Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

vendulak
11. lis 2009

Ahojte holky...prosím vás sem u vás zase asi pro radu ☹ . Už si připadam jako magor ☹ . Takže měla sem jít na začátku cyklu na náběry do Natalu. Ale ms nepřicházela a teploty pořád dole. Tak sem byla u svého gyndra na vyvolávačku agolutinu. Po ní teploty stouply. 5. den po ní kdy sem čekala ms (dle minulé zkušenosti) teploty opravdu klesly a bylo mi jasné že ms dojde. A došla, tedy myslela sem že došla, ale v podstatě šlo jen o takové hnědé špinění a jen malinko. Nikde krev. Ale myslela sem že je to tak že třeba nenarostla sliznice a normálně šla do Natalu na odběry. 4.den toho špinění (které bylo fakt jen malinko už) byl i vajíčkový hlen 😕 , sem změřila i teplotu, ale byla dole, tak sem si pořád říkala O.K. nech to být. Ten vajíčkový hlen byl nakonec asi 4 dny a ten 4. den už byla teplota nahoře 😕 . A tam teď je. Takže já ani nevím jestli jsem teď 11.DC nebo pořád 53.DC a šlo o nějakou zpožděnou ovuši po agolutinu 😕 . Tohle sem ještě nezažila a sem fakt hrozně zmatená. Mimochodem test sem dělala děhem toho špíňa a negat. Chtěla sem to nechat být nějak plynout, ale teď mi došlo, že když v Natalu chtějí odběry na začátku cyklu tak k tomu mají určitě důvod a pokud by to byla fakt ovu tak sem tam byla na odběrech před ní 😕 . A asi tedy budou hladiny hormůnů úplně jiné než by byli na začátku cyklu 😕 . A aby třeba nemysleli že je u mě něco špatně protože mam třeba na zařátku cyklu nahoře hormony který mají být až při ovu...no nevím...sem z toho prostě úplně jelen...prosím poraďte ☹
kdyžtak tady mam grafík http://www.fertilityfriend.com/home/2284c4

kyzi
11. lis 2009

Ahoj holky.Tak jsem přišla jen nakouknout jak se máte.Já ted k pc ani nechodím,sice ještě nezvracím,ale nemám k tomu už daleko.Celý den mám žaludek jak na vodě a jsem hrozně unavená,takže jsem ráda že seberu síly se věnovat malej.Jinak pořád polehávam.Ale klidně to vydržim hlavně že prcek poroste.Příští pátek jdu na ultrazvuk a když bude vše o.k tak mě předají mé doktorce 😉 .Vaječníky už cítim o hodně mín,ale stejně jak mě někde píchne tak ve mě hrkne.
Micha držím palečky at folikul doroste,určitě ale jo.Já se taky při stimulce bála že nedorostou a na konec dorostli.
Vendul s tímhle bohužel neporadím,ale holky určitě budou vědět.
Lucie drž se.Věřím že máš strach a vylekalo tě to.Odpočívej a určitě už to bude dobré.
Holky mějte se,držím palce at vám tu každé splní co nejdřív ten největší sen 😉

lucinda3
11. lis 2009

Vendul taky neporadím, asi by bylo nejlepší zeptat se MUDrů jaký to na ty výsledky může mít vliv...
Kyzi děkujeme za palečky Tobě ať se taky daří 🙂

michamicha
11. lis 2009

ahojky, tak jsem dneska píchla poslední dávku, víc už nemám, tak snad to bude stačit 😉
ale víte co mě zaujalo, protože už jsem neměla jehlu, tak mi jí včera sestřička dala v natalu... a jak mě ty poslední 3 píchance bolely,tak ten dnešní jsem vůbec necítila... je možný, že ty 3 jehly (z 1 krabičky) byla nějaký špatný? protože mě to fakt bolelo a když jsem tu jehlu vytáhla tak mi trošičku tekla krev (kapka krve) a udělala se mi modřinka... ale při těch ostatních jehlách z jiných krabiček to bylo v pohodě, žádná bolest, žádná krev...
jinak mě festovně tlačí v podbřišku, tak jsem zvědavá na zítra, jestli ten jeden folík bude dost velký, eventuelně jestli nedorostl ještě nějaký další 😉

gab123
11. lis 2009

evžénie objednala jse se tam s manželem.Prvně si svámi budou povídat pak vám naberou krev z toho dělají asi 40 vzorků to si pamatuji,že nám říkala.Pak tebe si objedná zhruba v den ovulace to s tebou spočítá kdy asi tak.Pak tam půjdeš v den ovulace a odebere ti ovulační hlen nic to není.Já ho prý měla úplně ukázkovej pěkně jsme se strefili.To dělaj v fn na locháči.Pak si objedná manžela na nějaký den v týdnu ráno na SPG a půjde na plzen bory gallová vám vše vysvětlí co a jak.Jen tam se nelekejte je to tam trochu zastaralý, chlap si to tam jako musí zvládnout na malým záchůdku bud sám nebo s part.,ale není to nic hroznýho,ale drží se nějaký den bez sexu už nevím kolik!Pak vás rovnou objednají tak za měsíc na výsledky a uvidíte!Mi měli zrovna v tu tom malý problém nevím kolik % už ,ale spermie šli proti vajíčku.Brala jsem nějaké léky a vše bylo o.k.

dnes jsem byla v natal. na kontrole a ani jsem nečekala milule jen 45min, a před minule 1,45 min to jako bylo dost!mam na to nějakou smůlu skoro pokaždý dost čekám.No jinak jsme v pořádku tak ještě 14 dní a kousek tak už aby to bylo jsem jak velryba mám na hoře 11kg neumím si představit 20kg to by bylo šílený!

micha at ti folíky na rostou budu na tebe myslet!
vendul taky bych se optala doktora,ale brala bych to až podle vyskočení bazálky!

jana8
11. lis 2009

AHOJKY 🙂
Micha,s tým ti neporadím,ale možná to je i náznak že to má být poslední injekce a pak.......IUI.......tak držím palce,ať to tlačení v podbřišku je znak toho,že folík dorůstá 🙂 .....držím palce
Kyzi,jen odpočívej ať je všechno v pořádku....drž se holka 😉
Vendul,já ti jen napíšu co mám já a možná ti to trochu pomůže....já sice ms mám tak přibližně když má dorazit tak dorazí.....ale taky se mi stává, že na jej začátku špiním anebo taky uprostřed ní třeba i týden špiním...nebo někdy jeden den pak nic.....je to různě..... 😠 ......ale hlavně ti chci tím říct,že doktor,když mi říkal že se mám objednat na krev když mi začne....tak jsem se ho ptala jak to mám počítat když před ní např. týden špiním...říkal že to špinění nemám počítat,ale až když se úplně rozjede,tak si mám zavolat....tak taky jsem to tak udělala...krev mám za sebou a před sebou UTZ v pátek...tak uvidíme.....holky,prosím Vás je taky možné,že když by mi udělali UTZ v pátek tak by mohli i IUI,kdyby vše bylo jak mělo? .....nebo to se musí počkat na to prasknutí (nebo co to je 🙂 já fakt nevím ještě co se to v mém těle pak děje) a až pak by mi to mohli dělat?....oni mi říkali,že možná i v ten den,tak já fakt nevím....poraďte prosím 😖

jana8
11. lis 2009

Gab,tak to máš fakt smůlu....vždy tam čekat tak dlouho....Opatruj se,už to máš fakt za pár.....tak si užívej poslední dni,kdy je malý v tvém bříšku a pak ať je v den D čím dřív v tvém náručí.... 🙂

l.u.c.i.e
11. lis 2009

Ahojky holky, dnešní UTZ dopadl dobře. Miminko vyrostlo na 7mm, ale jsme o 2 dny pozadu (7+0), jinak už mám postupně vysazovat ascolutín. Taky se již se mnou rozloučili v Natalartu a předali mě do péče mého gynekologa. Docela se mi po nich bude stýskat.

m.evzenie
11. lis 2009

Ahoj holky,
Gab moc děkuji za informace. 😉 Ať se Ti daří a máš jen samou radost. To je blbý, když čekáš takhle dlouho.
Já jednou čekala snad přes dvě hodiny, tak jsem se ptala jestli na mě nezapoměli, prý skoro ano, sestřička dala
kartu na hromádku těch co už byly hotový. To bylo strašně dlohý čekání.
Micha držím palečky, ať folík doroste a máš to za sebou.
Kyzi a Lucie hlavně hodně odpočívejte, ať je vše v pořádku.
Lucindo, tak to je fajn, že jsi tak v pohodě. 😅 Domluvili jsme se s Boušem, že jeden cyklus vynecháme a
pak se mám objednat na 22,23 den na Utz a hned by mi měli nasadit nějaké hormonální tablety. A přijdou
nařadu naši dva sněhuláčci. 😵

lucinda3
12. lis 2009

Zdravím holky!
Gab moc držím palce ať to vše hladce probíhá a máš brzo šmudlu v náručí 😵
Lucie super, gratulace, opatrujte se! Kyzi taky 😉
Micho držím palce ať je dnes folík ready 🙂
Jani uvidíš jak dopadne UTZ, já když byla na kontrolním nepočítala jsem že bude IUI ani to nebylo plánované, ale folík byl pěkný tak Rokyta zavelel poslat pro manžu a bylo to 😉 Na prasknutí se nečeká, na to se píchne Pregnyl a už tam musí být připravený spermoníci 😀
Evženko tak vidíš nakonec tedy na sněhuláčky dojde, aspoň už nebudou mrznout a budou se 9 měsíců držet u Tebe v teplíčku 😉 😵
Já jsem stále v pohodičce, dnes 10.den po 2.IUI, těším se na extra prodloužený víkend - v pondělí 16.máme nařízenou dovču - a jedeme na 2 dni na výlet do Vídně tak se mooooooc těším! Budu aspoň zaměstnaná a nebudu myslet na blbosti a zkoumat se 😀 😎
Držím nám všem palečky, a věřím, že magie Vánoc zafunguje a my se budeme radovat ze // 😵 😵

michamicha
12. lis 2009

ahoj holky, mam teď chvilku, tak vám napíšu jak jsem dopadla na utz...
moje obavy se potvrdily ☹ ten 16mm folík z úterý je pořád stejně velký, vůbec nepovyrost, naopak vedle něj byl v úterý folík 11mm a ten měl dneska 16mm, takže IUI zase nebude 😠 Rokyta mi dneska napsal ještě 2x50 jednotek puregonu, ale píchá se to klasickou injekcí, takže dneska mi první píchli tu jednu padesátku v natalu a zítra si tu druhou dávku musim píchnout sama doma 😝 břicho mam už rozpíchaný, že nevim kam jinam to píchnout, do stehna se mi moc nechce, tak holt uvidím zítra...
a Rokyta se moc optimisticky netvářil ☹
dneska jsem taky odnášela výsledky z RTG k zubařce, takže další jobovka ☹ příští čtvrtek mi bude vrtat 3 kazy, který se mi udělaly pod plombama a moje rostoucí osmičky dole jsou naprosto příšerný, takže budu muset na chíru a budou mi to řezat 😢 no prostě dneska to stojí fakt za ho..o ☹

na další utz jdu v sobotu ráno a tam se rozhodne... já už se teda rozhodla, jestli ty 2 folíky nedorostou na těch požadovaných 19mm, tak s touhle stimulací končím a v lednu chci jít na IVF... přece jen když už si něco píchám a pro IUI není s puregonem výsledek zaručený, tak si budu píchat ale na IVF, kde máme mnohem větší šanci, že to vyjde... já jsem vnitřně rozhodnutá, ale večer to chci ještě probrat s manželem...

michamicha
12. lis 2009

jo a ještě mám nafouklý břicho jak balón, dr. se mě ptal prej jestli ho cítim... no já jsem zvyklá spát na břiše a dneska v noci už se to nedalo, teď sedim v práci s rozepnutýma kalhotama a pořád je to síla, tak nevim jak mi bude zejtra po dalším píchanci ☹ jo na pravé straně mám několik menších folikulů a vlevo ty dva 16mm a pak ještě pár menších ☹

lucinda3
12. lis 2009

Micha tak to mě mrzí ☹ 😔 Sice tu ještě šance je - ten druhý folík co tak povyrostl má do soboty ještě šanci 😉
Jinak Tě chápu že pokud už se musíš takhle propichovat a dopovat chce to nějaký pořádný výsledek 😉
Budu Ti držet palce, dej pak vědět!

roby
12. lis 2009

Ahoj holky, strašně dlouho jsem tady nebyla, stěhujeme se teď do nového domečku, takže vůbec nebyl čas. Moc vítám nové příchozí a všem těhulkám blahopřeju a nám ostatním držím palce 🙂 Trvalo mi to docela dlouho než jsem vás dočetla 😀
My už máme za sebou první návštěvu v Natalu, bylo to fajn, zase jsme se posunuli o krok dál. byli jsme u Boušeho, nabrali nám krev a mně udělali kultivaci, spermiogram ani hormonální profil nám znovu nedělali, všechno O.K. Zjistili, že hlavním problémem u mě zřejmě není endometrioza, ale PCO, že u mě ovulace může probíhat třeba jen dvakrát do roka a je těžké se do toho trefit, protože mám hrozně dlouhé cykly. Ale na ultrazvuku viděli jeden folikul 14mm(bylo to v úterý) a sliznice 6mm a v pátek mi museli udělat kontrolní ultrazvuk, protože to vypadalo, že jsme náhodně narazili na to, že by mohla být ovulka. V pátek měl folík krásných 21,5mm, ale sliznice moc nevyrostla, měla jen 6,2mm, to prý je docela málo, ale prý je to individuální. Takže nám s manželem nařídili snaženíčko (byli jsme u Švábka) na sobotu, kdy by měla být ovulka a k tomu jsem začala brát Metformin na PCO a Duphaston na úpravu cyklu a podporu sliznice.
Takže teď čekám, jestli až doberu Duphaston, jestli MS dorazí nebo ne. Jinak po tom Metforminu mi bylo tak 4 dny megašoufl, ale teď už se to docela usadilo. Až MS dorazí mám volat do Natalu a objednat se, aby mi napsali léky na další měsíc, jinak jsme od ledna domluvení na indukci ovulace formou injekcí, pak 2-3x IUI a pak se uvidí. Kdyby MS nedorazila, mám si dojít na krev ke své gyndr., jestli se náhodou nezadařilo 🙂

m.evzenie
12. lis 2009

Ahoj holky,
Micha to mě mrzí, že ten folík stávkuje, držím palce na sobotu 😉
Lucindo, Tobě krásně prožitý prodloužený víkend a pohodičku 😅
Zdravím Roby a držím palce, ať se zadaří.

jana8
12. lis 2009

Ahoj holky,
Micha to mě moc mrzí ☹ ,ale nezoufej,šance tady stále je.....držím palce 😉
Já jedu zítra na UTZ,tak držte palce..... 😉
Opatrujte se...pa pa

michamicha
14. lis 2009

ahojky,
moc děkuju za držení palečků, moje tělo se nakonec překonalo a doslova "vypotilo" jeden 19mm folikul 😀 takže dneska ve 22 hodin si píchnu pregnyl a v pondělí jdu na IUI 😉

l.u.c.i.e
14. lis 2009

Micha, tak to je skvělá zpráva. Budu držet palečky, aby se IUI podařilo.
Jani, jak jsi dopadla na UTZ?
Roby, ahoj, ať se vám daří v novém bytečku. Je dobře, že už se něco děje. Uvidíš, že se brzo zadaří...
Tak jak jsem vysadila ascorutin, tak jsem opet zacala krvácet tmavě hnědou krví. Dnes ráno jsem volala do Natalu a musela jsem ho opět nasadit. Jsou to strašné nervy. Snad je miminko v pořádku.

adenka84
14. lis 2009

Ahoj Micha, tak to je dobře, že to dopadlo alespoň takhle. Důležité je , žr můžrš podstoupit IUI.Budu ti moc držet palečky, aby se vám zadařilo.
Mějte se hezky a přije všem snažilkám krásný zbytek víkendu.

gab123
14. lis 2009

micha tak to je skvělé,že jdeš v pondělí na iui!
lucie držím ti palečky at je vše o.k!

terka82
15. lis 2009

Ahoj holky. 🙂

Po pár dnech se zase hlásím. Jsem neměla sílu večer sednout k PC a napsat pár řádek. 😅

Aduško nepropadej tomu. Vim jak se cítíš. Zvlášť teď, když to vypadá, že zase nic nebude. Nejradši bych se na to vy.... Chjo nemáme to lehký. 😠 Moc jsem ti to přála.

Vendul taky to máš pěkně komplikovaný s tou mrchou. Radši bych tam zavolala a domluvila se s Dr nebo sestrou co s tím.

Gab ty jsi ještě neporodila?? 😲 😀

Lucinda jak jsi na tom? Kdy budeš testovat?

Roby doufam, že jste to včera neflákali a pěkně jste zapracovali na mimču. 😉 Super, už jste zase o krok blíž.

Micha tak konečně ses dočkala a folík dorostl. Držim palce. 🙂

Lucko opatruj se, moc na tebe myslim.

No a já... Minulý pátek jsem byla na těch náběrech, s tim, že mrcha o víkendu dorazí. Samo, že nedorazila, místo toho slaboulince pozit. test, prsa mě bolela úplně šíleně. Ve středu jsme jeli do Nat, ale krev byla už negativní. Mrcha dorazila v pátek. Asi to bylo stejně jako posledně. Chjo, když už se tam něco chytí samo, tak to po pár dnech zase odejde. A abych se moc neradovala alespoň z blížícího se KETu, tak mi ve stěru něco našli a před KETem je třeba to zaléčit. Recept mi pošlou poštou. Zatim nedorazil a asi se ani nedá předpokládat, že bych to stihla v tomhle cyklu oboje - zaléčit infekci i KET. Tož zase hoňo, soudružky. 😠 😠 😠

m.evzenie
15. lis 2009

Ahoj holky,
Micha, no vidíš, že si ten folík dal říct a budeš to mít v pondělí taky za sebou.Držím všechny čtyři. 😅
Terko, prostě to není lehké, vždy se něco negativního najde, tak držím palce, ať to brzy vyléčíš a jdeš na to. 😵
Lucindo, tak jaký je prodloužený víkend, stále pohodička a co testík? 😉

l.u.c.i.e
16. lis 2009

Ahojky holky, tak už mám za sebou první návštěvu u svého gynekolga. Přišel mi nějaký zmatený... No, ale jsme podle UTZ 7+3, měříme 1,2cm. Prý je vše v pořádku. Opět mám začít vysazovat ascorutin. Mám strach, aby se opět nedostavilo slabé krvácení... Taky už jsem vyfasovala těhotenskou průkazku. Další poradna až za měsíc. To asi nevydržím. Pak rovnou i genetika.

gambrinuska
16. lis 2009

Tak aspoň nějaká dobrá zpráva Luci, gratuluji ať se drží mimís 😀 😉
Já mám dnes výročí 14 dní od revize a byla jsem 1. den v práci, nic moc 3týdenní válení je znát, musim se dát do kupy, celkově, jinak se zbláznim.
Nikdy jsem nebyla tak přecitlivělá, teď to se mnou nějak mlátí a neumim se s tím moc vypořádat.
Micho gratuluji k FOLÍKU 🙂
Holky, poradíte nějaké vitamínky pro manžílka?? Aby jsme měli co nejlepší bičíky 😅
Lucindo, čekáme na testíky 😉 , držim palečky

adenka84
16. lis 2009

Ahoj Holky, všechny vás moc zdravím,

Terino, máš pravdu je to na prd. Uvidíme co nám řekne to genetické a imunologické vyšetření. Mám z toho docela obavy.Genetiky se nebojím tam si myslím, že bude vše OK spíš mám starch z té imunologie, aby nám neřekli nějakou špatnou zprávu...Uvidíme...
Kinak tobě přeji ať se brzy zaléčíš a jsi v pořádku a pak hurá do KETU držím palce ať se u tebe sňehuláčkům líbí

Lucinko, to je fajn, že máš vše v pořádku. Opatruj se a pěkně si užívej to nádheré období uteče to jako voda a za pár měsíců budeš mít svého Andílka v náručí.

Gambrinusko, mohu ti doporučit Energyman. Manžel měl také špatné spermie, užíval ho po dobu 3 měsíců a opravdu nám to pomohlo. Pak bylo vše v naprostém v pořádku. Nevím už kolik stojí, ale vím, že zabírají....

Holky všem vám přeji krásný zítřejší sváteční den, pěkně si ho užijte...
My jedem zítra s manželem do Františkových Lázní, jdeme si zaplavat a samozhřejmě půjdu opět Frantíkovi vyleštit pindíka 🙂

gab123
16. lis 2009

ahoj holky
teri ještě pořád nic 😝 dnes mi trochu začalo pobolívat v podbřišku,ale pak zas nic no máme necelých 14dní už se těšíme 😀
adenka neboj je lepší když něco třeba najdou a bude se to řešit!To jsem si říkala já pak to našli byla jsem úplně vyřízená ale vše se tím vyřešilo!problém se našel a jsem už skoro před rozpadem 😀
lucie to j dobře držte se.
gambrinuska někam si povyraž a uvolni a mysli na něco jiného vyrovnej se stím rychle je to lepší a za chvíli začnete znova neboj bude líp 🙂
micha tak jak dopadla iui?

adenka84
16. lis 2009

Děkuji Gab, možná, že máš pravdu.
Už se ti pomalu blíží tvůj den D. Budu na tebe myslet a držet palečky, aby vše bylo tak jak má.
PA a dobrou noc všem...

adenka84
17. lis 2009

Ahoj holky, koukám, že se tu dnes žádná z vás ještě neukázala.
Jak jste si užili dnešní den? já bezvadně, byli jsme si zaplavat, zašli jsme na dobrý oběd a samozhřejmě jsem byla Frantíkovi pohladit pindíka. Bylo to prima, sice celý den škrejpalo, ale i přesto jsme si to užili.

Jak pak se asi daří Mich, ještě se neozvala, nejspíš bude odpočívat..

Mějte se krásně papa.

tereza7974
17. lis 2009

Ahojky holky, tak jsem se dnes ráno ve 4 hodiny stala tetou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Věruška je na světě, sice má trošičku pomuchlaný obličej, ale hlavně že je zdravá.

adenka84
17. lis 2009

Terinko, tak to ti gratuluji. Věřím, že budeš Věrušku rozmazlovat.Přeji ti, aby jsi už brzy rozmazlovala svého mimíska.