Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

nikolkuska
9. lis 2009

Ahojky,prosím poradíte?Jsem po 4 IVF v Ostravě chodím k dr. Černotové po 3 IVF mám holčičku a poslední pokus byl z mražáčku a bohužel jsem dnes začla krvácet takže neuspěšně.Ostrava měla nabídku že jak knim jdete 3x tak pak další pokusu nehrazené pojištovnou vás budou stát 20 000 bez léku,bylo to psáne v papírech které mám 3 roky spátky.Chtěli bych jít ještě na jeden poslední a ptala jsem se kolik bych ted platila když tento pokus není hrazený pojištovnou tak mi bylo zděleno že 35 000 + 7500 léky což mě překvapilo ta cena a na některých stránkách byla tato cena jako normální nehrazené pojištovnou,takže žádná sleva jak tvrdili.proto bych chtěla změnit centrum a skusit Olomouc.Byla mi doporučená Fakultní nemocnice v Olomouci proto bych se chtěla zeptat kam chodíte vy do olomouce děkuju

neiry
8. únor 2010

Ahoj holky,

nevím, jestli tu vůbec ještě někdo chodí, ale kdyby náhodou...Za nějaké 2-3 týdny nás čeká přes gyncentrum první IVF a chtěla jsem se zeptat, jak jste to měly s nemocenskou? Měl někdo z vás nemocenskou už od stimulace? Nebo jste ji měly až od odběrů vajíček?

A nechodí některá z vás k Lachčinovi? Nezkoušela se některé vzbouřit proti tomu jejich "standardnímu poplatku" 9 tisíc a odmítla to zaplatit?

cizu
8. únor 2010

Neiry: 9tis? a za co? ja jsem svoje I.IVF absolovala v 07/09 a na nejaky standardni poplatek si nevzpominam☹
A chodila jsem k Cermakovi
A nemocenska? ja ji mela cca od 8 dne stimulace do vysledku z HCG

neiry
8. únor 2010

Cizu: A o tu nemocenskou sis sama řekla, nebo ti ji oni automaticky dali?

My jsme tam byli před měsícem, pro výsledky hormonů a spermiogramu a taky finálně domluvit tu zkumavku. No a MUDr. Lachčina vytáhl jaký si ceník, který se jmenuje Výkony hrazené a nehrazené ze zdravotního pojištění, a který se prý musí podepsat. A fixem nám tam označil, co se nás týká. Úplně jako první odrážka v tom ceníku je tam napsané:
- standardní poplatek - zahrnuje hatching pomocí laseru a nadstandardní kultivaci - cena 9 tisíc a na zakroužkování ano/ne.

Jako tady podle toho to vypadá, že má člověk možnost volby, když si tam může zakroužkovat ano, ne, ale ten doktor říkal, že to je "povinný poplatek", a tak něco ve smyslu, že když to odmítneme, tak žádná zkumavka v gyncentru nebude. Já chápu, že to zahranuje ten hatching a prodlouženou kultivaci, ale přijde mi, že všude jinde jsou tyto procedury volitelné, proto mi přijde pěkně hnusné, že oni si to nazvou "standardní poplatek". Jako já bych do toho šla, ale jsme teď bez peněz, proto mi 9 tisíc přijde hodně...Navíc si myslím, že to je zbytečně drahé a zbytečně na tom rýžujou 😖 .

A už vůbec se mi nelíbí tenhle vydírací přístup 😠

mimco
9. únor 2010

Milá Neiry,
pokud sis nepročetla tuhle diskuzi, okamžitě odtama odejdi a nic neplť, jsou to vyhozené peníze.
Vidím, že ani po letech se tam nic nezměnilo.
Procedury, které po tobě chce zaplatit jsou nadstandarty, je fakt, že my bychom bez nich neměli jediné embryo. Máme extrémně špatný spermio. I tak by ti to ale měli vysvětlit a né se k tomu stavět takhle.
Být tebou objednám se do Olomoucké fakultky, nebo pokud nechceš na každou kontrolu dojíždět, Fertimed - mjí pobočku v Polance. Gyncentrum opravdu není dobrá volba, vím o čem mluvím.
Držím palce, chce to odhodlanost a odvahu. Nedej se!

neiry
9. únor 2010

🙂 Tak já to samozřejmě vím, co se o nich vykládá a píše... Ale zkušenost mojí rodiny s nima je dobrá, švagrová má od nich dítě po IVF a dvojčátka po KETu, všechno na první pokus a bez problémů. Mi zase přišli jako jediní na mimoděložní těhotenství, 3 doktoři před nima tvrdili, že to počínají potrat a oni hned, že musím do nemocnice. Jasně mají mouchy, ty ceny a styl, jakým je prezentují je katastrofální, ale krom toho, si zatím nemám na co stěžovat.

Jedeme tam příští týden a tam jim to řekneme, že buďto nám udělají jen to, co hradí pojišťovna a na co jsou minimální doplatky, nebo ať navalí kartu a že jdeme jinam.

Mám v plánu právě tu Polanku. Zase mě odrazuje to, že by nám tam beztak znovu dělali hormony a spermiogram a je to pořád dokolečka dokola...Ať přijdeme kam přijdeme, tak pořád jen samé odběry, holt všichni chtějí výsledky ze svých laboratoří, ale pořád se nic neděje. Z toho důvodu jsem původně utekla z Gyncentra, přeběhla do Frýdku-Místku k Čaplyginovi, tam se to taky seklo na mrtvém bodě, takže zpět do Gyncentra, kde se zase všechny testy opakovaly a jestli se teď nedomluvíme, tak určitě v té Polance to bude taky tak. Přitom nám vždycky vyšlo všude to samé - já hormony v pořádku, manžel mírně snížená pohyblivost spermií. Ale nevěří cizím výsledkům 😒 .
Nejde mi o tu kapku krve, ale o to, že se to tím pořád protahuje a protahuje a já už prostě chci být těhotná 😵

mimco
9. únor 2010

Jasně, chápu, my tady máme holt špatné zkušenost.
Každopádně ty nadstandarty bych jaději zaplatila, nám by se bez ICSI neoplodnilo ani vajíčko, PK je taky dobré a AH určitě taky.
Já jen prostě Gyncentru nevěřím. Je to hodně o chování MUDr. Čermáka, ten jim dělá total antireklamu.
Já jsem taky otěhotněla po 1IVF v Ostravě a potratila, stejně jako v Olomouci. V tom to prostě není.
Třeba KET dělají, nebo dělali absolutně bez přípravy, na spoustu vyšetření, na které v Olomouci posílají (Imunologie) by prostě Gyn. pacientku neposlalo. Ty zkušenější si to musí vydupat samy.
Dokonce znám případ páru, kdy v Gyncentru měli katastrofální spermio, tudíž ihned IVF a ejhle v Polance byl ukázkový.
Je to o neprofesionálním přístupu, dokud nejdeš jinam nepochopíš. Cenově je to taky docela rozdíl.
Já v Olomouci platím ICSI jen u vajíček, která se oplodní a jsou kvalitní, neplatí se ty nepovedené a nekvalitní, nakonec to může udělat rozdíl až 5000,-Kč oproti Ostravě. A doprava do Ol. dneska naprosto luxusní, po dálnici 30 minut.
Drčím palce ať máš víc štěstí, než jsme měly my 🙂 .

neiry
9. únor 2010

Mi nejde o to, že bych ty nadstandardy odmítala, nebo je nechtěla, ale prostě na ně teď nemáme ☹ . Kdybych ty peníze měla tak si ten hatching určitě zaplatím a asi i tu prodlouženou kultivaci.

Co se týče ICSI, tak tam nevím, mi tam vadí, že tam není přírodní výběr 😖 . Navíc jsem jednou otěhotněla přirozeně, tak si prostě myslím, že ty manželovy spermie na to mají, aby vajíčko oplodnily 🙂 . I když můžeme taky narazit, že...Je to risk, ale v tom prvním cyklu to tak chci.

No jsem zvědavá, jak pochodíme příští týden. Trochu se toho bojím, ale už fakt nechci čekat.

mimco
9. únor 2010

Tak pokud jsi otěhotněla přirozeně, injekci spermie bych určitě neřešila, to máte spermio v pohodě.
To je fajn, je to na tom vlastně to nejdražší.
Inseminaci Vám nenabízeli, když jsi přirozeně otěhotněla?

neiry
9. únor 2010

O inseminaci se taky mluvilo, ale při tom mimoděložním jsem o jeden vejcovod přišla a vypadá to, že ten druhý je taky kaput. Sice mi nabízeli vyšetření na zjištění průchodnosti, ale jsem z toho už fakt vyčerpaná. By stejně zjistili, že je neprůchodný a zkumavka by nás neminula, nebo by zjistili, že je průchodný, ale pak - proč to nejde tři roky? Navíc jak mi řekli, že úspěšnost je jen 5 %, tak bylo rozhodnuto 🙂 .

Nějak to dopadne a možná, že i dobře. 😵

mimco
9. únor 2010

Tak to je jasné, to by to mohlo fakt trvat ještě pěkně dlouho a nakonec stejně IVF.
My to máme taky pěkně zašmodrchané a už mám taky všeho plné zuby 2x IVF, 2x KET, 3x potrat.
Na jaře poslední KET, pokud se nepovode pak laparka, pokud bude O.K. IUI dárcem.
U nás to vypadá, že u manži bude těžký genetický problém ve spermiích, proto asi ty potraty. Všechny vyšetření máme jinak dobrý, jen já mám trombofiliii, takže si ředím krev, to už je banalitka 😉.

princ
9. únor 2010

Holky, pokud můžete tak utečte z gyncentra. Já jsem tam jenom vlezla zaplatila 500,- kč vstupní poplatek a nikdy víckrát jsem tam nevlezla. NO HRŮZA JEDNÍM SLOVEM. DR. ČERMÁK AROGANTNÍ,DEBIL, ŠKODA SLOV.
Šla jsem do FN Olomouc a dneska jsem už 5.měsíc .... vřele doporučuji 🙂

mimco
9. únor 2010

Princ, moje řeč, z Čermáka mám husino i po letech, fuj 😝
Gratuluju k mimískovi.
V Olmíku jsou super, chodím k Oborné, bez chybičky a Dr. Březinová je tak úžasná.
Prostě se nedá nic vytknout. Nejde jim o peníze, ale o pomoc lidem, kteří to potřebujou.
Gyncentrum vydělává na cizím neštěstí, o opaku mě nikdo nepřesvědčí.

anty
9. únor 2010

Ahoj princ, sdílím taky tvůj názor. GC je to nejhorší co mně mohlo potkat, teď jsem v reprofitu v Brně a přístup senzační, dneska mám po odběru oocytů a máme jich 11. Tak jsem zvědavá, jak se budou dále vyvíjet. Jinak v ov jsem byla u Jaroše, ten pak odešel a přeřadili mně k Lachčinovi, totalní magor, při první a zároveň poslední návštěvě mně tak zdeptal, že jsem brečela jak malé děcko. Našel mi tolik závad na mém těle, které následně Brno vyloučilo. Bohužel jsme označeni jako idiopatický pár, což je i myslím v neplodnosti nejhorší diagnóza. Hodně štěstí v tvém těhulkování.

princ
9. únor 2010

Já taky chodila k Oborné, dr. Březinovou jsem se viděla jenom jednou, jinak mojí laborantkou byla Mgr. Svobodová, pokud se nepletu. Jinak všechny vyšetření jsem měla u Oborné, jednu u Dostála . Jinak ET mi dělal Dostál, byl vynikající.Dokonce se ptal jestli se chce manžel podívat jak to tam dává 😀 😀 Manža říká že né a pak mu to bylo líto.

A ty jsi jak daleko ve FN??

princ
9. únor 2010

Anty, držím moc palečky... ať ti to vyjde 🙂 🙂

mimco
9. únor 2010

No, my jsme daleko a zároveň na mrtvém bodě.
6/07 1 IVF v Ostravě - 6tt MA, převoz embrií do Ol.
1/08 1 KET Ol - 8tt MA
4/09 2IVF Ol - negat.
9/09 - 2 KET - 6tt dvojčátka MA
Máme za sebou všechny vyšetření včetně imuno v Plzni.
Mně zjistili trombofilii, mysleli si, že to byla příčina dvou předchozích potratů, ale ani fraxiparin to nevyřešil.
Každopádně, dle imuno je závěr ten, že nám doporučují dárce a IUI, pokud mám průchodnost v pořádku.
Na jaře mě čeká poslední KET, pokud se to opět nepovede bude laparka.
Já už bych na tu laparku šla rovnou a na KET se vykašlala, ale Oborná tomu pořád věří. A tyky máme posledná 4 embrijka zamražené.
Copak jste podtoupili všechno vy, jestli se můžu zeptat?

mimco
9. únor 2010

Omlouvám se za chyby, píšiu jako analfabet 😅

anty
9. únor 2010

Já mám za sebou laparku, hysteroskopii dvakrát, takové ty vyšetření co se dělají v Caru. A dohromady jsme začali pátým ivf, tak uvidíme. Jo a taky vyšetření u endokrinologa, chlap samo vyšetření spermiogramu. všechno o.k., takže zakopaný pes

anty
9. únor 2010

Jinak řešíme to už deset let, děs a hrůza.

mimco
9. únor 2010

Anty, tak to je taky síla a nejhorší je, když se nedaří přijít na příčinu.
Přeju Ti hrozně moc štěstí.

mimco
9. únor 2010

10 let 😕 , proboha, musíte mít naskutečnou trpělivost.
Já pomalu zjišťuju, jak se to podepisuje na našem vztahu.
Jak jsi četla, já krom 2IVF pokaždé otěhotněla, takže u nás nění ani tohle výhra.

anty
9. únor 2010

Náš vztah to jenom utvrdilo, držíme hodně při sobě, nejhorší bylo ale když nevyšlo to první IVF, to jsme se hodně hádali, ale postupem času jsme zjistili, že nám prostě nic jimého nezbývá, takový je osud. Tohle nejsou poraženecké řeči ale fakta.

mimco
9. únor 2010

U nás je to těžko, nejdřív trvalo 2 roky, než jsem manžela dostala na spermiogram, pak další 2 roky, než jsme šli do IVF. Pak ten první potrat byl hodně bolestivý, pak další. Pak nám v Plzni, řekli, že by byl ideální dárce a to manža nepřekousnul. Chápala jsem to, prostě chlap, chce mít svoje dítě, nebo žádné.
Ale, když mě vezl naposledy na pohotovost s krvácením a já zase potratila, asi se v něm konečně něco hnulo.
Do tohodle jsem ho stejně nemohla nutit, dopadlo by to špatně. Nakonec s tím přišel sám.

Je moc dobře, že Vás to semklo, smekám pře Váma 😵 .

anty
9. únor 2010

Je to těžké, ale na druhé straně, to tak asi má být. Koupili jsme si psa, což je taky super odreagovačka, vřele doporučuji. Já spíš obdivuji tebe, protože těšit se z toho, že mám dvě čárky na testu a pak nic. To by mně asi dohnalo k šílenství, Takže taky smekám.

anty
9. únor 2010

A vy jak dlouho se snažíte o mimi?

mimco
9. únor 2010

Taky jsme si koupili psa 🙂 , to bylo ještě v době, kdy jsme se snažili přirozeně.
Je to miláček hyperaktivní, s ním se dá zapomenout.
Ty potraty jsou děs. Teorie doc. Ulčové z Olomouce je ta, že by se nám pravděpodobně narodili postižěné děťátko, tak to příroda vyřeší potratem. Takže mám z toho KETu fakt strach, říkám si, co když se to povede, ale...... ☹ , miminko bude třeba tak nemocné a já budu muset třeba ve 20tt na přerušení, to bych nepřežila.
Manžel ve dvou letech prodělal onkologické onemocnění a tam bude určirě zakopaný pes.

mimco
9. únor 2010

Sanžíme se cca 7 let, všetně období bez doktorů.
To teda letí, nějak jsem to přestala počítat a teď čučím.

mimco
9. únor 2010

Pardon doc. Ulčová z Plzně

anty
9. únor 2010

A na genetice jste byli? Těch sedm je taky dost