Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

sisul_ka
22. dub 2016

@anduloza Gratulujeeeem, som nesmierne stastna, ze ti to vyslo na prvy krat 🙂
Ja mam este jedno embryjko, pre ktore si zaletim v maji a verim, ze uz to bude to prave.
Vzdy som o to prisla v 6 alebo v 8tt ☹ , tak som si dala spravit aj vysetrenie na reprodukcnu imunologiu, no nic vazne nezistili. Ja mam Rh 0neg a mysleli sme si, ze sa mi tvoria protilatky. Aj mamografiu maternice 3D mi robili a mam ju ukazkovu 😵 Kto vie, kede je pes zakopany 😎 Embryjka som mala 1 morulku a dve hatchujuce blastocysticky. Pre istotu mi lekar predpisal medrol aj Intralipid infuzie. Mala si to aj ty? Mozes mi napisat kolko mala rokov tvoja darkyna a ake lieky si mala? Viem, ze vacsinou priroda rozhoduje a je to aj o stasti, no pevne verim, ze sa uz zadari 🙂 Prajem krasny zbytok tehulkovania 🙂

jirikova
22. dub 2016

@sisul_ka jen se ti do toho připletu se svými informacemi, jestli můžu 🙂 Mé dárkyni je 27 let, má 4letého zdravého kluka. Budu brát Utrogestan, Estrofem a Prednison na imunitu. Toť vše 🙂

sisul_ka
22. dub 2016

@jirikova ano, to som brala aj ja plus kyselinu listovu a Lovenox injekcie, ale tie preto, ze som dva krat potratila ☹ drzim palceky 🙂

jirikova
22. dub 2016

@sisul_ka a dvakrát jsi potratila s darovanými nebo vlastními?

lenntilka
22. dub 2016

@anduloza Moc děkuju, krásně jsi to napsala🙂

sisul_ka
22. dub 2016

@jirikova bohuzial s darovanymi

anduloza
22. dub 2016

@sisul_ka tak co to čtu tak léky stejně jako vy,utros,estrofem,predinson,kyselinu listovou,darkyni 23 let ale chtěla jsem prověřenou,že už jednou úspěšně darovala,oplodnilo se vajíček 8 do pátého dne zůstala 4 .Nechala jsem si zavést 2,chytlo se jedno,tak ještě 2 mám v mrazáku.

sisul_ka
22. dub 2016

super, ze nebolo potrebne uzit intralipid, mne ho lekar v Brne odporuca. To je dobry napad, overit si darkynu.... To ma nenapadlo, skoda! Este nic nie je stratene! Pevne verim, ze posledne embryjko bude to prave 🙂

anduloza
23. dub 2016

@sisul_ka teď už to určitě klapne 🙂)

eviks
25. dub 2016

Ahoj holky, v cervenci se take chystam na darovana vajicka, mam 2 neuspesna ivf s vlastnima tak, ze nam zbylo jen jedno embryo te nejhorsi kvality. Podstupuju ted jeste nejake inseminace, ale asi to nebude uspesne. Jake ste mely pozadavky na darkyni? Nevim jestli mam byt nejak prisna a jestli by vubec pak nekdo prosel🙂 Moc doufam, ze se aspon s darovanyma zadari, uz to resime 3 roky a jsem naklonena i adopci, takze tohle by bylo jeste jednodussi reseni.

jirikova
25. dub 2016

@eviks vitam te tu mezi nami 🙂 ja mela primarne krevni skupinu, pote barvu vlasu, oci a pribliznou vysku. Proste aby mi aspon trochu byla podobna 🙂 jinak jsem to extra neresila, s manzelem mame oba hur sehnatelne krevni skupiny, tak prave aby vubec nekdo prosel 🙂 a prosel, darkyne jsem mela dve behem 24 hodin 🙂

eviks
25. dub 2016

@jirikova Ja prave premyslim o te krevni skupine, v centru mi rikali, ze absolutne nemusi byt shodna s nasi, ze to nema vliv, spis prave v pripade kdy clovek nechce, aby se to dite nekdy dozvedelo coz by se s jinou krevni skupinou dalo poznat hned. No, jeste ani nevime komu vsemu to budeme rikat, vetsina rodiny i znamych o IVF vi. Urcite premyslim o nejakych vzhledovych znacich, ale hnede vlasy, 170 cm to asi bude docela jednoduche🙂 Ty mas predcasne selhani vajecniku nebo nejaky jiny duvod? Ja mam PCO, ale jeste k tomu asi hodne nekvalitni vajicka, tak nam nic jineho nezbyva. Kdy pujdes na pokus? Koukam, ze jsi z HK, ja taky puvodem🙂

beluci007
26. dub 2016

@eviks ahoj, mě čekají darovaná vajíčka v červnu. Podstoupila jsem 2 ivf s vlastníma, poprvé jsem měla jen jedno vajíčko k transferu a podruhé dvě, bohužel ani jednou se nezadařilo. Dárkyni už mám, šlo to rychle a má stejnou krevní skupinu jako já. Žádné zvláštní požadavky jsem neměla jen výšku, barvu pleti, očí, vlasy. Akorát ještě nevím jestli si mám doktorovi říct o imunologické vyšetření. Sám mi to nenabídl, ale nechci to podcenit protože si vše už platíme s manžou sami a je to finančně náročné. Doufám, že se konečně zadaří 😉

jirikova
26. dub 2016

@eviks Já se s největší pravděpodobností dítěti svěřovat nebudu, takže na krevní skupině jsem trvala. A jinak jsem měla požadavky jako beluci007, také nic extra speicálního. Imunologické vyšetření také nemám, ale dostanu preventivně Prednison. POkud by první pokus nevyšel, imunologii si vyžádám a dokud nebudou výsledky, do dalšího pokusu bych nešla. Ten jeden tomu ale obětuji, pokusy na pojišťovnu mám ještě všechny.
Jinak já mám předčasné ovariální selhání, AMH mám 0,03 a FSH 43. Takže jsem odmítla i pokus s vlastními vajíčky, šance jsou prý stejně téměř nulové.
Jinak dnes jsem 1DC, takže od zítra nasazuji Estrofem 1-1-1 a příští pátek na kontrolu, jestli sliznice roste. Transfer předpokládám okolo pátku 13. 😀

sisul_ka
26. dub 2016

Dakujem za srdiecko 🙂

eviks
26. dub 2016

@jirikova Myslim, ze ses rozhodla spravne, ze jdes rovnou do darovanych, pro me ty 2 pokusy byly uplne zbytecne, akorat sem mela sileny hyperstimulacni syndrom a skoncila na tyden v nemocnici, kde se ze me snazili odsat vodu. No, uz se tesim jen na pokus s Estrofemem, to je uplne jina zalezitost🙂 Nastesti moje pokusy byly jen ve studii, tak mam jeste 4 hrazene na darovana, doufam, ze nebudou potreba🙂 To imuno se muze hodit, ale jak rikas, asi bych to resila, az kdyby se to nepovedlo, coz snad nee🙂 Tak drzim palce a informuj, jak to jde. Ja uz se nemuzu dockat, konecne to, kolik bude vajec a jake kvality nebude zalezet na mne🙂)

jirikova
27. dub 2016

@eviks a proč jdete na pokus až v červenci? To jsou ještě 3 měsíce 🙂 Ten čas sice utíká hrozně rychle, ale já mám jít za tři týdny a přijde mmi to pořád nekonečně daleko 😀
Tak to máš zas na druhou stranu dobrý, žes to mohla aspoň s vlastníma zkusit "zadarmo" a když jsi zjistila, že to opravdu nepůjde, tak teď s pojišťovnou rovnou do jistoty. 🙂 Platila si něco za ty pokusy ve studii?
Jinak by mě zajímalo, jestli budu muset jít na PN, ale moc se mě teda nechce, radši bych byla v práci, kde nebudu mít čas tolik přemýšlet 😖

eviks
27. dub 2016

@jirikova Ahojky, cely kveten jsme na dovolene, jak se vratim v cervnu, tak bude kvartalni closing - delam ve financich a to je vzdycky mazec. Tak to chci nechat na cervenec, az bude trochu klidu. Jeste take setrim, bude to za 55 tisic. Ty pokusy ve studii byly zdarma uplne. Je pravda, ze to bude dost pohoda, protoze tentokrat nebudou zadne injekce a zadna nemocnice, vlastne tam pujdu jen 2x na kontrolu a pak budu cekat🙂 Hele tu PN moc nedoporucuju, jestli nemas vylozene nejakou tezkou praci nebo stresovou, tak je lepsi do ni chodit a zabavit se. Clovek se pak tolik nesleduje a to vlozeni embrya, to fakt nic neni, ani nebudes vedet, ze se neco deje , teda do te doby, nez zacnes zvracet🙂

jirikova
28. dub 2016

@eviks ty jedes na dovolenou, ty se maaaaas. To ti zavidim 🙂
Nam to doktor spocital na cca 45k, tak jsem zvedava na jakem cisle nakonec skoncime..
Nevis jak je to pak casove, zhruba v kolikatym dnu cyklu probiha transfer, kdyz je to s darovanymi? Uz zobu Estrofem trikrat denne a vcera me teda pekelne bolela hlava jako uz dlouho ne, tak doufam ze se to nebude vazat k lekum..a tvuj muz je v poradku? Budete delat ICSI a prodlouzenou kultivaci?
Uz jsem taky natesena jak blazen, za dva tydny, uz se nemuzu dockat. 🙂

anduloza
28. dub 2016

Já po tom estrofemu šílené nabrala,hruuza

eviks
28. dub 2016

@jirikova Ahojky, ten den transferu bych odhadla cca na 18-20, nevim presne, jak oni ty cykly sladi, ale prodlouzena kultivace ja 5 dni, tak to tak cca vychazi. My urcite budeme delat ICSI i prodlouzenou, ona je pak vetsi sance, ze se ty vajicka oplodnej spravne. Muj muz je uplne ok, ale i presto to pry ma vyznam. Ani se ti nedivim, ze se tesis, ja uz nemyslim na nic jinyho, musim jeste chvilku vydrzet🙂 Mne estrofem teda vubec nic nedelal, snasela sem to v poho, asi jak na koho to ma ucinek, ja u prvni stimulace jeste tenkrat zhubla, je to individualni.

eviks
17. kvě 2016

@jirikova ahojky, tak jak pokracujete?

jirikova
17. kvě 2016

@eviks ahojda, já jsem 2.den po ET dnes, takže dobrý 🙂 Ještě mi zbylo krásných 7 áčkových blastocyst na zamražení, takže jsem moooc spokojená. 🙂 Včera jsem si dala klidový režim doma, ale dneska už jsem zase v práci, i po tom jednom dni mi doma pěkně hrabalo 😀 Jinak finančně jsem se opravdu vešla do 45k, takže jsem spokojená i po této stránce. No a úplně nejspokojenější budu, když mi příští týden vyjde pozitivní test. 😅
Už se ti to taky pomalu přibližuje, viď? 😎

axi44
17. kvě 2016

přidám se... páté IVF podruhé jdu s darovanými vajíčky, v únoru jsme měli od dárkyně jen jedno kvalitní a to se nám nechytlo, tak od znova... zítra UV mojí sliznice a ve čtvrtek je odběr vajíček, 24.5 jdu na ET. Beru jen Estrimax..

jirikova
17. kvě 2016

@axi44 to je hrozně málo jen jedno použitelné vajíčko 😔 nám car garantoval alespoň 4 použitelné.. dopadlo to naštěstí ještě líp, ale za 1 vajíčko bych byla teda naštvaná. 😒 budete teď mít alespoň jinou dárkyni? Já už bych do té stejné asi nešla, pokud měla vajíček tak málo..

axi44
17. kvě 2016

@jirikova máme novou dárkyni ... garantovali dvě a ty nevyšli tak ted to máme zdarma. Je to na palici..

jirikova
17. kvě 2016

@axi44 aspoň že mají takový přístup 🙂 tentokrát to vyjde, držím moc palce! Jaké centrum navštěvuješ?

axi44
17. kvě 2016

@jirikova děkuju, ty jsi druhý den po ET? jsi o krok dál tak přeju zakončeno porodem 🙂 Jezdím do Olomouce..

jirikova
17. kvě 2016

@axi44 k mudr. Machačovi? Taky jsem chtěla k němu, ale mám to trochu z ruky, jsem z Hradce Králové.
Jsem druhý den po ET, ano. Teď už jen čekám na test 😀

axi44
17. kvě 2016

@jirikova Ano jsou tam skvělí... To čekání je nejhorší, budem od sebe deset dní tak to tak doufám doklepem až k porodu.. 🙂 Nemůžu se dočkat