Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

jirikova
17. kvě 2016

@axi44 a budeš brát ještě nějaké další léky? Já mám Estrofem 3x denně, 1x denně Crinone a 1,5 tablety Prednisonu denně. Trošku hormonální koktejlek 😀
Já budu testovat až ty půjdeš na ET 🙂

axi44
17. kvě 2016

@jirikova beru estrimax 1-1-1 a fraxiparin na ředění krve, budu zavádět utrogestan, nic jiného mi nedali. tak jsem to měla i minule a slabého ducha tak tři dny a pak to odešlo 😒

jirikova
17. kvě 2016

@axi44 tak to byly asi nekvalitní vajíčka, tomu by odpovídal i ten počet. Teď už to bude určitě lepší, neboj 😉 A partner má spermiogram bez problémů?

axi44
17. kvě 2016

@jirikova partner je v pořádku, mě taky na nic nepřišli jen nemívám kvalitní nebo vůbec vajíčka..

beluci007
22. kvě 2016

Podpořili jste ET s darovanymi vajicky jeste nejakymi bylinkami?

jirikova
22. kvě 2016

@beluci007 od transferu jsem kazdy den jedla platek cerstveho ananasu, vcetne toho tvrdeho stredu. Jinak kyselinu listovou a pytlik Nosifolu denne. Pak uz nic. A hlavne jsem od druheho dne zapomnela, ze jsem na nejakym transferu byla. 🙂

jirikova
22. kvě 2016

@axi44 už máš těsně před transferem, viď? 🙂 Jak se vám embrya vyvíjí?

axi44
22. kvě 2016

@jirikova dnes volali, vyvíjí se všech osm... 🙂 kolik jsi jich měla ty?

jirikova
22. kvě 2016

@axi44 my jich měli 18, až do finále jich to dotáhlo 8. Teď jich máme 7 v mražáku a jedno u mě. Taky máte pěkný číslo. 😵

sisul_ka
22. kvě 2016

@axi44 prajem ti co najviac kvalitnich embryjok 🙂

beluci007
26. kvě 2016

ahoj, chystá se v nejbližší době některá na ET s darovanými vajíčky? Mě to čeká začátkem července, zatím ladíme cyklus s dárkyní.

sisul_ka
26. kvě 2016

@axi44 ahoj, tak ako ste na tom?

axi44
26. kvě 2016

@sisul_ka Ahoj mám jedno u sebe a jedno zamrazili... ☹ ostatní se zase přestaly vyvíjet

jirikova
26. kvě 2016

@axi44 určitě jedno z nich bude to pravé! 😵 je ale zvláštní, že mají dárkyně tak málo kvalitních vajíček.. 😖

axi44
26. kvě 2016

@jirikova no a zrovna já... první dárkyně jen jedno na transfer a druhá dvě dobrá embrya, jsem nafouklá a bolí mě břicho jako při MS tak nevím, snažím se to neprožívat a pracuju..

jirikova
26. kvě 2016

@axi44 nejlepší varianta! 🙂 taky chodím normálně do práce a dělám vše jako obvykle. Držím palce, určitě to vyjde. 🙂

sisul_ka
26. kvě 2016

@axi44 musis verit svojmu telu a embryjku 🙂 Ja som tiez mala vela vajicok od darkine, no len dve to dopracovali na blastocystu. Ja verim, ze jedno z nich bude to prave 🙂 mooooc ti to prajem a drzim vsetky prsty a palce co mam 😵 Hlavne bud v klude a ziadny stres!!!!

axi44
26. kvě 2016

Díky holky, v neděli letíme na Krétu abych netestovala.. 🙂

sisul_ka
26. kvě 2016

@axi44 dobre robis! Uzite si dovcu 🙂

axi44
26. kvě 2016

@jirikova no a co ty už jsi testovala???

jirikova
26. kvě 2016

@axi44 jasňačka, dálnice dneska 😀 zítra si jdu pro potvrzení na krev, tak snad bude vše v pořádku a drobek se u mě pár měsíců udrží..

axi44
26. kvě 2016

@jirikova Super tak to moc gratuluju.. 🙂

jirikova
26. kvě 2016

@axi44 moc děkuji, u tebe očekávám to samé 😵

jirikova
26. kvě 2016

Zitra si jdu pro potvrzeni na krev 🙂

axi44
26. kvě 2016

@jirikova krááááása

sisul_ka
26. kvě 2016

@jirikova drzim palce a prajem krasne HCG 🙂

jirikova
26. kvě 2016

@axi44 @sisul_ka moc děkuji holky! 😵

jirikova
27. kvě 2016

@axi44 Dneska hCG potvrzeno z krve - 12.den po ET-216. Za 14 kontrola 🙂

axi44
28. kvě 2016

@jirikova Krása holka, drž se a užívej si to 🙂

merope
28. kvě 2016

@jirikova Ty jo, gratuluji moc.

Jinak já byla dneska na OPU, zkoušíme ještě vlastní. Vlastně nebýt mk, tak ani nevím, že holek s darovanými je taky docela dost a na myšlenku mě trošku přivedla paní doktorka, co jsem u ní byla na inseminaci minulý měsíc (střídám IUI a IVF) a dneska to "dodělala" sestřička či doktorka (už ani nevím), která říkala, že s darovanými jim bez problémů těhotní 50-ti leté ženy. Chlap s tím teda smířený není, ale já si začínám říkat, že čím dřív porod, tím líp a než se ještě dva roky "trápit" s vlastními a pak to třeba vzdát s tím, že to nemá cenu, to možná raději mít "odbyto" s darovanými a prcka doma. Jen mi tedy přijde fajn, aby dítě vědělo, že je z darovaného (tipuji, že za pár let to bude běžné) hlavně kvůli chorobám, co se tak různě dědí v rodině (ono nejde jen o dědičné, ale o kupu různých sklonů k chorobám, co se pak "dědí" různě v rodině) - tak dobře vědět, že ode mě nedědila, ale je tam naopak neznámý faktor. A finanční stránka je taky ve prospěch darovaných - mám sice cykly kolem 40.000 (samoplátce), ale ono se to naskládá - a když doufáte, že bude aspoň jedno embryo a za 87.000 vám CAR garantuje minimálně dvě a možná mnohem víc, tak zjišťuji, že je to sice větší pálka naráz, ale vlastně levnější.