Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

dajule84
10. pro 2013

Tak díky moc, no objednala jsem se do Natalartu, mám podstupovat IUI, takže snad to bude v pohodě. Nikdy jsem na tom nebyla, mám z toho všeho trochu strach. Strach, že to nevyjde atd. Na konzultaci jsme objednaní na příští týden ve čtvrtek.

adenka84
11. pro 2013

@dajule84 Ahoj Natalart tě schvaluji... my máme díky jim zdravou holčičku... co se týče Smetánky tak asi jsou o krůček ve předu co se týče léčebných metod..ale chování personálu co vím od jedné mé dobré kamarádky a ne jen od ní je nesrovnatelné... díky tomu od nich odešla do Natu a ve smetánce podstoupila 3 IVF a nic v Natu se jí zadařilo na první pokus IVF...co se týče ceny i tam je veliký rozdíl... ale pokud se jedná u tebe o IUI nebo IVF popř IVF ICSi PCSI tak an to v Natu krásně stačí.. navíc se mezi svátky stěhují na jiné místo... a prý mají mít i nové léčebné metody... tak věřím, že tam budeš spokojená a že se vám brzy zadaří... drržím palečky a přeji hodně štětsíčka..

gambrinuska
11. pro 2013

@adenka84 kdy přesně se stěhují kamarádka by chtěla jít na konzultaci a IUI?

adenka84
11. pro 2013

@gambrinuska během Vánočních svátků... fungují jen do těch svátků a pak až od 13. ledna, ale to si nejsou jisti zda bude už laborka v provozu.. ale ordinace už prý fungovat budou..takže i konzultace je v té polovině ledna možná...
mají to už napsané i na své vebovce..

dajule84
11. pro 2013

@adenka84 Děkuju moc. Já se ve čtvrtek ozvu, jak jsme dopadli. Už máme jednu holčičku 3 roky a 9 měsíců, ale už rok se pokoušíme o druhé a nic. 2x jsem potratila, a teď už jsem to vzdala, doktorka mi doporučila IUI, tak možná budu trochu v klidu, když budu vědět, že jsem v dobrých rukách. Takže děkuji moc za cenné informace, moc si toho vážím.

beruskkka
12. pro 2013

Já jsem chodila do Natu a ted chodím do Smetanky, a co se týká přístupu personálu tak jednoznačně vede Smetanka, jsou tam na profesionální urovni, všechny sestry jsou moc milé a sympatické, nesetkala jsem se tam s nějakým nepříjemným přístupem, tak jako jsem se běžně setkávala v Natalu od sester na recepci, takže pokud srovnám obojí zařízení vychází mě jednoznačně Smetanka, i když je možná dražší, to je pravda...ale zase lepší kvalita se musí zaplatit....

beruskkka
12. pro 2013

@dajule84 Ahoj, pokud jsi již dvakrát potratila, tak určitě je vhodné navštívit imunologii a hematologii, jestli příčina potratů není tam..případně i genetiku...po dvou potratech je imuno vyšetření Nutné....protože evidentně není problém v otěhotnění, ale jinde a tudíž IUI nic nevyřeší...Ale to by Tě všechno měli říci v centru, pokud by se tak nedělo tato vyšetření bych si sama vyžádala...

adenka84
12. pro 2013

@beruskkka nemám osobní zkušenost se Smetánkou, ale co se týče personálu v Natu... tak kromě sestry Blábolové, s kterou se setkáš jen na recepci jinak nikde jinde ( a to ne vždy je protivná) já si ji tentokrát (začala jsem do natu chodit opět po 3letech) nemohu vynachválit.. je z ní úplně jiný člověk... personál v Natu je z mého pohledu skvělý a vůbec mě nepřijde, že by byli neprofesionální..nezlob se,,a le s tím s tebou nemohu souhlasit...

@dajule84 poku u tebe není vážně problém otěhotnět,a le spíše udržet tak imunologii a i genetika budou nutná... myslím, že tě tam sami pošlou a když ne tak se jich na to určitě zeptej...

dajule84
12. pro 2013

@beruskkka Ahoj děkuji, ale tyhle vyšetření už máme za sebou, na hematologii mi sledují už skoro 4 roky, takže tam jsem byla jako první, pak na genetice, tam taky bylo všechno v pořádku, nakonec mi na imunologii zjistili antifosfolipidový syndrom, ucpávání pupeční šňůry krevní sraženinou. Beru léky + vitamíny, ale od druhého potratu se nám nedaří otěhotnět, asi třetím měsícem beru clostelbegit, nebo jak se to jmenuje, vaječníky se trochu zlepšili, dokonce už jsem měla ovulaci, ale samotným nám to pořád nejde, tak nás právě posílají na IUI.

dajule84
12. pro 2013

@adenka84 Děkuju za informace, na genetice a imunologii už jsem byla, jasný antifosfolipidový syndrom, bohužel, jenže po druhém potratu už mi nejde otěhotnět, každý potrat znamenal revizi dělohy, + dcera šla císařem, takže teď může být problém na cestě. Že se spermie sami až k děloze nedostanou nevim nejsem doktorka, ale právě IUI by nám mělo pomoct, že těm spermiím ušetří dlouhou cestu, tak snad to pomůže.

adenka84
12. pro 2013

@dajule84 tak to budou v naturádi, že máš vše v pořádku.. udělají je ta jejich vyšetření a v lednu můžete jít určitě do IUI nebo možná až v únoru díky tomu jejich stěhování...
to tě moc držím palečky a věřím, že budeš brzy těhulka..

dajule84
15. pro 2013

@adenka84 Děkuju, no moc bych si to přála, aby to vyšlo, děkuju, určitě se ozvu ve čtvrtek na kdy nás objednali.

adenka84
16. pro 2013

@ameliie jak jsi dopadla?
@wendulinda a jak se cítíš ty? já testovala dnnes a bohužel nic,.. možná je brzy, ale myslím, že ej to v tahu.... nikd yjsme ješět netestovla tak brzy, dne jsme 27 DC.. MS mám pod 29 dnesch.. myslím, že kdyby to vyšlo an tetsu by to už bylo znát...zkusím ještě jeden tetsík ve čtvrtek to budu 14 dní po IUI..

wendulinda
16. pro 2013

@adenka84 u mne zzatím takové smíšené pocity, nedávám tomu moc procent, většinou se to napoprvé prý moc nepovede ☹ ale ze zvědavosti jsem si taky dělala testík v sobotu a byl tam takový náznak 2.proužku, tak uvidíme, ale mohlo se jednat jen o tzv.ducha. já mám MS po 28 tak počkám do pátka a uvidíme, ale když by to vyšlo tak by to byli asi zase jedny z nejhezčích Vánoc 🙂 MOc držím palečky aby ve čtvrtek jsi měla na testíku 2prožky a byla jsi šťastná.....

ameliie
17. pro 2013

Ahoj holky, nam to bohužel nedopadlo, s testem jsem vydržela tech 14 dni a nic ani náznak. Včera potvrzeno z krve, že se nezdařilo. Tak nějak se z toho furt dostávám. Skoro dva měsíce příprav, těšení a nakonec zklamání.

dajule84
17. pro 2013

@ameliie Neboj určitě se to jednou povede. Já už takhle čekám rok a nic, taky se dočkáš. A pak budeme ty nejšťastnější maminy na celém světě.

adenka84
17. pro 2013

@ameliie to mě moc mrzí..... znám jaké to je, když se IVF nezadaří... je to hrozné zklamání a moc to člověka trápí... ale nezoufej naděje tu stále je.... my na náš zázrak čekali 4 roky a i kdžy to bylo moc těžké stálo to za to a na to vše zlé co nás potkalo člověk rychle zapoměl...
@wendulinda tak to u tebe vypadá velice nadějně... i duch znamená těhotenství..i když pravvda mohl to být ještě pozůstatek z pregnylu... ale i tak myslím, že u vás to je na dobré cestě... já už v to endoufám.. ještě ráno ve čtvretk tetsík zkusím a uvidím buď a nebo..

wendulinda
19. pro 2013

@adenka84 Tak jakpak to dopadlo s testíkem? já uvidím do zítřka to má přijít MS ale moc tomu nedávám☹

dajule84
19. pro 2013

Ahoj holky, dnes jsem byla s manželem v Natalartu, pak doktor skvělej, milje, moc hodnej. Ještě to teď máme zkusit sami, pokud to dostanu, tak máme přijet na krev a pak někdy začátkem února inseminace. To čekání bude zase dlouhý. A jak Vy? Pořád na Vás myslím.

adenka84
20. pro 2013

@wendulinda testík dopadl.. skvěle.. sjem těhule... dnešní HCG 338.. na 2 denní zpoždění prý dost vysoké... nemůže vyloučit, že tam jsou dvě miminka.. 🙂
na UTZ jedu 27.12. ještě do starého Natu... jsme z toho vykolejená, ale mile... stále tomu nějak nemohu uvěřit... s tím naším šíleným spermoigramem???? Mudr, Švábek říkal, že ten nahoře nás má hodně rád... 🙂 🙂

držím palečky, ať dopadneš stejěn jako já..
@dajule84 a tobě též.... jsem ráda, že se ti V natu líbilo..

dajule84
21. pro 2013

@adenka84 Děkuju, pan doktor je fajn, tak snad nám pomůže.

Jinak moooooc gratuluji, hlavně na sebe dávej pozor, opatruj se, hodně odpočívej. Máte krásný dárek pod stromeček. Moooooc Vám to přeju.

adenka84
23. pro 2013
amy75
23. pro 2013

@adenka84 Moc vám gratuluji, to je krásná zpráva 🙂 To je ten nejkrásnější dárek pod stromeček 🙂 Je to úžasný 🙂

amy75
23. pro 2013

Milé spolubojovnice, přeji vám všem krásné Vánoce, hodně štěstí a zdraví v následujícím roce a hlavně splnění všech vašich snů a přání.
Nám se to naše největší přání splnilo - naše 3.IVF bylo úspěšné a stejně jako @adenka84 jsme dostali pod stromeček nádherný dárek - čekáme miminko, dnes jsme 6tt+4 a už jsme viděli na utz, pro nás, to nejkrásnější srdíčko na světě 🙂 Pro mě je to ještě dlouhá cesta plná obav a strachu o miminko, ale pevně věřím, že vše bude v pořádku a v srpnu budeme TŘI 🙂

amy75
23. pro 2013

@ameliie To mě moc mrzí, ale i ty se jednou určitě dočkáš. Někdy je ta cesta za vysněným snem dlouhá, plná bolesti, proplakaných nocí, pocitů, že už dál nemůžeš, že to nezvládneš, všechno tohle bohužel znám .... Já už si začínala myslet, že nikdy neuvidím na testu dvě čárky a ejhle 🙂 Držím ti moc palce a přeji hodně sil do dalšího boje, jednou to musí vyjít!

l.u.c.i.e
24. pro 2013

@amy75, to je výborná zpráva. Moooc gratuluji!!!

ameliie
25. pro 2013

Moc vam všem gratuluji! Krásný dárek pod stromeček 🙂 pro nas tyto Vánoce moc vesele nebyly, ale nemůže to byt všude skvělé ☹ na nás jeste nedošla řada.
At vse klape a hlavně at se daří miminkům.

adenka84
26. pro 2013

@amy75 jé tak to tě ze srdce moc a moc gratuluji...to je krásné.... nám se též rpvní dceruška podařila na 3. pokus IVF... chce to jen nevzdávat a stále bojovat a věřit... no a druhátko přišlo nečekaně rychle na 2 pokus IUI...
prima , že budem těhulkovat spolu.... my svou bublinku uvidíme poprvé teprve zítra...už se na ni těšíme...

beruskkka
27. pro 2013

@amy75 Ty brdo, to je sííííííla, tak to fakt moooooc gratuluji, že Vám to do třetice vyšelo...jak se říká, do třetice všeho dobrého, že...Vypadalo to tak všelijak ...a nakoneč to i s malo vajíčkama vyšlo, tady je vidět, že stačí jedno dobré vajucho a jedna dobrá spermije a je zaděláno...Tak si to uživej, musí to být fakt hezkej pocit, vid....co nějaké nevolnosti? na ty je brzo, vid...Tak ještě jednou moc gratuluji a držím palečky dál.....

wendulinda
27. pro 2013

@adenka84 Tak to moc gratuluji , u nás to bohužel nedopadlo tak jak jsme chtěli ☹ a jelikož se ted stěhují tak další pokus bude až koncem ledna, tak zase budem doufat....