Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

wendal
18. říj 2016

@princezna22 chodíme v Brně do Repromedy. Na dárkyni jsme čekali asi dva týdny. A jaké pocity máš na mysli? Cítím se skvěle, hrozně natěšeně a doufám, že fazolka bude hezky klíčit a vyroste z ní krásné zdravé miminko. Jinak, jestli to myslíš stran dárcovství, tak to vůbec neřeším, je prostě moje a hotovo 😊 já po onkologické léčbě nemám vaječníky, takže pro mě je tohle jediná cesta jak si zažít těhotenství a porod "vlastního" dítěte. Máme doma 3,5 letou adoptovanou dcerku a milujeme ji jako vlastní, takže toho, že bych miminko, které porodím nemilovala, se nebojím 😍

pajala
18. říj 2016

Ahoj holky my po třech neúspěšných ivf cyklech kdy nebyla zjištěna příčina neúspěchu jdeme do darovanych vajicek.dr nám řekl ze se čeká 1-3měsíce než vyberou vhodnou darkyni.Už je to šest týdnů tak snad se brzy dočkáme.

@wendal muzu se zeptat-embrijko se chytlo na první pokus?jinak gratuluji k //.

wendal
18. říj 2016

@pajala byla jsem před 6 lety v jiném CARu taky s darovanými vajíčky a tam jsme měli jen dvě embryjka, které mi obě zavedli a nebylo z toho nic. Teď jsem teda po druhém pokusu v jiném CARu, první KET a je to tam 😊 zítra jdu na krev, tak jsem zvědavá jaké bude HCG 😉

pajala
18. říj 2016

@wendal druhým pokusem myslíš et a teď tedy ket-úspěšný?a kolik jste měli od darkyne vajicek?

princezna22
18. říj 2016

@wendal Držím palce

wendal
18. říj 2016

@pajala přesně tak... Poprvé ET - neúspěšný, teď napodruhé embryjka zmrazili, protože jsme čekali na genetiku a pak následoval KET. Vajíček kolik bylo ani nevím, ale měli jsme skrz manželův SPG i PICSI a měli jsme 6 blastocyst, které vyšetřovali PGD. 5 je v pořádku, 1 má nějakou mozaiku. Tak mi zavedli to nejkvalitnější a vypadá to, že se chytlo 😊

pajala
18. říj 2016

@wendal to je krasny tak zítra písní vysledky😆

wendal
18. říj 2016

@pajala díky moc 😍 jj, písnu 😉

marca22
18. říj 2016

@princezna22 No ten samotý proces nebyla věc příjemná,ale když už je s tím člověk srovnaný, je to pořád jednodušší než adopce. Pochyby jsem měla,hlavně když už se šlo na věc,dárkyně po odběru,muž na odběr,z toho mi moc dobře nebylo,ale od chvíle kdy mi je zavedli do dělohy byli prostě moji. Jsem ráda že je mám,miluji je nade vše a jsou to prostě moji mazánci,máme hezký vztah,nikdy jsem je nevnímala tak že by nebyli moji,prostě jsou. Navíc podle studijí děti takto splozené a narozené mají v sobě geny od 3 rodičů,takže přece jen budou mít i něco z Vás. U nás to nikdo nepozná,jeden je celý táta,druhý celý já,vzhledově i povahově 😉 ničeho se nebojte a s radostí do toho jděte.

pajala
19. říj 2016

@princezna22 taky né napadne ze bych byla radši kdyby to šlo s mými vajíčky ale když to nejde tak budu vděčná i za tu darkyni-jen aby to vyšlo. Nikdy jsem nebyla těhotná takze nevím jak to probíhá ale myslím si ze když v tobě ten mrnousek roste tak k němu prilnes a je prostě tvuj-navždy.

Holky nechávali jste si nějak vyšetřit embria?

pajala
19. říj 2016

@wendal tak teď sem si všimla ze vám dělali pdg. Museli jste si o to říct nebo to dělali automaticky?ja mám pojišťovnu mv a mám dojem ze ti to nehradi.

wendal
19. říj 2016

@pajala genetiku nám nabídli sami, doporučila nám to genetička a bylo to na pojišťovnu, mají s nimi nějakou smlouvu 😉 máme VZP

pajala
19. říj 2016

@wendal tak to at zavolaji tak se na to zeptám.

janunulinka
19. říj 2016

holky a co je to to pgd, to je ta klasická genetika, nebo až selekce oplozených embrií, kvůli dědičným vadám?

wendal
19. říj 2016

Holky, tak dnes kontrola v CARu... HCG 756, UZ v pořádku 😍😍😍

princezna22
19. říj 2016

@wendal Gratulace ...obrovskááá ... moc a moc Ti to přejuuuu 🙂

mutsy
19. říj 2016

@wendal zdravím a moc gratuluji 🙂
Mě to čeká začátkem listopadu a už se nemůžu taky dočkat. Zatím ladíme cyklus s dárkyní, tak uvidím kolik embryjek se zadaří nám.

eviks
19. říj 2016

Ahoj holky, ja uz mam darkyni po odberu a zitra jdu na vlozeni jednoho embrya. S myma vajickama byly max 2 embrya nejhorsi kvality a od darkyne mame 10 dobre se vyvijejicich ze 12 odebranych vajicek... tak snad konecne. Jsem zvedava..Co se tyce darkyne, tak s tim nemam vubec problem, kdyz to s nasima nejde tak se neda nic delat, beru to jako super moznost jak prijit k diteti🙂))

mutsy
19. říj 2016

@eviks držím palce 🙂 a určitě písni jak to vše šlo. Beru to podobně a přece jen bude mimi naše (min. z poloviny). Já jsem za tu možnost vděčná a vůbec to neberu jako že to bude cizí. Teď spíš mám obavu, aby to vše proběhlo v pořádku a konečně se zadařilo.

wendal
19. říj 2016

@mutsy díky a držím moc pěsti, ať vše dopadne jak má 😉 já jsem pro prvním IVF měla taky sladěný cyklus s dárkyní a nevyšlo to. Teď nám udělali embryjka, které zamrazili a mezitím udělali genetiku. Pak jsem se nastimulovala já a proběhl KET. A napoprvé vyšlo 😉 doufám, že se fazolka udrží 😊

wendal
19. říj 2016

@eviks držím pěsti, ať to dobře dopadne a najdeš // 👍😊

pajala
19. říj 2016

@wendal to je krasny tak at se daří i nadále.

pajala
19. říj 2016

@eviks držím palce at vše dopadne😆

pajala
19. říj 2016

Holky děláte někdo mojzisovku?

beluci007
20. říj 2016

@wendal krásný, moc gratuluji

pajala
21. říj 2016

@wendal prosím te a když našli darkyni tak pak už jste čekali na ms nebo?

wendal
21. říj 2016

@pajala dárkyně se stimulovala v srpnu + odběr vajíček. Manželovo sperma měli zamražené, tak je oplodnili pomocí PICSI, kultivovali 5 dní, odebrali buňky na PGD a embryjka zamrazili. Pak jsem čekali na výsledky PGD a v dalším cyklu jsem se začala stimulovat já náplastmi Climara a pak jsem přidala Utrogestan. 16.den proběhl KET. Teď jsem v 5 tt a nadále pokračuji v náplastech a Utrogestanu, což budu užívat do 12tt. Pak už začne hormony produkovat placenta.

pajala
22. říj 2016

@wendal tak to je bezva ze to takhle vyšlo. U nás dávají ná výběr injekce a golutinu nebo gel na zavedení ale ty náplastí to je bezva ja měla vždycky po třech týdnech rozpychany zadek.

pajala
24. říj 2016

Holky dneska mi volali z centra ze 7.11 me pan dr chce vidět tak asi uz našli darkyni.

eviks
24. říj 2016

Tak to jsou dobre zpravy. Ja jsem 5, den po embryotransferu, nic moc se nedeje tak z toho nemam uplne dobry pocit, asi bych radsi aby mi bylo poradne blbe🙂 Mame jeste 2 embrya, tak kdyztak bude na listopadovy pokus. Ale furt doufam, ze budeme mit konecne aspon trochu stesti.