Odběr vajíček. Je cítit bolest po probuzení z narkózy?

mazlicka
21. říj 2009

Ahoj holky 🙂 zitra jdu darovat vajicka a zacala sem byt docela hodne nervozni...mate s tim nektera zkusenosti? je citit nejaka bolest po probuzeni z narkozy? byly jste nektera na odberu? diky za kazdy info 🙂

tifany1
21. říj 2009

nene nejdu darovat jdu na odběr kvůli IVF.....máš pravdu v tom bude ten rozdíl

mazlicka
autor
21. říj 2009

tifany --- tak preju moc moc moc stesti at vsechno dobre dopadne a hlavne at se vam brzo narodi krasny zdravy miminko 🙂

tifany1
21. říj 2009

moc ti děkuji a děkuji i za to, že daruješ ty vajíčka..... opravdu hodně holkám pomůžeš....moc ti fandím

mazlicka
autor
21. říj 2009

děkuju 🙂
ja rada postoupim ty injekce a odber, i kdyz teda s velkyma nervama, kdyz pomuzu nejake holce mit vytouzeny miminko..vzdyt nic v zivote neni hezci nez ten malej prcek 🙂

mazlicka
autor
21. říj 2009

jeste nejaka ma zkusenosti? 🙂

kach82
21. říj 2009

mazlička já mam taky zkušenost. 🙂
Já měla na odběr vajíček přijít ráno před 8h, hned v 8h jsem šla na sál. Tam jsem strávila 45minut, ale z toho se tak 15minut snažili mi píchnout narkózu. Pak jsem měla moooc krásný sen. Pak mě vzbudili, odvedli vedle na pokoj a přivedli mi manžela. Vedle pak přivedli ještě 2 holky. Tam jsem ležela hodinku, pak už jsem šla domu. Byla jsem hned plná energie, byla jsem strašně ráda, že je to za mnou a že mi není blbě. Jen mě bolelo břicho, jako trošku bolestivější ms. Měla jsem víc vajíček, tak prý proto. O tom, že se má hodně pít, mi řekli, až po tom odběru. Doma jsem ještě ten den spíš jen ležela, ale druhý den už myslím jsem normálně fungovala. 🙂
Nemáš se vůbec čeho bát. Já jsem taky strašný posera, ale fakt strašný, ale můžu ti potvrdit, že to nic není, tá se to úplně v pohodě zvládnout. Držím ti moc palce a moc tě chválím a obdivuju, že uděláš takovou skvělou věc jakou dárcovství je. 🙂

mazlicka
autor
21. říj 2009

kach82 --- dekuju za prispevek 🙂
docela si me uklidnila 🙂 snad nebudu moc dlouho cekat nez pujdu na radu, chci to mit co nejdriv za sebou..ja se bojim nejvic te narkozy, aby me dobre sedla a nebylo mi po ni spatne, tak snad to bude ok.. zitra sem pak napisu jak budu schopna jak to probihalo 🙂

kach82
21. říj 2009

Na tyhle "operace" dávají jen slabou narkozu, to by ti snad ani blbě být nemělo. Já měla narkozu už dvakrát. Jednou před složitou operací a to byl fakt záhul, to mi bylo hodně blbě a "spala" jsem asi 3dny (většinu dne jsem spala a ikdyž jsem nespala, tak nevím, co jsem dělala, co jsem říkala, ani že jsem psala smsky). Druhá narkoza byla teď při odběru a vážně se to ani nedá srovnávat. Prostě tentokrát jsem si jen zdřímla. 🙂
Zítra nakouknu, jak jsi to zvládla. 🙂

sophiejane
21. říj 2009

ahoj kach 😉
mazlicko fakt se neboj, já se taky narkozy hrozne bála a bylo to naprosto v pohode, hned jsem se i probrala a vůbec nic mi nebylo, bricho pak pobolivalo jeste asi 3dny, ale nic hrozného, asi jako pri ms

mazlicka
autor
21. říj 2009

Díky moc holky za podporu 🙂 Zítra až se přes den vyspím, tak večer písnu 😉

lenkacar
21. říj 2009

pokud dodržíš, že se nepůjdeš hnedka někam nacpat do hospody ,ale budeš pěkně žvejkat suchar určo ti nic nebude 😉 😀

lenkacar
21. říj 2009

a můžu potvrdit ,že jsou hezké sny 😵 😵 😵 😵 ,stejně jsi odvážná ..

lenkacar
21. říj 2009

mám za sebou 5narkoz a z toho 2velké a pokaždé jsem to ustála dobře ,když jsem do večera snažila necpat se ničím těžkým,tak držím pěstičky at ti to nebolí a fakt se toho neboj! 😉

sophiejane
21. říj 2009

to je úžasné, že ses rozhodla k darování vajíček, mazlicko!! to každá nedokáže...

mazlicka
autor
21. říj 2009

lenkacar + sophiejane --- ja si celou dobu taky myslela, ze sem odvazna, ted ale na me nejak prisli nervy 😀 snad ta narkoza dopadne dobre a bude me po ni dobre...

lenkacar
21. říj 2009

mazli máš můj obdiv ,protože kdybych nemusela ,asi bych na to nešla ,než jsem se vůbec rozhodla pro IVF tak jsem si doma pobulela a litovala se .. ale dneska už vim ,že to neni tak hrozné jak to vypadá ..je to od tebe hezké ,že chceš pomáhat jiným a strach je normální stav .. 😉

lenkacar
21. říj 2009

a váš kolik jich tak bude k odběru?pokud je to do 10 tak tě ani bříško bolet nemusí ..moc bych ti to přála za tvojí odvahu..

mazlicka
autor
21. říj 2009

lenkacar --- ja sem rada, ze pomuzu nejake holce, aby se ji narodilo vytouzeny miminko 🙂
vubec netusim, kolik jich mam k odberu...ted ale citim porad nejaky tlaky a ze se v tom brichu neco deje 🙂 ale neboli to, to ne. akorat takovej divnej pocit. tak snad po tom odberu to bude podobny a ne horsi..uvidime..

lenkacar
21. říj 2009

po tom odběru dodržuj pitný režim a bude to dobré ..je spousta holek které potřebují odvážné holčiny jako jsi ty ..

sophiejane
21. říj 2009

neboj, a držím palce. máš můj obdiv!

lenkacar
21. říj 2009

je dobře že tohle je legální ,páč spousta holek by potřebovala i někoho na donošení vlastního embrya a to už je horší .. 😝

mazlicka
autor
21. říj 2009

mam uz sbalenou mattonku v kabeli 😀 pokud to cely dopadne v poradku, tak to urcite nebylo jediny darovani vajicek a nekdy do toho zase pujdu 🙂

děkuju vam holky za podporu, moc me to pomohlo a uklidnilo, jste zlaty 😉

lenkacar
21. říj 2009

mazli a co vše musíš splnovat?

lenkacar
21. říj 2009

představuju si tak věk a být zdravá ještě něco jiného ? vzdělání nebo tak?

mazlicka
autor
21. říj 2009

Kritéria pro možnost darování vajíček:
■Věk 18 až 33 let
■Nepřenášet žádné geneticky podmíněné onemocnění
■Normální karyotyp (vyšetření chromozomů)
■Negativní testy na sexuálně přenosné nemoci:
■AIDS (HIV)
■Hepatitis B and C
■Chlamydie
■Cytomegalovirus
■Syphilis
■Normální reprodukční systém
■Mentální a psychické zdraví
Dárkyně jsou nejčastěji studentky nebo mladé matky na mateřské dovolené, nebo mladé ženy v pracovním procesu.

mela si tohle na mysli? 🙂

lenkacar
21. říj 2009

jojo přesně tohle jsem měla na mysli 😉 zítra až se budeš bát tak si vzpoměn že tu jsou holky co ti drží pěstě a bude ti líp

mazlicka
autor
21. říj 2009

urcite na vas budu myslet, moc me to pomuze 🙂 dekuju jeste jednou 🙂

ted uz odchazim z prace, tak se mej hezky 🙂 zitra mam byt na klinice v 7:45, tak na me taky mysli a drz palce at to v klidu zvladnu 😀 vecer sem napisu az se vyspim, jak to v sechno probihalo 🙂 pa 🙂

mazlicka
autor
22. říj 2009

ahoj holky 🙂 tak mam po odberu 🙂 sla sem na radu asi o pul 10 a o pul 11 uz sem jela s pritelem domu 🙂 bylo to naprosto v pohode, vubec nic sem necitila a po narkoze se me nechtelo vubec spat 🙂 ted me je uplne skvele a odpoledne pujdeme do mesta se podivat po obchodech 🙂

takze dekuju vam vsem za podporu a ze ste me dodali sily, meli jste pravdu ze to nic neni 🙂
pristi rok pujdu darovat urcite jeste jednou¨🙂

lenkacar
22. říj 2009

ahojky jsem ráda ,že je ti dobře ,myslela jsem na tebe 😉

dadous
22. říj 2009

mazli, super 😵 😵