Neúspěšná snaha o dítě, jaké testy mi budou dělat?

sluneccnicee
24. říj 2013

Už rok se s manžílkem snažíme o mimčo ,ale zatím bezúpěšně.Na příští týden jsem obědnaná k doktorovi na celkové vyšetření.Chci se zeptat co z toho plyne?Jaké testy budou děla?I manžel chce jít na spermogram. To posílá doktor nebo si musím říct??

ivajaro
24. říj 2013

Dívím se že začínají u tebe. U nás mi OG vypsala žádanku na spermiogram pro manžela, a pak až jsem byla na řadě já. Ale nikam jsme nedošli, protože měsíc po obědnání jsem zjistila že jsem těhotná :D

vanule
24. říj 2013

obvod. gynekolog po roce snažení a bez výsledků mi udělal krevní testy, pak poslal na laparoskopiii a když ani tady cesta nevedla odeslal nás do CARu a tam teprve začal kolotoč vyšetření, imunologie, genetika, manžel spermio (na doporučení lékaře) několik krevních testů... ALE 1IVF bylo nakonec úspěšné určitě i díky všemožnému vyšetření. Držím palce ať se brzy zadaří

suzik161
24. říj 2013

Ahoj, u nás to bylo stejné, nejdříve manžel na spermiogram, kam nás poslala gynekoložka. Tam se zjistilo, že je v pořádku a teď již 3 měsíce řešímě mě, zatím bezúspěšně, ale já tomu furt věřím, mám ještě další komplikace ☹

amabilis
24. říj 2013

Nejspíš odeberou krev na zjištění chorob a mutací, pak kontrola ultrazvukem, pak tě možná čeká i nějaké hormonální vyšetření a pokud se pořád nezjistí, kde je příčina, řeší se to dál. Pokud jsi třeba trpěla na záněty, můžeš mít nějaké srůsty, to se pak dělají profuky vaječníků, případně laparoskopie pro zjištění a vyčištění endometriozy, ale to většinou bývají i další znaky. Jedním z důležitých vyšetření je třeba imunologie, kdy se tobě odebere krev a manželovi spermie a udělají se různé rozbory a taky se zjišťuje, jestli si tvoje tělo netvoří protilátky proti spermiím nebo embryu a zda třeba manžel netvoří autoprotilátky atd. Tohle vyšetření by dle mého mělo předcházet odeslání do centra asistované reprodukce, protože tam se imunologie dost často dělá až po několika nevydařených pokusech, což vyjde docela draho...