Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

beruskkka
9. led 2015

Ahoj holky, mám dotaz, jakou používáte matraci do postýlky a kde jste ji koupily? Příp.jak jste s ní spokojené...Já uvažuji o kokosové, ale nevím, která je nejlepší...A pak jaké máte monitory dechu a elektrické odsávačky. Díky za tipy.

parisek
9. led 2015

@beruskkka ahojky, matrace máme kokosové ale jestli jsou nejlepší nevím, odsávačku jsem měla Medela swing dvoufazova měla jsem ji a je super, monitory dechu mám nanny a jsem spokojená, používají je taky v porodnici v Plzni, máme dokonce čtyři 2 do kočárku a dva do postýlek 😀

beruskkka
10. led 2015

@parisek Díky, co tak čtu tak kokosovou doporučujou nejvíce, jsi s ní spokojená? Jinak na tu Medelu jsem taky koukala, jsou na ni výborné recenze a monitor jsem obj.nakonec Babysense 2, páč Nanny má prý vysoký zvuk alarmu, špatně slyším, takže mě ho kamarádka nedoporučila-také špatné slyší....A kde jste si kupovali kočárek? Někdo v Plzni? Moc obchodů tu asi neni, zatím jsem to nezjištovala vůbec....ted se třesu na ten cukr, příští týden mám poradnu u mého Dr.

parisek
10. led 2015

@beruskkka ahojky kočárek jsem kupovala v Plzní , nechtěla jsem kupovat přes internet nebo z daleka kvůli záruce, kdyby jsi chtěla tak se zeptám manžela kde to je přesně, já už nevím jak se jmenoval ten obchod.

parisek
10. led 2015

@parisek s matraci jsem spokojena ale ono moc nepoznáš jestli je dobra nebo ne, dětičky spi hezky a nestěžují se 😀

beruskkka
13. led 2015

@parisek Díky, jasně, ještě aby si stěžovali, vid...ten obchod byl asi U Chmelířů, vid...ono v Plzni toho moc neni, asi pak pojedeme do Phy se podívat....Ještě jakou máte autosedačku?

parisek
13. led 2015

@beruskkka autosedačky máme maxicosi a kočárek jsme kupovali na ulici Habermannovi 🙂

beruskkka
13. led 2015

@parisek Díky,tak to je u toho bazénu,jak jsem myslela....a ještě se zeptám za jak dlouho po CS jsi začala kojit? To je otázek, vid. Omlouvám se, že Tě takhle otravuji....začínam mít z toho všeho hlavu jak balon ... 😎

parisek
13. led 2015

@beruskkka to je v pohodě 😀 já už ani nevím proto že jsem se pořádně ani nerozkojíla a měla málo mléka, takže do dvou měsíců jsem s tím sekla úplně ☹ ale většinou tak ten 5 až 10den už mají holky mléka dost, jedna kamarádka měla už v porodnici po CS mléka, že musela odstřikavat, je to individuální.

wendulinda
14. led 2015

AHOJ všem, delší dobu jsem tu nebyla , trávila jsem čas v porodnici. Minulé úterý se nám narodil krásný chlapeček Lukášek. Při porodu byli trochu komplikace, ale ted jen doufat že už budeme jen a jen zdraví. Měřili jsme 49cm a váha 2770g takže takový malinký drobeček. ted musíme hodně papat aby jsme mohli brzo ven .

parisek
14. led 2015

@wendulinda gratuluji moc 🙂 váha je krásná, naše mala vážila 2240g. a do dvou měsíců z ni byl pěkný buřtik 😀 Až bude čas dej sem nějakou fotečku.

beruskkka
15. led 2015

@wendulinda Gratuluji, tak to je drobek tedy. Přeji pevné zdraví a hodné miminko.

beruskkka
15. led 2015

@parisek Aha,tak vy jste na UM. Tak to jo. Tak hlavně, že děti prospívají, to je hlavní. 🙂

beruskkka
15. led 2015

@parisek Prosimtě ty autosedačky jste kupovali nové nebo použité? Chtěla bych ji také, ale s isofixovou základnou a nové jsou hrozně drahé, kolem osmi tisíc, tak ted nevím......

parisek
15. led 2015

@beruskkka my jsme kupovali nové ve slevě za 2500,- jednu bez izofixu, my jsme na izofix neměli auto, na těch půl roku by stačila klidně i použita v dobrem stavu ale to je na vás, my jsme chtěli obě stejný a to se hůř shání.

adenka84
15. led 2015

@wendulinda gratulace veliká

beruskkka
16. led 2015

@parisek Jasně,tak píšou, že je to do roka dítěte, ale některé z toho brzy vyrostou, že...Dostala jsem tip na Cybex, tak to musím ještě promyslet. Manžel chce isofix, že je to bezpěčnější a to je fakt....Díky za tipy...

gambrinuska
29. led 2015

@beruskkka jsou drahé ale super, my teda máme na Adámka vajíčko maxi cosi s isofixem od kamarádky a ta je fakt supersuper,na Máru jsm eměli bez a nedá se to srovnat, ta kupovala novou a budem prodávat kdyby jste nechtěli kupovat novou
jinakl pro větší jen isofix
@wendulinda veliká gratulace

beruskkka
29. led 2015

@gambrinuska Díky,ale budeme kupovat novou Cybex s isofixem...

wendulinda
1. únor 2015

maminky sos ☹ vím, že to sem asi nepatří ale zkusím to. Náš malinkej je od začátku na umělém mléce. Měli jsme HIPP a ted asi 14dní máme SUNAR.ted se mi stalo, že jsme asi 3dny nekakali a pak hned velký průjem, dneska se mi to stalo znovu.Nemáte s tím také některá nějakou zkušenost?

parisek
2. únor 2015

@wendulinda ahojky, to bude určitě tím sunarem 🙂 ale to že nekaka tři dny vůbec nevadí pokud ho to vyloženě netrápí a nebrečí, tak je to ok, a to že má řidki hovínka taky dobře, aspoň nemusí hodně tlačit a nebude mít kilu 🙂 časem by se to mělo srovnat, horší je když miminka mají zacpu ☹ my jsme taky přešli na sunar premium a mala se nám po 3 dnech pokadila tak, že to měla po celých zádech a musela do sprchy 😀 pak se to srovnalo na 1x za 1-2 dny. Tak hodně štěstí 😅

wendulinda
3. únor 2015

@parisek děkuji moc, včera jsme byli u paní doktorky na prohlídce tak nám doporučila laktobacilky, že by se to mělo upravit, tak uvidíme. Jinak mi řekla, že by se mlíčka nemela tak střídat, tak teď mám černé svědomí, že jsem tyto problémy malému způsobila sama 😒 JInak krásně rosteme už máme 3500g a máme 53cm.

parisek
3. únor 2015

@wendulinda my za 3 měsíce máme třetí mléko 😕 vím že by se to nemělo, ale zase když mléko nevyhovuje tak nic jiného nezbude než zkoušet, každé mléko na každé miminko působí jinak.

monak85
8. únor 2015

Ahojky děvčata. 🙂 Mohu se připojit? S přítelem dojizdime do Smetanky přes půl roku, přítel má špatný spg. Dvakrát jsme zkusili IUI a nic, tak jsme se rovnou rozhodli pro IVF s ICSI a IMSI. Injekce jsem snasela v pohode a vzniklo nam 11 blastocyst. Před dvěma týdny jsme se rozhodli pro zavedení dvou embryjek. A dnes jsem se poprvé testovala a je tam dálnice! 🙂 Jsem hrozně šťastná. 🙂 Zítra tam budu volat a uvidím co dál. Jinak pichame Agolutin a třikrát denně Estrofen. Po zavedení se mi rozjela malinko hyperstimulace, voda v břiše, nic příjemného. Dostala jsem kapacky a další dny už to bylo mnohem lepší. Budu ráda pokud se můžu nějak začlenit. 🙂

gambrinuska
9. únor 2015

@monak85 velká gratulace, je to úleva když se to povede na poprvé

monak85
9. únor 2015

@gambrinuska Děkuji, je to opravdu úleva, ale ještě dlouhý boj před námi. 24.2.jedeme na první ultrazvuk, pak už budu zase malinko klidnější. 🙂

parisek
9. únor 2015

@monak85 ahojky 🙂 gratuluji, je to super že se to povedlo hned na poprvé 🙂 když po ET se rozjede hyperstimulak tak většinou s toho jsou dvojčata 😀 já jsem to tak měla před rokem a dneska mám doma skoro 4 měsíční páreček 😀 přeji hodně štěstí !!!

monak85
9. únor 2015

@parisek Děkuji! 🙂 Je to krásný, moc jsem se bála, teď jen aby vše bylo v pořádku. Nic víc si ani nepřeju. 🙂 To bych si moc přála, páreček. Moc gratuluji. 🙂 Jsem natěšená a nervózní. 🙂 Už ať máme alespoň první ultrazvuk. Také jsi byla ve Smetance? Moje dvě spolužačky ze základky už byly před pár lety a obě mají dvojčátka páreček. Dnes už trilete. 🙂

parisek
9. únor 2015

@monak85 neboj se, musíš věřit že bude vše ok 🙂 já jsem chodila 3 roky do Natal artu 7x IUI, 3x IVF, 1x nativ pak jsem šla do smetanky a tam hned na poprvé dvojčátka 😀 Tak držím palce a dej vědět jaký byl ultrazvuk 😀 držím palečky!

monak85
9. únor 2015

@parisek Pro mě byla Smetanka jasna volba. 🙂 Dvojčátka jsou krásný. 🙂 Ještě hladina hcg nám může napovědět, ale jinak až za 14 dni. 🙂 Moc ti děkuji! 🙂