Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

luciik
15. črc 2007

Ahojte holky, jak to tady pročítám, tak mám z toho hrůzu. Začala jsem navštěvovat gyncentrum, ale zatím jsem neplatila nic. Přístup vcelku v pohodě, nic mi nepřišlo zvláštní. Nevím, jestli je to tím, že jsem zdravotník 😒 Ale chtěla jsem se zeptat, jestli jste byla některá na inseminaci v gyncentru a zda-li jste neco platily. Díky 🙂

konka
16. črc 2007

luciik, pockej po me chteji vstupni pooplatek 500:- ???????? tak tomu teda nerozumim, ty jsi nemusela platit nic? a ke komu chodis?

luciik
17. črc 2007

Ahoj konka,já jsem vstupní poplatek neplatila, že jsem zdravotník. Ti prý neplatí nic, tak nevím..jinak vím, že se platí 500,- a pak každá návštěva 50,-kč.

konka
17. črc 2007

no tak to je mozna tim, ze jsi zdravotnik. plati se i spermiogram, pokud tam chodis tak 100, pokud ne tak 200. a ke komu chodis?

luciik
18. črc 2007

Jo, tak spermiogram jsme platili. Jinak chodím k Jarošovi. A co ty?

konka
18. črc 2007

no prave jsem taky k nemu objednana, jeste jsem tam nebyla az 8 srpna.. driv pry nebyl termin, ale volala jsem tam asi pred trema tydnama, tak byly dovolene a tak. a jsi spokojena? rekl ti co a jak? na jake vysetreni vsechny jeste musite.. sla si hned poprve na kozu?

macin
18. črc 2007

Holky,
taky chodím k Jarošovi, vidím, že je nás jak máku, to je hrůza, co se to proboha s náma děje???
Hned poprvé na kozu nejdeš, jsou tam vstupní pohovory. Taky nic neplatím, jsem zdravotník, teda nic....tam se snad platí i za pozdrav, ale myslím tím, že každá návštěva se platí 50,- a to tedy nemusím. Klidně se konko ptej, znám i Čermáka.

konka
18. črc 2007

a pomuzou nam? blba otazka, vid? jen se chci zeptat, co vsechno vam doporucil podstoupit, nac se mam taky pripravit, takze ten muj ma uplne blby spermiogram, kdyz jsem cetla diskusi vedle, tak ten tvuj macin taky, takze co doporucil? hormony? ten muj bere od urologa proviron 25 a ten tvuj? nebo rovnou jdete na iui a kdyz ano, kolik si uctujou..

macin
18. črc 2007

Takže já jsem naprosto v poho, jsem i po laporaskopii ( 3000,-) a taky v poho, a ten můj, tomu už žádné léky nepomůžou, prostě nás hned poslal na IVF, že není na co čekat. A tak jsem začala se stimulací vajíček, na dřevo jsem položila 19. 000,- a pak ještě injekce 1600,-. A nic, poprvé se to nepovedlo a teď jdu 30. 7 na embryotransfér, mám v kryu 3 sněhuláky. Já totiž měla 15 vajíček a oplodnilo se jen 6. Jsme taky zázrak přírody. No a ten embryotransfér se taky platí. Nevadí mi dávat ty peníze, vadí mi, že naše zddravotnictví je tak ubohé a na tyhle problémy nepřispívá.

konka
18. črc 2007

macin, beres mi nadeji, zas tak pri penezich nejsme a jak tak pozoruji, tak mit dite jinak nez prirozenou cestou¨neni vubec levne.. nac bylo teda tech 19000?

macin
18. črc 2007

JOJO, bohužel je to tak. Prostě to bylo IVF a k tomu asistovaný hatching, to je naříznutí obalu vajíčka, ať se embryo lépe dostane ven a za použití laseru, za narkozu a za pozdrav asi. Prostě se tě neptají, ale každá máme jinou léčbu, kamarádka stimuluje od pondělka a platila 14. 000,- a 2.200,- za injekce. Je to velice drahé a pak víme, co mimi všechno stojí. No a pak budeme mít děti, ale budeme chudí jako bídáci.

konka
18. črc 2007

macin, to je hruza... desis me, fakt.. beze srandy.. a kdy teda ti zavedou ty zbyvajici vajicka? muzu se zeptat kolik ti je? a kamaradka ma proc jinou platbu, protoze ma jinou diagnozu?

macin
18. črc 2007

Bude mi 34. 30.7 jdu na druhý pkus a pokud se to nepovede, tak vždy po dvou měsících nová stimuluce. No a ta kámoška, její manžel je po ozářkách tak má darované sperma a jeji měsíčky přicházely tak dvakrát až třikrát do roka, takže uprava cyklu atd. No nestraším tě,moc ti to přeji, ale je to pravda.

gucci
18. črc 2007

Ahoj holky. Nechci Vás strašit, nečetla jsem celou diskusi, ale na ostravské gyncentrum jsem neslyšela nic dobrého. Byly tam dvě moje kámošky na umělé, ani jednou se to nepovedlo, jen jim platili a platili ani nevěděli za co. Jedna pak šla do Prahy do Pronatalu a povedlo se hned na první pokus. Druhá do Zlína a taky už má klučíka. Takže pokud možno tak zkusit někde jinde.

konka
18. črc 2007

holky, asi bych uz se mela smirit s tim, ze nebudu mit druhe mimi..
gucci a nevis, kolik platili ty tve kamosky?

gucci
18. črc 2007

Konka: to bylo tolik hotovostních plateb bez potvrzení, že vlastně ani přesně neví. Ale určo přes 20000Kč, a to nějak první tři pokusy hradí pojišťovna.

konka
18. črc 2007

a tech hotovostnich plateb bez potvrzeni bylo kde? v ostrave, nebo v praze ci zline?

gucci
18. črc 2007

v Ostravě

macin
18. črc 2007

gucci -
nestrašíš nás, ale každé gyncentrum musí vykazovat nějaký pozitivní plán, a věř, že i na první pokus se to tam povedlo a mockrát. Je jistě, že OL, Brno, Zlín má dobrou reputaci, ale třikrát to v OV asi dám. Jo a i když píšou všude, že tři pokusy hradí pojišťovna, není to pravda, platí pouze předoperační vyšetření a vše co ti udělají v GC je nadstandart. Prostě musíme věřit, taky jsem po prvním nezdaru na ně nadávala, ale zkusíme věřit. Nechce se mi jezdit na ultrazvuk do OL, to už bych musela mít sponzorské dary.
Konko, platí se to hotově přímo na pobočce v gyncentru v Ov.

gucci
18. črc 2007

kolik platily ve Zlíně a v Praze netuším, ale myslím, že jen za léky, ale za samotný zákrok nic

za to v té Ostravě platili více jak 20000 Kč za ani neví co

konka
18. črc 2007

a nevis, kolik teda platily v praze a zline? no ja neslysela zrovna chvalu na ostravu, ale je to blizko.. ale neznam nikoho komu by se to v ov podarilo hned poprve

gucci
18. črc 2007

macin: já jsem tam osobně nebyla, takže nevím. Ale neslyšela jsem na ně nic dobrého. Od té kamarádky, co šla nakonec do Zlína, chodí do Ostravy i její švagrová a po třech pokusech stále nic. Už jí taky radí, ať jde do Zlína, že tam určo pořídí hned.

gucci
18. črc 2007

konka: no to je právě to. Proč to v OV nejde hned na poprvé a jinde jo? Protože tahají z chudáků lidí jen prachy a nějaká lidskost jim nic neříká.

macin
18. črc 2007

jestli zjistím, že moje prachy, zbytek spermií a moje zbyla vajíčka hážou do vzduchu....tak Opava je hned příští týden.

gucci
18. črc 2007

konka: ve Zlíně nevím, ale tu Prahu ti můžu zjistit, ale nebude to asi dnes, ta kámoška má dvojčátka a není u PC denně 🙂

gucci
18. črc 2007

macin: a proč jsi vůbec platila za laparku? to je běžná operace ne?

macin
18. črc 2007

Histero.. ( polyp ) a laparoskopie za účastí svého doktora a ještě vše nahrával na video, no ptala jsem se na to, neboj, taky ty prachy netisknu. Normálně v nemocnici když ti to dělá nemocniční lékař, tak nic neplatíš, ale on vše dělal sám a pak mi to pouštěl. Je to binec. Mám vůbec pech...

gucci
18. črc 2007

no holky držím vám palce, my byli zatím na spermio a horm. profilu, dnes jdu k dr. na výsledky a budem řešit co a jak

konka: tu Prahu ti zjistím a napíšu 😉

konka
18. črc 2007

gucci: na tu laparoskopii me chtel muj gynekolog poslat, nechtel po me zadne penize, ani se o nich nezminil, ale kdyz zjistil, ze vina je podle spermiogramu na strane muze, tak rekl, ze me nebude trapit, rekl, ze se mam muz lecit a az dobere hormony, ze udela kontrolni odber, pak kdyz to bude stejne, nebo mala zmena bychom museli na umele, rekl, gyncentrum nebo olomouc, on sam se priklanel k olomouci, ale rekl mi, ze nepohodlne je to dojizdeni, ale ze maji lepsi vysledky..
macin: nedes se, treba je to jen nahoda, ze nezname nikoho.. neboj, bude to dobre, ale je to deprimujici...
gucci: pokud bys mi mohla zjistit prahu, byla bych ti hodne vdecna, fakt, ja pockam, mam asi 14 dni nez pujdu do gyncentra

luciik
24. črc 2007

Holky, máte někdo zkušenosti s inseminaci v gyncentru. V srpnu mám jít poprvé. Děkuju