Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

bukca
6. bře 2009

fifi ... budeme na tebe myslet .. neboj, pokud budeš ok, tak ve čtvrtek jdeš domů

luciasek1982
6. bře 2009

Ahojky Fifi.... držím palečky aby vše dobře dopadlo 😉

fifinka31
7. bře 2009

ahoj devcata,dekuji za podporu-telo uz si to asi zacina uvedomovat spíš než muj mozek,pač mam cely den stazeny zaludek,nijake chute,a takove stridave nalady,jako ze chvilku jsem vesela,a najednou mam v očích hrůzu 🙂
nejhorsi to bude v PO-az mne tam manza poveze,to budu mit co delat abych se nerozbrecela,pač manža mne bude chtít ponunat,a porad mi rika ty moje chuderko mala...a to je tak na rozbreceni se 🙂
Luci a co MS???A pokud dorazi,jdes hned na dalsi IUI??
Bukco a co vy?V jake jste tedka fazi?

luciasek1982
7. bře 2009

Ahojky Fifi!!!!

Neboj, brzy to budeš mít za sebou!!! Jinak pokud jde o mou mrchu, tak ta dorazila v úterý! Na další IUI bych chtěla jít, ale 12DC mi vychází na neděli, tak se budu muset domluvit se sestřičkou, kdy mám teda na UTZ dorazit. jestli už v pátek, což mi příjde docela brzy, a nebo až v pondělí!!!

No nic.... mějte se všechny moc a moc krásně....papa 😉 🙂

fifinka31
13. bře 2009

Ahoj holkyyyy!!!teeeda tady to zamrzlo nebo co?
Tak mne mate zpatky zivou a ZDRAVOU!Zadne srusty,vejcovody byly pekne pruchodne,jen mi odstranili male lozisko endošky 1krat1cm mezi vejcov.a brisni dutinou na levo(tak mne nekdy docela pobolivalo,tak to bylo asi ono)jinak neco vice pisnu holkam do debaty laparo-hystero..at to nepisu dvakrat.
Ja mam takovou radost ze uz je to za mnou 😉 😉 🙂
Ale zase si rikam kdyz teda byly vejcov.pruchodne tak proc do prčic nemuzu uz 2 roky otehotnet!!!Budu spolihat na to ze treba jak mi tam vehnali tu tekutinu,tak ze prorazila nejake mini srusty,kterych si oni ani nevsimli 😉
Jinak uz jsem obednana k Lachcinovi na utery na stehy,a doml.se co dale.Urite nee IVF,ale vyberu si behem roku ty IUIcka,mam jich este 5,a pak uvidime.
Bukco,ty jak si byla po laparce taky jsi sla do GC vyndavat stehy???Ja myslela ze tohle pujdu do nemocnice.To mi bude tamni sestra teda vytahovat ze.A bylo to v poho?Tak horsi nez stav po operaci to byt nemuze 🙂

bukca
13. bře 2009

ahojky fifi ... gratuluji, že jsi zpět živá a zdráva 🙂 .... stehy mi vytahovaly sestřičky v GC ... vůbec to neucítíš

fifinka31
15. bře 2009

Nejak nam to tady usycha holky 😒 nove co prisly nam prirozene otehotnely co 🙂 Tak sme tady zbyly zase asi jen my 3.
Bukco chystate se tedy na to IVF??A pokud jo,zustavas v GC?
Ja sice o IVF zatim nepremyslim,ale hloda ve mne to ze v GC reknou pacientce dopredu at si pripravi cca 30000kc,a kamosku to stalo v Olmiku-ale nee v soukromem ale na fakultce-statni-13.000-a to mela na podruhe spoustu inj.-rikala ze ty neplatila vubec,a platila jen ty zakroky jako jsou vyndani vajicek+ oplodneni-polovicku si nechali primo opl.+zavedeni-meli celkem 10opl. vajec ale tech 8 neprezilo zmrazeni-takze je to stalo tech 13.000-jinak by priplaceli jen este za zmrazeni.Tak tech 20.000 este jde ale 30.000 uz je palka.
Luci a co ty?Jdes ted do dalsi IUI?
Ja jdu v UT-na ty stehy,tak uz si chystam otazky pro Dr. 😉

fifinka31
16. bře 2009

Tak sem ted kukala na debatu trochu dozadu a vlastne nejdriv oteho Myska66-cyklus po nepodarenem IVF
pak Rozinka-ktere Dr rikal ze ma PCO a myslim i horsi spg.a doporucil IVF-na ktere nedoslo
a pak este Berryl-ktera oteho cyklus pred IVF-i pres to ze meli spatny SPG.
Tak presne tohle mi vzdy doda plno energie 😉
Tak holky- Bukco, Luci-musime verit 😉 😉 😉
Prece tu my tri nebudeme smrdet ne???

fifinka31
16. bře 2009

Teda- b posledni dobe tu smrdim hlavne ja 🙂

luciasek1982
17. bře 2009

Ahojky Fifi!!!!

No tak já jsem tento cyklus dopadla tak, že UTZ mi vyšlo na neděli a v pondělí a úterý jsem v práci..... tak příští měsíc.... snad to vyjde!!!!
Jsem ráda, že ti na nic nepřišli!!! Je sice zvláštní, že nemůžeš otěhotnět, když jste oba v pořádku, ale my na tom jsme v podstatě úplně stejně, jako vy!!!
A jak se jinak všechny máte???? Myslím snažilky i těhulky??? 🙂 😉 Mějte se všechny moc a moc krásně...papa 😉

bukca
17. bře 2009

ahoj holky ...

na IVF se zatím nechystám .. nechávám to tak a doufám, že se zadaří přirozeně ... dostala jsem od svého gynekologa tabletky na dva měsíce a to clomhexal a utrogestan a taky piju čajík, který mi byl doporučen ... při nejhorším necháme IVF na léto

fifinka31
17. bře 2009

Bukco a nemluvil s tebou Dr. o imunologii?Tam taky se muze najit pricina proc se nedari.
My zkusime ted nake ty IUI a pak si zase sednem a uvidime co dal-urcite bych chtela mit nejdrive imuno udelane a pak pokud by se taky nic nenaslo tak bych mozna zacala polehounku premyslet o IVF.
Tez si myslim Bukco ze je IVF predcasne zatim kdyz jste oba -OK-ale popremyslela bych treba este nad jinym vysetrenim.Treba aby se znova poradne Dr.podival na tvuj HP-ten muj to dnes udelal a rikal ze kdyby to chtel moc pitvat tak ze by mne casem mohl poslat este na testy na št.žl.ze jsem sice v norme ale na hranici.Ale ze teda pockame tech par cyklu.Hlavni pro nej ted pry je ze mam tu laparku za sebou.
mejte se papa.

berryl
17. bře 2009

ahoj holky zdravím Vás, u mě vše zatím v pořádku jsme v 9 týdnu, začátky hrozné jen jsem zvracela, bylo mi těžko od žalůdku a stále pocit hladu, teď už to je lepší, teď se mi chce pořád spát, jsem strašně unavená nechce se mi nic dělat, do všeho se musím strašně přemlouvat, byla jsem vždycky šíleně hyperaktivní a teď ??? jen ležím a nehýbu se

zítra jdu na druhý ultrazvuk tak se těším, už by mělo být miminko více vidět
těhotenský průkaz ještě nemám doktor ho dává až ve dvanáctém týdnu což mě překvapilo, protože ho holky kolem mě měly dříve, ale co na tom sejde je to jedno ne

inkognitto
18. bře 2009

Ähoj holky,

i když se často neozývám i tak tady chodívám čtu a v duchu jsem s vámi. Já se cítím všelijak a stále obdivuji vaši sílu jít dál, jste opravdu snažilky v pravém slova smyslu, já tohle postrádám. Výsledky,které se ukázaly nejsou dobré a myslím, že ani výrazhné zlepšení se nedá čekat. zdá se,že jediná možnost je IVF, ale nějak jsem se s tím jěště neztotožnila...

Ať nekončím pesimistitcky přeji hodně sil a pozitívní energie všem. Věřím , že i já jí s přicházejícím jarem najdu.

bukca
19. bře 2009

fifi .. teď mám na dva měsíce clomhexal a utroš a pak mám přijít na kontrolu .. do GC nechodím .. dala jsem si pauzu .... vidím to tak na léto, pokud by se situace nezměnila

jak půjdu na kontrolu, tak se zmíním MUDrovi o imunologii a uvidím, co mi řekne

luciasek1982
19. bře 2009

Ahojky holky!!!! Mě z toho asi švihne!!!! jak to tak vypadá, tak tento cyklus mi to zase nevyjde!!!! Ať počítám, jak počítám.... mrchu bych měla dostat 31.3. což 12DC bude 12.4. což je neděle, a pak je velikonoční pondělí!!!! No až to dostanu tak tam zavolám a optám se co a jak! Když tak si dám ještě jeden měsíc pauzu.... svět se nazboří!!! No ale jednoho to naštve. Už tento měsíc mi to nevyšlo. 12DC jsem měla opět v neděli a v pondělí a úterý jsem byla v práci 😒

Inko.... jsem ráda, že jsi se tady zase ukázala!!!! A nevěš hlavu.... sílu v sobě určitě najdeš!!!!!

Jani.... držím palečky.... snad se vám zadaří!!!!

Holky mějte se moc krásně.... papa 😉 🙂

dajen11
19. bře 2009

Ahoj holky,chtěla bych přidat svůj názor na ostr.car.Je mi 38.let a ěla jsem dceru ve 22letech.ve 32.letech jsme se začaly snažit odruhé dítě.Po marném snažení,jsem si nechala sama udělat sperminogram,který vyšel výborně,začala jsem tušit,že chyba bude ve mně.Změnila jsem gynekologa,to už mi bylo 37let,ten mně poslal na Laparoskopii.tam mi zjistily neprůchodnost a endometriozu.věděla jsem ,že pojištovna hradí tři pokusy.První návštěva v Caru bylaloni v dubnu,hned napoprvé mi vadilo,že sestra je hned vedle čekárny a o všem se dozví i pacientky v čekárně.Byla jsem přiřazena k čermákovi,ten na mně už napoprvé moc nezapůsobil,nejevil se mi jako doktor,ale jako obchodník.každopádně mi řekl,že jediná cesta k otěhotnění je IVF o kterém jsem se nedověděla nic,ale ceny zákroků jsem věděla hned.Pak jsme se tam ještě zůčastnily odběrů krve a spermatu.K prvnímu IVF jsem došla v červenci,personál nahoře u odběru vajíček a transferu a Pan doktor Poláček,který mi transfer prováděl na mně působil příjemně.Ale nepovedlo se,pak jsem šla na konzultaci k čermákovi ten si vůbec nepamatoval,pletl simně snad z jinýma pacoškama a už mluvilo dalších pokusech.Ten den jsem k němu vlezla do toho jeho ordinačního obyváku a on měl snad celý palec strčený v nose,tak mi to bylo nepříjemné,ale klepala jsem.Dohodl se mnou ještě KET na říjen za pouhých 5000 kč.Taky neúspěch,zase konzultace,kde mi vypsal zase to lejstro na 21000kč.Už se mi tam moc nechtělo.V listopadu jsem nešla a chtěla jsem jít v prosinci,ale menzes pořád nepřicházel na štědrý den jsem si udělala těhotenský test-pozitivní.Tak zaplatpánbůh už tam nemusím,ted jsem v pátém měsíci.Ani jsem jimto tam nezdělila,začla jsem chodit k mému gynekologovi.
Myslím si že Ostr. gyncentru kazí reputaci čermák.Znám dost holek co k němu chodily a vždy jsme se shodly.jsou tam ale i jiní doktoři,ale já jsem neměla to štěstí.Chtěla jsem jít na druhé IVF k doktoru Lachtovičovi,ale měla jsem obavy,jak by to tam braly.Rozhodně jsem ráda,že se to nakonec povedlo přirozeně a nemusím to řešit.
Ale jestli je celkově ostr. gyncentrum ůspěšné,tak myslím,že se může rovnat k jiným carům.ted má dokonce těch úspěšných pokusů víc.sama znám tři osobně a všechny pokusy napoprvé.
pro někoho je nemožné dojíždět až třeba do Olomouce.

luciasek1982
19. bře 2009

Ahojky Dajen!!!

Díky moc za tvůj příspěvěk a gratuluji k těhotenství! Je fakt, že na MUDr. Čermáka jsem snad neslyšela jediný pozitivní ohlas. Nemůžu soudit, protože já jsem s ním do styku nepřišla ani jednou, ale už to o něčem vypovídá!!! Je hodně důležité, jak na člověka lékař působí, navíc pokud je to ve chvíli, kdy jde o tak choulostivou věc, jakou je řešení neplodnosti!!!
Já chodím k MUDr. lachčinovi a jsem s ním spokojená! Vše vysvětlí, vždy je příjemný.... prostě zatím žádná negativa!!!
Přeji ti hodně štěstíčka a zdravé miminko....měj se krásně a klidně zase někdy napiš 😉 🙂 pa

j.cien
19. bře 2009

Hoky GC OV je kazdopadne PREDRAZENE,nepohodlne a neprizpusobive-nepracuji pred vikendech a o svatcich,tak me fakt zajima,jestli se OPU a ET dela PRESNE v IDEALNI dobu ...nebo jen proste v JEJICH pracovni dobe...

Dr.Lachcina je radovy gynekolog,ktereho sehnali na rychlo,kdyz odesel dr.jaros do Fertimedu.
Odesel tam prave kvuli "rozdilnemu nazoru" na lecbu pacientek v GC,tj.mimo jine i ceny zakroku...
Ja osobne jsem v GC nafasovala cenik ,kde mi spocitali 22tis +doplatky za Puregon,tj.cca 33000 HNED pri druhe navsteve,spermoigram jsme meli PRY katarsrofalni,takze jedine IVF+ICSI atd...
Ve Fertimedu mame NORMALNI spermio a zkousime dokonce IUI...

Preji vam vsem co nejdive mimi,at uz v GC nebo jinde.Ale je dobre si uvedomit,jake rozdily jsou mezi CAR a to nejen financni,ale i v pristupu a jen doufam,ze tech slizkych Cermaku neni vic ...

luciasek1982
19. bře 2009

Ahojky j.cien.... i tobě díky za názor. Já s jiným centrem zkušenosti nemám, tak není s čím srovnávat. Já i manže jsme v pořádku a zkoušíme IUI. lachčina říkal, že v našem případě by na IVF netlačil, že si myslí, že to zvládnem s IUI.... tak doufám, že měl pravdu. Pokud bych asi měla problémy a musela uvažovat nad IVF, tak bych si pozjišťovala veškeré info i z Olminu atd. Je jasné, že pak už jde o mnohem více než o 50 kč za IUI!!!
Nevím jestli je Lachčina řadový gynekolog... to si netroufám posuzovat.... já jen vím, že na mě působí velice dobře a nikdy na mě v ničem netlačil!
Přeji ti hodně štěstíčka, aby se brzy zadařilo a z tebe byla maminka čekatelka 😉 Tfuj, tfuj pro štěstí 😉 🙂

j.cien
19. bře 2009

To,ze je radovy gyn. bez zkusenosti s reprodukcni medicinou vim od Dr..ktery tam pracoval...to neni muj postreh.Mne na nem vadilo nejvice to vecne hmmmm. a hmmmm. jak hledal sluvka v cestine a to jsem ho uklidnila,at klidne mluvi slovensky...
Rozdily pri IVF jsou ne ve stovkach,ale skutecne v tisicich!
JEdne holce v GC rekli,ze prirozene NIKDY neotehotni,protoze "vanoce jsou casteji nez jeji ovulace".
Odesla z GC,koupila si ovu testy a hned pri prvni ovulce to VYSLO !

Ja mam z GC jasny pocit,ze jim jde V PRVE RADE O PRACHY,az potom o medicinu.

luciasek1982
19. bře 2009

Je to možné, ale jak už jsem řekla.... zatím nad IVF ani neuvažuju, tak to nebudu nějak hrotit. Zatím mě to nic nestojí a tak se tím nijak nezaobírám. Třeba bude časem situace jiná.... člověk nikdy neví čemu bude muset čelit!

j.cien
19. bře 2009

jj, uz mizim at vam sem nelezu,kdyz uz do GC nechodim 🙂
Hodne stesti pro vsechny snazilky!!!!

luciasek1982
19. bře 2009

Klidně sem choď.... nám to nevadí! Každý názor se cení 😉 Jinak ještě jednou díky.... i tobě hodně štěstí 😉

dajen11
19. bře 2009

Ahoj Luciašku 1982
Myslela jsem dr.Lachčinu a napsala jsem Lachtovič.Víš sto lidí,tak sto názorů.Taky záleží na psychice a to hodně,většinou těhu přijde,když na něj nemyslíš.Jestli jsi ročník 82,tak jsi hodně mladá a věřím,že se ti to nakonec podaří.Na ženskou neplodnost se taky specializuje dr.Lipka,má ordinaci v českém těšíně a v Karviné je zástupce primáře.Moc příjemný doktor.Každá jsme jiná a někdychodíš k řadovému a udělá více než primář čermák nebo ředitel,šéf

luciasek1982
19. bře 2009

Ahojky Dajen!!!

Já jsem pochopila o kom je řeč 🙂 A ve všem co jsi napsala máš naprostou pravdu a já s tebou plně souhlasím!!!! 😉 Jo mladá ještě jsem, a proto to tak nějak moc neřeším. Miminko bych chtěla, ale pokud příjde až za 3 roky, vadit mi to nebude. Však ono to příjde, až nastane ten pravý čas! 😉

fifinka31
20. bře 2009

Ahoj holky,Dajen-gratuluji k tehu 🙂 opet zazrak 🙂
No ja tady hodne slychavam na pana Cermaka-ze je s pacientkou hotov raz dva-a vetsinou ty co byly u nej tak podle nej je jedina sance IVF-a nakonec-jak uz sme tady videly ty kocky oteho prirozene.No,zacinam podezrivat pana Dr.ze snad zamerne rekne pacientce,ze je na tom ona nebo mnzel spatne-at se to urychli k IVF(pokladnicka se tak plni rychleji ze)
Naopak pan Dr.Lachcina-at si je klidne řadovy Dr.na mne teda pusobi dost vzdelane,na cokoliv se ho zeptam-vzdy onu vec rozvine do delsi debaty-a je ochoten o vsem si pohovorit-kdyz se mu neco nezdalo v me zprave z nemocnice tak hned zhavil telefon-aby si to upresnil atd.A prijde mi ze mluvi hezky cesky na to ze je slovak.
Manze pres to ze mel horsi SPG-tak Dr.to videl pozitivne-ze je to prumer-ze takhle je na tom vetsina muzu,a ze i kdyz ted vi ze i ja jsem po operaci OK tak navrhnul hned dalsi cyklus IUI-s IVF na mne vubec netlacil-i kdyz ho zminil-jako věc budoucna a ciste meho rozhodnutí.I muj HP-vzal znova do ruky a znova se peclive dival,jestli prece jenom tam neni neco -na hranici-co by se dalo jeste prezkoumat atd.Za tu dobu co jsem ted sedela v cekarne tam byly 4 pacientky a vsecky sly k Lachcinovi-pan Cermak mel svuj pokojicek prazdny.Zato pan Lachcina se nezastavil.A vychazel od nej pár,a nesli si fotecku mimi z UTZ 🙂

fifinka31
20. bře 2009

A Dajen je priklad-ze se da oteho i s nepruchodnymi vejcovody,vajicko si cesticku naslo 😉 po dlouhe dobe ale preci a prirozene.

fifinka31
20. bře 2009

Luci,s tebou si ty cykly ale zahravaji!!!Treba je to ale znameni,ze se mate snazit doma 😉 .Ale ja bych zkusila jit na UTZ treba i 13,14DC-muzes mit ovu pozdeji preci.
No mne to zase vychazi dobre-az moc.Ja dne sdostala MS(22dc)brzy ale nevadi-to je asi tou operací.No a hadejte kdy mi vychazi 12dc?hi hi,na den 31.3.-kdyz jdu zrovna ukoncit nemoc. 😉 tak zabiju dve mouchy jednou ranou.A hned pak ST,CT by mohlo byt IUI-to mam este svoje volno,takze stihnu-snad IUI este nez zase pujdu do prace 😉 Tak se mi to libi,hezky pekne rychle.na co cekat ze.
Ale taky mam vzdycky strach ze mi to vyjde na vik.nebo ze manza bude mit treba ranni.

iva4
21. bře 2009

Ahoj chtela bych se pripojit k nazorun co tu napsaly :dajen11: a : j.cien: Ja taky chodim do gyncentra v Ostrave k panu Čermákovi a mam stejny nazor nejdriv mi rekli kolik budu platit a potom mi rek ze mame spatne spermio a IVF je nase jedina sance. Mam ze sebou IVF+ICSI+ET+KET uz me to stalo 35.000,- a stale se nedari. Taky uvazuju ze se poptam jinde protoze tokil penez uz nemam na dalsi IVF a moc tomu neverim ze by mi v Ostrave pomohly. Tim ale nechci odradit ty kteri tam jsou zpokojeni.