Nové centrum v Karlových Varech

mimo
24. led 2008

Ahoj všem 😵.Sice ještě nefunguje úplně,ale doufám,že bude hodně spokojených budoucích maminek a tatínků.Jen pro informaci...začínají 15.února a stimulaci prý tak od března. 🙂

yanny
31. říj 2008

Kolik je v Pronatalu doktorů, já znám jen jednoho, velmi milého, příjemného empatického doktora, který prý dřív pracoval ve VZP, taky jsem se na jeho doporučení hned do VZP přehlásila.
Už si tam byla na nějakém výkonu?????

peetulka
1. lis 2008

Já tam chodím k dr. Drbohlavovi a ten je moc fajn a pamatuju si, že mluvil ještě o jednom, ale to jméno si nevybavím. O více dr. nevím.
Byla jsem tam zatím jen 2x, na vstupním pohovoru a pak s výsledkama z imuna, abychom se dohodli, jak dál. Krom UTZ a odběrů krve se nic nekonalo 🙂

yanny
1. lis 2008

Já tam byla na vstupním a hned mi skouklnul folikuly a řekl, že můžu jít za 3 dny na IUI. Ale pak zjistil , že jsem u pojiśtovny MV, tak aby neměl problém s proplacením a nevěděla jsem jestli ten můj něco nemá, tak jsme to odložili. A proto jsem šla hned k VZP.

peetulka
2. lis 2008

Oni asi ještě nemají podespané smlouvy se všema pojišťovnama,ne? Já jsem u OZP a vím, že zjišťovali, jestli s nima už smlouvu mají. Naštěstí už jo, tak teď čekám, až schválí žádost. V institutu měli ten samý problém ze začátku, jedna holčina dokonce absolvovala utz ve Varech, ale pak na OPU a ET musela do Plzně.

simcao
11. lis 2008

Ahoj.Máme s manželem stejný problém.Již šešt let se pokoušíme o mimčo,ale marně.Nakonec jsme přistoupili na IVF.Tři roky jsme jezdili do ISCARE v Praze.2.IVF bylo úspěšné čekala jsem trojčátka,ale v osmém týdnu se přestala vyvíjet.Můj doktor nás poslal na genetiku do Plzně.Tam zjistili,že mám mutaci jednoho genu,který způsobuje trombózu(sraženinu krve).Potom jsme byli ještě na 3 a 4.IVF,ale bez úspěchu.Teď už si všechno hradíme sami.Dozvěděli jsme se,že se tady ve Varech budou otvírat dvě centra IVF a tak jsme se rozhodli pro Pronatal.Hned vedle nemocnice.Již zdřívějška jsem znala jednoho lékaře,který tam nyní pracuje.Hned při první konzultaci s námi všechno probral a poslal nás na imunologii do Plzně k prof. Ulčové.Čekali jsme tam tři hodiny než jsme přišli na řadu.A tak to bylo při každý návštěvě.Vzala nám krev to bylo v červnu.Všechny vyšetření jsme měly hotové až 15.10.2008.Zjistili,že si mé tělo vytváří protilátky proti vájíčkům.Budu si muset píchat kortikoidy.Hned jsem se objednala v Pronatalu a teď začínáme 5.IVF.První jsme se ptali na cenu.26000,- za IVF + PK (2500,-),podle SPG ICSI 7000,-,doporučili nám AH 6000,-(výsledky z imunologie),a když zbydou nějaká embryjka,tak zamražení 5000,-.Já si budu píchat puregon(gonal),ale k tomu mi ještě doporučil menopur.Oni ho předepisují pacientkám místo puregonu a gonalu,protože ještě obsahuje navíc hormon HMG,který víc podporuje růst folikulů.Více se o tomto léku (MENOPUR) můžete dozvědět na www.lekarna.cz.Potom budu brát UTROGESTAN nebo DUPHASTON.Mimo jiné užívám kyselinu listovou a vitamín B12(PANGAMIN).Výsledek se dozvíme před Vánocema.Jinak já vím asi o třech doktorech.Naposledy jsem byla u MuDr.Drbohlava a byla jsem u něj přes hodinu.Každou kontrolu v ISCARE jsem podstoupila u jiného doktora,který se musel nejdříve seznámit s mojí kartou a potom jsem byla za deset minut venku.Nejhořší bylo to ježdění přes celou Prahu do Holešovic(tam až tři hodiny).Při posledním OPU mi tam nechali tři vajíčka a já jsem potom měla hrozný bolesti v podbříšku a to jsem měla jít na ET.Takže ISCARE už nikdy více.Tady to máme deset minut od domu a jsme zatím spokojeni.SimcaO

peetulka
12. lis 2008

Ahojky Simi,
přeji hodně štěstíčka na další IVF a ať hlásíš //.
Já jsem taky byla u dr.Drbohlava, jeho přístup je super. Já jsem si píchala puregon při 1.IVF, ale teď nám doporučili menopur, tak půjdeme do něho. A ty si budeš píchat oboje zároveň nebo to budeš střídat?

simcao
12. lis 2008

Ahoj Petulko.Puregon si budu píchat každý den a k tomu ob den ještě menopur.Dr.Drbohlav nám vysvětlil,že menopur obsahuje hormon HMG,který podporuje růst folikulů a jejich vývoj.Puregon a gonal sice taky,ale nemají prý takový účinek,tak uvidíme jestli to bude mít nějaký efekt.Mi už se chytáme každého stébla.

simcao
26. lis 2008

Posledně jsem zapoměla napsat,že se pro MENOPUR rozhodneme až po prvním UZ,na kterém jsem byla včera.Naštěstí vše roste jak má,tak další injekce nejsou potřeba.Takže si píchám od minulého čtvrtka puregon a stříkám synarel 2x denně.Mám dlouhý protokol.V pátek jdu ještě na jeden UZ a podle něho se rozhodne,jestli na OPU půjdeme v sobotu nebo v neděli.Zatím jsem pokaždé byla u MuDr.Drbohlava.Je hrozně příjemný a odpoví pokaždé na vše na co se ho zeptáme.V ISCARE s náma byli vždy rychle hotoví a akorát brali peníze.Kdy se chystáš na IVF ty(Peetulka)? 🙂

bury
19. dub 2009

Ahojte.

Tak v květnu jdeme do tohoto centra na vstupní pohovor. Mám reference od známé a je maximálně spokojená s přístupem jak doktorů, tak sester. je pravda, že když jsem tam volala, abych se objednala, tak mi sestra vše vysvětlila, co všechno se bude to první sezení dít, jak dlouho to bude trvat (2 hodiny) atd. Mluvila se mnou dobrých 10 minut. 🙂 asi je to tím, že jsou v začátcích 😉

jud
23. dub 2009

Ahojte, tak koukám, že na tyto stránky skoro nikdo nechodí. Nebo se snad mýlím??? 😎

bury
26. dub 2009

Ahoj Jud.
No asi moc nechodí 😒 což mě teda trošku štve, protože bych uvítala pokec o tomhle centru, když tam začnem brzy docházet... 🙂
Ty se taky chystáš?

rakosnicek75
6. říj 2009

Ahoj holky, mohu se k vám přidat?
Navštěvuji také Pronatal Spa Karlovy Vary a jsem velice spokojena 🙂

bestbodlina
7. čer 2010

Dobré odpoledne, před dvěma dny jsem absolvovala 1. IVF v Pronatalspa v K. Varech bohužel bez úpsěchu a bez vajíček k zamražení.Jedno jediné vajíčko se dalo použít a nakonec se zázrak stejně nekonal protože vývoj se zastavil, jenže nikdo neřekl co bude dál, jak dlouho musím čekat před dalším pokusem a proč se vývoj zastavil, jsem nováček takže ničemu moooc nerozumím.☹Pomoooc 🙂

rakosnicek75
7. čer 2010

Ahojky bestbodlina, jelikož jsem již toto také měla, tak postup u mě byl takový to- počkat na menstruaci, po té SONO kontrola a další pokus po 2-3 cyklech. Nechodíš do Č. Budějovic na Senovážné náměstí? Klidně zavolej do Pronatalu Č. Budějovice a sestřička Ti určo podá informace co a jak dál. Jsou tam velice ochotní. 🙂
Navštěvuji také Pronatal Spa Karlovy Vary. Doufám, že jsem Ti alespoň trošku pomohla 😉
🙂 🙂 🙂

bestbodlina
8. čer 2010

Ahojky Rákosníčku, no jasně že chodím do Č.Budějovic do Pronatalu a odtud potom do Varů.Sestřičce už jsem volala, ale řekla ať zavolám po cyklu a že mě objedná, ale do tý doby se asi zblázním.Ještě by mě zajímalo jestli třeba udělají nějaké další testy abych věděla jestli není chyba ještě někde jinde. 😒 Moc díky za info 🙂

rakosnicek75
8. čer 2010

Ahoj Bestbodlina, pokud nebyl přenos embryí, tak se cyklus anuluje. Měla jsi krátký nebo dlouhý protokol? Ono trefit přesně hormony tak to je vyšší dívčí. Každý organismus reaguje jinak. Počkej po cyklu na SONO a určitě se s mudrem domluvíte co a jak dál. Tak zatím ahooj 🙂

bestbodlina
8. čer 2010

@rakosnicek75 Co to znamená krátký nebo dlouhý protokol???Holky jakto že, toho tolik víte???Připadám si jak idiot. 😉

rakosnicek75
9. čer 2010

@bestbodlina - krátký protokol = stimuluješ od 2. dne menstruace. Dlouhý protokol = stimuluješ od poloviny cyklu.
Informací mám dost - mám za sebou již 4 IVF a úspěchy žádné ☹ ☹ ☹ ☹ a pak dělám ve zdravotnictví.

jennyska
23. zář 2013

Ahoj snažilky, maminky a těhulky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Pronatal Spa s.r.o. v Karlových Varech a protože Vy s ním máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/pronatal-spa-s-r-o-ka... 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním ženám, které právě shánějí informace o tomto centru a rozhodují se mezi různými centry v ČR. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska