Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

tetalucina
18. zář 2016

@jirikova dekuju,et bohuzel nevysel tak me pristi tyden ceka ket

sisul_ka
18. zář 2016

@renci83 my sme stale v rozhodovaciom stadiu, fakt neviem, ci mam este silu do tretieho IVF s darovanymi a po troch potratoch, no tebe drzim palce a daj nam potom vediet 🙂

sisul_ka
18. zář 2016

@tetalucina drzim palce a prajem vela stastia 🙂

eviks
18. zář 2016

@tetalucina a ten ket mas hned v nasledujicim cyklu jen s estrofemem? Drzim palce.Mne cyklus prave zacal a et by mel vyjit nekdy kolem 18.10.

tetalucina
19. zář 2016

@eviks bez estrofemu.ano hned dalsi cyklus.po negat.krvi jsem vysadila leky, dostala ms a dnes 12dc zacinam brat utrous a prednison.ve ctvrtek volat jestli je rozmrazeni ok a v patek na zavedeni🙂tak verim,ze to ted vyjde🙂

renci83
19. zář 2016

@sisul_ka
To mě mrzí že ti to nevychází. Je to nefér.😟
Urcite se ozvu jak budu met další informace s CAR.A tobě preju ať se dobře rozhodnete. ☹

sisul_ka
19. zář 2016

@renci83 dakujem 🙂

mutsy
23. zář 2016

Všechny zdravím 😉 a chci se zeptat, zda se mohu přidat?!
Některé příspěvky se krásně čtou, jiné jsou smutné, ale i tak je to tu povzbuzující, že se může člověk někomu svěřit se stejným problémem. Nás bude cyklus s darovanými vajíčky čekat cca v listopadu. Teď jsem po třetím neuspěšném IVF (nakonec jako samoplátce, aby nám zůstal cyklus pro darovaná). Teď čekám na MS a od dalšího MS cyklu budu brát DIVINU. Čeká nás výběr dárkyně, ale už teď jsem vděčná, že se někdo takový najde, aby pomohl někomu jinému 🙂

mikovdvo
24. zář 2016

Ahoj. Tak jsem si říkala, že budu jen číst a nepřispívat, nicméně nemám v okolí nikoho, kdo by procházel tím samým co my, tak třeba tady najdu spřízněné duše. My se o miminko snažíme už 4 roky, poslední 2 roky jsme vedeni v Caru v Motole. I když je partner poněkud starší, problém je nakonec na mé straně. Mizivé hodnoty AMH, špatná imunologie, neprůchodné vejcovody... První dva pokusy jsme zkoušeli s mými vajíčky, bohužel i přes obrovské dávky hormonů byly poprvé tři folikuly, všechny bez vajíček, při druhém pouze jeden folikul, také bez vajíček. Nakonec jsme se tedy dohodli s panem doktorem na dárcovství. Už jsem o tom měla v té době dost nastudováno, nijak jsem neřešila, že geneticky nebude mimi po mě, vždyť si ho odnosím, vychovám, jsem za tu možnost moc vděčná, přece ještě před nedávnem bych neměla téměř vůbec žádnou šanci na otěhotnění. Byla jsem velmi překvapena, jak rychle mi dokázali najít dárkyni (cca 3 měsíce). Od ní se nám podařilo získat 14 oocytů (všechny pro mě, nedělili to mezi více dárkyní, jak se tady o státních carech často píše), oplodnilo se jich nakonec 8, z toho do 5. dne kultivace nakonec došlo pět (z toho dvě oplodněná přirozeně bez metody PICSI). V dubnu jsem tedy podstoupila první ET (zbylá 4 embrya jsme zamrazili), stimulace estrofem 1-1-1, utrogestan 2-2-2, Prednison 5 1-0-0, Oestrogel 1-0-1. Po ET jsem se cítila dobře, doma jsem zůstala pouze přes víkend (ET byl v pátek) a v pondělí jsem šla normálně do práce, jen jsem se šetřila. Během čekání se neobjevilo žádné špinění, test z krve po 14 ti dnech negativní. Koncem července další pokus, tentokrát již samozřejmě KET, stimulace stejná. Byli jsme poté na dovolené, celých 14 dní jsem se povalovala, maximálně kratší procházka na houby nebo se psem, žádné krvácení či špinění se neobjevilo, jen mi bylo ten druhý týden neskutečně špatně od žaludku, test z krve po 14ti dnech opět negativní... Dnes jsem 6. den po dalším KETu, stimulace stejná. Včera jsem dopoledne lehce zašpinila, i trocha narůžovělého výtoku, dvě takové menší sraženinky. Hrozně jsem se vyděsila a ihned volala do Caru. Tam mi řekli, že pokud se nerozkrvácím, mám počkat do 4. října na krev, případně při krvácení na krev už toto pondělí. Od té doby se ale už zase nic neobjevilo, tak doufám, že se tam prcek jen zavrtával. Samozřejmě mi to vlilo naději do žil, že to vypadá trochu jinak, než při těch předchozích pokusech, takže už teď se mi to zdá nekonečné a to musím čekat dalších 10 dní!!! Jinak kdyby někoho zajímalo, jak to vypadalo cenově, všechno zatím s účastí pojišťovny... Při těch prvních dvou pokusech (s mými vajíčky), jsme hodně dopláceli za hormony na stimulaci, protože folikuly špatně rostly - doplatek za každý cyklus tedy cca 10000,- Kč. Nyní cyklus s dárkyní, včetně odměny dárkyni, doplatky za hormony dárkyni, oplodnění 11 oocytů metodou PICSI, prodloužená kultivace 4 embryí do 5. dne - 65000,- Kč. Momentálně ještě 5000,- Kč za každý KET, to také nehradí pojišťovna. Naštěstí nám nedávno doběhlo stavebko, takže jsme měli z čeho hradit a nemuseli si nikde půjčovat, pálka je to hrozná, nicméně, pokud bude mimi, určitě za něj utratíme nesčetněkrát více :D

beluci007
24. zář 2016

@mikovdvo to je mi lito, ze ani s darovanymi vajicky si neotehotnela. Budu drzet pesti at se ti ted zadari a je z tebe tehulka.Vim co to vsechno stoji a obnasi, sama jsem si tim prošla taky.

mikovdvo
24. zář 2016

@beluci007 já gratuluji k těhotenství 🙂 snad se brzy zadaří i nám... koukala jsem na fotky, že sis dělala 11. den tt, to já se k tomu ještě nikdy neodhodlala, radši jsem vždy čekala na výsledky z krve, akorát že to bylo zatím velké zklamání a i když jsem si říkala, že to ustojím, volala jsem příteli, ať si pro mě přijede do práce, nedokázala jsem nebrečet...

beluci007
24. zář 2016

@mikovdvo chapu te, vim,ze je to tezke.Si statecna, ze vydrzis netestovat. To ja nevydrzela a kdyz jsem videla dve carky tak jsem tomu nemohla uverit, ze to snad vyšlo.Ja jsem teda ani nespinila,ale je tu spousta holek co spinili a byly tehotne.Takze opravdu touze byt zahnizdovani. Dej si cerstvy ananas, ja ho taky po et jedla a opatruj se.Preju ti aby ti tehu brzy potvrdili z krve😉

renci83
24. zář 2016

@mutsy ahoj vítám tě tady. Já jsem na tom podobně.Cekam na dárkyni a snad v listopadu nebo koncem října to vypukne.V našem CAR mají dárkyně celkem rychle,asi měsíc,nekdy ani ne.Uz jsem po prvním pokusu tak jdu do druhého protože první nevyšel.Tak hodně trpělivosti a dej vědět jak pokračujes a co nového. 😉

renci83
24. zář 2016

@mikovdvo ahoj tak máš toho hodně za sebou.Je to na psychiku ale co se dá dělat když chceme Mimi. Musíme bojovat a jen tak to nevzdávat.Moc nám všem preju ať to vyjde 🙂

mutsy
25. zář 2016

@renci83 krásný den, tak to budeme bojovat společně 🙂 Určitě budu informovat jak pokračuji 🙂 a těším se i na tvé zprávy 😉

tetalucina
25. zář 2016

@renci83 ahoj renci, chápu to dobře, že už si měla dárkyni? a nevyšlo to?

renci83
25. zář 2016

@tetalucina ahoj už jsem byla na jednom ivf a nevyšlo to-porad nějaké problémy.Nejprve onemocněla dárkyně,pak jsem měla Polypy,tak jsem musela čekat až zmiznou.Pak zase další polypy a pak nová dárkyně a tak to bylo pořád dokola.Nakonec jsem se dočkala ale první pokus nevyšel-to bylo koncem května.Tak teď se budu připravovat na druhý pokus- čekám na dárkyni.

renci83
25. zář 2016

@renci83 a co ty jak jsi na tom? Nestíhám číst vsechny příspěvky tady😊.Je toho moc 🙂 Jen co jsem četla naposled tak se připravujes na KET?Preju hodně štěstí a hlavně v pohodě ať ti to vyjde.Kdyztak dej vědět jak pokračujes.Jsem ráda že je nás tu tolik a mužem se podporovat 🙂

renci83
25. zář 2016

@renci83 a co ty jak jsi na tom? Nestíhám číst vsechny příspěvky tady😊.Je toho moc 🙂 Jen co jsem četla naposled tak se připravujes na KET?Preju hodně štěstí a hlavně v pohodě ať ti to vyjde.Kdyztak dej vědět jak pokračujes.Jsem ráda že je nás tu tolik a mužem se podporovat 🙂

@tetalucina promiň omlouvám se za překlep to měla být zpráva pro tebe.

pajala
26. zář 2016

@mutsy ahoj tak to jsme ná tom podobne-ja sem taky po třetím ivf a čekám na darkyni tak snad uz to tentokrát vyjde.

pajala
26. zář 2016

@mikovdvo ahoj to čekání je strašně dlouhý ale výdrž urcite to bude stát za to a konečně ut se dockas-my se snažíme tři roky nejprve se svými vajíčky ale když u nás nezjistili vůbec nic tak jsme se rozhodli pro darkyni-teď ut jen počkat na telefon z caru ze vybrali tu pravou.všechno je to o čekání a taky spoustě penez.

tetalucina
26. zář 2016

@renci83 ahojky, jsem po ketu a čekám do 7.10 na krev, et mi nevyšel, měla jsem jen dva mrazáčky a jeden to nepřežil takže poslední... jsem samoplátce, myslím i ty viď, ale už to stálo tolik, že nevím co by kdyby...takže se modlím a věřím, že teď to vyjde🙂...tak snad ti brzy najdou dárkyni🙂

renci83
26. zář 2016

@tetalucina Já mám ještě 3.pokusy na pojišťovnu,teprve jsem vyčerpala 1.pokus.Tak uvidíme jestli vyjde druhý.Dej pak vědět jak pokracujes.Drzim palce. 🙂

mutsy
26. zář 2016

@pajala 🙂 určitě to vyjde, naděje umírá poslední 🙂 a písni, jak pokračujete

eviks
26. zář 2016

@renci83 Ahojky, ty jsi nemela zadne pokusy s vlastnima vajickama? Byla k tomu nejaka indikace nebo jste se rovnou rozhodli pro toto? Ja jdu taky na první pokus s darovanyma na pojišťovnu, ale mela sem předtím 2 pokusy se svyma vajickama v ramci klinicke studie. Jsem za to rada, aspoň snad nebudu ze zacatku platit takove palky, ale i na pojišťovnu je to 60 za pokus.

renci83
27. zář 2016

@eviks ahoj já musela hned na darované-u mě to bohužel nejde jinak, měla jsem turneruv syndrom a proto nemůžu děti mít jinak. A ty se budeš teprve připravovat nebo už máš darkyni?

eviks
27. zář 2016

@renci83 aa jasny uz jsem doma, to dava smysl.Ja uz ode dneska jim estrofem a darkyne zacina stimulovat od 1.10. Jsem zvedava kolik bude nakonec embryii.vam to vyslo na 1 pokus nebo i nejake kety?

pajala
27. zář 2016

@mutsy my teď mezi1-3mesici prý musíme počkat na darkyni tak snad vyberou dobře a konečně uz to vyjde.

tetalucina
27. zář 2016

@renci83 já už mám po pokusech a toto je poslední mrazáček, raději ani nemyslím na to, že by to nevyšlo, ptž vážně nevím co pak....dárkyni u mě měli do měsíce, bohužel jen šest vajíček, tři oplodněné, 1 na et, dvě zmražené, z nichž jedno nevydrželo,takže z toho je mi taky smutno, že jich nebylo víc:(...no teď pozitivně myslím a čekám jeslti vydržím na krev nebo budu dřív testovat🙂

renci83
27. zář 2016

@eviks Já měla zatím jeden pokus a nevyšel.Ani nezbylo na KET.Vsechny odumřely.Nevim jestli to bylo špatnou dárkyni nebo špatné zamrazeni ? Teď se budu znovu připravovat na ET. Ještě mám 3pokusy tak snad jeden vyjde.