Odběr vajíček. Mám strach z narkózy

abety
17. únor 2011

Ahoj všem, chystám se na odběr vajíček a mám příšerný strach z narkózy..Ne z toho, že mi bude špatně, ale z toho, že mě neprobudí☹ Prosím, je reálné riziko, že se to může stát? Děkuji, Bety

boruuvka
17. únor 2011

@abety ....stát se může všechno, ale je to na tak kratičkou dobu a tak malá dávka, že riziko je opravdu minimální. Navíc musíš mít předoperační vyšetření, takže tam by se něco zjistilo, kdyby ti něco bylo. Já jsem to naštěstí podstoupila zatím jen jednou a v pohodě. Měla jsem 11 vajíček, taže ani bolest po OPU žádná velká nebyla. U nás to probíhalo tak, že mi do žíly něco píchli a řekli mi, že se mi začne točit hlava a já jsem jen stačila říct, že už se točí a dál tma a najednou mě probírali 😀

marinka
17. únor 2011

@abety Toho bych se vůbec nebála, protože ta narkóza při odběru vajíček trvá chviličku, je to cca 15 minut, rizika komplikací jsou opravdu maličká. Samozřejmě se musí dodržet vše co je před narkózou potřeba..
Já jsem teda strach měla trošku, protože mám srdeční vadu a tohle byla moje první narkóza. Ale o vadě věděli a nedělali z toho žádný problém a opravdu vše proběhlo na jedničku, ráda na to vzpomínám, protože jsem se vzbudila s pocitem, že jsem vypila 4 decky vína, na všechny jsem se smála a bylo mi krásně! 😀

marinka
17. únor 2011

@boruuvka Jj, já jsem si říkala, že to je blbost, abych usnula tak najednou, ale bylo to to samé, dali mi něco do žíly, já jsem koukala na strop, pak jsem si řekla, že radši zavřu oči, i když jsem se ještě ospalá necítila a najednou jsem se probudila a nechápala jsem, že už je po tom 😀

abety
autor
17. únor 2011

Moc děkuju, jste hodné. Stejně se moc bojím, ale trošku jste mě uklidnily. Předoperační vyšetření mám, je to ok, až na tlak,mám 130/105. Ale prý by to NEMĚL být problém. ale.. Folíků mám relativně málo, 7 na jedné straně, na druhé jen jeden..V sobotu napíšu-doufám. Děkuju za podporu!!!

eustoma
17. únor 2011

@abety ak mas velky strach z narkozy da sa odber vajicok podstupit aj bez nej. su holky co to podstupili a hovorili ze to neni az tak bolestive, ze je to len chvilocka a vydrzat sa to da. ja som narkozu mala, takze neviem ake to je bez narkozy.
pokial ide o tlak, tak ja som mala na predoperacnom 142/111 ale to je tym, ze ako vidim lekara/sestru mam hned vysoky tlak. inak mam nizky 😉, cez 100 sa ani nedostanem.
7+1 folikov je krasne, neni to malo, ked tam bude aspon polovina vajuch, tak to je uplna nadhera 😉. drzim pestiky.

len
17. únor 2011

Byla jsem několikrát a na pokoji ležela s holkama, co se předem klepaly, protože prý pokaždé narkózu (před běžnou operací) snáší opravdu hrozně. A po probuzení koukaly, že už je po všem a vůbec nic jim není 😉 Prostě je to tak kratičké (na nějakých 8 folikulů tak kolem 10 minut) a dávky tak slabé, že jsem opravdu ještě neslyšela, že by někomu způsobila samotná narkóza při punkci větší komplikace. Jinak se to opravdu dá na přání udělat i bez narkózy, ale té bolesti bych se asi bála víc 😒

abety
autor
17. únor 2011

Děkuju moc!!!

elana
17. únor 2011

@abety neboj. Narkoza (hlavně usínání) je na celém procesu IVF ta nejpříjemnější chvilka, co znám 😉 🙂

veria
17. únor 2011

@elana Souhlas, na to usínání se vždycky doslova těším 🙂

abety
autor
18. únor 2011

Dobrý den, moc všem děkuju za podporu, opravdu mi to včera pomohlo!!! Odběr mám za sebou - 14 folíků a 11 vajíček, tak mnohem víc, než se čekalo🙂)Tak ať z toho aspoň něco zbyde na přenos..Mějte se dobře a fakt díky!

adenka84
18. únor 2011

@abety držím moc palečky... 🙂