Opar ve 12tt, máte zkušenost?

danielkar25
8. led 2015

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat,dnes se mi udělal opar nad rtem a jsem ve 12tt ☹ slyšela jsem že je to velmi vážný virus který může vyvolat i potrat.a doktorce se dnes už nedovolam jedině zítra, tak jsem se chtěla zeptat jestli s oparem máte nějaké zkušenosti ☹ děkuju za odpovedi

ninikry
8. led 2015

@danielkar25 mne ted zmizel, mam opary odmala, nevadi to

mysonek
8. led 2015

@danielkar25 buď v klidu, nebezpečná by byla primoinfekce, tudíž první setkání se s virem (projevuje se jako herpetická stomatitida). Opar na rtu je reaktivace viru, proti kterému máš již protilátky. Také na opary trpím, v prvním těhotenství jsem ho kupodivu neměla vůbec, ve druhém ano, někdy v prvním trimestru a vše pohodě.

danielkar25
autor
8. led 2015

Děkuju moc holky,tak se mi aspon trošku ulevilo,že vim že jste je taky meli a nic se miminku nestalo 🙂opravdu moc děkuju 😉

craki
8. led 2015

@danielkar25 Jak říkají holky, pokud už si opar mela předtím, není to problém. Tělo už ten virus zná...
Ja byla takhle vyděšený u pásového oparu, ale způsobuje to stejný virus jako neštovice, ktere jsem uz mela, takže jsem byla ullidnena, ze tělo to zná, jen se to projevilo navenek...

lucifereeek
8. led 2015

pokud jsi už opar měla tak by problém neměl, já jsem ho dostala až v těhotenství a opravdu jsem potratila, pak jsem ho měla i v dalším těhu a to bylo už v pořádku a od té doby na to docela trpím.

luckaamilan
8. led 2015

@danielkar25
ja trpim oparmi od detska, v tehotenstve som mala opar niekolkokrat. obvolala som vsetkych doktorv od prahy az po brno a vsade mi povedali, ze je to ok, ak som uz opar mala v minulosti. a nase uzasne miminko ma teraz uz 9 mesiacov.

katculilinka
9. led 2015

Já sem taky měla opar v těhu a dokonce jsem byla překvapená, že v lékárně ti na to prodají mastičku 🙂 a to byl zázrak, je maličká červená .. hema něco a můžeš to v těhu a do dvou dnů po oparu ani vidu ani slechu a nevrátil se 🙂. třeba pomůže

v_anilka
9. led 2015

@danielkar25 mně se opar udělal dnes ráno a jsem v 7tt, na opary trpím často, snažím se tím nestresovat, protože kdybych měla potratit při každém oparu, tak nebudu mít děti nikdy, mám je prostě furt no ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru