Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

monali
20. dub 2008

Katiz,
blbý dotaz to není. Mám za sebou 2xIUI a jeden neplatný (nedošlo k transferu) a jeden platný IVF. Mezi tím vším jsem si vždycky dala pauzu na vzpamatování a nabrání nových sil. Samotnou mě překvapilo, že už tam vlastně chodím tak dlouho.
Ty teď hlavně buď v klidu (to se lehko řekne,co?) a co bude dál se uvidí. Hezký zbytek neděle a víkendu.

susyk
20. dub 2008

Ahoj holky, chci vám dodat odvahy. Já chodím do centra od loňského podzimu v prosinci s podstoupili ivf a vyšlo to hned na poprvé. Teď sice čekáme na výsledky s odběru plodové vody, ale snad to bude všechno v pohodě a v září budeme mít miminko. Taky chodim k Jarošovi a zdá se mi v pohodě. Držim vám palce.

katiz
21. dub 2008

Tak před chvíli jsem přijela z OV... ☹ Clostyl... nezabral, prý žádný folikul ☹ tak teď místo 2x1 tabl. budu užívat 3x1 a pokud ani to nepomuže, tak se změní léčba...

monali
21. dub 2008

Ahoj,
jsem ráda , že nám Susyk dodala aspoň trochu odvahy a naděje.
Je mi líto, že zatím žádní folíci nejsou, ale příště to bude určitě lepší. Já jsem Clostyl... nikdy neměla, takže nevím jak rychle by měl působit. Vždycky jsem zatím brala (píchala si) Gonal F .
Pomalu už taky uvažuju, že bych se měla objednat ať může začít stimulace na další IVF.

cabusa
21. dub 2008

Ahoj Holky, já chodím do gyncentra OV téměř 2 roky. Dříve jsem navštěvovala Zlín, kde jsem byla zklamaná a zděšená. Nyní se rozmýšlíme spolu s manžou zdali jít do posledního pokusu, poněvadž jsme z toho už unaveni. 4 roky čekání, absolvování opakovaných ICSi, KETU a výsledek nulový.Celkem nás to stálo 100 000. Pokud se rozhodnem, čeká mě dlouhý stimulační protokol, celkem se obávám. Nejvíc si přeju abychom byli konečně šťastni a zažívali období radosti.

bukca
22. dub 2008

Holky, zrovna čekám na MS, až se dostaví a jdeme teprve na krev a na spermiogram.Co nás ještě včechno čeká?????

monali
22. dub 2008

Zdravím všechny,
Cabusa - přesně vím o čem mluvíš. Nás zatím ty "bezplatné pokusy" se vším okolo přišly na nějakých 45 000Kč a výsledek taky žádný. Teď se taky rozhodujeme jít na další - 2.pokus. Trochu mě vyděsila tady diskuse jak je Ostrava příšerná, takže asi 2 měsíce jsem strávila tím, jak jsem uvažovala jestli nemám přejít do Olomouce, ale nakonec jsme se s manžou rozhodli, že ještě zkusíme Ostravu. Snad se to povede, protože je to fakt únavné. Nezbývá než si držet palce a věřit. Taky už bych chtěla mít od toho všeho pokoj.
Co to je dlouhý stimulační protokol?

Bukca - U nás to probíhalo asi stejně, - krev + spermiogram. Na základě výsledků potom doktor určil, které hormony by byly nejvhodnější- pro mě, manžel je v pořádku. No a potom vlastně rozepsal na stimulační protokol, kdy a kolik si jich mám píchat, a potom se chodí na kontrolu, jestli rostou folikuly. Když jsou velké, jak mají být ,tak se vyvolá dalším lékem ovulace no a potom se dělá buď IUI nebo IVF. Aspoň takhle nějak to probíhalo u nás.

daisy008
22. dub 2008

Ahoj holky
ráda bych vás podpořila, taky chodím do Ostravy a 1KET mi vyšel. Sice to není bez problémů 😔 ale věřím, že to dotáhnu do zdárného konce. 🙂 Věřím, že je nás víc takových co se jim to povedlo.
Byla tady dívčina, která přešla z OV do Olmíku a otěhotněla, ale nakonec jí to nevyšlo.Podle mě nikde nedokážou zázraky je to na přírodě. 😉 Na psychice a dalších věcech.

Monali nevím já měla krátký protokol s gonalem pak cetrotide a pregnyl.
Myslím,že při dlouhém je delší stimulace a víc hormonů, ale nejsem si jistá.

mimco
22. dub 2008

Ahoj holky,
chci Vám jen napsat, že žádná z nás neutekla z Ov do Ol protože to v Ov nevyšlo, ale kvůli chování Čermáka. Je to prase a nebudu si brát servítky. Já jsem otěhotněla i v OV, ale potratila jsem stejně jako v Ol. Ale jde tady o přístup, v Olomouci u paní Doc. Oborné je to nádhera, nejsem jenom kus masa ve kterém se někdo šťourá. Vím z doslechu, že jaroš je jiný, citlivější.
Takže tak.
Přeju Vám hodně štěstí.

cabusa
22. dub 2008

Já si na Čermáka nemůžu ztěžovat, má sice svérazný humor, ale nějak jsem si zvykla. Nevím jestli je to tím, že jsem zdravotník. když to srovnám se Zlínem tak jsem o 95% spokojenější. Prošla jsem všemi testy včetně manžela. Zlín je jen pozlátko napovrchu. Samozřejmě je to věc názoru. Jedno musím říct, že všechny CAR jsou jeden velký business a nikdo se tam nestará o psychiku pacienta.

mimco
22. dub 2008

Máš pravdu, já ta vidím stejně, jde tam o velké prachy a vydělává se na cizím neštěstí.

monali
23. dub 2008

Souhlasím s Vámi, že jde hlavně o business a prachy.

Tak mě napadlo, většina chodí k dr.Jarošovi, taky tam vždycky tak příšerně dlouho čekáte? Já pokud nečekám vždycky aspoň hodinu tak si říkám, že to jde nějak rychle.

katiz
24. dub 2008

Při první návštěvě jsem čekala 2 hod!!! To bylo na vyvrat. Vzduch těžký, šílené... A další návštěvu jen něco přes hodinu a při poslední návštěvě jsem si v čekárně ani nesedla a hned jsem šla za doktorem.

monali
24. dub 2008

To se mi stalo jen jednou. Přišla jsem a sestra říkala ať jdu rovnou k doktorovi. Tak jsem vpadla do ordinace jako velká voda v šoku z toho , že nemusím čekat a tam měl doktor jinou pacientku - sestra na to nějak pozapoměla, tak jsem zase vypadla a počkala si půl hodinky a šla jsem dovnitř podruhé. Jinak většinou fakt čekám minimálně hodinu, jak jsi popsala , fakt hrůza.

A co jinak, víkend před námi, máte někdo nějaké zajímavé plány?

monali
28. dub 2008

Teda, jak tak koukám nikomu se sem do diskuse nechce.
Venku je moc hezky, tak si aspoň užívejte sluníčka a mějte se fajn.

Všem džím palce, a't všechno dobře dopadne.

katiz
29. dub 2008

Ahoj Monali.
Zakázala jsem si chodit sem a dívat se na miminka 😵 , atd... Jsem v poslední době na těchto stránkách závislá, ale stejně neodolám, jako dneska a kuknu sem co se děje nového.
Teď užívám Duphosan (nebo tak nějak) aby přišla menses a pak další kolo s Clostylbegytem.
Snažím se na tuto zaležitost nemyslet ale ono to vůbec nejde 😒 , každé ráno, jen co vstanu, jdu polknout tabletku a už se v hlavě honí myšlenky, zda to pomůže, zda se miminka vůbec někdy dočkáme... 😔 Ale v jedné věci jsem se polepšila: milovat se miujeme pro zabavu nikoliv pro splození díťátka, ale to asi tím, že jsem sama sebe přesvědčila, že takto se nám to nepovede ☹

monali
29. dub 2008

Ahoj Katiz,
jsem ráda, že ses ozvala. Já zatím pořád tak nějak odkládám to objednání k doktorovi na další IVF.
Miminka se určitě dočkáš, musíš tomu věřit. Navíc ty teprve začínáš, takže určitě nevěš hlavu.
S tím milováním jsi to vystihla přesně, ono říkat si už ráno tak dneska musíme třeba to vyjde působí přímo jako Anti afrodiziakum. A navíc milování má být radost, a ne skoro trest.
Mojí kámoška , která má taky problémy s otěhotněním, se tak milískovala s manželem každy den asi měsíc v kuse )na doporučení svého gynekologa) , a ke konci už toho měli oba dva plné zuby, a výsledek se stejně nedostavil. ☹

janek78
6. kvě 2008

Ahojik všichni!!!
Jsem tu dneska prvně a jsem celkem v šoku co se tady dočítám. Od ledna chodím do Gyncentra k Jarošovi. Abych řekla pravdu, tak poprvé mi to tam připadalo, že to berou jak na běžícím pásu,ale Jaroš se mi zdál celkem fajn. I sestry jsou v poho. zrovna jsem doma na nemocenské asi 12 den po ET 1.IVF. už od 9 dne krvácím a už jsem to pořádně obrečela. čekám do pátku na těhu test a na krev,ale předem vím,že už je to zbytečný. a ted se rozhoduji,jestli teda mám v ostravě pokračovat a nebo mám raději změnit kliniku. je pravda, že před IVF jsem nevěděla o tom skoro vůbec nic, až teprve teď jak jsem doma si pročítám různé fora a diskuse. Poraďte!
díky

monali
7. kvě 2008

ahoj,
na tom jsme se tady už shodli, že Jaroš je v pohodě a působí docela příjemně. Já jsem po ET začla krvácet 13 den, a to silněji než při normální MS . Bylo to den před tím, než jsem šla do gyncetra na testy. Když jsem pak říkala sestře, že krvácím tak to raději moc nekomentovala. Když jsem pak volala jak testy dopadly ani jsem nepočítala s tím, že bych mohla být těhotná, a byla jsem. Moc držím palce, aby ti to dobře dopadlo.
Jestli změnit gyncentrum řeším už asi 2 měsíce, taky když jsem objevila tady tu diskusi. Ale zatím nevím, na druhé straně si říkám, že když se to má povést, povede se to kdekoliv, ale jak říkám, sama ještě nevím.
zatím ahoj a drž se

sidonie
8. kvě 2008

Ahoj . Potřebovala bych poradit kliniku IVF . O gyncentru v Ov jsem slyšela a taky jsem se šla tam podivat , ale zajimalo by mně , jestli se v OV ještě nějake zařízení nenachazí .

sidonie
8. kvě 2008

Vite , ja hrozně moc toužim po ditěti , a můj přítel říka, že záleži na mně , kdy si ho pořidime . Mám v něm velkou oporu . Normalní cestou už ditě mít nemůžu , jsem po složité operaci a vlastně mi zůstala jen děloha a 1 vaječník ☹ .
Pravě proto bych chtěla vědět , jestli se to někomu z Vás povedlo hned na poprvé . Jednou to zkusit chci , protože naděje umíra poslední 🙂 🙂 🙂

katiz
8. kvě 2008

Ahoj Sidonie,
jak se mne doktorka ptala, do kterého centra chci, jestli OV nebo OL, tak se ještě zmínila o Frýdku Místku, ale po tom jsem se nijak nepídila.

sidonie
9. kvě 2008

Ahoj Katiz ,děkuji za radu , zkusím tam napsat .

katiz
30. kvě 2008

Ahoj holky,
tak v pátek byla kontrola v OV. Folik se po tabletkách udělal 🙂 ale manža momentalně nemůže 😔 nějakým záhadným způsoben mu praskla uzdička a má 5 stehů!!! 😠 a na sex min. 14 dnů může zapomenout!!!
Tak pokud bude vše opět OK, tak v červnu by jsme mohli konečně podstoupit naše první IUI

monali
3. čer 2008

ahoj,
dlouho jsem tady nebyla, tak teď to doháním.
Katiz, je fajn že se folíci objevili 😵 , akorát to s manželem je trochu smůla, ale rozhodně aspoň budete pořádně nachytaní na IUI v červnu.
Já jsem zatím změnila svého gynekologa, a ten nový mi doporučil ať ještě zkusím přirozenou cestu za pomocí
clostilbegytu tak 2-3měsíce. Tak jsem se rozhodla to zkusit, co kdyby náhodou. 😉
Zatím se mějte

lilienka
7. čer 2008

zdravíčko holky,taky se rozhoduju jestli máme jít do Ov nebo Oc a opravdu nevím nevím 😖 porad´te někdo,prosííím.

michina
12. čer 2008

Lilienko, jsem na tom stejně, já už se celkem vnitřně rozhodla pro OL-Fertimed, ale můj gynekolog mě zviklal, že výsledky jsou všude stejné a at si představíim to dojíždění. Tak jsem taky zoufalaá. Ale tak nějak se přikláním k OVě, zkusíme, jak se tam budou chovat a 1.IVF a pak kdyžtak přejdu jinam... Ale taky fakt nevím, už jsi to nějak vyřešila??

abi0605
13. čer 2008

Michino, všude se asi něco najde. Já chodila k Jarošovi do Gyncentra a nemůžu si na něj stěžovat. 😉

paraple98
13. čer 2008

Lileinka, Michina - no já jsem na OV neslyšela zrovna nejlepší reference, švagrová tam byla a brzo přešla do OC. Nutili ji hned do ICSi, že jinak otěhotnět nemůže a prý vůbec neovuluje, přitom ona je úplně v pořádku, jen bráška má pomalejší spermijky. A už čekají dvojčátka po 2.IUI. Prý je to v OV nepoměrně dražší, takže ani ta cesta do OC zas tak draho nevyjde....Ale já sama nevím, my se rozhodli rovnou pro Fertimed, zatím jsem tam spokojena, když mi vyjde kontrola UTZ na Po, St nebo Pá, jezdím do Fakultky, jinak do Olmíku. Na IUI to dělá max. 3 x za měsíc 😉 A to cestování se dá vydržet, ale je to jen a jen na vás... Protože pravdu máte v tom že, výsledky jsou zhruba e všech centrech stejné, rozdíl je ale bohužel v jejich dosažení 😉

lucie26
19. čer 2008

Ahoj, jsem tu jen abych vám všem oznámila, že Dr. Jaroš v Gyncentru zkončil. Jsem z toho v šoku. Nevím, co budu dělat dál.