Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

konka
20. čer 2008

luci. co se stalo? ze skoncil?

katiz
21. čer 2008

Jak to že Dr. Jaroš zkončil??? Jsem k němu na středu objednaná!!!!!! 😢 K jinému dokrotovi nechci!!! Jaroš je moc příjemný doktor...

jasie
22. čer 2008

DOBRÉ RÁNKO holky, dlouho jsem nebyla u vás na diskuzi, než holky přešly do Olmiku. Občas jsem nakoukla..., ale nevěděla jsem co dříve. Dost práce, do toho konec školy a státnice na krku. V Gyncentru jsem pacientka od dr. Jaroše od r. 2006, podstoupila jsem 1. IVF, t.r. Neúspěšně. Pořád do Gyncentra jsem docházela na pravidelné kontroly, neboť jsem neměla nějaké problémky s cyklem (špinění před a po menses, někdy i uprostřed). No nádhera.... Pořád jsme si nechávali druhý pokus IVF... jako poslední variantu. I když s mými zákroky (3 x laparo kvůli cystám... a s tím ještě spojené komplikace a následky). Pořád jsem si říkala naděje, že to půjde přirozeně tu je pořád a tělo je přece úchvatný zázrak, jak funguje.... Minulý rok jsem si přes gyncentrum zažádala o pobyt v lázních, kde jsem poznala cvičení podle Metody Ludmily Mojžíšové. Sice se v lázních, jak jsem poté zjistila, cvičila né zrovna odborně a ještě bez základního fyzioterapeutického vyšetření a odblokování kostrče... (ale to jsem už popisovala v jiné diskuzi).... V lázních jsem si alespoň odpočinula, ale zase ten cyklus se mi rozhodil... Nakonec jsem to s dr. Jarošem nějak ukočírovali 😅

Ale proč to tak vše popisuji, holky na další kontrolu kvůli cystám jsem měla přijít až mi projde menses.... a já pořád nic.. Tak si říkám asi státnice nějak více prožívám, tak jahodové dny přijdou až po... a víte co, nedalo mi to a na testu jsem objevila nádherné // .... 😀

Hned jsem volala do GC, zda mohu se objednat na kontrolu, nebo radši hned jít na odběr krve. Ještě ten den jsme to měli potvrzené, že hcg je vysoko a jsme těhu....

V tom nejméně očekávaném okamžiku...Dr. Jaroš mě nikdy do ničeho nenutil, a když jsem mu sdělovala, že užívám doplňky stravy, snažím se jíst určité potraviny, dodržovat cvičení.... Tak mi to nezhatil, jen mi sděloval, že s mou indikací je nejvhodnější a nejpravděpodobnější být těhu díky IVF, ALE ŽE NIKDY NEMŮŽEME ZAVRHNOUT PŘIROZENÉ POČETÍ, ŽE SE MŮŽE SNAŽIT....

Neumím si představit, takové jednání ze strany dr. Čermáka. Stačilo mi jak jsem ho zahlédla na chodbě, jak jedná se sestrami a poslední kapka byla pořadu Sama doma, jak jednal a vyjadřoval se arogantně.... Dr. Poláčka jsem zažila při jedné kontrole, a při embryotransféru a ten vypadá příjemně a má lidský přístup jako dr. Jaroš.

Jak mi sestra volala, že v pátek, kdy jsem byla objednaná na můj 1.UTZ jako těhu, že dr. Jaroš nebude a že buď mohu jít k jinému doktorovi nebo se s ním domluvit a jet do ordinace do Fulneku. Neváhala jsem a už jsem mu volala, že přijedu za ním. Několikrát jsem i v jeho ordinaci byla, neboť občas neviděl dost podrobně jak je cysta umístěna a utz ve Fulneku se nedá s utz v GC vůbec ani srovnat. To jsem radši obětovala čas, peníze a dojela na lepší utz, než abych šla na laparo.

Holky i tak se to dá. Vím, že to není nejblíže.... Ale přes 2 roky mě vyšetřoval a celkem mě zná, kdyby se nějak to dojíždění nezvládalo, tak jsem domluveni, že přejdu ke svému původnímu dr., který mi ho doporučil a ten je v OV. Časem stejně dle jeho slov bude spolupracovat s další centrem asistované reprodukce. Tak nevěště hlavu, to bude fajn a o dobrého lékaře s lidským přístupem nepřijdeme.

Omlouvám se za ten dlouhý příspěvek. VĚŘÍM, že snad někomu pomůže a hlavně TFUJ TFUJ TFUJ dovolím si plivnout těhu…. „bacily“. I když je to NÁDHERNÝ JINÝ STAV a NÉ NEMOC.

MĚJTE SE KRÁSNĚ A JAK BUDE MOŽNOST, MRKNU NA VÁS, JAK SE VÁM DAŘÍ. Monika

fifinka31
22. čer 2008

Jasie,moooc ti gratuluji k tehotenstvi!!! 🙂 To je krasa videt ze to jde aji kdyz to dlouho nejde 🙂 🙂 Tak ted hodne stesticka.A prosim te ten mlady jecmen to je jako co???A jak dlouho jste se celkove snazili muzu li se zeptat?
Jinak ten Jaros,to me mrzi,ze odesel zrovna dobry Dr.Ja se tam po lete chystam,a je mi jedno ke komu me daji,ale jedno vim ze NEE k Dr.Cermakovi!!!Na fotogalerii sem videla aji doktorku,chodite k ni nekdo??

monali
23. čer 2008

Ahoj holky,
tak to je teda síla. Dr Jaroš skončil a já jsem se zrovna chtěla další měsíc k němu zase objednat.

Katiz - zdravím, dlouho jsi o sobě nedala vědět. Když tak potom po té středeční návštěvě napiš, jak to probíhalo, a ke komu budeš chodit.

katiz
23. čer 2008

Ahoj Monali, tak z toho že dr. Jaroš skončil jsem uplně na větvi, dokoncve jsem to obrečela, protože jak jsem volala do OV abych si to věřila, tak mi to sestra potvrdila a že si mužu vybrat který dr. z nabídky na netu mi je sympatický a že k tomu mne přiředí!!! Ha ha, jako když si člověk např. kupuje boty... a pry že mi doporučuje Čermáka. Tak jsem si hned vzpoměla co se tady všechno o něm napsalo a hned jsem ji ho zavrhla. Přemýšlím o dr. Poláčkovi, ale to jen proto že z těch fotek co maj na netu vypada nejinteligentněji... aaaaaaaaaaach jooooooo

monali
24. čer 2008

Ahoj,
Katiz - taky bych uvažovala o Poláčkovi. Jednou mi dělal punkci a působil docela sympaticky. I když za těch pár vteřin než mi zabrala narkoza se toho poznat moc nedá. Ale i na fotce působí příjemně, tak snad bude aspoň trochu jako Dr. Jaroš. Jinak Čermáka bych taky nechtěla ani omylem,.
Uvidíš zítra, držím palce. ahoj

katiz
25. čer 2008

Ahoj holky.
Tak při dnešní kontrole byl k dispozici pouze čermák. dr. Jaroš mi řekl že pokud bude aspoň nějaký folik tak že zkusíme IUI. Proto jsem svolila vyšetření UTZ čermákem... a je to hnusný, sprostý a absolutně nesympatický člověk. Jakmile do mne ultrazvuk strčil, tak jsem bolesti vykřikla a v tpm stylu probihalal celá kontrola... No a ještě předtím, než se na mne vlbec podíval mi řekl, že s výsledky jaké s manželem máme prý tou léčbou co nasadil dr. Jaroš nikdy neotehotníme, že moje jediná šance je IVF, přitom jsme ani jednou nezkusili inseminaci!! Jak můžu vědět že nebude mít účinek, když jsme to ani jednou nezkusili? Dneska jsem měla foliky dva, jeden menší a jeden větší, ale prý neměl 20mm tak že je zbytečné něco zkoušet... Jak to takhle může vědět?? Vždyť by ještě mohl dorůst, třebas v patek může mít požadovaný rozměr a pak by jsem mohli zkusit IUI... Ale prý je to zbytečné, prý se nám to takto nikdy nepodaří... No a že si máme IVF s manžou promyslet a jak se rozhodneme, tak že se mame objednat...
Jediné rozumné tam jsou sestřičky, dokrot mi do karty načmáral doporučeno IVF a sestra mi na to místo odpovědi dala lísteček s čísel na dr. Jaroše do Fulneku, ať to s ním zkonzultuji... Myslím že mu zítra zavolám, ale asi zřejmě si nebude pamatovat kdo jsem a jakou mam diagnosu v kartě... ale aspoň se ho optám na jeho názor... Hlavně by mne zajimalo, že pokud jsem až tak ztracený případ jak mi bylo dnes řečeno, proč mi to neřekl Jaroš, proč jsem platila za každou "zbytečnou" návštěbu 50,- a proč jsem investovala tolik do léků... přece kdyby to bylo uplně zbytečné, tak to ani nezkoušíme...
Jsem se nějak rozepsala a snad jsem se do toho moc nezamotala 😅 Ještě že takovéto stránky jsou, člověk si tu může vklidu postěžovat...
Krásný večer

fifinka31
25. čer 2008

Ahoj Katiz,teda to se mam na co tesit, k tomu hnusakovi teda urcite nepujdu,a le co kdyby nekdy zaskakoval,to by me piclo!!!Je to hnusak uz na fotce,co teprv skutecnost.Ja myslim ze ten folik klidne este mohl dorust,mel si te pozvat tak za 2 dny znova na UTZ,aby mohl porovnat jestli povyrostl.Tak to je fakt vul.Slysela jsem ze prave on se s nikym moc nezdrzuje a nuti hned do IVF-protoze s toho ma prachy ze.Ja se teda urcite zvyklat nenecham,a pujdu parkrat na IUI.

konka
26. čer 2008

katiz, ja zazila opravdu neco uplne podobneho, akorat i dr. jaros mi rikal, ze IUI v nasem pripade nemam moc smysl, ale dokonce manzelovi predepsal i leky.. ja moc dobrou zkusenost se sestrickama prave nemela.. vsechno se to dalo dohromady a ja nakonec odesla.. takze ja podstoupila ivf, ale s jinym pristupem a daleko levneji. opravdu nemoci mit dite je v dnesni dobe opravdu vydelecny obchod.. 😠 a jeste v nekterych pripadech bez citliveho pristupu lekaru..

jasie
26. čer 2008

to fifinka31: no ani už to nedokážu spočítat, jak dlouho jsem se snažili.... cca od roku 2004 a nic.. pak jsem byla mým gynekologem přeřazena do GC a tam 1. IVF v roce 2006. A konečně.... se příroda umoudřila a seslala nám štěstíčko UZLÍČKA. Věřím, že je to více věcí co se událo, ale asi jsem se prostě i dokázali svým způsobem odprostit, ranní každodenní cvičení Mojžíšové mě bavilo a už jsem si vnitřně říkala, že se snažím z různých stran méně invazivní cestou a snad se mi to vrátí…S manžou, který mě podporoval jsme si řekli, že zda přes to všechno pokud se nám nepoštěstí.... odstátnicuji tím si dodělám školu, v práci se to nějak taky utřepe a v září, říjen jdeme do 2. IVF.....

Měla jsem plno myšlenek, co a jak bych měla rozhodnout a pak jsme tomu dali volný průběh... Říkala jsem si, že vše nějak musí dopadnout a vytyčila jsem si prvotně dát státnice na poprvé a pak to vše se nějak rozběhlo a osud, příroda dořešili za mě..... 

K „mladému ječmenu“ jsem si ještě přidávala „Chlorellu“, v albumu jsem dala info k podrobnostem.

Přípravek je vhodný např. pro:
* léčení kožních onemocnění (kožní projev je zrcadlem vnitřních poměrů)
* zpomalení buněčného stárnutí (antioxidant), potlačuje růst rakovinných buněk
* pomoc v boji s nadváhou a zácpou
* doplňování živin při půstu
* chudokrevnost
* pomáhá při normalizaci hladiny cukrů v krvi
* je vhodný také u pro přecitlivělé s Crohnovou chorobou

Složení: 45% hmotnosti jsou bílkoviny s nízkou molekulovou hmotností.
Minerály - draslík, vápník, hořčík, železo, mangan, zinek,
Vitaminy - vitamin C, betakaroten, vit. E. celá řada vitamínů B, biotin kyselina listová, kyselina pantotenová a cholin 20 druhů enzymů, chlorofyl
Neobsahuje žádné přídavné látky. Je 100 % čistý. Má certifikát "košer" a je schválený americkým cenrem pro výzkum diebetu. Neobsahuje lepek!

Dělám si to na lačno každé ráno, do džusu, nebo s vodou a domácí šťávou. I krevní testy konečně jsem měla v květnu v normě. Neustále nedostatek železa a červených krvinek. Zásaditost jsem měřila z moče, dle doporučení dr. fyzioterapeuta co 3 dny a opravdu se to spravilo.
Říkala jsem si, že i v přírodě, když je špatná a nevyživená půda, tak se semínko neujme a neroste…

Katiz: neboj foliky mohou dorůst do požadovaného rozměru... .hlavně se trošku šetři, nic moc netahej a sportuj mírněji....Ať jsou foliky ukázkové....

Kdybych byla na začátku návštěv v GC a měla si vybrat nově mezi lékaři, tak určitě Dr. Poláček, o paní doktorce nic nevím a neznám ji.

Je super, že máme modrého koníka.. Díky beremese jsem ho objevila a oba projekty jsou super, že člověk může sdílet své myšlenky, pocity, zkušenosti. Kdyby komukoliv pomohla i jedna věta, zkušenost,tak jsem ráda.

Ať se rozhodnete holky jakkoliv, hlavně ať jste šťastné a daří se vám... 😀

berryl
26. čer 2008

ahoj holky máte nějaké zkušenosti s dokt. Vlček z centra? děkuji a Moni gratuluji

katiz
26. čer 2008

Berryl, bohužel, jen Jaroš a po včerejšku čermák...

Jasie: nejde mi odpovědět na zpravu: dělala jsem to ve FrontPage a pak překopírovala HTLM kod do alba, je to jen troška hraní si... uprava je tam jednoduchá, skoro jako ve Wordu a pak se přepneš na HTML a zkopiruješ a toď vše 😎

Dneska jsem se domluvila s dr. že budu chodit k němu do Fulneku a že to nějak zvladnem, tak uvidíme... ted si dam přes prazdniny pauzu a pak hura znovu 🙂

evkaa25
27. čer 2008

Ahoj holky 🙂 🙂 🙂 , včerejší a dnešní den jsem strávila tím,že jsem si pročítala tuhle diskusi......hrozně mně to chytlo!Já chodím do gyncentra OV od ledna letošního roku.Śla jsem tam na doporučení mého gynekologa po roce zkoušení to přirozenou cestou. Netušila jsem vůbec do čeho jdu a kdybych zavítala na tyhle stránky dříve asi bych uvažovala i o jiných variantách,kam se jet podívat nebo tak.Ale jelikož jsem věřila doktorům,tak jsem zde podstoupila 1xIVF-neúspěšně a před pár dny KET,taky bez úspěchu.Netvrdím,že je to vina doktora/Ćermáka/,ale já jsem za tu dobu k nim naprosto ztratila důvěru.Nejvíc mi vadilo to jak mi zdělil,že budeme platit 23000 +léky,jako kdyby se jednalo naprosto o zanedbatelnou částku.Taky neinformovanost,absolutní nezájem o člověka a taky to,že mi neudělali po neúspěchu kontrolní test z krve.Ted´ se rozhlížim po jiném centru a jak tu většina píšete,láká mně Olomouc.Mohl by mi prosím někdo poslat ten ceník z OL? Doufám,že nevadí,že jsem zavítala na tuhle diskuzi,když chci gyn.OV zmněnit a jít jinam.Jinak jsem z Dol.Benešova,tj.asi 20 km od OV........................... Jo a moc moc gratuluju Jasie.Tvoje zpráva mně nabila neskutečným optimismem po dlouhé době...!!!

evkaa25
27. čer 2008

jo a zapomněla jsem se zeptat,ví někdo proč skončil dr.Jaroš?Ptám se jen ze zvědavosti....

monali
27. čer 2008

Ahoj všem,
Katiz tak to je teda fakt síla s tím Čermákem, je super že Dr.Jaroš si postupně svoje ovečky sbírá do fulneku.
Já už jsem teď stoprocentně rozhodnutá , že na další pokusy půjdu do Olomouce. Navíc můj nový gynekolog svoje pacientky ani do Ostravy neposílá, ale rovnou do OL myslím že do fakultky. Prázdniny ještě nechám v klidu a od září jdu do toho.

Taky by mě docela zajímalo, proč Dr.skončil. V jedné diskuzi , myslím že Neplodnost.cz nějaká holka psala, že jí říkal, že měl jiné názory na léčebné postupy než gyncentrum a už neměl nervy to snášet. Takže kdybyste něco zjistili, tak pište. 😉

ili5
27. čer 2008

Evko,my jsme přeběhly z Ostravy do Olomouce,tak se přidej k našemu tématu-Z OV do OL IGSM.Tam se můžeš ptát,ceník tam někde je,jinak ti ho pošlu na mejl,můžeš ho napsat do Interní pošty. 😉

evkaa25
28. čer 2008

ahojky ili5,já jsem fakt antitalent na počítače,ale pokusim si dát ten mail do interní pošty,tak snad to zmáknu a budu ráda když mi ho pošleš.Jo a do té vaší diskuze se ráda přidám...... 😉

katiz
28. čer 2008

Nevím co je na tom pravdy 🤐 , mám to jen z doslechu, ale prý bude mít Olomoucké centrum (nevím ale které) pobočku v OV, snad do konce roku. Prý z toho důvodu, že hodně holek z našich končin tam dojíždí, tak aby to neměly tak daleko... Tak uvidím jak budeme s Doktorem uspěšní, když tak bych zkusila tam... vím že OL si moc chválí, ale to dojíždění 😒 ... od OV to je hodina, ale OL je kus dál...
No jestli se mi ještě něco podaří zjistit dám vam vědět!!! Švagrová je zdravotní sestra, pošlu ji na zvědy, možná se něco víc dozví! 😎

paraple98
29. čer 2008

Ahojte holky, omlouvám se, že vám sem vstupuji 😉
My jsme šli do OC hned, OV jsme tak nějak rovnou vynechali. Chodím do Fertimedu a sestřička mi říkala, ža otevírají pobočku v Polance, zprvu tu prý budou jezdit oni a časem si zaučí další lidi...říkala ža by to mělo být od září, ale možná se to kapku protáhne. Jinak já jsem s přístupem i cenama u nich zatím spokojená 🙂

michina
30. čer 2008

Holky, ale nemá fertimed pobočku ve fakultce v OVě? Některá z vás psala, že na nějaké testy jezdila sem a mají to dokonce napsané i na svých stránkách..

paraple98
30. čer 2008

Michi - mají, dělají tam UTZ a IUI. Ale ta se má snad pak zavírat a vše přebere ta v Polance 😉

michina
30. čer 2008

A jo tak. To by bylo fakt super, hlavně kdyby ta pobočka byla plnohodnotná a dělali tam všechno jako v OL a hlavně stejným způsobem - tím myslím se zájmem a péčí a o nás. 😉

paraple98
30. čer 2008

Michi - no snad jo, aspoň ze začátku tam budou ti samí co v Olmíku, což je fajn, protože si na ně nemohu stěžovat a určo si zaučí nějaké šikovné sestry a doktory. Sobek nemá lemply rád, tak si je snad pečlivě povybírá 😉 🙂 Já jen doufám, že se nám zadaří dřív, než to otevřou 😀 😀 Ne že bych raději nejezdila blíž, ale už bych to ráda měla úspěšně za sebou 😉

konka
1. črc 2008

holky, pobocka fertimedu byla na fn v porube, ale uz asi mesic funguje v polance.. ted maji o prazdninach omezeny provoz, jsou tam az v srpnu, jinak ordinuji kazde po, st a patek. v dobe me stimulace to byla pomoc, nemusela jsem dojizdet do ol, ale stacila to ov. ja jsem spokojena.. pristup je uplne odlisny nez v ov.

paraple98
1. črc 2008

Konka - a přitom je to taky soukromé pracoviště...ale oni si nemůžou dovolit být hnusní na pacienty, protože jim hodně konkuruje FN v Olomouci...tady v OV byli zatím sami, tak si mysleli, že můžou 😒

michina
1. črc 2008

Konka, tak to je super, pokud už fungujou!! Hned se jich an to příští týden zeptám přesně a dám vědět aktuální info.. 😵

allina
21. črc 2008

Holky,chodite nekdo k Dr. Polačkovi nebo k Cernotové prosím o info.Mám dvě děti ,kluky.Starší je z inseminace-Dr.Cermák,mladší na první pokus IVF-Dr.Jaroš.Chceme ješte jedno mimatko jestli se nám poštestí holčička a ten nejlepší lekař kterého jsem v gyncentru od r.98 zažila byl Dr.Jaroš a jak jsem zjistila bohužel už tam nepracuje,takže ke komu jít?

kantorka
24. črc 2008

Ahoj holky, chodím do gyncentra, v lednu 08 jsem podstoupila 1.IVF, nedošlo k transferu, vajíčko deformované, druhé IVF jen 1 vajíčko a po 10 dnech jsem začla krvácet, obojí u Dr. Jaroše, teď jsem přešla k Čermákovi, v srpnu se chystám na 3 IVF už s vajíčkama půl snad mýma a půl od dárkyně (mám špatnou funkci vaječníků a manža špatné spermio). Jak jsem to tu tak četla, tak jsem se docela zděsila, nevím, ale nemůžu si stěžovat ani na přístup sestřiček, ani na doktory. Jaroš byl příjemný, Čermák na mě působil velice dobře, probrali jsme možnosti, řekla jsem mu co navrhoval Jaroš, souhlasil, akorát že mi změní dávky injekcí, aby snad nějaké mé vajíčka vyrostly...... myslím si, že ty postupy jsou pořád obdobné, je jedno jestli Ova, Olomouc, Praha, jako jestli se to má povézt, tak se to povede u jakéhokoliv doktora, aspoň v to doufám a upřímně, nedovedu si představit jezdit třeba do Olmíku, měla jsem 2 IVF po sobě a chodila tam často, léky, ultrazvuky, nevím kdybych nemohla řídit kdo by mě pořád vozil tam a zpět..... Jestli bude ta pobočka v Polance, tak to je o něčem jiném...... ale zase začínat někde od začátku......

konka
24. črc 2008

kantorko: ahoj, ona ta pobocka uz funguje, akorat ted o prazdninach je zavrena, jinak pred tim byla v fn- porube. kazdopadne ja taky chodila do gyncentra.. ale presla jsem, v olomouci to neni jen o tom pristupu, ale i o tech cenach, manzel ma opravdu katastrofalni spermiogram a tak jsme museli podsoupit ICSI a AH, v ov jsme meli predbeznou cenu kolem 25000, v olomouci me to i s leky a s cestovanim prislo na 13000. a to byl pro nas podstatny rozdil. kazdopadne ti preji hodne stesti, aby to tentokrat vyslo.