Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

bukca
11. led 2009

Píši jak jsem slíbila ceník Gyncentra v Ostravě:

Výkony hrazené pojišťovnou:
- In vitro fertilizace včetně ET 26.600,-
- In vitro fertilizace bez ET 12.700,-
- In vitro fertilizace - zrušený cyklus - bez odběru oocytů 990,-
-Intrauterinná inseminace partnerská- max. 6x za rok 2.000,-
Z pojištění jsou hrazeny max. 3 cykly se stimulací a s přenosem embryí za celý život ženy bez ohledu na změnu pojišťovny.

Výkony nehrazené pojišťovnou:
- standardní poplatek - zahrnuje ve všech cyklech asistovaný hatching pomocí laseru Labotect nadstandardní kultivaci a anestezii ............. 9.000,-
- intrauterinni inseminace semenem dárce (AID) ........... 1.000,-
- kryokonzervace sermií ............... 2.000,-
- kryokonzervace nadpočentých embrií ..........3.000,-
- intracytoplasmatická injekce spermie (ICSI) laserem - u všech oocytů ............ 8.000,-
- intracytoplasmatická injekce mortologycky selektované spermie (IMSI) ..... 11.000,-
- asistovaný hatching pomoc laseru /high technology/ ................. 0,-
- užití semene dárce pro účely asistované reprodikce .............. 2.000,-
- dárcovství oocytů ................. 8.000,-
- dárcovství embryí ................. 11.000,-
- transfér zmražených embryí včetně rozmražení a asistovaného hatchingu ........... 5.000,-
- roční poplatek za uchování kryokonzervovaných spermií nebo embryí ................. 2.000,-
- mikrochirurgická získání spermií META/TESE .................... 15.000,-
- preimplantačníí genetick diagnostika embryí - PGD ............. cena není uvedena
- nadstandardní návštěvní taxa ............... 50,-
- UZ nad rámec úhrady VZP ........... 300,-
- sepsání návrhu na lázně ......... 300,-

Klienti mají nárok na vrácení úhrady pri neúspěchu léčby a zavazují se uhradit poplatky za výše uvedené výkony u nich indikované pře zajájením léčby.

Každá klientka, která absolvuje na našem pracovišti 3 cykly IVF a ET na pojišťovnu, další nehrazený vyklus doplácí pouze 21.000,-. V této ceně nejsou zahrnuty léky, nadstadardy (ICSI, kryokonzervace embryí) ani anestesie. Cena zahrnuje základní poplatek !

Tak toto je ceník, co jsem dostala v GC, když jsme se bavili o IVF ....

Co mě by se týkalo, tak to je:

- standardní poplatek - zahrnuje ve všech cyklech asistovaný hatching pomocí laseru Labotect nadstandardní
kultivaci a anestezii ............. 9.000,-
- kryokonzervace nadpočentých embrií ..........3.000,-
- intracytoplasmatická injekce mortologycky selektované spermie (IMSI) ..... 11.000,- (ale toto jenom v případě, že bychom měli šatný spermiogram ... zaptatit se to ale musí dopředu, ale pokud spermie budou ok, tak peníze bez problému vratí ... poznáte to podle toho, jaké budou napsány výsledky u spermiogramu)
- a jistě léky ... protože nemám hormonální profil špatný, ta by mě léky mohly vyjít cca 5.000,--7.000,-

mollyweasley
11. led 2009

Bukco, díky! Nevíš, v jakém případě se dělá to IMSI? Manžel má prý trochu větší počet defektních spermií, ale jinak to vypadá slušně, tak nevím. Snad nebudeme ISCI nebo IMSI potřebovat. U nás by v tom případě stačil taky jenom ten základní poplatek, kryo (s tím, že bychom je tam nechali asi tak dva roky, čili 4000 tisíce navíc, ale těžko říct, jak to funguje).
Teoreticky by mi mohl stačit Clostil, třeba v nějaké sinější dávce, proto doufám, že za léky taky nedám moc, tak do těch desíti tisíc.
Maminky, které mají dítě po IVF, by měly dostávat větší porodné, protože chudinky všechno vypiplají za léky a nezbydou jim peníze na krásný drahý kočárek, který by svému dítěti rády dopřály 😀

Už čtyři dny bych měla červenat, ale pořád nic, beru Utrogestan na úpravu, ale stejně mi moc nepomáhá. Zítra volám do centra, pokusím se objednat na pátek. Když už jsme se rozhodli jít na IVF, tk na co čekat.

Přeji vám příjemný víkend 😉

miska66
12. led 2009

Ahoj holky tak nas teda hodne hodne z gyncentra. Ja jsem teda od Cermaka neutekla, ale co ten clovek se mnou udelal nevim ale jsem tehotna, i kdyz mi rekl ze ani nahodou se mi to nepodari.. Takze jsem mela po IVF jeden menzes a pak jsem se nsatvala ovu testy a zkusila testovat jestli nejakou vubec mam. Byla slaba a jenom dva dny ale v tu dobu jsme to delali jak o dusu, delala jsem samo svicky a pak uz bylo pred svatkama tak jsem na to prestala myslet. Prvniho ledna jsem mela dostat menzes a nic, tak jsem si 6 teho udelala test a//. tak hura k doktorce moji zavodni a dneska mi to potvrdila, zitra jdu na ultrazvuk jestli tam je neco videt a uvidime. Takze kdyby to vyslo tak bych byla stastna jak blecha. Zajimave ze?

berryl
12. led 2009

ahoj holky neslyšela jste nebo nečetla některá, že se na těhotenském těstě udělala světloulinká čárka, ale pak zmizela :O( MS mám mít až ve středu, včera jsem testovala a čárka byla, ale pak zmizela

rozi.nka
12. led 2009

Misko tak to ti moc gratuluju!!!! Držím pěsti ať je vše tak jak má 😉 . Pořádně nás všechny poplivej těhu bacily 😀

rozi.nka
12. led 2009

Berryl, s tímhle nemám žádnou zkušenost tak ti bohužel neporadím... Ale snad se ta druhá čárka ještě ukáže a zůstane tam 😉 Třeba to bylo brzo na test a další už bude jasný 🙂

berryl
12. led 2009

taky doufám, ale co jinak nás během tohoto roku čeká něco na gyncentru tak snad už to výjde 😀

luciasek1982
12. led 2009

Ahoooooj!!!!!!!

Co to tady čtu za úžasnou novinku!!!! Miško moc a moc ti gratuluju a držím všechny palečky co mám,aby vše bylo O.K. a ty se konečně dočkala vytouženého mimíska!!! Mno tak teď pošli těhu bacil dále,abychom si ho taky mohly pořádně užít 😉 🙂 Hodně štěstíčka a tfuj tfuj 😉

Berryl.... mno já svou zkušenost nemám,ale slyšela jsem o tom a mám pocit, že je tady o tom i diskuze! Četla jsem, že těsně před MC může být test falešně pozitivní, zdřejmě v důsledku zvýšené hladiny hormonů nebo já nevím čím. Zkus se tady porozhlídnout a určo něco o tom najdeš 😉 Ale držím palečky, aby to o tebe bylo pozitivní jen z jednoho možného důvodu.... myslím, že víš z kterého 😉

Papa... zdravím všechny!!!!! 😉 🙂

berryl
12. led 2009

ahoj Luci děkuji dívat se nebudu, počkám do MS má příjít ve středu a bude to vyřešené, každopádně pak mě čeká krev na gync. a začne se něco dít a není možné aby to nevyšlo holky ne

bukca
12. led 2009

ahoj holky .. co to vidí oči méééééé ... miško gratulace největší .. vidíš a to je ono .. doktoři řeknou že přirozeně to nepůjde a ejhle .... jsi těhule .. krááásnééé

berryl
12. led 2009

holky za jak dlouho vás vzali na inseminaci? jako, že teď jdeme na spermiogram na krev 14dní než budou výsledky a jak dlouho to trvá cca? děkuji

mollyweasley
12. led 2009

Berryl - Jakmile budou mít výsledky, tak ti doktor napíše na začátek cyklu prášky a kolem 11. - 15. dne můžeš jít na IUI. U mě to tak bylo, žádný stres, je to hrazené, tak na co čekat. Aby to propadlo?

berryl
12. led 2009

teda to je tak rychlé no uvidíme 😀 😀
molly děkuji

miska66
12. led 2009

Holky moc dekuji jste hodne, posilam na vas hoodne hooodne tehu bacilu at se to kazde povede. Zitra jdu na ten ultrazvuk tak dam vedet. Drzte se 🙂

bukca
12. led 2009

miško ... pochytala jsem těhu bacilky, tak mi nezbývá než opět doufat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

berryl
13. led 2009

ahoj holky kamárádka včera (v 5 měsíci) zjistila, že má její miminko těžkou srdeční vadu a dneska jde na potrat, je to hrozné !!!!!!!!!!!!!!
Je na tom strašně špatně.

luciasek1982
13. led 2009

Ahojky holky!!!!

Berryl.... Bože, tak tohle bych nikdy nechtěla zažít!!! Musí to být šílené. V pátém měsíci už se cítí tak jistě, že už by se nemělo až tak nic stát.... a pak tohle!!!! Chuděra!!! ☹

berryl
13. led 2009

jo jo je to hrozné, už to má za sebou

už se dívala na postýlky atd. no musí se s tím poprat

berryl
14. led 2009

Miško paráda!!!

jinak manžel byl dneska na gyncen. na spermiogram a na krev a na výsledky genetiky se čeká měsíc :o( uf co jim na tom tak trvá

:O) pěkný večer všem

fifinka31
15. led 2009

ahoj holky,Miska-gratulace obrovska,ano zazraky se deji!!!
Jinak ja mam po UTZ,mam kupodivu jen 1 folik,ale to staci 🙂 IUI je zitra dopol.Uz jsem se doml.s Dr.i na tu laparku.Vypsal mi uz i listek,popovidali jsme si o tom,i mi sam od sebe zavolal do Vitk.nem.a pozjistoval co a jak 😉 Takze pana Doktora Lachcinu musim opet pochvalit 🙂
Tak se tu mejte,ja mam zitrek+vik volny tak budu relax.papa

fifinka31
16. led 2009

Ahoj holky,kde jste kdo??
Tak mam po 2 IUI,dnes sem byla mene nervozni protoze minule to nebylo vubec citit.Tentokrat to bylo citlivejsi,citela sem tu trubicku jak zasunuje,tak takovy divny pocit u toho-bala sem se ze to zaboli,a jak mi to tam vstrikaval tak se mi udelalo strasne horko-takovy naval,ale pak to hned preslo,a uz mi bylo dobre.A to ze to ted trosku bolelo mi zduvodnil tim ze minule jsem mela mekci katetr,ze ted byl ten obycejny(tak to si priste rovnou reknu at mi tam daji ten mekci ze),ovu je u mne nejspise opet dnes v den IUI-coz je idealni,tak ted zase jen cekat,ale uz z toho nejsem tak natesena jak minule,necekam ze to TED vyjde,spis uz se v hlave zamestnavam tim ze mne ceka ta laparka.
Jinak dnes zakon schvalnosti,manzovi se poprve podarilo najit park.misto hned pred GC,rikal si-to je dobre vyjdu,nasednu,jedeme.Jenze ouha-on se sel projit,a mezitim hlasili bombu vedle ve skole,cele to tam uzavreli a hlidali.a nechteli ho pustit ani kdyz rek ze jsem po zakroku a potrebuje mne odvezt domu,tak sem to cele obesla za nim,a spolu sme to zas obesli z druhe strany(byly celkem 3 vjezdy zavrene)a az na te posledni strane se pan policista smiloval a manzu pustil pro auto.Tak to se muze stat jenom nam fakt 🙂

mollyweasley
16. led 2009

Fifinko, a v kolik jsi tam dneska byla? Já jsem doklusala v deset (suverénně poslední) a teda nikde ani noha 😉 Na vedlejší školu chodí kamarádka, se zeptám, jestli v tom neměla prsty.
Jinak jsem si dneska byla zažádat i IVF, pravděpodobně začneme stimulovat s další MS, čili teoreticky za čtyři týdny. Tak jsem zvědavá. Dneska jsem si koupila nějaké baby plan vitamíny, když už je aspoň trochu šance, že bych mohla být brzo těhotná, tak ať jsem připravena 😉

fifinka31
17. led 2009

molly,ja jsem sla na 11h,v cekarne se mnou byla pani co sla po mne,a prede mnou byl nekdo u Dr.ale vysla az tak po pul 12-mozna si to byla ty??Ale ja byla nervozni,takze si ani oblicej nepamatuji.
Luci,tak jak to vypada s tebou a MS???Uz by nemusela ani dorazit co 😉

mollyweasley
17. led 2009

Fifinko, ne, já jsem přiklusala v deset nula tři (objednaná jsem byla na deset, chtěla jsem na 11, ale prý to nešlo...aspoň jsem se ulila z práce 😉 ) a venku jsem byla snad za pět minut, pak jsem tam ještě dalších pět minut strašila, nechávala jsem si tisknout spermiogramy, recept na utrogestan a platila návštěvu. Jsem nakonec ráda, že jsem byla objednaná dřív 🙂

Chtěla jsem se zeptat - je tady někdo, kdo se připravuje na IVF? Nebo ho právě podstupuje? Určitě budu za měsíc hodně nervózní a ráda bych otravovala někoho jiného než svého muže, který tomu nerozumí. Děkuju 😉
Přeji všem příjemný víkend.

berryl
18. led 2009

ahoj holky fifinko držít palec

jinak já jdu zítra na krev měla jsem jít ten 3nebo4 den což bylo opět přes víkend, tak jdu zítra 5 den, mám to domluvené, že můžu přijít, jinak manžel má zasebou spermiogram ten by měl být do týdne a genetika z krve prý až za měsíc

no a pak zřejmě IVF

holky přeji pěkný večer

berryl
19. led 2009

ahojky tak jsme dneska byla na té krvi, sestra nemohla najít mojí kartu, ještě že mě mají v PC, trochu divný pocit no, jinak mi vzaly sestřičky krev, pry je to kvůli plodnosti, krevní skupině a hormonům
hned si mě objednala na 2.2 to už je za chviličku :o)

přeji pěkný den

fifinka31
21. led 2009

Beryl,tak at vam ty testy dopadnou dobre.My meli vse ok,akorad manza mel chlamydie,a ja je pry nekdy mela taky.Tak sme pak zobli jen nake ATB.
A dnes sem byla u sveho G.na stery,a muzu rict ze ve srovnami s mojim Dr.ma Lachcina zlate rucicky.Ty stery mi byly neprijemne,hlavne ten jak zajede kartackem az do cipku,to zabolelo kratce ale vice nez pri IUI!Aji ty zrcadla jsem citela vice jak v GC.pred tim mi to nikdy neprislo protoze sem nemohla srovnavat s jinym Dr.ze.Tak doufam ze vysledky budou ok.
Tak se zase mejte.
Luci!!!zijes??ze ty nam neco tajis 🙂 ze tobe nedorazila MS 😉 ale.....

luciasek1982
22. led 2009

Ahojky holky!!!!

Netajím Vám naprosto,ale vůbec nic!!! Mrcha dorazila, a to dokonce dříve než měla. Budu si muset zavolat do GC, pač potřebuju nový recept na Clostilbegyt. Já debil jsem totiž prošvihla 14ti denní platnost receptu a už mi ho v lékárně nevydali ☹ Tím, že by mi přes svátky IUI nevyšla, tak jsem si říkala, že si tbl. vyzvednu až pak.... no a je to... víte kde 😀 Tak tento měsíc nestimuluju a uvažuju jestli má vůbec cenu jít na IUI a nebo mám počkat na příští cyklus. Každopádně tam zavolám a doufám, že nebudu muset k MUDrovi, že mi jen napíše recept a já si ho u sestry vyzvednu.
A co vy holky, co u vás nového???

Miško.... a co ty? Doufám, že je vše v pořádku 😉

Pa a mějte všechny krásný den!!!! 😉 🙂

mollyweasley
22. led 2009

Luciasek - zkus ještě projít více lékáren, pokud ten recept nemáš prošlý třeba dva měsíce. Mi takhle dali dokonce snad o měsíc pozdějí Utrogestan. Ale těžko říct, třeba si magistra nechtěla vzít na triko to, že bych bez toho utrogestanu potratila, tak mi ho dala. A já, nevinná, ho potřebovala jenom na úpravu cyklu 😉
Oni to sice musí evidovat včas, ale já jsem vždycky měla štěstí.

fifinka31
22. led 2009

Luci,klidne bych se obj.na UTZ i v prirozenem cyklu,pokud normalne ovulujes staci vam i 1 jajco.Vis on ten Clost ma tu nevyhodu ze snizuje sliznici ktere je potreba ze,takze treba bude jen 1 jajco ale zato vysoka sliznice nez by byla pri brani Cl.
Vem si,ze minule sem mela 3 jajca a ted jen 1 a to sem brala stejnou davku.
Jinak mi kdyz psal Dr.recept na Clost+Utr.tak mi to napsal rovnou na 3 cykly a jen na 1 recept-ze ktereho si to prubezne vybiram co potrebuji,vzdy si ho v lekarne jen ofoti a vrati.Tak at uz se rozhodnes jakkoli preji hodne stesti v tomhle cyklu.
Chodim este na jine stranky pro snazilky,a tak ted otehu holka ktera se snazi uzu hooodne dlouho,a ted mela po sobe IVF+ket+ket+ket-takze postupne 8 opl.vajec a nic z toho,byla uz na dne,ted si dali pauzu od Dr.a ejhle hnedka 2 cyklus a ma // 😉 😉 Zazrak jako u mišky.
Kez bysme se taky potkaly s podobnym zazrakem!!! 🙂