Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

bukca
30. říj 2008

Ahoj, dneska jsem byla na UTZ a folik byl ještě malý, ale MUDr. mi neřekl, jak je velký. Dneska mě to docela bolelo, když mi dělal UTZ, tak jsem se definitivně rozhodla, že měním Čermáka za Lachničinu(nebo jak se jmenuje). Mám to domluvené se setřičku a říkala, že se to stává a že to není vůbec žádný problém. Jdu v pondělí raději hned na 7:45 na UTZ, kdyby bylo potřeba přítele na spermíky, aby se hned udělalo IUI. Doufám, že folik do pondělka vydrží a nepraskne!

fifinka31
30. říj 2008

Ahoj holky,jee tak uz jsme vsecky tri pod Lachcinou🙂)Bukco to te fakt bolel UTZ??Me je taky UTZ od meho gyndare nekdy neprijemny-ale da se to.Ale musim rict ze pan Lachcina je v tomhle fakt setrny,delal mi ted UTZ a rikal:ted to bude neprijemne trochu....a ja cekala a nic ale vubec nic sem necitela.A najednou mi ukazuje folikul na obrazovce🙂)Akorad mi prijde divne ze mi dela UTZ na koze.Jsem zvykla na UTZ na lehatku.Ale vsude to proste maji jinak.Tak si rikam,ze by to IUI od neho nemuselo bolet.Ale nikdo mi asi nezaruci ze mi ho bude delat on ze.
Bukco,ty mas srovnani,oba ti uz delali IUI,byl to rozdil v pocitu??

bukca
31. říj 2008

fifj ... IUI bylo od obou skoro stejné ... Čermák je se vším strašně rychle hotov a Lachcina je pomalejší a šetrnější, jinak to IUI bylo zhruba stejné ...

luciasek1982
31. říj 2008

Ahojky Jani!!! Hele taky ty jsi už dneska byla na IUI??? Pokud ano, tak držím palečky 😉 🙂 pa a měj krásný den!!! 🙂

bukca
31. říj 2008

Ahoj Luci, nééééé nebyla ... snad půjdu v pondělí

luciasek1982
1. lis 2008

Krásné sobotní ranko Jani!!! Tak budu držet palečky, pak dej vědět, jak jsi dopadla! A ty už teď půjdeš k Lachčinovi a nebo už jsi u něj myla??? 😉
Papa a měj prima den!!! 😉 🙂

bukca
3. lis 2008

Ahojky luci ... tak folik má 19,1mm, tak na IUI jdu zítra .. doufám, že tentokrát to vyjde 100% ... byla jsem už u Lachčina, je fakt super

luciasek1982
3. lis 2008

Ahojky Jani!!! Tak to je paráda.... budu ti zítra držet palečky, aby to vyšlo! Jsem ráda, že ti příjde super, já jsem s ním zatím taky spokojená!!! Dej pak vědět co a jak 😉 Zatím pa a měj se krásně!!!

fifinka31
3. lis 2008

Ahoj holky,Bukco,chci se zeptat,na kolik býváš objednana na IUI??Ja se hrozim toho ze nam vyjde IUI na manzovu ranni sichtu dela 2,2,2,2-smeny.A on uz si nemuze vzita volno,uz zadne nema,a nemuze si asi jen tak prijit pozdeji do prace,dela na NH pod MITALEM.Ale domlouval se s nadrizenym,ze by ho pustil ve 12h domu,myslis ze je mozne se domluvit na IUI na 12h??Neni to pozde?Samotne IUI se dela pak tak za 2h ne??
Jinak ja ted mela 7dc folik 18mm(ale pry mel divny tvar tak to mohlo byt mene)a tak jsem ocekavala ovu tak kolem 10dc-to jsem hadala velikost foliku tak 21-24mm,folik praska cca do 25mm-pak uz preroste a je z neho cysta,ktera odejde nejspis s MS.A me cely tyden docela dost pobolival vajecnik,ze uz jsem si myslela ze mam cystu-a ze teda ovu se nekona-ani tepl.nestoupala,az v nedeli tepl stoupla,i dnes,tak myslim ze ovu nakonec byla ale az 15dc!!Tak se docela obavam ze se v mem pripade s tou IUI nemusime vubec trefit do OVU,ze s takovou budu muset mit 3 IUI za sebou!!No necham se prekvapit co bude 🙂
Krasny slunecny den vam preji 😉
Jinak Bukco hodne stesti k IUI-tfuj tfuj!!!
Luci a ty jsi na tom jak?kdy jdes k Dr.?

luciasek1982
3. lis 2008

Ahojky Fifi!!! Teda ty jsi nás tady pěkně zavalila informacema!!!! Já jdu k MUDrovi až tak příští týden na odbery. Tento týden ve čtvrtek beru poslední TBL. Dostinexu, a pak alou na odběry a když už tam budu objednám se hnedka i k němu, pokud možno co nejdříve.... bude záležet na to, za jak dlouho by mohly být výsledky!!! A pak se uvidí, jsem docela zvědavá.... mno uvidíme, řekl slepý!!! Tak ti držím palečky, aby vám to vyšlo!!!! Zatím papa a brzy se zase ozvi, ju 😉

bukca
3. lis 2008

Ahoj fifi ...
nechci tě strašit, ale taky jsem chtěla mít IUI odpoledne, ale sestřička říkala, že to není možné, že odběr musí být cca do 10 hod a max do 13 hod. udělaná IUI. Myslím, že by šlo ale udělat s plnou mocí přítele (manžela), že spermie doneseš ty v lahvičce a i s vyplněným souhlasem k inseminací. Je to jedinná možnost, která mě napadá, jinak nevím. Mi to tak bylo řečeno, jestli je to jinak, na to se budeš muset zaptat přímo sestřiček nebo MUDra.

7DC jsi měla folik 18mm? To je hodně zvláštní, teoreticky ani pořádně neskončila mrcha a už aby se hnízdilo? Neni to divné? Ptala si se na to MUDra? Já mívám ovu 17CD nebo 18DC, záleží na startu mrchy. A pokud si měla 7DC 18mm, tak ovu nemohla být 15DC, teda neměla být, protože folik praská od 17mm - 22mm. Málo kdy se stane, že je větší jak 24mm a praskne. Folik roste za den cca o 2mm, ale né u každého to tak je. U mě je to tak ze začátku, od toho cca 13DC(14mm) a pak to jde pomaleji, cca 1,8mm za den.

Ještě by mě fifi zajímalo, jak to, že jsi byla na UTZ 7DC a byl tam folik a MUDr. ti neudělal IUI, teda spíš ti nehlídal ovu. To mě zaráží !!! Píšeš, že se nemusíte trefit do ovu, to je ale nesmysl. MUDr to pohlídá tak, aby jste se do té ovu trefili, od toho tam ten MUDr přece je, ne? Neboj, zvládneme to všechny, v to pevně věřím.

Ahojky Luci ...
jak my jsme šli do GC na odběry, tak výsledky jsme měli do týdne, byla to celkem rychlovka ... při odběrech myslím ani k MUDrovi nejdeš.

Zítra, kolem desáte se ozvu ! Krásný zbytek večera pa pa

bukca
4. lis 2008

Která pravidla porušuje: | Zruš ahoj holky ... hlásím se z domu (

IUI problěhla, ale rozhodně se nedá říct, že bez komplikací

všechno bylo v pohodě, až do té doby, než mi řekl, abych se uvolnila. Prostě mi to nešlo, byla jsem stažená a měla jsem strach, to je normální, ale minulé IUI to prostě šlo hladce. Nemohl přejít děložní hrdlo, ale nakonec se mu to podařilo a já začala cítit takový píchot v podbřišku ... prý je to normlání, že je to reakce na ten roztok, ve kterém se ty spermíky upravují ... vše vytáhl a začalo se tu stupňovat, dospělo to až tak daleko, že mi bylo zle ... musela jsem si lehnout vedle kozy na lehátko a nohy nahoru, nepomohlo ... začala jsem zvracet, třpitky před očima, no prostě hrůza ...

na chvilku se mi ulevilo, oblékla jsem se s pomocí sestřičky a šla do sesterny ... podepírali mě, abych sebou nešvihla, ale pak jsem jim řekla, že je už vše v pohodě, že mě můžou pustit a od té doby si nic nepamatuji ... sestřička řekla, že jsem spadla jako hruška ... dostala jsem kyslík, tlak skoro žádný a po cca hodině jsem byla relativně v pohodě. Z GC mě pustili asi před hodinou.

A aby toho nebylo málo, tak jsem dneska ráno jela do práce s kamarádkou, protože Radek potřeboval auto, jinak ho mám já. Každý den s ním jezdím do práce. Do GC jsem si půjčila auto od kamarádky z práce, tak jsem ho musela jet vrátit a byla tak moc hodná a ještě mě odvezla domů, abych nemusela dlouho čekat, než by pro mě někdo přijel ... je to zlatíčko

Teď už jenom ležím a pokud možno, jsem schoulená do klubíčka a odpočívám ... teď už bolest úplně ustopula, sem tam, když udělám prudší pohyb, tak to tam ještě píchne, ale děs a hrůza ... nikdy víc !!!

bukca
4. lis 2008

nevím, proč mi to napsalo, že porušuji pravidla, ale co 😝

luciasek1982
4. lis 2008

Ahojky Jani!!!! No jak se tak tady tím pročítám, tak jsi měla docela né moc příjemný den!!!! Ale máš to za sebou a teď musíš doufat, že to trápení stálo za to!!! Co bychom pro ty malé stvořeníčka přece neudělaly!!! 😉 No ne??? 🙂 Budu držet palečky, aby se jajco pěkně uhnízdilo a hovělo si, jako v bavlnce!!!
Mno já doufám, že ty odběry budou brzy. Uvidíme, domluvím se se sestřičkou! MUDr. mi minule říkal, že pokud dojíždím, že by se ty výsledky uspíšily a byly by ještě to odpoledne. Tak uvažuju, že bych se domluvila s nějakou kámoškou, pocouraly bychom po obchodech a odpo bych si hnedka skočila zase do GC k MUDrovi pro ty výsledky!!!
Hele a nechci ti do toho kecat, ale přestaň porušovat ty pravidla, ju? 😀 Nebo s tebou přestanu kamarádit 😀 Mno nic, opatruj se a brzy se ozvi, jak to s tebou vypadá!!!! Papa a pěkný večer!!! 😉

luciasek1982
4. lis 2008

Ahojky Fifi!!! Mno musím souhlasit s Jančou... já mám taky ovu tak ten 18DC! Ale každej jsme jinej, že jo. Je fakt, že MUDr. ke kterému jsem chodila než jsem začla chodit do GC mi říkal, že ovu je tak 13-15DC.... a ono ne 😀 A jak tedy pokračujete.... ozvi se ať víme co a jak s tebou 😉 Tak papa a krásný večer!!!! 🙂

fifinka31
4. lis 2008

Teda Bukco,za A netusim cim jsi porusila pravidla,nepsalas velkyma pismenama?
A za B-teda ted jsi mne pekne vydesila!!!Holka,ja vzdy slysela ze IUI nic neni,jen to muze byt nekdy neprijemne.A tys uz to 2krat zvladla v poho ne?Tak je divne ze ted jsi tak zareagovala,UF,uplne se mi zrychlil tep!A to tam mam jit dobrovolne na tohle jo??-no nevim.Psalas ze uz nikdy vice,to jako uz nepujdes na dalsi IUI?Tak te to odradilo?A co na to Dr?Stava se to zridka doufam!!!Ja jsem taky ze vseho vyklepana,a bojim se ze se nebudu umet uvolnti,uz ten pocit ze mi neco strkaj do cipku-fujtajbl.
Jinak jak pred par mesici mivala ovu tak 10DC-podle teplot a bolesti.Pak se to zacalo prodluzovat na cca 12-14DC coz je asi optimalni,ale ovu muze byt v rozmezi 9 az treba 20dc,jak u koho.Ovu.pokud ted byla tak byla fakt az ten 15dc,do te doby byly bolesti a tepl.nizko.A nebo folik prezral,prasknul uz jako cysta-to netusim jak se pak chovaji teploty.Ten 15dc by byl ok-pokud bych ovsem nevedela ze mam 7dc folik tak veliky!!Tak,ukazoval mi ho,videla jsem ho,ale meril ho pres tu vetsi cast,tak pry mohl byt ve skutecn.mensi.Taky koukal ze je tak veliky,kdyz sem mu rekla at na me mrkne,tak rikal ze muze ale ze asi nic moc neuvidi a ejhle!!!a IUI mi neudelal protoze to bylo v patek,SO,NE tam nejsou,PO tam nebyl on,UT byl svatek,rikal ze jestli chci at prijdu ve ST-a pokud tam folik bude tak muzem udelat IUI,ale ze spis uz bude po ovulaci.A navic rikal ze je lepsi delat IUI do stimilovaneho cyklu,ze byva vice jajec,a tim padem vetsi sance.Tak jsem to nechtela hrotit.

fifinka31
4. lis 2008

Jinak,mi rikal ze folik praska do 25mm,pak je z nej cysta.Tak pokud vemu ze mohl byt mensi,ten 7dc,treba 15mm,(folik roste uz s 1dnem MS)tak tim padem rostl 2 a neco mm za den,a pak se treba rust zpomalil,a rostl 1mm za den,tak ten 15dc mohl mit 23-25mm.Ale to jsou jen spekulace 😉 necham to konovi,a jsem zvedava jak na tom budu priste ten 12dc na UTZ.
Jinak s tim manzou,to teda bude slozite,snad nam to nevyjde na tu ranni!!Rano donest kelimek-vim ze to jde,ale manza vstava v 5h,a od pul 6 dela,tak pochybuji ze by mel v 5 rano naladu...navic sperma se musi dorucit do hodiny,takze by stejne musel prijit pozdeji do prace,tam by me hodil po ceste ale zpet bych teda musela salinou-coz se mi teda moc nechce,navic,buhvi jak se budu pak citit ze.No vidim ze tohle taky necham konovi,nemam uz na to naladu porad neco resit co a jak bude.Vlastne,po tve zkusenosti Bukco tak nejak nemam naladu vubec.
A ty prvni IUI sly v pohode??
tak se mejte holky papa.-nemame my to nekdy jednoduche ze.

bukca
5. lis 2008

luci ... dojíždět? Od kud?

luciasek1982
5. lis 2008

Ahojky Jani!!!! Nejem z Ostravy, bydlím v Šenově! Není to ale žádná hrůza dojíždět, mám auto, tak je to v pohodě! Horší by bylo, kdybych se musela štrachat budem,ale to se mě naštěstí netýká!!! A jak ti dneska je? Snad je vše O.K. 😉 Měj krásný den... papa 🙂

luciasek1982
5. lis 2008

Ahojky Jani!!! Tak na IUI jdeš tedy příští měsíc??? A už ti říkal co ti dá na stimulaci??? Měj se krásně a nestresuj, myslím si, že to co se stalo Janči není pravidlem!!! Copak bychom pro škvně neudělaly.... ne??? 😉 Papa a měj krásný den!!! 🙂

bukca
6. lis 2008

Aha, tak to asi budeš znát Zuzku Pinkavovou, mají holčičku Sárinku 😝

luciasek1982
6. lis 2008

Mno já znám Rýšu Pinkavu, jezdí s autobusem.... tak teď nevím, jestli je to jeho žena a nebo ségra. Ale ségra je myslím Lucka!!! 😨 Mno možná ještě pár vzkazů a dopátráme se k nějakému výsledku 😀

bukca
7. lis 2008

jj, tak to jsou oni ... Zuzka se mnou pracovala na soudě, je to super holka ..

luciasek1982
7. lis 2008

Mno tak to ani nedalo tolik práce, dopátrat se výsledku 🙂 Jani měj se moc krásně a užívej si víkendových volných dní!!! 😉 🙂 Zatím papa 😉

fifinka31
7. lis 2008

tak s mym muzem zase pracuje Radek Pinkava,ale nevim kde bydli-se optam 🙂
Bukco,jak se citis po tom poslednim zazitku??
Luci,ten dotaz z 5.11.-15:07 byl na mne asi ze 🙂 Tak na stimulaci uz mi dal jak sem tam byla minule Clostik-sice sem mu rikala ze uz sem ho bravala a nesedel mi,ale me presvedcil az ho vyzkousim-jenze vim ze po nem spatne roste sliznice,a foliku se nemusi chtit prasknout 😒 No,tak uvidim.Cekam na MS pak 5-9dc clost,a 12dc UTZ-a dle foliku IUI.
Tak se mejte holky.

miska66
8. lis 2008

Ahoj lidicky. Jsem tu poprve, vubec jsem nevedela za takoveto super stranky existujou. Chodim do Ov gyncentra uz vic jak pul roku. Zacala jsem u doktora Jarose a pak ho chudaka vyexpedovali nekam do Fulneku. tak ted navstevuji dr.Cermaka ale reknu Vam je to rychlovka chlap.

bukca
8. lis 2008

ahoj misko ... já byla u čermáka a utelka jsem od něho

miska66
8. lis 2008

Fakt a proc? no on je hodne drsnej. Ja byla u Jarose dva krat na inseminaci a nic. Byl ke mne lidskej a hlavne nespechal. Pak jsem jednou sla na kontrolu a oni mne priradili k Cermakovi, za 5 minut jsem byla ven jak oparena. Furt jsem se ho vyptavala at mi rekne vic info ale vzdycky mne tak pekne odpalkoval ani sama nevim jak. Tak ted mam za sebou prve IVF a jsem 9 den po. Ted cekam do 14teho jestli se neco chytlo nebo ne. Normalne se bojim aj koupit test. Jake mate zkusenosti vy?

bukca
8. lis 2008

já mám za sebou 3IUI z toho jedno "úspěšné", ale bohužel si to mimi rozmyslelo a opustilo nás .. teď čekám na další víkend, kdy asi budu testovat, jestli to vyšlo nebo ne

IVF ... a jaký máte problém, že jsi šla na IVF?

bukca
8. lis 2008

misko a kolik vás IVF stálo?