Kamarádka mi chce odnosit dítě. Poraďte kliniku v Praze

zadoroznaja
31. říj 2017

Nemuzu mít dite kamaradka mi dite chce odnosit ale nemuzu najít kliniku v Praze kde to bude možný prosím o radu

slimacikmia
31. říj 2017

@zadoroznaja do toho by som teda nešla... Nájdi si náhradnú matku, ale nie kamarátku, ono by sa to mohlo hrozne skomplikovať.

iva27
31. říj 2017

@zadoroznaja s kamarádkou bych do toho taky popravdě nesla.Ma to dost nevýhod,zkus si to představit do budoucnosti..

drlik
31. říj 2017

Co zkusit adopci?

bachovy_esence_poradna
31. říj 2017

Nejdřív bych se zkusila ujistit, že je opravdu vyloučené mít dítě. Velmi často se stává, že i při poměrně dost nepříznivé diagnóze je otěhotnění možné. Leckdy existuje ještě terapie, o které člověk ani neví (mně samotné bylo řečeno, že děti mít nebudu a mám dvě krásné děti, 7 a skoro 10 let, je to výsledek bylinné léčby, cvičení a manželovy operace v zahraničí, od které nás lékařka tady velmi zrazovala).

U náhradní matky bych velmi pečlivě zvážila jestli je vhodné, aby šlo o kamarádku. Vím, že na první pohled se to zdá jednodušší, příjemnější, přístupnější. Z dlouhodobého hlediska to ale tak nemusí být. Bližší člověk bude pravděpodobně mít také víc tendenci případně zasahovat do výchovy.

Určitě bych také nevylučovala možnost adopce. Je to trochu jiná cesta, která zahrnuje životní příběh dítěte před tím než se dostane do adoptivní rodiny. Jiná cesta je už ale také i spolupráce s náhradní matkou.

Nejdřív bych se tedy ujistila, že není možné mít vlastní dítě - ověřte si diagnózu u dalšího lékaře/lékařů, poohlédněte se po alternativních možnostech léčby nebo změny životního stylu (cvičení, strava).

Držím palce!

utrikocku
31. říj 2017

Držím Ti palce. Ráda bych Ti poradila, ale také nevím. Ale měla jsem za to, že se to dělá běžně akorát se o tom moc nemluví. Zkusila bych se zeptat přímo v nějakém car lepší asi Praha nebo Brno. Prý je celkem časté že dítě odnosi sestra nebo matka ženy. Mrzí mě, že ostatní zrazují od této možnosti, když jsi se ptala na konkrétní radu a ne názor. Málokdo si umí představit, co všechno sis ty, tvůj manžel i kamarádka museli zvážit a jak dlouhou cestu jsi musela k tomuto rozhodnutí ujít. Chápu Te, záleží na vztahu vás všech a také na tom zda kamarádka má děti a jaká je.. takto máte jistotu, znáte matku, víte jak o sebe pečuje v těhotenství. Dítě bude mít DNA vás tři. U neznáme matky a adoptovaného dítěte vám toto nikdo nezaručí.

misutka30
8. lis 2017

@zadoroznaja ahoj,zkus IVF Cube.

tulikiss
8. lis 2017

@utrikocku a jak se prosim prenese to DNA nahradni matky na to embrio?

utrikocku
8. lis 2017

@tulikiss teď jsem rychle vygooglilab popularizacni článek https://ona.idnes.cz/ivf-geny-darovane-vajicko-...

Myslela jsem, že je to duše l dost rozšířená informace. Ale nevyjádřila jsem se moc obratně. Když přijedes vyhledávač nebo se zeptáš v Car, tak Ti to poví.

utrikocku
8. lis 2017

Omlouvám se za přepisy slov, píšu z mobilu.