Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

eviks
27. zář 2016

@renci83 ahoj, jestli nebylo na mrazeni tak asi nebyly kvalitni embrya uz od zacatku. Tobe davali jedno embryo? Ja vim, ze mi v centru rekli, ze musí mit minimalne 2 kvalitni embrya na transfer, jinak se pokus opakuje zdarma. Myslela sem, ze to tak mají plosne všechny centra. Ale 3 pokusy zbyle to je furt na darovana vajíčka dost, myslim ze vetsine lidi se do 3 transferu zadari🙂

renci83
27. zář 2016

@tetalucina Tak třeba poslední pokus vyjde. 🙂 I když já nejsem zrovna velká optimistka. Myslím vždycky reálně a počítám i s tím nejhorším.Ale i proto jsem ráda že jsem tady.Pusobi to na mě aspoň trochu pozitivně.No ale ty máš asi velké nervy že to tak zvládáš po tolika nezdařených pokusech.Jinak já vydržela netestovat po prvním ET.Tak uvidíš jestli to vydržíš.Dej pak vědět jak jsi na tom☺. Já jsem zatím ve fázi čekání na dárkyni.

renci83
27. zář 2016

@eviks mě doporučili jen jedno zavést.Dve by se mě prý asi neuchytli. Jsem dost malá a celkem jim v CARU věřím.Ja měla oplodněné 3.kvalitni-kvalita 1. Jedno mě zavedli a dve zbyli- jenže ty pak odumřely.Takze nezbylo nic.Proto půjdu úplně znovu na další ET.

mikovdvo
28. zář 2016

Já měla veliké štěstí, moje dárkyně byla šikovná a nakonec jsem šla na ET s jedním čtyřdenním embryem (jelikož chodím do státního CARu tak to 5, den nešlo, protože by to vycházelo na sobotu a to tam nejsou) a ještě nám zbyly 4 pětidenní na zamražení, kvalitu u nás v CARu neuvádějí a vyšetřit jsme je nenechávali... tak pořád doufám, že se to s tímhle počtem povede... u nás taky doporučují zavádět vždy jedno, prý je pak pravděpodobnost otěhotnění vyšší...

pajala
29. zář 2016

@mikovdvo tak to jsi měla pěknou urodicku.držím palce aby to uz vyslo.

renci83
29. zář 2016

@mikovdvo Taky chodím do státního CAR ale jsou tam i v sobotu a myslím že i v neděli. Ach jo už se těším na další pokus. čekám, čekám na telefony z CARU ale ještě nic.Snad dárkyni brzy najdou.

eviks
30. zář 2016

Holky jak je to cenove ve statnim CAR?Moc nechapu tu vetu ze embrya nevysetruji.Neni tohle prave cilem ivf, ze clovek dostane to nejkvalitnejsi embryo ze vsech nebo bylo mysleno pdg?

pajala
30. zář 2016

@eviks me pdg nikdy nedělali a na stránkách moji pojistovny-MV sem se docetla ze to ani nehradi.

tetalucina
30. zář 2016

@renci83 neboj, to víš, že ji najdou brzy, pro mě ji měli do měsíce🙂 ale je mi jasný, že záleží na různých faktorech...

eviks
30. zář 2016

@pajala nene pdg neni hrazene.spis sem myslela zakladni vysetreni kvality embrya v 5. Dnu vyvoje.to by meli kontrolovat snad vsude ne?

renci83
30. zář 2016

@eviks mě to všechno stálo ve státním CAR 41 000 ale nechala jsem si i Asistovaný hatching což je nadstandart.Je v tom cena i dárkyni.

mikovdvo
30. zář 2016

@renci83 tak to je fajn, v Motole nejsou, ale zatím to ničemu nepřekáželo... budu držet palce, ať ti brzy volají, to čekání je šílený, viď?

mikovdvo
30. zář 2016

@eviks to je zvláštní, mě bylo na genetické konzultaci řečeno, že mám nárok na úhradu pgd pojišťovnou, ale nakonec jsme do toho nešli, přišlo mi zvláštní nechat do embryí šťourat. Maximálně bychom si ušetřili trochu nervů a peněz, ale jestli tam máme nějaké superkvalitní, tak se prostě chytne, ať už bude vyšetřené nebo ne, akorát to nebude hned napoprvé, no...

renci83
1. říj 2016

@mikovdvo jo čekání je hrozné ale tak co se dá dělat 😒

renci83
1. říj 2016

@mikovdvo chtěla jsem napsat co se dá dělat.

renci83
1. říj 2016

Holky dneska mě volali že už mají dárkyni tak v říjnu začnu stimulovat. Už se nemůžu dočkat až to všechno začne😃

pajala
1. říj 2016

@renci83 držím palce at to vyjde 😆
@eviks ja sem v soukromém caru a odměna pro darkyni tady je 25000kč.stimulka na pojistovnu17000kč plus možná nějaké léky a prý ještě injekce decapeptyl za 3000-to jsem moc nerozumela k čemu to je.a asistovany hatching mi dělali v ceně.

tetalucina
1. říj 2016

@renci83 no vidis, to je super🙂

mutsy
2. říj 2016

@renci83 tak to je super, určitě průběžně informuj 🙂 U nás se to taky zrychlý, jak teď přijde MS, tak jdem na to a v listopadu bych už mohla jít na ET (jinak to mělo být až v prosinci - ale nechtěli jsme to před Vánoci, bylo by to hektické mezi svátky) Krásnou neděli přeji

janunulinka
10. říj 2016

Holky jak probíhá prosím cyklus IVF s darovanými vajíčky? Nabízí nám tuto varientu kvůli mojí špatné genetice ☹

jirikova
10. říj 2016

@janunulinka stejně jako s tvými, akorát nestimuluješ, ale stimuluje dárkyně, která následně odevzdá vajíčka, partner oplodní a oplodněné pak šoupnou tobě..

princezna22
17. říj 2016

@marca22 ahoj ...chystam.se do gennetu na ivf s darovanymi vajicky ...jak dlouho jsi cekala na darkyni a jak to tam cele.probiha ? Vsecjna vysetreni u nich uz.mam.nebot mam za sebou 4 ivf neuspesne s mymi vajicky 😥

princezna22
17. říj 2016

@marca22 ahoj ...chystam.se do gennetu na ivf s darovanymi vajicky ...jak dlouho jsi cekala na darkyni a jak to tam cele.probiha ? Vsecjna vysetreni u nich uz.mam.nebot mam za sebou 4 ivf neuspesne s mymi vajicky 😥 budu vdecna za kazdou informaci ...

marca22
17. říj 2016

@princezna22 ahoj tak já jsem tam byla před pěti lety,nevím jak to tam chodí teď,ale dárkyni mi sehnali prakticky hned,začala jsem tam chodit v červnu,od srpna už nám slaďovali cykly a v září už to proběhlo,vyšlo to napoprvé a hned dvojitě.

princezna22
17. říj 2016

@marca22 to zni jako rajska hudba ...a mohu se zeptat na Tve pocity ? Vnimala jsi nekdy, ze .. ze nejsou Tvoje ? Nebo jak jsi vedela ze jsi tehotna ty pocity te presli? Nezlob se za ty otazky,ale jsem plna obav .. jinou sanci ale uz asi nemame .

janunulinka
18. říj 2016

@princezna22 taky nám doporučují darované vajíčka a nějak se s tím neumím ztotožnit ☹ Rodiče stojí za mnou a sama mamka mi hned navrhla ať jdeme do darovaných. Mám špatný chromozon, nesmím porodit kluka, jelikož hrozí postižení a díky darovaným vajíčkům, by bylo jedno zda to bude dívka nebo kluk a maminka zase říká, že díky těm darovaným by se ta linie špatného chromozonu přerušila. Ale taky nevím, všichni mi říkají, že to bude moje dítě, já ho odnosím, porodím, vychovám, ale stejně to ve mě furt hlodá ☹

princezna22
18. říj 2016

@janunulinka No ...to máme stejné pocity. Partner říká,že přeci to mimino budu nosti v sobě, bude v něm proudit moje krev, já ho budu vyživovat, budu cítit jeho pohyby, porodím ho - dám mu život ... že beze mne by nebylo, tedy, že já jsem jednoznačně matka a to dítě je moje ... on to vidí snadno, sperma bude jeho ... já ..s tím bojuji ... Víš kdyby mi dali uplně cizí holčičku na ulici, miminko, budu ho strašně moc milovat, mě prostě vadí ten ¨fatk, že by bylo biologicky jeho, cítila bych se méněcenná ☹ a pak ty řeči okolí ... "komupak je ten brouček podobný?" ☹ no mě né ... hrozně toužím po miminku, ale strašně se bojím ... bojím se abych ho milovala tolik jako vlastní ... vím, že to z ní strašně, ale přišlo by mi horzně nefér kdybych to dítátko přivedla na svět a necítila mateřskou lásku ☹ jako ke svým vlastním dětem ... ten mů říká, že já bych milovala opici ... ale ... chci to, ale bojím se ☹ nosit celý život to tajemství ...

princezna22
18. říj 2016

@janunulinka JInak vím, že v Praze v Gennetu a asi i jinde v Tvém případě kdy hrozí genetická porucha, dělají selekci ...tzn . mohou vybrat embryo které je holčička .. je to jediná vyjímka která existuje ...

wendal
18. říj 2016

Zdravím vás, holky. Můžu se k vám přidat? Jsem dnes 13.den po KETu s darovanými vajíčky, na testu mám // a zítra jdu do CARu na krev. Pokud vás cokoli zajímá, napište, ráda odpovím. Držím vám pěsti ✊

princezna22
18. říj 2016

@wendal Já bych se zeptala hlavne na Tvoje pocity ... A taky kam chodis do Caru a jak dlouho jsi cekala na darkyni ? Jinak hroznr.moc drzim palce 😘