Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
24. únor 2009

Raula, že já to psala, nechtěla jsem tě vyplašit. ☹ Ale bohužel i tohle se může stát... U mě to ale nebylo nic hroznýho.
Taky jsem si nedokázala představit, že to do sebe bodnu. Při prvním vpichu jsem se tak zapotila, že jsem si pak musela dát sprchu. Ale zvládly jsme to všechny, zvládneš to taky. 😉
Podle té ceny si myslim, že budeš mít to pero.

gab123
24. únor 2009

Ahoj holky včera jsem se k vám nedostala.Dnes jsem byla na té hematologii byla jsem vyřízená 😲 byla jsem objednaná na 13.30hpřišla jsem tam chvilkupo13h.Po mě přišlo ještě 6lidí,ty všichny vzali přede mnou a já pořád čekala až do 15 h.pak už říkám sestře,že čekám 2H a ona,že už budu na řadě byla jsemtam 2 minuty! já byla vytočená.Dali mi papír s hodnoty krve a že je vše v pořádku.Holky já byla zralá vybouchnout! závěr byl že potraty nezpůsobuje krev.No tak ještě imunol. vůbec netuším co to vše způsobuje!

gab123
24. únor 2009

raulo třeba si děláš zbytečné starosti vůbec to nebudeš muset podstoupit protože budeš těhu musíš věřit 😅
terko jak v práci je to pohoda?
jak si vede renap rostete?

hollky už si začínam myslet,když mám po 2 revizi mS v pořádku i plet se mi zlepšila krev v pořádku ovulaci vajíčka tam jsou tak to nevím ....asi se mi zbláznilo tělo třeba si jednou zasexujem a bude tam ten kluk 😀 jen abych 9.3 u boušeho nevypadala naprosto zdravá co jsem si na vymýšlela!uvidíme co ta imun.?
ješte mi doktorka řekla,že ta mutace nemá na to také vliv fakt tomu nerozumím....ono je to asi lepší.

gab123
24. únor 2009

holky jinak ještě zítra jdu ke známé kartářce je v noci v televizi.Známá je její nejlepší kámoška tak mě k ní veme.Už jsem 2Xbyla u jedné a ta mi taky řekla spousty věcí které se pak stali.Jdu jen vyřešit jak se máme zachovat nebo rozhodnout nebo zda budu mít vůbec mimčo strašně se bojim,ale věřim že to bude dobrý.Manža jede semnou chce být u toho!Holky nevím jaké máte skušenosti vy,ale jestli mě to pomůže dám vám číslo je to kousek za plzní.

viki137
24. únor 2009

Ahoj, patřím mezi snažilky a nejspíš půjdu do Natalartu. Už jsme tam byli před 4 lety na 1 konzultaci a te´d mně tam chce můj lékař poslat pokud neotěhotnim do léta po hormonech ☹ . Snad mně mezi Vás vezmete 🙂

gab123
24. únor 2009

Ahoj viki taj tě tu vítám!já jsem v natalartu od ledna jsem tam moc spokojená a doktoří jsou příjemný až na 1 sestru,ale ta se zmákne.Jinak víc tě poví holky já nemám ještě žádné velké skušenosti v natalartu!jaro bude plodný neboj...

marketa137
24. únor 2009

tak jsem hned udělala zmatky 🙂 🙂 . Špatně jsem se napsala a viki 137 mělo být heslo 🙂 🙂 . Tak jsem si udělala novou registraci. Jmenuji se markéta 🙂

gab123
24. únor 2009

ahoj markét viki taky nebylo špatný 😀

renap
25. únor 2009

Ahoj holky,tak jsme byli dneska na tý genetice a vypadá to zatim dobře,byl tam jinej doktor než minule,byl hrozně hodnej i nám řekl že to vypadá na holčičku,ale to prý je v tomhle týdnu orientační,já si teda myslim že je to kluk ale to je jedno,hlavně aby to bylo v pořádku. A tu amniocentezu mi vůbec nedoporučil,když to vypadá na UTZ i krev dobře,tak se mi dost ulevilo.Akorát mi našli nějakou trombofilní mutaci,takže musim na hematologii,ale prý by to nemělo být nic vážnýhoJ,že to má hodně lidí,tak jenom doufam že si nebudu muset zase začít píchat ten Fragmin .Já fakt taky musim mít každou kravinu.Stejně jsem doma,nemam co dělat tak holt budu jezdit po doktorech. Zítra jedu na štítnou žlázu,to je na celý dopoledne-hroznej vopruz.A co je u vás novýho a taky vítam Markétu 😅

raula
26. únor 2009

Ahoj holky! Vítám Markétu! 🙂 Jsem tu taky skoro nová 😅 Holky jsou skvělý!! 😉
Gab , díky za pozbuzení , pořád v koutku duše doufám, že k tomu třeba fakt nedojde. Ale den za dnem věřím míň a míň 😒 Ta kartářka, není náhodou z Kozolup? Bydlím tam nedaleko, já jí teda neznám, ale moje máma u ní byla.Tak ti držím palce ať ti řekne co chceš slyšet 😉
Reny, to je skvělý že jste v pohodě a že tam nebyl ten blb! 😠
Teri, to si říkám taky,že když to zvládly jiný ženský, zvládnu to taky! Tak snad jo 😕

gab123
26. únor 2009

Ahoj holky,
renap tak to je skvělý,že jste v pohodě a budete mít holčičku.Když se narazí na dobrého doktora tak je to samá radost.Já byla na té hematologii a neměla jsem tam nic půjdeš 1 na krev a pak pro výsledky,ale pevné nervy na výsledky jsem čekala 2hodky uvidíš kam na ně půjdeš.
Holky já byla u té věštkyně-no první dojem hrozný,ale řekla že mam stresy z okolních lidí a z rodičů že nemáme děti a já si stoho dělam hlavu,pak že mam mírně zakloněnou dělohu a mam si podkládát při styku zadek, to je všechno pravda.Pak mi říkala že na všech vyšetřeních nám nenajdou nic už čekáme jen z imunologie a zatím vše bylo v pořádku tak ani tam nic nebude.Budem chovat,ale ještě to potrvá jsem moc zablokovaná psychicky a to už mi řekl 3 člověk nevím nevím jak to mohou vědět.Věci které nikdo neví tak věděla.Dala mi bylinky a nějaké vitamíny a za 2 měsíce se jí mam ozvat.
Jo a říkala když nám nabídnou umělý tak ho nemáme odmítat,ale to by viděla jak poslední možnost.Nemáme se bát a začít sexovat jsem prý v pořádku.No nevím ....
jsem zvědavá jak vyjdouty pos.výsledky pak ji možná trochu uvěřim.
Máte stím taky skušenost? jdu makat zatím pa

michamicha
26. únor 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat...můžu se objednat do natalartu bez doporučení od gynekologa? ten můj dr. je na nic, už mě 3 roky léčí s nepravidelnym cyklem a nic se nezlepšilo, teď mi chce změni

marketa137
26. únor 2009

Tady jsem sice nová, ale na syna jsme čekali 5 let a tak radím změnit doktora 🙂 . Asi by Vás vzali i bez objednání ale doporučení je lepší. Já taky změnila po potratu lékaře a jsem max spokojená. Teď se snažíme teprve 6 měsíců a po 3 měsících mně nasadil hormony a uvidíme. Teˇpojedu 4 cyklus a pokud se nepovede do léta tak v srpnu jdeme do Natalartu. Ale pořád doufám že léky ještě 1 pomůžou k miminku 🙂

terka82
26. únor 2009

Ahoj holky. Vy jste toho napovídaly. 🙂 Včera jsem se sem vůbec nedostala, dorazila jsem domů dost pozdě. V práci to zatim jde, tak uvidíme, co se z toho vyklube. 😕

Markét vítej. 🙂 Určitě tě mezi sebe vezmem, ale do léta je ještě pár měsíců, třeba do Natalu nebudete muset. 😉

Renap, to je dobře, že UTZ je v pořádku. A ještě lepší je, že tam byl jiný Dr. 😀 A holčička jo? 🙂 A nemusíš na amnio. To je jedna super zpráva za druhou. 🙂 Jen ta mutace to kazí. 😒 Mě taky řikali, že ta co má táta a mohla jsem jí teda podědit(ale naštěstí zatim se neprojevilo nic), je taky dost častá. Má to snad prý půlka populace.
Snad ta štítka proběhla rychleji.
A co ten nadstandart. UTZ? Půjdeš tam nebo na kliniku? Lanařili tě?

Raula teda to je ale kompliment. 😀 Nevzdávej to, máš před sebou IUI a dovolenou a třeba se to povede. Jdete tam v pondělí?

Gab ty máš výsledky taky OK, super. 🙂 Jít ke kartářce.. na to bych asi neměla odvahu. Ale v podstatě dobré zprávy ne? Třeba bylinky zaberou, tak jen sexujte a výsledek se brzo objeví.

Michamicha myslim, že se tam objednat můžeš sama. Zavolej a zeptej se. Za to nic nedáš. 😉 Taky bych asi změnila doktora, když se za 3 roky nic nezměnilo.

Doufam, že zítra budu taky moct zahlásit dobré zprávy, už je to 4 týdny, tak by snad mohli mít už tu genetiku.

bubulienka
autor
26. únor 2009

Ahoj holky vitam vas taky tady a doufam,ze tady budete spokojene! renap holcicka to je nadherny hlavne at je zdrava a vysledky budou v poradku neboj! terko jak v praci ja zitra jedu do natalu na injekcii (dlouhy protokol) a pro vysledky z kultivace a takovych vysetreni vzdyt to znate a pak snad za 2 tydny šup na stimulku jestli bude všechno v pořadku 😉

renap
26. únor 2009

Ahoj,já si teda nemyslim že je to holčička,od začátku vim že je to kluk,u malý jsem to taky poznala,a to se ještě nechodilo na UTZ,příště tam určitě bude vidět ocásek 😀 Ale mě je to celkem jedno,hlavně aby to dopadlo dobře.Na ten velkej UTZ mě samozřejmě rovnou objednali k nim i když jsem řekla že mam jít na kliniku,tak nevim,přece nepůjdu v jednom týdnu dvakrát,chudák už měl tolik UTZ,oni říkají že to neškodí,ale nevim,aby pak v postýlce nesvítil jako lampička. Ta mutace snad nic nebude,říkali že je dobře že jsem od začátku brala Femibion,ten prý je právě při těch mutacích,kvůli kyselině listový nebo co.

renap
26. únor 2009

Micha já bych určitě změnila doktora,já jsem měnila dvakrát,ten první říkal rok že to musí jít když jsem jednou otěhotněla ,ta druhá dr. aspon vyšetřila hormonální profil a poslala chlapa na spermiogram,ale jinak nic,pořád si dělala srandu že nemůžu otěhotnět protože manžel jezdí s kamoinem a furt není doma-takhle jsme ztratili 3roky až ta co mam ted mě poslala na laparoskopii ,pak 3 měsíce Clostylbegit,a pak rovnou do Natalartu.Tam řekli že mam vyšetřený všechno co potřebujou a za měsíc jsme šli na IVF.Ale já myslim že se tam můžeš objednat i sama,oni by už si dovyšetřili co budou potřebovat.

gab123
26. únor 2009

Ahoj holky,
michamicha já bych také změnila doktora 3 roky a nic je dost dlouho na to aby tě léčil jen cyklus 😒 Ten můj mě léčil hned sice pomalu,ale léčil a pomohla jsem tomu bylinkami a ms mám na výbonou! 😀
bubu ti máš pekné vyhlídky mooc tě to přeju,aby se ti zadařilo!
terko ty jsi napsala sloh 🙂 Držim palečky na zítřejší výsledky 😉 zítra napiš
renap to jsem zvědavá co to bude hlavně že maličký bude zdravý

michamicha
26. únor 2009

ahoj, mi ráno blbnul internet a poslala se jen půlka příspěvku 😕 no já si tam zavolam, ale nejdřív asi počkam jestli přijde mrcha toho 9.3. kdy jí čekám, kdyby nepřišla a na testíku byly //, tak ho asi měnit nebudu, on na těhule je fajn, ale v tomhle mym problému se nějak nechce angažovat 😠

terka82
27. únor 2009

Ahoj holky 🙂
Hned ráno jsem volala na ty výsledky a nic nevim. Řekli mi, že musíme přijít ještě na další testy, aby to bylo kompletní. Takže jak dopadlo vyš. plodu nevim. Chjo... 😔

Bubulienka jak jsi dopadla v Natalu? Strašně to uteklo, za pár dní už začneš stimulovat. 😉

Renap to jsem zvědavá jestli se trefíš s tim chlapečkem. Holčina na kt byla přesvědčená o holčičce a je to kluk. 😀 Ale jak psala Gab, hlavně že to bude všechno v pořádku. 😉
To víš, přece si nenechají ujít tisícku za UTZ... 😒 Já bych tam asi nešla.
To mi taky řikali, kvůli těm mutacím, abych brala listovku. Že je to to jediné, co můžu dělat.

Gab tu výbornou ms bych chtěla taky. Dneska jsem 4 týdny od přerušení a zatim teda necítim, že by mělo něco přijít. Jsem zvědavá kdy ta potvůrka dorazí. Jedna z mála ms, na který se těšim. 😀

Micha držim palce, ať objevíš // a nikam nemusíš. 😉

gab123
27. únor 2009

teri já jsem si říkala,že je určitě jen tak mít nebudeš to čekání je dlouhý,ale neboj uřčitě tam zatím nic nenašli to by ti už něco řekli.Koči já jsem na ms čekala zhruba 6 týdnů,prý to záleží jak se ve vnitř regeneruješ, to už je měsíc?holky pěkně nám to letí.... 😝
já jsem listovku brala až při 2 těhu dost a stejně mi to bylo prd platný.Ted ji beru už zas doporučila mi ji na hematol.,ale mam po ní strašnou chut k jídlu. papa jdu na telku

terka82
28. únor 2009

Gab tak ale nevim, proč mi to ten doktor neřekl rovnou, když jsem tam byla na UTZ. Proč mi řiká, že si mam zavolat na výsledky a pak mi řeknou ať přijedem znovu. No taky to tam funguje... 😖
Dneska už se mi chvílema zdálo, že to břicho trochu cítim. Ale možná se jen moc pozoruju. Mě to spíš vadí z toho důvodu, že chodim furt vycpaná, taška plná potřeb a čekam, kdy to přijde. 😀
Ta listovka má pomoct proti vývojovým vadám. Když jsem po potratu volala na hematolku, tak mi doktorka řekla, že jí musim po měsíci začít brát znovu. Tak asi od pondělka zase začnu pravidelně zobat.
Mě ten měsíc teda moc neutekl, přijde mi to jako věčnost. Ale teď už se to snad začne hýbat, když už makam. 🙂

marketa137
1. bře 2009

Ahoj, tak se hlásím po pár dnech 🙂 🙂 🙂 . Do dneška jsem s Viínem sama doma, ta´tka odjel na výlet do Brna 😅 . V pátek na mně dolehlo jestli se vůbec máme o mimčo snažit 😖 , nějak na mně působí ty blbý hormony ☹ . Teď spíš přemýšlím jestli jí hned do Natalartu jak mně tam doktor pošle nebo se ho snažit ukecávat ješta na ty hormony 😉 . A mam takový dotázek 🙂 . Zajímá mně kolik se paltí inseminace a kolik IVF 🙂. ICSI by jsme nepodstupovali 🙂 . Alespoń orientačně, já jsem na RD za 3800 ☹ a manžel začne od března podnikat a tak aby jsme měli alespoň nějakou představu. Jinak chodím na MMB a tam právě každá platí jinak ☹ . Budu ráda za info a po obědě jedem do Tesca na Rokycanskou, slíbila jsem Vikimu že půjdem k MC Donaldovi- malý úplatek za to že včera byl hodnej při stříhání vlasů 😀 😀 😀

renap
1. bře 2009

Ahoj Marketo,inseminace se neplatí,a IVF se vlastně taky neplatí,jestli ti není přes 40,ale platí se léky-ty kvalitní jsou drahý,ale myslim Fostimon je bez doplatku, pak se platí prodloužená kultivace asi 3500,ale my jsme ji ted nemeli a vyšlo to i bez toho,a pak se platí mražení asi 2500. Nejdražší je to ICSI-7000kč,my jsme ho měli i když spermiogram byl v poř. protože jsem se bála že by se nám sami neoplodnily a bylo by to k ničemu.U nás na žádnou příčinu neplodnosti nepřišli,tak si myslim že tam bylo něco s tou imunitou a u toho právě ICSI pomůže.Takže to není tak strašný 😉

marketa137
1. bře 2009

Tak to byla rychlá odpově´d 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . No u nás mam problém já ☹ a to že mam málo hormonů a tak te´d beru Clostilbegyt a utrogestan, už nám 2x pomoh. Jednou díky 1 doktoru byl potrat ☹ ☹ . Ale už počítám radši i s variantou Natalartu. My jsme tam byli už v roce 2005 na 1 konzultaci a měli jsme přijít až 3DC a Ms přišla až po porodu 🙂 🙂 🙂 . Tak to není tak hrozný 🙂, mně bude 29 tak to je ok, spíš mně zajímají ty léky protože to slyšim že někdo platí 2000 a někdo daleko víc, tak aby jsme pak nekoukali až by řekli 20 000 🙂. Jediný o čem uvažuji je ta prodloužená kultivace, to jsem slyšela že je dobrý. Ještě jednou díky a uvidíme. Te´d beru 4 cyklus hormony a uvidíme, Viki se poved až 8 cyklus 😒 a te´d doktor říkal že květen- červen mně tam pošle. Napřed jsem ho chtěla ukecat do srpna, ale zase proč ztratit 3 měsíce ne 🙂 🙂

bubulienka
autor
1. bře 2009

Ahoj marketo jak renap rikala inseminace se neplati ale ivf uz jo,icsi kolem 7000,prodlouzena kultivace asi 2000 ale jen kdyz se oplodni vic nez 5 vajicek jinak to prej nedelaji a leky samozrejme. Ja jsem dopadla jak taz mam akorat nejakou ureoplasmu dostali jsme antibiotika na 5 dni a sestricka mi pichla nejakou injekcii na dlouhy protokol a 13.3 tam jdu na utz a snad pro leky jestli vsechno bude ok. 😉

marketa137
1. bře 2009

Děkuji za rady a zatím ještě máme pár pokusů doma a až mně doktor dá doporučení tak to nebudu odkládat. Naivně jsem si říkala že když už máme 1 dítě tak te´d to snažení nebudu prožívat a ono je to snad ještě horší ☹ . Minule jsem to začla řešit až po 2,5 letech a te´d ztrácím naději už te´d 😒. V dubnu jdu pro další léky tak uvidim co doktor 😉

michamicha
1. bře 2009

Ahoj holky, tak jsem si dneska šla v olympii do lékárny vyzvednout ten klimonorm, aby mi ten recept nepropadl...no a lékárník mi ho nechtěl dát, strašně se cukal, že to to není pro mojí věkovou kategorii a začal mě zpovídat z jakýho důvodu mi dr. tyhle prášky napsal...tak jsem mu řekla, že doktor snad ví proč mi je napsal...nakonec mi je teda dal, ale já se definitivně rozhodla, že příští týden si zavolám do Natalartu a zkusím si domluvit tu konzultaci...
navíc když jsem si teď četla ten příbalovej leták, tak se tam píše, že ty prášky můžou ovlivnit výsledky testu na štítnou žlázu, já se s ní léčim od 15-ti let...
Jsem fakt děsně naštvaná na toho mýho dr. a obávám se, že toho možná víc pokazil než pomohl ☹

gab123
1. bře 2009

pěkný večer vám přeju 🙂
tak koukám,že jste měli pěkný víkend.Mi byli s manželem u mích rodičů i jsme tam spali mamča vařila mrkem s masíčkem mnam to byla dobrota hlavně,žejsem nemusela vařit 😉
mi už za týden budem vědět ty výsledky z imunol. jsme s manžou strašně zvědavý.Byla bych ráda kdyby jsme se IVF vyhli popř.PGD. vyhli....
michamicha určitě si zajdi do natalartu uvidíš,že tam je to úplně o ničem jiném.
bubu držim palečky at tě to vyjde
Markét ty už můžeš být v klidu aspon trochu máš už jednoho kloučka a když se ti to povedlo1 povede i po 2.neboj
terko mě se zdálo,že nám to letí...Ty doktoři občas zbytečně stresujou,ale dodělaj vám testy vám to zatím uteče a začnete na novo se snažilkováním.Mi jsme se včera dozvěděli,že manža co dělá s kamarádem v práci tak jsou těhu když nám to řekli tak manža byl moooc sklamaný,všimla jsem si toho a hned jsem pogratulovala,aby to nevypadalo blbě!
Mi už začnem skoušet tento týden,výsledky budou až v pon.,ale stejně se nám to hned nepovede tak aspon se uklidním,že už něco děláme....

terka82
1. bře 2009

Ahoj holky. 🙂

Markét s tim Natalem bych neváhala. Nikde neni psáno, že musíš hned na IVF. Inseminaci ti hradí pojišťovna myslim 6x do roka a pokud nemáš problémy s ovulkou tak neplatíš asi nic. Já jsem kvůli anovulaci a jen jednomu vejcovodu musela stimulovat normálně injekcema jako na IVF, takže jsem IUI víckrát nezkoušela.
A IVF už ti Renap popsala. Nás ten první pokus vyšel asi na 12-13 tis, takže to nebylo až tak hrozné. Měli jsme ISCI, prodlouženou kultivaci ne. Taky bych se bála do ISCI nejít. Díky tomu, že jsme měli vajíček hodně, tak nám je oplodňovali přiroz. i ISCI. U ISCI se oplodnilo z 15 vajíček 12 ks. U přiroz. bylo z 16 vajíček 6 ks. Takže ten rozdíl byl dost znát.
Neztrácej naději, malej se sourozence dočká. Já bych se tam chtěla v květnu už taky objednat. Tak se tam třeba potkáme jako s Renap. 😉

Bubu co to je ta ureoplasma? Antibiotika určitě zaberou a 13. už bude všechno v pořádku. Dřžim palce 🙂

Michamicha na co je ten lék? Možná jsi to psala, ale já jsem hlava děravá. 😅
Snad budeš v Natalu spokojená víc. Určitě se to konečně pohne tim správným směrem. Držim palce ať tě objednají co nejdřív. 🙂