Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

fifinka31
2. led 2009

berryl,sestra ti urcite rekne jestli je lepsi vzit krev 2 nebo 5dc.ale jak si muzes byt jista ze ti vyjde 3-4dc na vikend?Treba nee.
Jinak 3-4 den se to bere prave kvuli tem hladinam hormonalnim,pred rokem mi delal muj Dr.HP-hormonalni profil,a tenkrat sem sla taky 3-4dc a jeste 21dc-to se zjistuji zase jine hormony ktere jsou po ovulaci.Prave mne udivilo ze mi v GC brali krev jen zacatkem cyklu.Ale nejak sem se pak zapomnela zeptat Dr.na to 🙂 Zacal na mne chrlit ty vysledky vseho mozneho mne i manzela,tak sem mela hlavu jak patraci balon 🙂 U nas bylo vse OK,jen manzel musel prelecit chlamydie(pro jistotu i ja)a SPG mame pomalejsi,ale jinak pry je ok.
No mne cekaji jeste 2IUi a pak laparka,tak uz si pomalu zacinam shanet info,co mne ceka.
Hlavne nevim mam li jit do Vitkovic nebo na Fifejdy???Nebo mne Dr.nekam priradi sam???Ale jak tam pujdu ted na UTZ tak uz to zacnu asi pomalu rozjizdet,protoze pry muzu cekat taky na termin v nemocnici i 2-3mesice.A chtela bych to mit tak do kvetna uz za sebou.
BUKCO-prosim te tys byla na laparce ze?Na Fifkach?Jak to probihalo prosim ve zkratce,klystyr,cevkovani,dren???

berryl
3. led 2009

ahoj fifi děkuji za radu, no já mám MS přesně a minulý měsíc už tan nebyli když jsem měla ms a teď to vychází na so-ne tak snad ten 3 den bude už v pátek no uvidíme, je to všechno takzdlouhavé, vyšetření a než s náma něco začnou dělat ach jo
no Vítkovice každý chválí co vím, ale to je těžko říct

luciasek1982
3. led 2009

Ahojky holky!!!

Tak se koukám, že se nám to tady pěkné množí.Sváteční čas už pominul a tak to tu zase žije 😉 🙂

Fifi..... mno mě by to mělo vyjít tak, že 15.1. bych měla začít menstruovat. Tak UTZ vychází na 28.1. tak uvidíme, jak to vyjde 😉
Jinak já byla na Silvestra v práci a byla to pohodička (naštěstí). Mno nic, mějte se krásně..... pa a krásný zbytek dne všem 😉 🙂

rozi.nka
5. led 2009

Ahoj holky, dnes jsem byla na návštěvě u známé, vykládala mi že byla na přednášce o feng šuej a četla mi zápisky které si udělala. Jeden z těch zápisků byl, že pokud má člověk nějaké přání měl by si jeho zobrazení pověsit na stěnu naproti postele a každý večer před spaním se na obrázek dívat a přemýšlet nad ním. To samé dělat i ráno po probuzení.
Tak jsem se toho chytla, vytisknu si nějaké mega těhu bříško, nalepím si ho na skřín naproti postele, resp. přímo naprosti místu kde spím a nespustím z něj oči 😀 . Třeba se mi něco přičaruje a třeba taky ne 😅 .
Uvidíme, ale za pokus to stojí, ne?

Tak tiskněte a lepte stejně jako já, třeba se to podaří 😉

Hezký večer...

fifinka31
7. led 2009

Ahoj holky,tak mam po MS,na UTZ jdu 15.1. to budu 12DC,tak doufam ze IUI klapne v patek,bo pak je vikend a v PO uz by mohlo byt pozde-a musela bysem si brat volno kvuli tomu.A jsem uz teda rozhodnuta ze nebudu vahat s tou laparkou,a hned v cyklu po 3IUI bych sla-pokud bude nejaky termin v nemocnici,vubec netusim jak dlouho dopredu se obj.domluvim se s Dr.uz ted at mi pisne doporuč.a zavolam si.Asi bych sla do vitkovic-mam to nejbliz.
Nemate nektera zkusenost??Porody si tam vsichni vychvaluji,maji to tam nove udelane.A to v jake nalade budou sestricky-to si nikdo nevybere.Mam z toho veliky strach ale na druhou stranu uz se na to tesim(spis na ten odpocinek doma az bude PO)Aspon budu mit jasno jak na tom zevnitr jsem.Mam pocit ze zase nejak stojim na miste a citim ze musim udelat tenhle krok abych se hnula dale.Dr.by mi stejne uz dalsi IUI bez toho nedelal.Jen IVF-a to ja hnedka nechci.
Tak si tu tedka procitam tu diskusi o Laparce.Je to zajimave-a cim vice info(co mne ceka )mam tim je to pro mne lepsi.Nemam rada prekvapka-nebo kdyz nevim co se bude dit se mnou.
Bukca uz se dlouho neukazala ze?Ptala sem se ji na jeji laparku.
Rozi,ja taky jednou cetla clanek co psala nejaka psycholozka,ze pokud clovek ma nejaky urcity cil tak si ho ma napsat na papirky,jeden vedle lužka,jeden na zrcadlo v koupelne,jeden do prace.at to mame porad na ocich.a ze si to natolik vsugerujem az se to stane skutecnosti.No nevim,jini zase tvrdi ze co si moc prejem to se nesplni-tak si vyberte ze 🙂 Ja treaba minyly cyklus vubec neresila-a tehu nejsem-asi ani ovu nebyla.
Tak papa.

rozi.nka
8. led 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska byla v GC. Dozvěděla jsem se věci které bych radši nevěděla. Mám PCO, špatné hodnoty na štítnou žlázu, čeká mě laparo a návštěva u endokrinologa. 3 DC jdu na krev, 12 DC na ultrazvuk. Pak se uvidí a snad to nebude tak strašné.

Pan doktor říkal, že to vidí na IVF, že u IUI je šance 0 až 5% . Takže 30tis čistá práce.

Bylo to tolik informací, že to vstřebávám ještě teď. Nějak nevím jak se k tomu postavit. Nejlépe asi čelem, že.

rozi.nka
8. led 2009

Jo a k tomu všemu ne moc dobrý SPG, ale uvidíme na nové výsledky.

fifinka31
8. led 2009

Ahoj Rozi,teeeda,toliko věcí.No,ale ty jdes teprv na krevni testy ne?Tak jak Dr.ví ze mas spatnou št.žl.??-neboj ta se da lecit lekama,pco uz je horsi,ale to se da taky lecit treba Clostilbegitem-spousta holek s PCO otehotnela hnedka jakmile se jim zacali tvorit folikuly s vajicky.Ja vetsinou ovuluji normalne,za dobu snazeni uz sem mela nespocet ovu cyklu+planovany sex a houby z toho.Radci bych byla kdyby mi rekli ze neovuluju-a pak jak bych zacla tak bych oteho.a basta.Ale takhle...ovu je SPG uchazejici....tak treaba aji ty vajicka uz nemusi byt to co byvaly za mlada ze.No ja sem ted fakt smirena s tou laparkou.
Rozi,uvidis jak vam dopadne SPG,my ho taky nemame ukazkovy a Dr.rikal ze IUI muze byt,ale prave svolil jen 3 pokusy,protoze este nemam tu pruchodnost.
A ke kteremu Dr chodis?Oni se hnedka ohaneji s IVF-z toho maji penize ze.Ale ja podstoupim IVF v pripade ze budu mit bud nepruchodne vejcovody,a nebo pokud by se ani po laparce nezadarilo do pul roku,tak pak IVF-protoze uz asi nebudu mit nervy v poradku.
Takze nezoufej,pockej jak dopadnou krevni testy,SPG-pripadne laparka.A pak at dela Dr,zavery.
tak pa.

mollyweasley
8. led 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli tady někdo chodí k Čermákovi nebo jestli jste všechny zdrhly k jinému? Podle mě není Čermák zas tak hrozný, je na mě vždycky slušný 😉 Máte zkušenosti s Lachčinou, či jak se jmenuje? Je tam každý den? Jednou jsem u něj byla a dostal u mě velké plus za to, že si dal opravdu záležet a přemýšlel nad diagnózou a navrhovanou léčbu snad půl hodiny.
Vím, že se tady všechny znáte a že by bylo těžké tady zapadnout, proto se o to ani nebudu snažit, jenom bych kdyžtak občas přispěla nějakým dotazem či hloupou poznámkou 😉

rozi.nka
8. led 2009

Fifi já už jsem v GC kdysi byla a on se díval do těch starých výsledků, podle toho určil přibližnou diagnózu s tím, že si to všechno ještě zopakujem protože za ty dva roky se to mohlo změnit.
Na to PCO taky nevím proč mi nechce dát clostibegit, že to prý nemá cenu nebo.Nevím, bylo toho na mě moc tak jsem ani nestihla všechno pobrat.
Přišlo mi to takové moc hrr na to IVF, stejně mu řeknu že chci podstoupit nějaké IUI než našetříme na IVF. 30tis v kapse jen tak nemám a než bych měla sedět pár měsíců se založenýma rukama tak ať se aspoň něco zkusí, ne?
Myslela jsem, že doteď u mě normálně probíhá ovulace, poznala jsem to podle hlenu a on mi řekl, že s PCO mít ovulaci nemůžu, a když tak velmi zřídka.
Je to hnus, ale to si nevyberem, že 😒 .

Molly, já jsem dnes byla prvně u dr. Lachčiny, je takový normální, příjemný. Na vyšetření si dal záležet, akorát nevím jestli se neunáhlil s diagnózou a následným doporučením IVF 😒 .
A vůbec se nestyď a klidně se k nám přidej, čím víc nás bude tím líp. Aspoň bude více názorů 😉

meya
8. led 2009

Ahoj holky,v gyncentru jsem byla párkrát a co nejdřív sem od tamat utekla. Slyšela jsem na to hodně negativní názory. Spíš, že z lidí tahají peníze. No nebudu to víc rozepisovat ani to tady nějak hanit, ale ted v pondělí jdu poprvé do polanky je tam pobočka z olomouce. Je mi to doporučené přímo doktorkou. Tak uvidím, ale věřím, že to tam bude lepší a o něčem jiném než v gyncentru ov. Mějte se hezky.

luciasek1982
9. led 2009

Ahojky holky!!!!
Koukám se, že tady jsou nějaké nové tvářičky..... tak vás vítám!!!!

Molly..... já taky chodím k MUDr. Lachčinovi a jsem s ním zatím 100% spokojená. A pokud jde o přidání se mezi nás, tak to rozhodně souhlasím s Rozinkou 😉 🙂

Meya..... ahojky, děkujem ti za tvůj příspěvek, i když negativní. Nevím jak holky, ale já jsem zatím s GC neměla žádné problémy kvůli kterých bych měla důvod odejít. Tobě ale přeji mnoho štěstí Polance a ať se konečně dočkáte toho, po čem tolik toužíš.... stejně jako my všechny!!!! 😉

Rozinko...... mno tak to mě teda mrzí, že se toho na tebe nakupilo tolik.Ale zatím nevěš hlavu, pač pokud jsi byla v GC před 2 lety, tak určité změny tam být opravdu můžou. Nechte se překvapit, podle nových výsledků..... a já ti budu držet palečky, aby to překvapení bylo milé!!!! 😉 My jsme přece silné holky a málo co nás rozhází!!! Nezapomeň na ten nový rok s 9 na konci.... s tou krásnou, baculatou, kulatou číslicí.... tohle přece musí něco znamenat.... no ne??? 😉

Fifi..... tak toho 15.1. ti budu držet palečky, aby jsi měla co nejvíce foliků!!!! Já bych měla tak 15-16.1. dostat menzes, tak mi UTZ vychází přibližně na 28.1. tak uvidíme, řekl slepý 😀 Pak dej vědět, jak jsi dopadla a kdy jdeš na IUI!!!!

No nic holky, mějte se všechny moc krásně a užijte si začínající víkend!!!! Já ho mám zase celý pracovní, mno co nadělám, budu to muset nějak vydržet 😒

bukca
9. led 2009

ahojky holky... chvilku jsem se tady neukázala ... omlouvám se

jinak jsem těsně před ovu (buď dneska nebo zítra) a snažíme se bez GC. Uvidíme jak nám to půjde a za půl roku když tak zpět do GC

mějte se krásně a držím pěstičky

mollyweasley
9. led 2009

Díky za přivítání 😉
Na začátku týdne jsme se s manželem rozhodli, že nebudeme už zkoušet IUI, která je kvůli mé anovulaci stejně zbytečná a že půjdeme do IVF hned jakmile to bude možné, tzn. ne až o prázdninách. Hezky si vezmu v práci dovolenou, děti hodím na dva týdny kolegyni a nechám si udělat miminko během školního roku. Úplně mi tohle rozhodnutí dodalo spoustu energie, je to taková blbost, ale při představě, že IVF bývá dost často úspěšné a my bychom mohli mít konečně na testu dvě čárky a dokonce i miminko! No nádhera 😉 Fakt se k doktorovi těším.

endie
9. led 2009

Ahojík můžu mezi vás, taky docházím do gyncentra v Ostravě

luciasek1982
9. led 2009

Ahojky holky!!!!

Molly.... tak to je fajn, že jsi se takhle rozhodla. Ve tvém případě asi opravdu není nač čekat. Budu ti držet palečky, aby vše vyšlo podle vašich představ 😉

Endie.... jasně, že se můžeš přidat! A jak dlouho a ke komu chodíš ty??? 😉

Papa a přeji všem krásný večer 🙂

endie
9. led 2009

čerstvě jsem začla, chodím tam 2 měsíce k Černotové 🙂

mollyweasley
9. led 2009

Endie - a co? Jaká je? Taky jsem o ní uvažovala, když jsem se rozhodovala, ke komu přejít po Jarošovi, ale nakonec jsem skončila u Čermáka a zas tak zklamaná nebo naštvaná nejsem. Černotová je tam každý den? Já totiž nevím, proč každého cpou k Čermákovi, když je tam docela dost doktorů. Ale nejsem znalá situace, tak kdo ví.

endie
9. led 2009

jo je tam každý den ale na objednávku, ze začátku se mi zdála taková namyšlená a neseděla mi ale je dobrá

luciasek1982
9. led 2009

Molly.... já vím, že pokud nechceš jít k Čermákovi, tak to sestře při registraci řekneš, ona ti vyhoví, a pokud to půjde, dá tě k někomu jinému 😉

mollyweasley
9. led 2009

Luciasek - jo, to vím, já jsem právě uvažovala hned ze startu o někom jiném, ale nevěděla jsem, kdo jaký je, tak jsem si nechala nabízeného Čermáka, protože ptát se sestry, který doktor je podle ní hodný, milý a oblíbený mi přišlo blbé 😀 ALe jak říkám, Čermák mi nevadí, to jeho slavné IVF ke mně stejně muselo přijít a aspoň nestrávím v ordinaci hodinu, ale jsem hned venku 😉 I to má své klady.

rozi.nka
9. led 2009

Ahoj holky, od včerejška jsem jak praštěná přes hlavu a popravdě uvažuju že s GC odejdu ☹ . Pořád přemýšlím nad přístupem dr Lachčiny a nad tím co mi řekl. Probírala jsem to s hodně lidma a každému to bohužel připadá, že směřuje na peníze. Čekala jsem od první návštěvy něco jiného, asi ne tak moc pesimistického.
Takže asi zkusím fertimed, třeba mi tam řeknou to samé a třeba ne.
Ještě mi má švagrová domluvit schůzku s nějakou její známou z Vítkovické nemocnice abych si o tom všem promluvila s někým nezaujatým a dozvěděla se další názor. Potom se uvidí.

Snad to všechno nějak dobře dopadne.

Tím samozřejmě nechci nikoho odrazovat od GC, každý má jinou zkušenost a jiné požadavky 😉 .

Bukco, moc ti držím pěsti aby vám to kalplo a nemuseli jste na IVF 🙂

Luci, ten pracovní víkend ti vůbec nezávidím ☹

No a samozřejmě vám všem moc držím pěsti na té dlouhé cestě k miminku 🙂 . A sobě taky 😀

mollyweasley
10. led 2009

Ahoj holky, tak jsem tady opět s nějakým dotazem, a sice - žádost o IVF můžu s doktorem vyplnit sama, nebo je zapotřebí manžel? Za jak dlouho jste dostaly potvrzení od pojišťovny? Myslíte, že rychlost závisí na druhu pojišťovny nebo na zdravotním profilu? Nemáte někdo ceník úkonů, které se v Ostravě dělají během IVF? A vůbec, nemáte někdo zkušenosti (nejlépe pozitivní) s ostravským IVF? Ráda bych měla co nejvíc informací, ale nikde nic (asi neumím hledat) a já navíc začínám být nervózní a natěšená a tak podobně...A všechny diskuze, ke kterým bych se mohla přidat jsou už aspoň stostránkové a já nemám ani odvahu tam napsat, protože nemám dopoledne přístup k netu, navíc po sto stránkách se už všichni všude znají a já bych akorát bezradně hleděla (asi jako hledím teď).

Děkuji za odpovědi 😉

berryl
11. led 2009

ahoj holky vítám nové tváře

jinak jsem volala na gyncent- a když mi MS vychází na víkend tak můžu přijít 5den MS, tak jsem ráda, že nemusím čekat další měsíc. Jinak manžel jde ve středu na spermiogram a krev a já jdu na krev v pondělí. Výsledky prý trvají tak 14 dní a pak se uvidí

jinak já jsem u Čermáka a zatím vše ok

bukca
11. led 2009

ahoj berryl ... to je fajn, že nemusíte čekat na další měsíc ... ještě že tak, že?

ahoj molly .... já sice na IVF nebyla, ale chystali jsme se a nakonec jsme to odložili, ale co mi řekl Lachčina, tak oni si všechno zařídí sami ... ptala jsem se, jestli musím jít na pojišťovnu a řekl mi, že toto není moje starost, že o to se potarají oni ...

ceník? jj ten mám dma, když tak za chvilku to tady napíšu, teď ju s pejskem na procházu 🙂

fandra
11. led 2009

Tak jsem ráda, že dochází na má slova.Gyncentrum jsou jenom samí odborníci kteří lečí neplodnost a to bez jakýchkoliv vyšetření a za dvojnásobně vyšší ceny než všude jinde.A to tak že to prostě zkusí a buď to vyjde nebo ne a člověk prostě příjde znovu a opět .....Tak jen ať vás GC dále "v neplodnosti léčí".

rozi.nka
11. led 2009

Fandro, tohle sis mohla odpustit. Holky jsou spokojené a já jim to přeju, to že já spokojená nejsem na tom nic nemění. Zrovna v ten den kdy jsem tam byla já tam přijela paní, že má pozitivní test a byla těhu. Nějaké úspěchy teda asi mají...

bukca
11. led 2009

fandra ... ty jsi opravdu slepice s velkým S .... nemám na tebe slova, to opravdu né . ... příště si to ospusť

luciasek1982
11. led 2009

Fandro neříkala jsi náhodou, že už tady nepáchneš???? Tak buď tak laskavá s splň co jsi slíbila, uleví se nám všem. Ty své výlevy si zkoušej někde jinde, pač tady už na to opravdu nejsme zvědavé..... a myslím, že teď si můžu dovolit mluvit za všechny!!!!

luciasek1982
11. led 2009

Ahojky všem!!!
Jak si užívátě víkend???? Tady je krásně, mrzí mě, že nemám volno ☹ No co, ještě dneska a a pak si taky 2 dny odpočinu!

Berryl.... tak to je paráda, že to takhle jde. To by jednoho naštvalo, když by jsi musela čekat na další MC!!! Budu držet palečky, aby jste vše měli O.K.

Jani..... a copak ty, jak se vede. Jsem se dívala na fotečky, tak máš zrovinka ovu, co??? Tak držím všechny palečky co mám a tfuj tfuj 😉 🙂

Mějte se všechny moc a moc krásně a užijte si posledního, u nás slunného a mrazivého, víkendového dne 😉 🙂 Pa