Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

marca22
18. srp 2011

@elis84 Ahoj,mě čeká IVF s darovanými vajíčky v září,ale jsem informovaná dost. A kam chodíte jestli se můžu zeptat? Záleží i na CARu kolik ve finále pár hradí,záleží na tom jaké podávají stimulační léky dárkyni a jestli mají smlouvu s tvojí pojišťovnou a jestli máš ještě od pojišťovny nárok na IVF. Nám bude pojišťovna hradit něco kolem 40 000,- + 39 tis. platíme my (z toho 23tis. odměna pro dárkyni zbytek jsou ty léky ke stimulaci) 11tis- dáme za ICSI a mražení takže jsme na nějakých 50 000,-

elis84
autor
19. srp 2011

@marca22
Ahojky, chodili jsme do Fn v Olomouci ale už tam doc.Oborná není tak nám můj lékař doporučil dr.Machače.Máme tam jít na začátku září tak jsem zvědavá co nám poradí - spousta lidí mi říká že jim nakonec pomohl a měli mimčo i z vlastních vajíček. Nemám za sebou ještě žádný pokus takže nemám od pojišťovny nic vybrané. Měli jsme už začít ale k docentce se najednou nedalo objednat. Já asi budu muset do Reprofitu v Brně a pojišťovnu mám Metal - Aliance. Jestli se můžu zeptat to je první pokus? A jak dlouho trvá najít dárkyni a to vše okolo než se může jít na IVF ? Asi se začátku měsíce nedočkám , už jsme z toho trochu nervozní.

marca22
20. srp 2011

U mě už je to třetí pokus,2 x jsme to zkoušeli s mými ale poprvé se nezískala žádná vajíčka a podruhé jedno nezralé,takže obě IVF bez transferu,tak mám nárok ještě na 2 pokusy hrazené pojišťovnou. Na dárkyni se čeká jak kde,my třeba čekáme 4 měsíce,z toho měsíc už vím že pro nás mají dárkyni,ale čekalo se u nás ještě na výsledky z imunologie. Když jsme chodili do státního CARu tak tam se čeká 1-2 roky + ještě příjemkyně nedostane ani všechna vajíčka od dárkyně,ale rozdělí to 2 příjemkyním,žádné záruky,když nezbydou vajíčka na zamražení,člověk čeká znovu na dárkyni jako blbec

hanulka0102
20. srp 2011

Ahojky, já mám osobně moc dobré zkušenosti s Heliosem, byla jsem tam dvakrát na vlastním IVF a dvakrát se zadařilo. Kamarádka tam ale byla na IVFku s dárcovskými vajíčky, čekací doba není žádná a cena je myslím 77 tis. - a půlku jí zaplatila pojišťovna. Říkala, že prošla víc CARů, ale Helios z toho vyšel časově i finančně nejlíp.

julinka87
24. srp 2011

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat na IVF s darovanými vajíčky jdete kvůli vysoké hodnotě FSH, nebo kvůli jiným zdravotním problémům? Jak ste se vyrovnali s tím, že vajíčka jsou darované a né vaše, Díky moc za odpověď

evulatko
30. srp 2011

ahojky @julinka87, mne to mozna ceka a zatim jsem se tedy s tim nesrovnala. Podstupovala bych to kvuli vyssi hodnote FSH, spatne reaguji na vysoke davky hormonu a vajicek je pak malo... ☹

elis84
autor
8. zář 2011

@marca22 Ahojky , jak jsi dopadla ? Už to máte za sebou ? Držím palečky 🙂

marca22
9. zář 2011

@elis84 Ahojky v neděli začínám stimulovat sliznici na přijetí a ET nás čeká kolem 26.9. A co ty? Už víš co a jak vás čeká?

marca22
9. zář 2011

@julinka87 Ahoj,vlastně kvůli vysoké hodnotě FSH a nízké hodnotě AMH které signalizují že nám selhává funkce vaječníků také se tomu říká předčasná menopauza,už nám zbývá málo vajíček. Některé ženy to podstupují i kvůli genetické zátěži nebo nekvalitním vajíčkám.

elis84
autor
11. zář 2011

@marca22 Ahoj, tak budu držet palečky. Nám dělají testy a dostala jsem hormonální pilulky a zkouší mi nějaký test na vystavení děložní sliznice a uvidíme. Máme více variant ale nejspíše nás nemine darování vajíček ale uvidíme jak dopadnou všechny testy.

elis84
autor
11. zář 2011

@julinka87 Ahojky, naprosto Ti rozumím. Já se s manželem dozvěděla taky zprávu že nás na 99 procent nemine darování vajíček. Já mám vysoké FSH díky ozařování v dětství a vážnému onemocnění.Vy už vítě že to jinak nepůjde? Každopádně jestli nebude jiná možnost což asi bohužel nebude tak to i tak podstoupíme, strašně si přejeme rodinu. Já se s tím zatím taky nevyrovnala i když se snažím tvářit že jsem v pohodě že to zvládám. Nevím , určitě nás tyhle pocity opustí když se to podaří. Jestli budeš chtít napiš mi prosím do interní pošty a můžeme si o tom popovídat.
Držím palečky a drž se , přece i tak by jsi miminko nosila ty a spermie by byli od manžela nebo přítele , navíc v miminku by proudila tvá krev - já vím........ Určitě se to podaří

marca22
12. zář 2011

@elis84 Tak držím palečky,mě se vlastně dost ulevilo že se to už blíží,v duchu se sice nemůžu srovnat s tím že to dítě bude podobné jen manželovi a ze mě nebude nic mít,ale na druhou stranu jsem ráda že už nemusím podstupovat další a další vyšetření a čekat pořád na nějaké výsledky.

elis84
autor
14. zář 2011

@marca22 Ahojky , já se s tím taky nemůžu pořád nějak srovnat a bojím se toho až to příjde jak budu reagovat.Strašně si miminko přejeme už dlouho ale pořád s tím nějak bojuji. Ale snažím se to brát tak že bude celé z manžela a bude ve mě - pokud se to podaří tak snad nějaký drobeček ze mě jako bude mít. Je to strašně zvláštní pocit. Pisni jak jste dopadli ju. Držím palečky

anubis
18. zář 2011

Ahoj,můžu se přidat?jsem v jiné diskuzi,ale jelikož mi poslední testy na AMH dopadly 0,01 FSH sice kleslo ze 63 na 29-což je stejně špatné,byla mi doporučena darovaná.....příští pátek jedu na kontrolu po hysteroskopii a vůbec nevím,co dál.Jeden den jsem pro a druhý bych to chtěla zkusit vystimulovat s mýma,i když tam prý není skoro žádná šance....

marca22
24. zář 2011

@anubis Ahojky,vítám tě. Mám AMH uplně stejné a FSH 40,7

marca22
24. zář 2011

Jinak holky já právě podstupuji IVF s darovanými vajíčky,získaly jsme jich od dárkyně 6 a všechna se oplodnila,takže máme 6 embryí,která mi v úterý nebo ve středu zavedou 😀 Jak jste na tom vy?

anubis
25. zář 2011

@marca22
Tak to je úplně super 🙂 držím moc moc palečky,určitě mě informuj,nemám žádnou spřízněnou duši v tomhle problému.My jsme se rozhodly do toho jít teprve v pátek.A do jakého caru chodíš?mám v hlavě takových otázek,jak jste na tom byly se spermio?my nic moc,pomalé a ted při posledním odběru jich bylo ještě málo.Jakou metodu jste zvolily?icsi nebo pcsi?promin,jestli se moc ptám,ale jsem z toho ještě nějaká vyjukaná,i když už se těším,že se něco bude dít a že nemusím postupovat další a další vyšetření a testy a poslouchat jen bohužel je to špatné....Toho jsme si za dva roky užily ažaž ☹ a kolik si jich necháš zavést a popř.zmrazit? a celková cena?moc díky za odpověd 🙂 a budu na tebe myslet,určitě se to povede 😵

marca22
25. zář 2011

@anubis Díky 🙂 My chodíme do Pražského Gennetu,spermio máme v normě a dávali jsme si ICSI a chceme zavést 2 embrya a pokud něco zbyde tak zmrazit,jak vypadají embryjka se dozvím až zítra. Celková cena je 50 tis. + část (kolem40tis.) hradí pojišťovna. Kam chodíte vy? Je fakt že nás je málo,taky si říkám že musím mít vždycky to nejlepší 😒

anubis
25. zář 2011

@marca22
My jsme taky jezdily do Pr.gennetu,a ted jsme začaly jezdit taky do gennetu,ale do Lib.máme to blíž a není tam tak dlouhá objednávací doba.Tak to budou mít stejné postupy a taky nám garantují 6 zdravých vajíček 🙂 tak doufám,že se Vám to povede-hned by se mi do toho chtělo víc,když bych věděla,že už to má někdo za sebou a s pozitivním testem 🙂 a jak jsi na tom byla se sliznicí?mě po hysteroskopii zjistili-že je atrofická-asi jako u šedesátileté paní...ale snad ji dokážou nastartovat ☹ nemůžu mít nic jednoduchý,chjo.Ale aspon,že je tady tahle možnost,dřív nebylo vůbec nic.....

marca22
25. zář 2011

@anubis To je pravda,dřív byla akorát adopce a za jakých to ještě probíhalo podmínek,to byl děs. No já mám naštěstí dělohu v pořádku a sliznici jsem měla 10. den stimulace 8,5mm podle dr. pěknou,tak uvidíme. Já jsem jinak vlastně v pořádku,akorát mám málo vajíček,na žádnou příčinu se nepřišlo,přišlo se akorát na to že mám trošku vyšší imunické reakce a alergii na sperma + MTHFR tu lehčí formu,ale ani jedno není příčina toho selhávání. Nevím kolik ti je a je mi blbé se ptát,ale mě je teprve 22,tak proto možná ještě ta děloha vypadá dobře 😒

anubis
26. zář 2011

@marca22
není to blbý,bude mi 32,ale v předč.přechodu jsem už asi dlouho,jen díky HA se na to nepřišlo.A když jsem ji vysadila,dva roky mě gyndař dopoval hormonama,abych to dostala-pak mi vzal krev a zbavil se mě tím,že mě poslal do Prahy do gennetu.Já jsem jinak taky naprosto v pořádku-jen mám vaječníky a sliznici jako stará babča ☹ ale doufám,že si s tím poraděj 🙂 tobě u se to pěkně krátí,co? a půjdeš po transferu do práce nebo budeš odpočívat? a mě dělali jen genetiku,ale imuno vůbec.Myslíš,že mě to ještě čeká?

marca22
26. zář 2011

@anubis Nevím,těžko říct,pokud jo,taky by to chtělo co nejdřív a ještě před IVF,měsíc trvá čekací doba na objednání. Mě právě kvůli té imunologii nasadili ještě prednison a anopyrin,aby měla embryjka větší šanci na uchycení,abych je nevypudila 😒 Já už marodní mám a budu mít stoprocentně až do TT a pokud to vyjde tak až pak do mateřský.

anubis
26. zář 2011

@marca22
jj,to chápu,jen jsem nevěděla,jestli budeš doma po transferu...dík za info-já se na to poptám-zatím čekám na ms a pořád nic...tak když to nedostanu,musím na vyvolání.A strašně ti přeji,aby to vyšlo,určitě mi dej vědět 😵

marca22
4. říj 2011

Ahojky holky hlásím // .6.den po ET 😀

clera
4. říj 2011

ahojky, můžu se k vám přidat. ... 🙂 taky čekam na dárcovství vajíček. jsem v registru v Praze a zbývá mi už jen poslední pokud IVF na pojišťovnu

marca22
4. říj 2011

@clera Ahojky jasně. Kam chodíš a jak dlouho už čekáš?

clera
4. říj 2011

předně moc gratuluji s výsledku //
jinak jsem byla v Pronatalu a v ISCARu v Praze ... a 3 roky jsem bez HA ... poslední rok a 1/2 proběhly IVF a te´d čekam asi 3 měsíc v pořadníku, mám nízké AMH 0,2 ale ještě ne tak tragické FSH to je necelých 16

marca22
4. říj 2011

@clera To nemáš zase tak zlé,ale na stimulku už nereaguješ?

clera
5. říj 2011

@marca22 - bohužel poprvé byly 2 folikuly a i 2vajíčka ale bohužel .. podruhé byly 3 folikuly ale jen v jednom vajíčko a také bohužel a potřetí IVF bylo nepočítáno protože byly 2 foliuly a oba prázdné, teď jen bez léků 1 pokus tak také 2 vajíčka ale prázdé a 2 pokus bez léků .. to se nám nějak nepodařilo vychytat protože tam byl jeden folikul ale do odběru zdrhnul

anubis
5. říj 2011

@marca22
ahoj,strašně moooooc ti gratuluji a přeji,aby bylo vše v nejlepším pořádku,at se u tebe mimískům moc a moc líbí 😵 a kdy jedeš na krev?já byla včera na provokačce a čekám a čekám 🤐