Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

silvia545
27. únor 2016

@anduloza veľké šťastie; verím; že také šťastie budem mať aj ja ; a ďakujem a prajem krásne tehulkovanie

sisul_ka
22. bře 2016

ahojte dievcata, komu sa podarilo tento mesiac otehotniet? Sup, sem s dobrymi spravami 🙂 mne sa zatial nedari a potrebujem pocut, ze u vas je to uspesneeee 😵

jirikova
22. bře 2016

@sisul_ka a jak jsi na tom ty? 🙂 taky DV?

sisul_ka
22. bře 2016

@jirikova ahoj, hej ja tiez DV. Vo februari som mala KET, no bohuzial som mala biochemicke tehu, miesto toho aby hcg rastlo, tak u mna klesalo, no nevzdavam to! Mam posledneho mrazacika a o mesiac alebo dva pojdem na transfer. Teraz cakam na vysledky imunitnej reprodukcie, tak hadam v maji zakvitnem 🙂 a ty?

tehulka1167
22. bře 2016

@elis84 kdyz jdeš do IVF s darovanymi vajíčky s pojišťovnou tak je to kolem 38 tisic. Kdyz bez pojistovny tak kolem sto tisíc. Musíš se kouknout na ceníky CAR.

jirikova
22. bře 2016

@sisul_ka no já bych ráda co nejdříve, teď mám sice naplánováno IVF ještě s mými vajíčky, ale vzhledem k mým hodnotám (AMH 0,03 a FSH 33) mi to přijde jako ztráta času, pokusu na pojišťovnu a peněz..takže bych radši šla hned do DV. Jak dlouho jsi čekala na dárce? A to byl tvůj kolikátý pokus?

beluci007
23. bře 2016

Ahoj holky, včera jsme byli s manželem po delší době opět v CAR na konzultaci k IVF, tentokrát s DV. Loni jsem podstoupila 2 inseminace a 2 IVF s vlastními vajíčky, bohužel vždy neúspěšně. Mám velmi nízké AMH (0,01), FSH 13 a šance na otěhotnění s vlastními vajíčky mi nedávají skoro žádnou. Manžel je na tom se spermiogramem prý moc dobře. Rozhodli jsme se s manželem, že zkusíme darovaná vajíčka jako poslední možnost. Stálo nás to už hodně úsilí a také peněz, jelikož už nesplňuji podmínky pro úhradu pojišťovnou. No co se dá dělat, mimi si oba moc přejeme a proto jsme se rozhodli pro DV. V CAR jsem byla velice překvapená, že na dárkyni nebudeme muset čekat ani moc dlouho. Vše by mělo proběhnou na přelomu května a června. Holky, která máte mimi z DV, povedlo se vám těhu na první pokus, nebo jaká je šance? Díky za odpověď

sisul_ka
23. bře 2016

@jirikova Ja chodim do Reprogenesisu a darkynu som mala do 24 hodin. Mala som tri embryjka.
Zadarilo sa hned na prvy krat, no v 4tt som zacala silno krvacat a odislo to ☹ . Druhy krat to bolo biochemicke tehu a teraz by som mala mat treti pokus. Dala som si vysetrit reprodukcnu imunologiu, tak budem hadam mudrejsia preco to odchadza. Vysledky by som mala mat buduci tyzden a ked bude vsetko v poriadku, tak v maji by som chcela ist na posledny KET , ktory verim, ze uz bude uspesny 🙂
Pokazde som verila, no nemala som to stastie, nevzdavam to a budem bojovat dalej 😎

jirikova
23. bře 2016

sisul_ka držím moc a moc palce! A měla jsi nějaké speciální požadavky na dárkyni? Ta rychlost mě překvapila 🙂

sisul_ka
23. bře 2016

@beluci007 ahoj, sanca je velka! Ja som otehotnela na prvy krat, no v 4tt to odislo 😢 a pri druhom som mala biochemicke tehu. Moze byt, ze je to koli mne a preto som si dala spravit podrobne vysetrenie na reprodukcnu imunologiu. Nemusis sa toho bat, urcite sa vam zadari 😵 Daj potom vediet.

sisul_ka
23. bře 2016

@jirikova tak u nich je to rychle, takze, akonahle su vsetky vysetrenia pozitivne, tak sa ide na darkynu a z databazi ti vyberu podla tvojich kriterii. Samozrejme, dostanes tlacivo s vyberom na farbu oci, vlasov, vysku, vahu a krvnu skupinu, plus si dopises ake by mala mat zaluby-hobby.
Moja koordinatorka mi mailom poslala dve darkyne na vyber a tam bolo napisane aj povolanie alebo skola ak bola darkyna studentkou. Takze, informacii dost 🙂

jirikova
23. bře 2016

@sisul_ka a jaké vyšetření si musela předtím absolvovat? My máme akorát spermio a HP..

sisul_ka
24. bře 2016

@jirikova ano, aj my sme mali presne to same a vysetrenie na pohlavne choroby STD a v hormonalnom profile som mala vysetrene TSH, Progesteron, prolactin, LH, FSH, E2, Hadam som pomohla 🙂

sisul_ka
24. bře 2016

@jirikova a tiez imunologicke vysetrenie, velmi doleziteeee!!!!

anduloza
25. bře 2016

@beluci007 mám stejne hodnoty jak ty .Šance je velká,oproti našim vajíčkům🙂)Mimi ještě nemám..musím počkat do srpna.Povedl se první pokus.

beluci007
25. bře 2016

@anduloza diky za podporu.Muzu se zeptat jaky CAR si navstevovala.Ja chodim do Pronatalu do Kolina.

sisul_ka
25. bře 2016

Prosim vas dievcence, mate niektora skusenosti so zvysenymi protilatkami proti tyreoglobulinu a tyreoperoxidaze?
dala som si spravit vysetrenie reprodukcnej imunologie, vysedky su ok, no zistili mi zvysene hodnoty na tieto dve polozky. Normalna hodnota je do 60 Ul/ml a ja som mala pri tyreoglobulinu 89 Ul/ml a pri tyreoperoxidaze 101Ul/ml. Obvodak ma posiela na opatovne vysetrenie o dva tyzdne.Dufam, ze to nie je moc vazne a ze to nebol dovod neuspesnych transferov a potratov :(

anduloza
5. dub 2016

@beluci007 já chodila do Europe ivf Praha

evikos
9. dub 2016

Holky,můžu se zeptat,jak se docílí toho,že se sjednotí cyklus příjemkyně s dárkyní vajíčka? Když třeba bych plánovala podstoupit ET s darovanýma vajíčkama v září, tak od kdy se bude upravovat cyklus? Už třeba od srpna?Moc děkuji.

sisul_ka
9. dub 2016

@evikos ja som vlani v oktobri 1dc zacala brat lieky a darkynu tiez hned zacali pripravovat na stimulaciu a zaciatkom novembra sa jej odobrali vajicka. To znamena, ze potrebujes cca mesiac aby sa uskutocnil transfer, samozrejme, ak je vsetko v poriadku. U nas to tak bolo 🙂

evikos
9. dub 2016

@sisul_ka Děkuji. A to se užívají zase nějaké hormonální přípravky?

jirikova
9. dub 2016

@evikos ja beru pouze Estrofem 2x denne a pred transferem jeste Prednison budu, jinak nic.

evikos
9. dub 2016

JJ,ale aby jsi se sladila s dárkyní,víš? když třeba jí vyjde odběr vajíček,abych já třeba zrovna v tu dobu neměla menstruaci....

sisul_ka
9. dub 2016

ja som mala jednu injekciu Decapeptyl, potom estrofem, utrogestan a uz teraz mozes brat kyselinu listovu, ta je velmi dolezita pre embryjko! A je dobre ju zacat brat uz par mesiacov pred transferom 🙂
Ak si v minulosti mala min.2potraty, tak ti predpisu aj medrol a po ET injekcie Lovenox a pravdepodobne Intralipid infuziu, ktoru nenaordinuju ju na lazdej klinike. Ja ju budem mat v Reprogenesise

sisul_ka
9. dub 2016

@evikos tomu prave zabrani ta injekcia Decapeptyl, takze sa nemas coho bat 🙂 Nespomeniem si, kde chodis?

jirikova
9. dub 2016

@evikos sladeni s darkyni muze taky probihat pomoci antikoncepce, pokud mas zachovany menstruacni cyklus.

evikos
9. dub 2016

@sisul_ka Reprofit 🙂

marca22
15. dub 2016

@anduloza Dvě,teď už mají 4 roky.

lenntilka
21. dub 2016

@anubis Ahoj Anubis, omlouvám se, že obtěžuji, ale právě jsem před rozhodnutím o darovaná vajíčka. Je mi 35 let a už skoro 3 roky jsem v přechodu. Důvod je laparoskopie před 10 lety, při které mě vzali téměř celé vaječníky z důvodu endiometriozy. Jestli to dobře chápu, máš dítě z darovaných vajíček. Jak jsi se s tím srovnala? Předtím byly pochyby a teď už si ani nevzpomeneš, že je tvůj chlapeček z darovaných vajíček? Promiň, jestli to už někde zmiňuješ, Nečetla jsem si všechny tvoje příspěvky. Dnes jsem přijela od doktora a dostala konečný verdikt. Tak se s tím srovnávám.

anduloza
22. dub 2016

@lenntilka za mě .....jestli je tato možnost,buď neskutečně ráda.Jelikož je spousta děvčat kterým se nechytí ani darované vajíčko ☹Srovnat se s tím musí každý sám,ale ber to jako kousek vypůjčené DNA díky které splodi tvé tělo TVE dítě🙂Ono to tak je,dlouhý proces aby z Dvou buněk vůbec embryo vzniklo.Je to jen kulatá buňka,dítě se stvoří až u Tebe 🙂A bude žít jen díky Tobě 🙂Jsou již studie které poukazují na to,ze ty dítě v děloze ovlivnujes.Ono na tu darovanou buňku prestanes uz myslet v tehotenstvi,já třeba konkrétně v den kdy jsem zjistila pohlaví 🙂))