Nechaly jste si zavést jen 1 embryo a chytilo se?

petulev
7. dub 2010

Ahoj holky, máte některá zkušenost, že jste si při ET nechaly zavést jen jedno embryo a ono se opravdu uchytilo? 😉 Díky za odpovědi

cirilek
7. dub 2010

Ahojky Petulev to je super , že jsi založila toto téma 🙂 . Já jdu zítra na ET a máme právě jen to jedno embryjko 😔 tak jsem zvedavá zda je tu někdo z děvčat komu se i tak podařilo otěhotnět.

petulev
autor
7. dub 2010

Snad se nám ozve někdo dřív, než se rozhodneme špatně, že? 😉 Já totiž zatím čekám na svoje první IVF, tak furt řeším ten problém s dvojčaty. A chci slyšet názor víc lidí, kterým se povedlo, že se to jedno uchytilo 😎

handulak
7. dub 2010

já po ivf nejsem,ale nevím kolikaprocentní je šance na ty dvojčata-to by vám měli říct v CARu...
ale i když se zavede jen jedno embryo-tak se může stát,že se rozdělí na 2 🙂 a zase,když zavedou 2,tak se může uchytit jen jeden,oba nebo žádný a nebo se opět jeden může rozdělit-a jsou z toho trojčata 🙂
držím pěsti,ať vám to vyjde a mimouš-mimouši se pořádně zakousnou a nepustí 😵

petulev
autor
7. dub 2010

Šance na dvojčata je prý při IVF 1:10, jenže já vím, že určitě budu mít takovou smůlu, že se mi uchytí dvě a to jsem nikdy nechtěla 🙄

handulak
7. dub 2010

petulev..ale chceš děti ne...tak bych neřešila jestli jedno nebo dvě..hlavně,ať to vyjde! 😉 a pokud máš takovou "hrůzu" s dvojčat,tak si nechej zavést jen jedno...

sonka.77
7. dub 2010

Petulev, pokud víš, že dvojčata opravdu nechceš, tak si nech zavést jen jedno embryo.

len
7. dub 2010

Při transferu jednoho je šance cca 30 %, že se chytne, 70 %, že ne.
Při transferu dvou - 10 % dvojčata, 40 % jedno, 50 % nic.
Ale pokud vidíš uchycení dvojčat po IVF jako smůlu, určitě jdi jen do jednoho.

aja37
7. dub 2010

Baby, neda mi ... a kedze sa teraz pripravujem na svoje 6-te IVF, mam tak trosku pocit, ze si mozem dovolit trosku mudrovat 😅 ... nerieste ci jedno alebo dve. Ked budu dve, tak budu dve, hlavne, ze budu! Teda aspon takto by som k tomu pristupovala ja. Mam ten nazor, ze je lepsie si nechat vlozit 2 ako ich nechat zamrazit a riskovat, ze pri rozmrazovani sa nieco nepodari. Ale musim priznat, ze na uplnom zaciatku som zvazovala vlozenie iba jedneho. Akonahle mi ale doktorka povedala, ze vlozenie 2 zvysuje sance, bolo rozhodnute. Vkladala som zakazdim 2.

Ale mozno ma Len pravdu, ze ak uchytenie 2 embryi vidite ako tragediu, tak si nechajte vlozit iba jedno.

jaru30
7. dub 2010

Ahoj holky 🙂
já si nechala zavést jen jedno embryo (i když mě všichni strašili, že se tím zbytečně snižuju šanci), a podařilo se na poprvé!!! 🙂 Já právě dvojčátka nechtěla, bála jsem se, jak bych zvládala dvě, když ještě ani nevím, jak budu zvládat jedno 😉 Možná až bdu ostřílená mamina, přestanu se jich bát 🙂
Takže hlavu vzhůru!!! držím vám pěsti 😵

cirilek
7. dub 2010

Děvčata to jsem ráda za odpověďi , já jsem naopak smutná že máme jen to jedno embryjko ☹ nechala bych si určitě zavést dvě jako při prvním IVF které bohužel nevyšlo . Já bych ta dvojčata móóc brala 🙂

jaru30
7. dub 2010

cirilko, neboj, i to jedno ti dá zabrat 😉 😀 a druhý si k němu nebo k ní pořídíš pozdějc 🙂

Jo a u nás v diskuzi je taky pár holčin, kterým to vyšlo s jedním. A ta jedna zrovna před měsícem porodila kouzelného chlapečka 🙂

marhulinka
7. dub 2010

Ahojky tady se píše asi o mě 😉 viď Jaru 😀 😵
Přesně tak...měli jsme jednu bublinku a už mi spinká v postýlce 🙂 Takže věřit,věřit a věřit!!!

jaru30
7. dub 2010

Marhu, ty špionko, jasný že píšu o tobě 😀 Tobě fakt nic neujde... 😉
No aspoň vidíte holky, že nekecám! 😀

petulev
autor
8. dub 2010

Tak to je jasné - zkusím prostě jen jedno embryjko a bude 😉

merrel
8. dub 2010

Ahojky,
já si tedy nechala zavést jedno a nedopadlo to ale zaroven pak nedopadli ani zavedene 2 embrijka takze bych to klido zkusila je to proste na cloveku zrovna tobe se to muze povest 😉 drzim palecky 😵

janni.ka
9. dub 2010

Ahoj holky,
nám se už miminko narodilo 😉 nechala jsem si zavést 2embryjka s tím že jedno bylo blastocysta bo jak se to píše a jedno bylo menší kvalitky a sama dr nám říkala že pravděpodobnost že se uchytí to méně kvalitní je malá.Měli jsme prodlouženou kultivaci 😉 Uchytilo se opravdu jen to kvalitní a výsledek se mi právě budííííííííííííííííííí 😀

Všem hodně štěstíčka a hlavně pevné nervy 😉

cirilek
9. dub 2010

Moc jste mně děvčata potěšili . Já již jsem po ET tak teď jen čekat a čekat , doufám že se té jedné bublince bude u mne v bříšku líbit 🙂

jaru30
9. dub 2010

Ciril, tak se šetři, odpočívej a věř, že to vyjde 🙂

petulev
autor
10. dub 2010

Taky držím palečky a dej nám vědět, jak to dopadlo! 😉

dendulka1
10. dub 2010

My si nechali transferovat jedno a zadařilo se 😀 Teď už spinká v postýlce. Ze zdravotních důvodů mně nedoporučili dvojčátka (předtím jsem po IVF jedny potratila), měla jsem strach, jestli to vyjde, ale dr. v CARu mě ujišťoval, že pokud jsou embrya špatná, může se jich vložit 10 a nechytí se ani jedno. Pokud bysme v budoucnu podstupovali IVF znovu, rozhodně bych šla zase do jednoho. Všem vám moc držím palce, holčičku jsme si "vydřeli" 😀 po 8 letech.... Kdo nezažije, nepochopí, jaké je to trápení... Tak ať ta cestička je co nejkratší 😉

cirilek
11. dub 2010

Díky děvčata za povzbuzení. Dendulko , máš pravdu kdo nezažije tak dlouhé čekání a stálé neúspěchy neuvěří . Mi se již snažíme také hóóódně dlouho a pořád nic toto je moje druhé IVF tak snad se již dočkáme 🙂 Určitě Vám písnu . 😉

jaru30
25. dub 2010

Cirilku, no tak jak to dopadlo? 🙂

kocina7
7. kvě 2010

Ahoj holky já jdu na transfér v pondělí. Máme 3 embrya a já stále nevím kolik si mám nechat vrátit zpět. Chtěla bych vrátit jedno ale mám obavy že se to nechytne a spousta lidí mi říká at si necháme vrátit dvě že je větší šance na uchycení ale já vubec nevím jak to rozhodnout. Máte někdo nějakou zkušenost ☹

jaru30
7. kvě 2010

Ahoj kocino,
My taky měli 3 embrya, ke mě putovalo jen jedno, osmibuněčné. Zbylé dvě jsme zamrazili.
Já myslím, že pokud u vás není nějakej větší problém, tak by se ti mohlo poštěstit i s jedním, jako mě 😵 (My měli akorát horší spermio, já jsem zdravá, takže vlastně nebyl důvod, proč by se nemělo chytnout).
A taky jsem si říkala, že i kdyby se náhodou nezadařilo, tak mám pořád ještě další dva pokusy, takže příště bych šla už do dvou.....
A jak už jsem psala, u nás v diskuzi je několik holčin, kterým se zadařilo s jedním!!!! Držím pěsti!!!! 🙂

kocina7
7. kvě 2010

no ja asi radši zkusím hned dvě to bude nejspíš větší šance protože při mé endometrioze mám hruzu že to neklapne vubec tak se budu modlit aby to klaplo. Moc děkuju za rady snad se zadaří 😉

jaru30
7. kvě 2010

Musíš tomu věřit. Zní to otřepaně, ale psychika dělá divy!!!! budeš po ET doma? 🙂

kocina7
8. kvě 2010

Jojo budu doma protože dělám v dílně a to bych stejně nemohla takže budu doma. No snad se rozhodnem dobře a klapne nám to moc si to přejem aby to vyšlo. Co ti doporučili po fransféru bereš nějaké léky 😉

jaru30
8. kvě 2010

To je dobře, že budeš doma. První cca 3 dny odpočívej. Nepolehávej, ale fakt se šetři. Nic namáhavého, ať se miminko/ka mají možnost dobře zavrtat.
Já si až do třetího měsíce zaváděla na noc nějakou mastičku na udržení těhu. Kurňa, teď si nevzpomenu, jak se jmenuje 😔 A pak už nic. Bála jsem se, jestli se pak něco nestane, když jí vysadím, ale zbytečně. Teď už začínám 36.tejden. Hrozně to uteklo.
Jakmile otěhotníš, užívej si to, hrozně ale fakt hrozně rychle to uteče 🙂

kocina7
8. kvě 2010

No já si tu mastička zavadím už ted a mám to na 15 dní a pak mi dali nějaké prášky které se též zavadí spodem na udržení těhotenství.Asi nejvíc se bojím toho čekání než se dovím jak to vše dopadlo. Jaru po jaké době jsi si dělala první test nebo jak to pak probíhá po tom transféru já totiž vubec nevím co bude následovat

jaru30
8. kvě 2010

Já byla hrozně netrpělivá, takže jsem to zkoušela už 4.den po ET. Den transféru se nepočítá....samozřejmě tam bylo sněhobílo 😀 Pak jsem to zkusila 9.den a už tam byla slaboučká čárka (viz. album). Ono záleží, jestli si necháš zavést jedno nebo dvě. S dvojčátkama je vyšší hladina Hcg, takže na testu se to ukáže dřív. I třeba 5.den....:-)

Po transféru? to už se nic moc neděje. Nechaj tě ležet, u nás cca 2 hodiny. Ale všude je to jiné, někde tě pošlou domů hned. Daj ti papír s doporučením na neschopenku (tu ti pak musí vystavit gyne), řeknou, že testovat máš za 14 dní (ale kdo by to vydržel, že jo) a jdeš domu. Pak se doma za několik dní testneš a zavoláš si na objednání. Ať je výsledek takovej či makovej. Když pozitivní, půjdeš na krev a na utz. Tak to dělají u nás. Ale holčiny od nás z diskuze to měly i jinak. Jako že šli do centra a jen tam počuraly testík. To já osobně nechápul, to si přece dělaly už doma....

Když to bude nedej bože negatvní, tak se aspoň domluvíte, co dál.....

Jo a hlavně, neboj se nic, transfér vůbec nebolí. To vůbec necejtíš 🙂