Orgametril. Vaše pocity, problémy, apod.?

skowca
1. kvě 2010

Zdravím všechny, co se pokouší...nejen s endometriozou...
Toto téma je pro ty, co podstoupily či postupují léčbu, tzv. "přechod" Orgametrilem.
Zjistila jsem totiž, že většina holek měla jiné medikamenty, např. Zoladex.
Snad nejsem jediná... 🙂
Svěřte se se svými pocity, problémy, apod. Jak to probíhalo či probíhá u vás?
Těším se... 😎

janulkav
4. kvě 2010

ahoj
já beru orgametril ( 14 - 25 den ) teď od dubna takže mám za sebou 1 měsíc. Dostala jsem ho od dr.na úpravu cyklu - jinými slovy bylo to jako sportka 😉 . Dobrala jsem ho v pátek a teď čekám ce se bude dít. Jinak musím říct že celou domu mám dost velké pnutí v prsou a jsem nafoukllá jako balon,takže pocity nic moc.

skowca
autor
4. kvě 2010

díky za odpověď janulkav, ať se brzy zadaří... 😀

paneska
17. kvě 2010

Ahoj holky,

může se přidat, bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic 😉

Orgametril beru od minulého týdne a taky teda zatím žádná úleva, pobolívá mě podbříšek. Ale já jsem po operaci, mám endošku, měla jsem už hodně bolestivou cystu na vaječníku, bohužel doktorům to nešlo odstranit laparkou, fikli mě a cystu jen vypustili, takže ji mám zpátky ☹ Endomáňa je děsná potvora a boj s ní je opravdu složitý. Já už mám za sebou 2IVF a jednu minumálku, bohužel neúspěšně, ale tak nějak to ještě nechci vzdát, tak uvidíme, co "umělý přechod" přinese.....

Holky, držím všem palečky

skowca
autor
11. zář 2010

Tak jsem zpět, mám před sebou poslední měsíc Orgametrilu. Zvládám to bez problémů-žádné návaly, žádné přibírání na váze, ale je fakt, že bez cvičení by to samozřejmě nešlo. 😉 Nejlepší z toho ale je, že nemusím řešit menzes, to je teda fajn úleva! 🙂 Teď se hrozím toho, až mi přijde, to bude asi síla... ☹

aaandisek
4. kvě 2013

@skowca Ahojky,taky jsem začala brát orgametril,doktor mi ho předepsal s tím,že mi vyvolá tzv.umělý přechod...řekl mi ať si ho vyzvednu a 2-3 den cyklu přijdu na krev kvůli HP a že pak budu brát 2 měsíce v kuse orgametril...Včera mi vzali krev,ale zapoměla jsem se zeptat od kdy máml brát prášky ☹ ...jen vím,že ráno a večer po 1tabl.tak jsem už začala brát, nemáte někdo náhodou zkušenost,jestli jsem neměla náhodou počkat,až mi zkončí MS? 😒

domcik2015
2. dub 2015

Ahojky mám ms už dlouho a doktorka mi včera napsala orgametril a říkala že by mi do 3 dnů měla ms skončit tak jsem se chtěla zeptat jestli mi teda do 3 dnů ms zmizí když beru orgametril děkuji za odpověď

jajik63
18. kvě 2015

Zdravim vsechny,chtela bych se zeptat jakou mate zkusenost s tbl. Orgametril , dr mi ho napsala na srovnani cyklu, jelikoz jsem to 3 mesice nemela a brala jsem ho 15 dni jednu rano a jednu vecer.. V pribalovem letaku je psane ze by se mela ms dostavit do 3 dnu dnes je to 4 den a nic.. Mate nekdo zkusenost ze to cyklus upravi?

veja13
23. pro 2016

Ciao, ja som brala orgametril cca 2,5 roka nonstop, po laparoskopickej operacii endiometriozy, moj gynekolog zvolil tuto metodu namiesto umelo vyvolanej menopauzy. Nedavno som bola na kontrole, vsetko je v poriadku na mojej maternici, vsetko je prec, dohodli sme sa preto, ze s tym ukoncim, tabletky vysadim (velmi sa tomu tesim, lebo som mala viacere negativne vedlajsie ucinky, ktore ma trapia dodnes - vznikla mi dvojita brada, ulozil sa mi submentalny tuk pod bradou, co si idem dat teraz odsat, lebo moja sanka bola 'dokonala' predtym, vznikli mi pigmentove skvrny na tvari, co je tiez velkou vyzvou a nelahko sa zbavuje, nastastie nasla dost dobre riesenie..).
Prezivam momentalne stres, tabletky som prestala uzivat pred cca dvoma tyzdnami a zatial som nedostala menzes a medzitym som mala nechraneny sex s mojim expriatelom, dost mi preto lepi..
Umele hormony su velke svinstvo pre nase telo, keby som nemala spominanu diagnozu, nikdy nesuhlasim s ich pouzivanim!