátečky,aby než přijde manža bylo hotovo.tak zatím papa

terka82
14. únor 2009

Dobré ráno. 🙂
Já taky chodím často kontrolovat. Teď jsem dodělala štrůdle, máme jich 6. To jsem zvědavá, jak dlouho to budeme jíst. 😀
myslim že psala, že by tam měla být 2 dny na pozorování, takže asi zítra?? 😕
Já se musim jít zkulturnit, jedem k tchánovcům na oběd a cestou ještě musíme koupit dárek pro tchyni k svátku.
Tak to dobře uvař a upeč. 🙂 Zatím pa

gab123
14. únor 2009

6štrůdlů to by pro mího a tchánojc nebyl problém jsou strašně na sladký a já to vůbec nemusím já jsem na maso!

terka82
14. únor 2009

Gab my máme taky hodně rádi sladký, ale ani masem nepohrdnem. 🙂

terka82
15. únor 2009

Dobrá ráno. 🙂
Koukam, že dneska všichni dospávají. 🙂
Já jsem dneska spala nějak blbě. Dlouho jsem nemohla usnout a chytla mě depka a ráno už zase otravoval pes. Holt to budu muset dohnat přes týden. 😅

gab123
15. únor 2009

Ahoj tak už jsem se sem taky dostala.Včera jsme byli s mamčou vybírat tu sedačku tak jsme ji koupili.Pak jsme byli s pár lidmi na večeři a tam jsem se dozvěděla,že naše další kámoška je těhule no jsem už poslední.Zrovna jsem řikala jediný jsme manželé a od nás se to čekalo nejvíc...,musela jsem se přetvařovat,že jsem úplně v poho,ale dnes se mi to taky nějak dotklo tak jsem byla s manžou na ozdravné procházce a 2h na cvíču,abych vyhnala depku z hlavy to mi pomáhá a je to celkem v poho.Jinak se ani nic neudálo, koukala jsem že už příští týden jdu pro ty výsledky z hematomky už by se zase mohlo něco dít,aby nám to utíkalo.

Už by se nám mohla ozvat renap,zda by na nás měla náladu,vid.Jak pak jí asi je 🙄

gab123
15. únor 2009

teri ani jsi nepsala zda byl nějaký ten valentýnský dáreček!já dostala nějaké pěkné víno,ale ted nemůžem pít berem ty antib.,tak že ani včera v restauraci jsme si nic nedali ☹ uděláme si jindy romantický večer aspon nám nebylo špatně 😅

terka82
15. únor 2009

Čauky. A kde jste nakonec tu sedačku vybrali?
To mi mrzí, že se vám ta večeře takhle pokazila, taky by se mě to dotklo. 😒 No my jsme taky poslední. Jinak všichni co chtějí, už prcka mají nebo čekají. Ale tady určitě poslední nebudeš. Za měsíc se vrhnete na IVF a bude to. 😉 Poslední tu budu já. 😅
Teda ty seš aktivní procházka a pak ještě 2 hoďky cvičit. Já jsem hroznej lenoch, ale slíbila jsem si, že než se začne něco dít, tak se začnu taky trochu hýbat. Teď to jen dodržet. 😀
Já se dneska celý den válela doma. Včera jsem pořád něco dělala nebo jsme pak byli pryč a i přes ascorutin jsem dost krvácela. Dneska jsem odpočívala a už jenom špinim.
Kdy ty výsledky budete mít? Budu držet palce. Já zkusim 27.2. zavolat na tu genetiku, snad už taky něco budou vědět. Jsem napnutá jak kšandy. 😒
My Valentýna moc neřešíme. Příští týden pojedem už snad pojedem do Pl do kina, tak si něco nadělíme tam. 🙂
Taky jsem zvědavá, kdy se renap ozve. Snad je všechno v pořádku a cítí se dobře. 😕 🙂

gab123
15. únor 2009

sedačku jsme vybrali hned v prvním krámu v kice v plzni.Mamča je ze starý školy, tak to víš to byl horor,ale zvládli jsme to.Chce takovou klasickou,bez polštářů,krátký sedák rozkládací a úložný prostor a to je problém,ale naštěstí bylo z čeho vybírat a povedlo se,uf byla jsem ráda!
výsledky budou z hemetomky myslím,že je to na srážlivost.
Dneska jsme se s manžou bavili,že si myslíme že na IVF nepůjdem,protože těhotnět můžem.Zda tam bude problém v krvi,či imunolog.tak to umí léčit a ta 7% mozaika je prý šílená náhoda,že by bylo zase špatné vajíčko tak se obávám,ale i bych byla ráda,že začne boj s přírodou a jak dlouho a milion pokůsů než se to povede.To čekání na jahody je šílené nebo na 2 čárky 😝
bouše se k té PGD moc neměl,uvidíme co ty výsledky ty to rozseknou.
Nejradši bych plodila normálně,ale at se božíček na nás už smyluje a j to dřív a v poho....
tak si moc nemysli,že budeš poslední protože mi ještě min.budem 2 menst. a pak se něco bude dít,protože revizi jsem měla v říjnu a bouše to nechce uspěchat a já už vůbec ne.Strašně se těšim,ale pak se šíleně bojim a to nemluvim,když otěh. jak budu nervozní a posr.strachem aby jsme byli v poho a hlavně manža vydržel moje nálady

terka82
15. únor 2009

Aha tak to jsem to blbě pochopila. Já myslela, že půjdete na IVF. Takže to teda budete zkoušet přirozeně nebo IUI? Je to fajn, že nemusíte na IVF. Víte, že otěhotnět zvládáte a to ostatní už ohlídají doktoři.
Můžu se zeptat jak rychle se vám to povedlo po tom prvním neúspěchu?
Nám řikal Bouše, že by jsme měli počkat min. 3 měsíce, tak doufam, že v červnu by se už snad mohlo začít něco dít.. Ale uvidíme podle té genetiky. S tim strachem se ti vůbec nedivim, když už jste si to zklamání prožili 2x. My to máme za sebou jen jednou, ale taky se asi budem hodně bát, aby se to náhodou neopakovalo. Je to boj, ale společně s manžou to určitě zvládnete. Do třetice už to klapne. 🙂

gab123
15. únor 2009

mi si myslíme zatím,že nás na to nepošlou,ale to fakt je jen náš dojem podle boušeho....
Při prvním těhu jsme začali únor březen,ale to já měla cyklus po vysazení HA 50-60dní a otěhotněla jsem ani nevím jak vůbec jsem to nesledovala ani ještě jsem nevěděla nějaké plodné dny jako v tom jsem byla úplně mimo.Jako jsem si myslela,že si zasexujem a bude 😀 Pak,jsem volala na gyndu. že už to zas nemám,že mam poruchu a jsem už v 65 den cyklu.doktor zda jsem si dělal test já že jo 4 a nic!Tak mě dělá ultrazvuk a řiká to je jasná hormonální porucha.... a najednou nene vy jste těhotná já vyvalila bulvy a začala brečet štěstím a na druhou stranu jsme měli zaplacenou 15 denní dovču.Já to vůbec nečekala.Měla jsem jen od února 3 cykli a taky se to povedlo,ale na podruhý to už jsme řešily teplotu plodný dny,glotisbegyt utrogestam a píchali mi pregnil a to trvalo 9měsíců.Ted se mi menz.srovnal sám bez pomocí tak uvidíme.Myslím že budem sexovat a uvidíme.Bouše řikal taky 3 měsíce je minimum na přípravu a uzdravení sliznice,ale 6 měs je lepší tak nám řekl at počkáme na duben zač května.

gab123
15. únor 2009

já se tam za kecala začali jsme plodit zhruba od února a půli července jsem musela otěh. zjistila jsem to na zač.záři a 18.9 jsem byla na revizi a za rok přesně18.10. fakt nevím jak to ten božíček rozdává.Řikam,že jsme museli strašně v minulým životě zlobit

gab123
15. únor 2009

jdu hajat kouknu dopoledne zda budu mít časek a doufám,že renap už se tu objeví!!!
přeji dnes pěkné klidné spaní.papa

terka82
15. únor 2009

To jste měli prvně teda pěkný překvápko. 😉
Já jsem měla po vysazení HA taky hodně dlouhé cykly a mezi tim vždycky dlouhé špinění. Nakonec jsem se dostala na plusmínus 32 dní, ale těsně před začátnkem stimulace na IVF jsem to dostala až po 43 dnech a jen díky koňské dávce agolutinu. Jsem zvědavá,jak to půjde teď. Taky by se mi to mohlo zázračně srovnat. 😅
Neboj teď už to určitě klapne a žádná 18ka vám smůlu nepřinese. 😉
Díky. Jdu taky zalehnout, dobrou noc a pa zítra.

terka82
16. únor 2009

Dobré ráno. 🙂

Tak jsem spala jako dřevo. 😀

Gab máš dneska hodně zákaznic?

raula
16. únor 2009

Ahoj holky! Sleduji vaše příspěvky už od prosince a teprve teď jsem se odhodlala se k vám připojit. Já mám 2 odrostlé děti (je mi 38)a chtěli bychom ještě miminko. 2 roky to zkoušíme a nic. Od srpna chodíme do Natalu, zatím mám za sebou 1 neúspěšnou IUI , teď mě čeká další a kdyžtak v březnu IVF. Nevím zda do toho mám jít, mám docela strach. Strašně vám všem držím palce a doufám, že Renap už je v pohodě a vše je Ok.