Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
26. led 2010

Správný přístup. 😵 V dnešní době pomalu nejde nic přirozeně, ale my to nevzdáme.

Micha, jak ti je?

Adenko, už přišly výsledky?

roby
26. led 2010

Ahoj holky, vy jste to teda pěkně rozjely 😀 Až teď se mi povedlo vás všechny dočíst, budoucím maminkám držím palečky, aby vše probíhalo tak, jak má a po devíti měsících přivedli na svět nového človíčka (nebo človíčky 🙂 a nám snažilkám přeju hodně sil do toho našeho bojování. Přeci to musí vyjít!
Já jsem se těšila, jak si už začnu píchat Puregon, ve čtvrtek jsem dobrala Duphaston, dneska je to pátý den po vysazení a MS se pořád někde toulá, takže s Puregonem pořád ještě nemůžu začít. Minule jsem to dostala hned druhý den po vysazení.

petule10
26. led 2010

Roby - a fakt nemůžeš být těhule? 🙂 Já to po vysazení taky vždycky hned dostala...

michamicha
26. led 2010

ahojky,

Roby, já po vysazení utrouše dostala mrchu vždycky nejpozději do 5-ti dnů 😉 zavolej si do Natalu, objednají si tě na krev pro potvrzení 😉

Lucko, je mi fajn, jsem ráda, že jsem doma v klídku s domácí stravou a bez pracovního stresu 🙂 pozítří mě čeká NT screening a první poradna, tak jsem docela zvědavá jak ten prcek povyrostl 😵

Všem co čekají na "pozitivní" výsledek držím palce, aby to klaplo 😉
Všem co čekají na mršku, přeju, aby brzy dorazila a mohli jste pokračovat v přípravách na IUI, IVF či KET 😉
A těhulkám přeju, ať se jim i miminkům daří dobře 🙂

A teď se musim jít najíst, pže už zase "máme" hlad 😀 😀 zajímavý je, že břicho mi roste, ale váha se zatim ani nehnula, tak si asi prcek vybírá z mých tukových zásob, přitom ale jim dá se říct skoro za dva.... jsem zvědavá co mi poví v poradně až mě zváží 😅

terka82
26. led 2010

Ahoj holky.

Vy mi dáváte. Jeden den se tu neukážu a už mam dočítat dvě stránky. 😠 😀

Ilčo já se o víkendu pokoušela jen rozehnat mrchu, no taky je to nemožné... 😠
S puregonem jsem žádné problémy co se týče obličeje neměla. Nafouklý jsem měla jen břicho, ale to bylo díky spoustě folíků. 🙂
Já se IVF nebojim, já ho tak strašně chci, že se mi z toho i zasekla mrcha... 😀
Narkozy při IVF se neboj. Taky jsem měla bobky, že budu zase zvracet, ale nic... Bylo mi trochu divně a tak jsem sestře řekla řadši o misku, ale to spíš byly nervy, že bych třeba případně neměla kam zvracet... 😀

Lucinda takže náročný víkend, jo? 😀 U nás je náročný březen/duben a pak říjen/listopad.
Takže můj potomek bude z misky, jo??? 😠 😀 A kdyby jen z misky, ale ještě třeba pokud se podaří KET, tak na rok strčenej "k ledu". Počkej, ten/ta ti to jednou nandá. 😀
Neboj, dělam si jen srandu. Kdybych věděla, že mam šanci jinak, tak IVF taky neřešim. Ale takhle... se fakt moc těšim. 😅

Jana8 asi bych zavolala do NAT a domluvila se co dál. Mrzí mě, že vám to nevyšlo. ☹
Tak už to čtu. Dobře to s přítelem promyslete, jak už jsem ti psala, pokud zrovna nemáte kačky na víc, tak bych šla klidně do průchodnosti vejcovodů a pak ještě na nějakou IUI. 😉
A neboj se zvládly to jiné, zvládneš to taky. A ten výsledek potom... to bude ta nejkrásnější odměna. 😉

Bubu mam z tebe radost. Ty jsi měla folíků pokaždé méně, ne? Tak snad je to dobré znamení, že je něco jinak a bude jiný i ten konec. 🙂
Jsem zvědavá, jaké zprávy zítra doneseš. 🙂

Petule vítej. Píchala jsem asi 13 dní, ale to bylo fakt dlouho. Normálně je to rychlejší. Jenže já asi nejsem normální... 😀
A určitě půjdeš ještě na další UTZ. 😉

Micha to je dobře, že se prdís má v pupíku dobře... Jen mu tam něco pošli. 🙂 Hele těhulky, kdepak jsou fotky pupíků??? 🙂

Roby, tobě se ta potvora taky toulá... 😠 Jestli ty naše dvě mrchy nesedí někde na kafíčku. 😠 😠 😠

Pořád přemýšlim, jestli mam jít na gyndu na agolutin(jsem 33DC, teplota ještě nestoupla), ale moc se mi nechce. Je mi jasný, že mě dr. zase bude mít potřebu zkontrolovat, jestli náhodou nejsem těhotná... 😖 A navíc se mi to do konce týdne vůbec nevyjde se urvat z práce. Napadlo mě, jaký je rozdíl mezi agolutinem, který by mi dr. píchla a utroušem. Tak jsem doma prostudovala letáčky a v hodnotě hormonů je na tom líp jedna bobule utrouše, než jedna injekce agolutinu. Tak copak když si na pár dní naordinuju utrouš?? 😅 😀 😀 😀

michamicha
26. led 2010

terko, s tím utroušem to klidně vyzkoušej, z vlastní zkušenosti můžu říct, že mi to min. 2x pomohlo mršku přivolat když se toulala 😉

roby
27. led 2010

Ahoj holky, těhule být nemůžu, byla jsem 13.DC na ultrazvuku, jestli rostou folíky a nic, tak jsem byla pro jistotu ještě 20. DC, jestli se náhodou nějaký nerozhodl, že by vyrostl, ale bylo to jen o 1 mm, takže nic, tak jsme hned od dalšího dne nasadili Duphaston, a ten pokud vím ovulaci brání, ale pokud by se stal zázrak, nezlobila bych se 🙂 ještě počkám a pak zavolám do Natalu. Díky za rady.

lucinda3
27. led 2010

Dobré ránko!
Terko už se těším, až se s tím Tvým/Tvojí "mističkovým" anebo "mrazáčkovým" miláčkem jednou potkám 😵 😵
Držím moooc palce!!
Micha užívej si to, ne nadarmo se těhotenství nazývá nejkrásnějším obdobím ženy 😵 Odpočívej, papej, prostě poslouchej svoje tělo a prcka, oni Ti sami ukážou co zrovna potřebujou 😉
Roby uvidíš, to je jako s Jani8, zavolala bych do Natalu co a jak.
Já čekám a čekám, v úterý to budou 2 týdny od IUI, tak myslíte že bych měla testnout? Anebo ještě počkat?

m.evzenie
27. led 2010

Ahojky holky,
Micha, to je fajn, že si to tak užíváš, jen tak dál.
Lucindo, moc moc držím palce. Jak se cítíš? Já bych určitě zkusila testnout, moje zvědavost by zvítězila. 🙂
Roby, to já když vysadila utrogestan, tak hned druhý den se mi Ms rozjela.Zavolala bych si do Nat. a možná
Tě vezmou na krev.

lucinda3
27. led 2010

Ahoj Evženie!
Moc moc dík za palečky! 😉 Já se cítím naprosto skvěle, je to určo i tím že jsem zhubla 🙂 Jak jsme byli přes Vánoce marod nebylo žádné přecpávání cukrovím, vůbec sladké jsem omezila a mám 7kg dole 😎 No nebrat utroš 3x1 vaginálně ani nevím že něco bylo 😀
A jak Ty, co hormony?

m.evzenie
27. led 2010

Ahojky Lucindo,
To je fajn, že se cítíš přímo skvěle. To jsi dobrá, 😎 to když jsi už něco zhubla, tak jsi se do toho pustila takhle s
omezením. To já když jsem teď doma, tak mě každou chvíli honí mlsná ☹ , v práci na to nemám čas.
Hormony mám začít brát sedmý den, tak mi to vychází na sobotu. 😨

lucinda3
27. led 2010

Tak to si "užiješ" 1. dávku v klídku doma, i když Ty jsi vlastně doma jsem trdlo, jak dlouho budeš ještě muset, a jak se cítíš? Venku Sibiř co? 😨 Konečně pořádná zima 😅
S těma kilama jsem spokojená, myslím že by to mohlo mít pozitivní vliv na naše snažení 😉 A poměrně to od zákroku docela rychle uteklo, tak uvidím, viděla bych to na testít cca 2-3 dny po očekávané ms.

m.evzenie
27. led 2010

Ve čtvrtek , to je zítra, docela to utíká jedu na kontrolu a příští týden bych mohla už jít do práce,no uvidíme.
Cítím se dobře a hojím si myslím dobře, jen když si vezmu rifle, tak drobet cítím to sešití, ale spíš dole, protože
okolo to mám trošku tvrdší, tak snad je to ok. 😒
Venku je pěkný mráz, měli jsme poránu -18 stupňů, ani venku jsem ještě nebyla. A co ty, už jsi byla venku, asi
odvést malého do školky, viď?
Takže testit ještě nebudeš? Kdy vůbec očekáváš Ms?
Budu muset taky omezit to mlsání, aby nějaký to kilko ubylo. 😉

lucinda3
27. led 2010

My měli ráno -17, jsem si říkala zavolám do práce že přijdu až se oteplí 😀 Jojo ráno jsme se nabalili, jedu z domova rovnou autem do školky - ta je sice v naší vsi takže pěšo do 10ti min ale takhle je to praktičtější a rychlejší než se vracet domů pro auto - dám tam malého a pak frčím do práce, takže venku byla ano ale zatím jen na ty přechody, za chvíli mám v plánu obídek, je tam teda krásně, svítí sluníčko, ty stromy bílé, jako na horách 🙂
Ms jsem měla 2.1., takže testík nejdřív v úterý, a to mi přijde stejně brzo, vidím to tak na pátek, protože večer jdeme s kamarádkama do Pubu tak jestli budu moc pít anebo ne 😀
Hezky ještě odpočívej doma, určo je vše ok, to kdyby ne tak by se to už podle mě dávno projevilo, zítra Ti na to juknou tak jim to všechno pověz 🙂

m.evzenie
27. led 2010

Jo, jo krásně je tam a my pěkně v teploučku. 😎
Tak pak dej vědět, budu na Tebe myslet a držet pěsti, aby jsi hlásila krásné // čárečky. 😅
Nech si chutnat, ať Ti to v práci rychle uteče. V kolik končíš?

lucinda3
27. led 2010

Děkuji moc, jsi zlato!
Končím dle toho kdy ráno dorazím 😉 Pracovní dobu mám 6,5h, takže většinou od 8.15 do 14.45 🙂

m.evzenie
27. led 2010

Nemáš vůbec zač 😉 .
To je fajn, že ráno nemusíte brzičko do školky a pak fofr do práce. 🙂 Jestli se mohu zeptat, kde pracuješ ?
Dnes už jsem dosložila puzzle, tak se od Pc ne a ne odtrhnout. 😀

lucinda3
27. led 2010

To mi povídej, jsem za tuhle dobu moc vděčná! Vrátila jsem se po md do firmy, kterou spoluvlastní taťka, ale ne na svou původní pozici v obchodním oddělení, ale do marketingu, začínám do toho vplouvat a docela mě to baví. Je to v Plzni takže jsem z domova v práci za cca 20min.
Já dělám pořád na kompu, takže jsem ráda že si mám s kým povídat 😉
Máš ráda puzzle? S malým taky stavíme, poslední dobou ho hrozně baví pexeso tak mastíme 😀

cechovahanka
27. led 2010

Ahoj holky, tak jsem to dnes dostala ☹ . Takže inseminace neúspěšná a 8.2. mám jít na ultrazvuk změřit folíky, tak snad potom ta druhá vyjde. Slyšela jsem že čím více inseminací se dělá, tím je větší šance na otěhotnění, ale nevím teda jak je to procentuálně. atím se mějte hezky pa

jedna11
27. led 2010

Ahoj holky,
tak to pěkně uteklo, zítra jdu do Natu a jsem z toh dost nervozní. Tak doufám, že to dopadne dobře.

Lucindo, mohu se zeptat jak máš starého malého? já se ted v březnu vracím do práce a právě řeším zkracenej uvazek, abych to se školkou nějak zvládala. BUde to asi honka. DO práce to budu mít tak 40min a školka je asi jen do 16hod, tedy pokud mám dobré info. No, jsem na to zvědavá.

Jano8, mrzí mi, že to nevyšlo. Držím palce at se povede příště.

Mich, držím palce at první poradna dopadne dobře a hlavně ten screening.

m.evzenie
27. led 2010

Ahojky Hani, to je mi líto, oni Ti v Nat. určitě poradí a nebuď smutná, další IUI bude jistě úspěšná. Mě řekli
tři a pak, že by navrhovali IVF, tak jsme do toho šli.
Lucindo, to je fajn, tak to nebylo to děsné shánění práce po Md, jak znám od kamarádek. To je dobře, že Tě
práce baví a hlavně záleží na kolektivu.
My máme v práci teď kolektiv v pohodě,ale mám míň času na net, práce vždy volá. 😉
Puzzlíky skládám ráda, je to takové odreagování a radost si je nechat zarámovat. Pak si zrovna tyhle pověsíme
jako obraz do jídelny. Pexeso hraju vždy s přítelovo ségry holkama, mají vždy nějaké princezny.

lucinda3
27. led 2010

Hani to je mi líto, uvidíš, příště budete úspěšnější! 🙂
Jedna11, malej je narozenej září 2006. Já to mám bezva školku v naší vsi která je od Plzně 8km takže všechno v jedné linii a krátké vzdálenosti. Ve školkách je to různé jak má která otevřeno chce zjistit. Fakt jsem za ten zkrácenej moc ráda, protože manža je dost často na služebkách mimo ČR a mami s druhým mužem, kteří s námi bydlí v domečku, jsou státní úředníci takže po-st dlouhé. Takže ho většinou vyzvedávám já, a ráno ho také vodím, občas manža aby si to chlapi spolu užili 🙂 Držím palce ať Ti to vyjde!
Evženko přesně, mít ještě nervy jak s prací když se už člověk nervuje jak bude malýmu ve školce, fuj to ne. Máš hezkýho koníčka 🙂

lucinda3
27. led 2010

Holky zlatý mějte se, prchám pro malýho 🙂
Zítra si vás dočtu, papa!

bubulienka
autor
27. led 2010

Ahoj holky tak uz jsem tady! břiško bolí,ale zatim to jde.takže odebrali 27 foliku z toho 14 vajiček a oplodnovat budou 13 vajiček sice 2 jsou min kvalitny ale skusi je oplodnit taky a zitra uvidime co a jak doufam ze ted budou bojovat co im budou stačit sily! jana8 je mi lito,že se to nezdařilo,ale příšte to už vyjde uvidíš! holky přeji krasne odpoledne a pak zas juknu držte se!

jedna11
27. led 2010

Lucindo, tak to mas dobre. Ja vim, ze pokud mi zkracenej v praci neumozni, ze budu mit velky problem, protoze muj manza jezdi po cele republice a hlavne narazove. Takze si maleho budu muset vyzvedavat sama a rano ho tam vozit taky sama. Tak uvidime. Jinak drzim palce at to tentokrat vyjde. Kdy budes testovat?

jedna11
27. led 2010

Holky, jeste jsem se chtela zeptat. Mate tady nekdo problem se srusty, nepruchodnym vejcovodem, endiometriozou nebo nevim jak se to presne pise, ale proste jak je spatne prostredi a spermijky to proste zabiji? Porad tak nejak premyslim, co mi zitra povi a od Mejchara vim, ze ovu mam a podle HP je vse ok. Foliky se mi taky tvori, na obou vajecnikach, tak porad premyslim, kde by mohl byt zakopany pes.....

gambrinuska
27. led 2010

bubu, to je krásná snůška, ty jsi šikulka 🙂 tak hlavně aby se pořádně rozjely, bylo vše ok a pka se jim u tebe líbilo 9měs 😵 🤐 držim palce
Já jdu do Natal 5.2, tak aby už to bylo,jsem zvědavá jak to padne, 😕 už budou mít všechny výsledky a budou kontrolovat folíky ☹ 😅
Jé jedno, taky od Mejchara 😉 já tam jdu poprvé 15.2 za chvíli to tam obsadíme
Cechovanko, příště už se to určo poved 😉
Terko ty furt čekáš na mrchu? Taky se ti potvora toulá 😠 když jí potřebuješ rychle tak si dává načas 🙄
Holky dyt těm mimísům musí být u nás líp než v tom mrazu, tak at se konečně chytí 😉 😀

jedna11
27. led 2010

Gambrinusko, ted jsem to nepochopila ty taky chodis jako ke gynekologovi k Mejcharovi a ten te poslal do Natalartu? Jsem asi natvrdla. 😒

gambrinuska
27. led 2010

Ne chodila jsem na gyndu jinam, ale ta paní doktorka se na nás nějak vyprdla a nechtěla nic řešit cykly bez mS jsou přece normální 😠 , tak nám mamča domluvila Natalart a rovnou jsem chtěl azměnit i gynekologa a na Mejchara jsem slyšela jen chválu, tak tam jdem porvé, než nás objednli tak je to 3měsíce, ale snad poprvé se na gyndu těšim 😉

jedna11
27. led 2010

JJ, Mejchar je opravdu suprovej. Myslim, ze si zvolila dobre. On je takovej lidskej.