Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

princ
9. únor 2010

Jdu tedkom do města, jak přijdu tak napíšu co všechno jsme měli.

mimco
9. únor 2010

Práve, že nebyli, několikrát jsem se na to ptala, že není třeba.
Brali nám akorát krev na všechno možné. Veškeré vyšetření kromě Imuno si dělali v Olomouci.
U nás je ta morfologie a počet spermií katastrofální, proto mě nikdy nikdo neřešil. Všechno hodili na manžela.
Co když mám něco v děloze blbě a na UTZ to není vidět. Je fakt, že cyklus mám v pohodě a ovulaci poznám a vím kdy ji mám s jistotou. Nejraději bych šla na tu laparku rovnou.

anty
9. únor 2010

Tak trvej na laparce a taky na té genetice, myslím že je to hodně důležité a určitě tam najdeš odpověď proč opakovaně potrácíš. Nejsem doktor, ale hodně se o to zajímám.

mimco
9. únor 2010

Jak vlastně probíhá ta genetika?

anty
9. únor 2010

vezmou vám krev

mimco
9. únor 2010

A nic víc? Tak v tom případě to máme za sebou a je to v pořádku.
Já myslela, že se dělá nějaký průzkum v rodině ohledně nemocí.

anty
9. únor 2010

Jo to děla, ale my jsme byli přímo ve fakultce v Porubě a tam se nás paní dr ptala, jaké nemoci byli v rodině atd,. a pak se šlo na krev v hektolitrech 😀

mimco
9. únor 2010

Tak tím jsme neprošli a pochybuju, že by to v naše mpřípdě něco vyřešilo.

anty
9. únor 2010

Já myslím, že jo. Nasadili by vám léky třeba potom na hematologii, kde vás potom pošlou. Můžete mít nějakou mutaci v genu ta tomu může bránit.

mimco
9. únor 2010

Já mám trombofilii, jinak se pořád přiklánějí k problémům u manžela, samozřejmě, že pokud by se to opakovalo i s dárcem, byli by asi velice překvapeni 😠 . Budu si asi muset dupnou.
Každopádně moc děkuji 🙂 .

anty
9. únor 2010

Zatím se měj jdu na nějakou svačinku

neiry
1. bře 2010

Ahoj,

nevíte, jestli dělají v gyncentru i nativní IVF (a případně za kolik)? 🙂

miky123
1. bře 2010

neiry:ne ,v gyncentru se nativ nedělal ani nedělá 😉

laureta
23. kvě 2010

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s lékaři v ostravském gyncentru?

neiry
15. čer 2010

@laureta Já dobré, jsem těhotná, takže si ani stěžovat nemůžu 🙂

jancica74
15. čer 2010

@neiry ahoj,také chodím do Gyncentra,ke kterému lékaři si chodila.....

neiry
15. čer 2010

Teď naposledy jsem chodila k Lachčinovi. Ke komu chodíš ty?

jancica74
15. čer 2010

@neiry chodila jsem k Lachčinovi,ale dělal mi 2x IUI - pak jsem měla šílené bolesti,tak si mě vzal pod křídla Čermák....Mám za sebou 1 IVF neúspěšné,1 KET neúspěšné,2 IVF neúspěšné,ted čekám na 2 ket - má jít ve čtvrtek 🙂 pokud zase nic,mám ještě 8 zamražených....uvidíme,po každém neúspěchu mi dělali vyšetření z krve - snad už na vše přišli....a co ty?

anty
15. čer 2010

Ahoj holky, jestli vám můžu poradit rychle pryč z gyncentra, budou z vás tahat jenom penízky nic víc. Dr. Lachčina tomu nerozumí ani za mák, chodila jsem k němu poté co odešel Dr. Jaroš a diagnózu, kterou si vymyslel, nechápali ani machři v reprofitu v Brně. Jo a po jedné návštěvě u Dr. Lachčiny jsem se totálně psychicky zhroutila, neboť mi oznámil, že jsem totálně neplodná, samozřejmě blbost. Díky reprofitu čekáme miminko a jsme moc šťastní. Hezký den vám všem.

neiry
15. čer 2010

@jancica74 A jaké máš zkušenosti s Čermákem? Já teda u něj nikdy nebyla, ale jak jsem ho tam vídala chodit po chodbách, tak mi přišel takový namyšlený 😒. Sice první dojem z Lachčiny byl taky nic moc, dokonce tak nic moc, že jsem tam pro jistotu další rok nešla 🙂 a zkoušela CAR ve Frýdku, ale tam ten doktor taky tragédie, tak jsem se nakonec vrátila k Lachčinovi. A druhý dojem i ty další už byly v pohodě, hlavně po té zkušenosti z FM.
Já jsem na IUI nikdy nebyla, sice mi to nabízeli, ale odmítla jsem to, ty šance mi přišly hodně malinké. Takže mám za sebou jen 1 IVF, které bylo naštěstí na první pokus úspěšné. Sice nemůžu říct, že bych si těhotenství užívala, je to problém na problému, ale to s gyncentrem nijak nesouvisí.
Vyšetření mám snad taky všechny za sebou, kromě těch hormonálních jsem byla na hysteroskopii, dělali nám postkoitální test, byli jsme na genetice, hematologii i v Praze na imunologii. Taky jsem si před tím IVF vynutila lázně, takže jsem byla i v lázních.

jancica74
15. čer 2010

@anty zdravím,já sama nevím co dál - co se týče peněz,přijde mi,že to stojí všude stejně.....Od Lachčiny jsem utekla,Čermák je sice zvláštní,ale přijde mi odborník - chová se ke mě velice zdvořile - sám nechápe v čem je zakopaný pes....Říká,že by to mělo vyjít - já už mám 2 děti,ale s jiným partnerem....Ten nynější je ale zcela zdráv aspon co se týče spermiogramu .Problém je ve mně v imunologii - dělali mi testy,beru prednison,vypuzuji zárodky - prý je mé tělo bere jako vetřelce....uvidíme jak to dopadne ted, ve čtvrtek jdu na KET - beru ještě Fraxiparin v inj a taky Anopyrin....ale díky moc....hodně štěstí s mimískem - taky se snad dočkáme 🙂

jancica74
15. čer 2010

@neiry napsala jsem anty so si o Čermákovi myslím -gut co se týče mě,nevím třeba se pletuz,ale chodím tam víc než 1 rok....co je to postkoitální test ?

jancica74
15. čer 2010

@neiry na chvíli se odmlčím - musím si něco vyřídit 😎

neiry
15. čer 2010

@jancica74 Já taky valím k doktorovi, další těhotenský problém 😒 .
Jen jsem chtěla říct, že pokud jsi u Čermáka spokojená, tak bych to prostě neřešila. Já zase nemůžu říct nic špatného na Lachčinu, sice vy dvě s ním dobré zkušenosti nemáte, ale já nemůžu říct jediné špatné slovo. Utekla jsem od něj tehdy proto, že chtěl, ať mu podepíšu nějaký papír, a pak se na něj podíval a řekl mi, že můj podpis vypadá jak nějaký rozpláclý pavouk 😎 . Byl to asi pokus o vtip, ale přišlo mi to v tu chvíli prostě nevhodné, a tak jsem si řekla, že zkusím CAR ve FM. Mám to blíž a chtěla jsem vědět, jestli první dojem bude ve FM lepší. Teda ani o moc nebyl, je tam jeden doktor, totálně namyšlený, ješitný, nic neopakuje dvakrát a na jakýkoliv upřesňující dotaz se na tebe podívá jak na totální trubku, co něco nechápe, prostě síla, ale řekla jsem si, že to vydržím, právě proto, že to tam mám kousínek. Tenhle doktor mi právě udělal všechny ty testy, ale čím dál více se mi zajídalo to jeho chování, chodila jsem tam se strachem, že se třeba budu chtít na něco zeptat a neodvážím se. A zabalila jsem to tam tehdy, když jsem ho poprosila, jestli by mi nenapsal lázně na tu neplodnost a on mě sprostě odpálkoval.
Takže jsem v listopadu 2009 naklusala zase k Lachčinovi, vlastně se všemi výsledky a s tím, že chcu IVF a ještě předtím lázně. Na lázně ani nemrkl, hned mi napsal žádanku a na to IVF taky nic neříkal, jen, že předtím je ještě možnost té inseminace. Šlo to pak všechno strašně rychle, lázně, a pak hned stimulace a v březnu už jsem byla těhotná. Do gyncentra jsem jezdila asi do 8. týdne, a pak mě poslal k mému gynekologovi. Do toho 8. týdne jsme tam nechali asi 15 tisíc, tak to mi přijde celkem slušná cena.

A ten postkoitální styk, to byl jeden z prvních testů, které nám dělali ve FM, lékami ti navodí ovulaci, píchnou pregnyl na spuštění ovulace a řeknou ti, kdy přesně máš mít pohlavní styk. Druhý den tam jdeš a oni pak vezmou vzorek z děložního hrdla pod mikroskop a zkoumají, jestli tam jsou nějaké spermie, nebo jestli je tvoje tělo ničí a tím pádem není šance na přirozené otěhotnění, nebo ani na IVF bez ICSI. Nám to dopadlo dobře a až pak jsme jeli do Prahy na tu imunologii, kde se to vlastně potvrdilo, že spermie nezabíjím.

jancica74
15. čer 2010

@neiry tak to máš super 🙂 nás už to stálo cca 70 000 😠 ale nevzdáváme to....O tom testu jsem již slyšela,ale nám to nedělali možná proto,že se hned po 1 IVF vajíčka oplodnila a všechna 😀 u mě je problém ta imunologie a taky mám Leidenskou mutaci - něco jako trombofole,proto si ředím tu krev,asi před 5 měsíci jsem otěhotněla normální cestou,ale jelikož jsem již nepíchala Fraxík - tak to nevyšlo a v 6.t jsem potratila ☹ přišlo se na to příliš pozdě..Ani mi,ani Čermák to nečekal.....proto další vyšetření a následně užívání všech léků.Jinak co se týče přístupu Lachčiny - mě taky nějak neublížil,jen jsem měla lepší dojem z Čermáka - přijde mi zkušenější,víš?Sestřičky jak dole,tak nahoře velmi příjemné....Nevím o jiném CARU neuvažuji - mám to 12 km,cenově to vyjde přibližně stejně a taky mám všechny vyšetření,nevím co by se mnou dělali jinde,spíše bych čekala opětovně na další stejná vyšetření,ale jejich laborky - škoda času,co se má stát - stane se....Jaké máš problémy v těhotenství?pokud chceš napiš 😀

neiry
15. čer 2010

@jancica74 Ty jo, 70 tisíc, to je strašné. My jsme právě na tom finančně dost bídně, tak jsme museli odmítnout i ICSI, i když nám ho Lachčina kvůli špatnému spermiogramu doporučoval, ale prostě dalších 9 tisíc navíc jsme už neměli. Byl to risk, ale naštěstí to vyšlo. I když musím říct, že při nás asi stáli všichni svatí, ve folikulech mi našli jen 2 vajíčka, z toho se jen jedno oplodnilo a to se chytlo.
Já mám taky mutaci, ale jen nějakou mthfr a stačí na to brát kyselina listová. A imunitu mám taky nějakou pochybnou, našli mi zvýšené nějaké protilátky, takže na to musím brát anopyrin a ten by zároveň měl i ředit krev a zabránit tak případnému potratu.
A těhotenské problémy...nevím, no. Už jsem jednou byla těhotná a bylo to přirozené mimoděložní těhotenství, tak jsem si myslela, že jak otěhotním podruhé a bude to v děloze, tak je vyhráno 🙂. Ale dvěmi čárkami na testu to všechno jenom začalo 😒 . Sotva jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem začala krvácet, takže první diagnoza byla potrat. Potrat to nebyl, hcg stoupalo, ale v děloze nic vidět nebylo, takže druhá diagnoza bylo zase mimoděložní těhotenství. To se nakonec taky neprokázalo. A pak začal kolotoč infekcí - nachlazení, střevní chřipka, zánět močových cest, 2 gynekologické záněty, další krvácení a teď čerstvě podezření na těhotenskou žloutenku. Je to krize, když se tak nad tím zamyslím, tak pořád s něčím bojuju a ještě snad ani jeden týden jsem si to těhotenství neužila bez toho, aniž bych se nestresovala kvůli něčemu. Ve čtvrtek budu mít výsledky na tu žloutenku, tak se modlím, ať se to nepotvrdí, protože by to s námi asi dopadlo špatně. Ach jo. A pak má být těhotenství nejkrásnější období v životě ženy. Kecy 🙂 .

jancica74
15. čer 2010

@neiry BOŽATKO,ty jsi si teda prošla kde-čím.... 😠 ale určitě to dobře dopadne,budu na vás myslet.... 😀 ženy to prostě nemají jednoduché.....ve čtvrtek napiš jak ti to dopadlo,já pisnu po KET jak to se mnou vypadá,ju?držím palečky 😝

jancica74
15. čer 2010

@neiry a pokud to zase tentokrát nevyjde,vyplázneme dalších 18 tis za zbylé 3 KETY.....KET stojí 6000tis.....síla,že?pak nevím - uvidíme,možná za rok další IVF- poslední hrazené i s pojištovnou,,,,

neiry
15. čer 2010

@jancica74 Neboj, určitě se to už povede, s každým dalším pokusem ta šance stoupá 😵 Navíc je jaro/léto a to se krásně těhotní 🙂. S těmi penězi vás obdivuju, měli byste za to luxusní dovolenou. Stejně to je celé nefér, někdo si otěhotní, jen kolem projde chlap a někdo ani po letech snažení ne.

Já teda doufám, že se ta žloutenka neprokáže, přece nemůžu být takový smolař pořád. 🙄

jancica74
15. čer 2010

@neiry ,neboj to se neprokáže - to by byl vážně pech....věř,že bude všechno v pořádku,musíš věřit,ju? 🙂 máš pravdu to by byla né jedny dovolená,ale....dáme do toho vše - cháapeš 🙂 pisnu jak jsem dopadla ve čtvrtek a čekám i na tvé zprávičky měj se a držím oběma - tobě i miminku vše nej 🙂 papapa 😉