Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

lucisa
11. lis 2006

Ahoj ice.tinko, já tam byla s manželem v r. 2002. Moje gynekoložka nás tam poslala, když se nám nedařilo tak asi 3/4 roku otěhotnět a já měla nějaké blbé bazální teploty, z kterých se nedala odhadnout ovulace.
Nemám výhrady k personálu, bylo to celkem v pohodě, jen se mi zdá, že je všude moc na odiv vystaven přepych. U dr. na první konzultaci jsme neseděli v ordinaci, ale spíše v kanceláři, nějak jsme se tam necítili, starý "prošlapaný" koberec, imitace (možná i pravý) starý dřevěný nábytek, připadla jsme si jak v 18. století, což u mě nabudilo spíš strach, jestli mají moderní technologie atd.
Jinak se připrav na to, že za každou návštěvu se platí. Plus ještě další platby, spermiogram, vyšetření hormonů atd. My tam byli asi 4x. Dohromady nás ty návštěvy + první základní vyšetření stálo asi 2.000,- Kč (rok 2002, teď nevím). Ihned nám sdělili, že používají nějakou nadstandrní metodu s lepším výsledkem, ale že ji neplatí pojišťovna, ale budoucí rodiče.
Zjistili mi převrácené hodnoty hormonů (víc mužských, než ženských) a řekli mi, že v tomhle stadiu přirozeně neotěhotním, musím nejprve podstoupit hormonální léčbu. Manžel měl údajně trošku línější spermie a taky jejich počet byl údajně na hranici. Čekali jsme na první MS, aby mi mohli píchat hormonální injekce a tak jsem nějak spontánně otěhotněl (asi jsem dostala podvědomě strach 😉 ) a bylo po návštěvách.
Druhé těhu bylo ok a přišlo samo....
Ovšem dnešní situaci nemohu posoudit.

ice.tinka
autor
11. lis 2006

Ať jsou reakce na ně a toto středisko jakékoliv ráda si je přečtu a doplním mé informace o těch pár vašich🙂!!!

lucisa: Děkuji za odpověd!!: 😀 😵 I když nevím jestli mě má těšit ...no alespoň budu vědět do čeho jdu 😖 😀

jancaa
14. lis 2006

Ahoj, já do Gyncentra chodím už dlouho, zatím jsem spokojená. Protože mám PCO, nepravidelný menzes, bez ovulace, ... začala jsem s přípravou na IUI. Brala jsem Clostibegyt, ale ten nezabral, tak si teď píchám injekčním perem injekce do břicha GONAL-F. Doplácím za ně 2280,- na jeden cyklus. Samotná inseminace je prý hrazena z pojištění. Spermiogram budeou dělat až před inseminací, tak ani nevím, jestli za to budeme platit. 😖 Ráda si přečtu vaše zkušenosti. 😵

ice.tinka
autor
14. lis 2006

jancaa :
Ahojky spermiogram stojí 100kč! Alespoň to je tak napsané na jejich stránkách v cenníku!.....A k jakému lékaři tam chodíš?

jancaa
14. lis 2006

Ice.tinka: Já chodím k Mudr. Jarošovi. Nevím jak to chodí v jiných gyncentrech, takže nemůžu více posoudit. Bohužel. Ty jsi v Gyncentru v Ostravě dlouho nebo máš zkušenosti i s jinými zařízeními???

ice.tinka
autor
14. lis 2006

jancaa :
S jinými bohužel ne taky jich tu poblíž ostravy moc není teda žádné🙂 😀 Já chodím k Mudr.Čermákovi ....byla jsem tam už před rokem ale pak z toho nějak sešlo to jsem byla u doktorky Černotové ....Na zítra jsem už objednaná k čermákovi no tak uvidíme jak to dopadne 😀

jancaa
14. lis 2006

ice.tinka: Já jdu na kontrolu v pondělí, uvidíme jak porostou folikuly, jestli tam něco bude. Ve středu nebo pátek by mělo být IUI, tak uvidíme, co bude. 😉

ice.tinka
autor
14. lis 2006

Přeji hodně štěstíčka !!!!!!Ještě napíšu potom co bylo a jestli je doktor morous🙂 😀 😝

jancaa
14. lis 2006

Jasně napiš, já znám jenom toho svého doktora. 😅

ice.tinka
autor
14. lis 2006

Proč za ty injekce musíš doplácet??At tam potom nevysolím 20 000 když se teda říká že je to hrazené pojištovnou. 😀 😝

jancaa
14. lis 2006

Pojišťovnou je hrazený zákrok - inseminace. Protože u mě nezabírají prášky na růst folikulů - Clostilbegyt - zkouším teď ty injekce a za ty doplácím. Takže zadarmo není vše. 😠

ice.tinka
autor
14. lis 2006

JJ no Já jsem se dočetla že dám navíc asi za A.Hatching 3000 a další věci jako spermiogram partnera popřípadě nějaké to uchování vajíček a samozřejmě cesta ....no taky to zadarmo nebude ....To ti dali to pero na injekce nebo sis ho musela zaplatit?

jancaa
14. lis 2006

Pero na injekce bylo v ceně. Vše v jednom. 😵

ice.tinka
autor
14. lis 2006

Aha takže jestli jsem to dobře pochopila tak to pero dotaneš u určitých injekci...no a asi u těch co si doplácíš 😀 😀 pěkně je to vykoumané 😝 😀

jancaa
14. lis 2006

Ono je to podle toho kam se ty injekce píchají. Jestli podkožně - ty si můžeš píchat sama (právě na to to pero) - nebo do svalu, tam to spíše píchá někdo jiný - je to složitější. Alespoň tak jsem to pochopila já. Ty injekce perem jsou v "pohodě", i když při první jsem byla dost vyděšená. I přítel. Dá se to zvládnou, ale pro mě to není nic příjemného každé ráno do sebe bodat. Ale co by člověk neudělal. 😵

ice.tinka
autor
14. lis 2006

jancaa :
Pro miminko 😀 😀 😅 No ten můj asi dostane infarkt až mě uvidí s tím bodákem v ruce 😀 😀

jancaa
14. lis 2006

To je dost možné. Chtěla jsem aby přítel - aspoň poprvé byl u toho - jen aby mi přečetl ten návod ... Ale když to viděl vše připravené, tak za chvíli se odporoučel a bylo po asistenci. 😀

ice.tinka
autor
14. lis 2006

😀 😀 😀 To jsou zbabělci ....muj přítel prohlásil jestli by nebylo lepší kdyby se to pichalo u doktorky aby se mi prý něco nestalo:D 😀 😉 Spíš se jen bál že by to viděl ...no ale to pero by měnilo situaci na to by byl možná i zvědavý.....otázkou je za jak dlouho by ho ta zvědavost přešla ....možná tak jak u tebe to znamená v momentě kdy by přišlo na řadu samotné bodání 😀 😀 😎

katarina82
17. led 2007

Ahoj holky, koncem ledna jdeme poprve do Gyncentra. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvá, než se začne něco dít. Většinu vyšetření už máme hotových. Mame spermio-ok, laparku-ok, hormonální profil-ok, ovulace probíhá, folikulky rostou... Tak nevim, v čem je problem.

katarina82
17. led 2007

A taky jsem se ještě chtěla zeptat, jestli s tímto centrem máte špatné zkušenosti, jak se v některých diskuzích píše. Nemyslím z předchozích let, ale nějaké čerstvější. Díky

ice.tinka
autor
17. led 2007

Katarina82:Já ti bohužel o tomto centru nemohu napsat nic dobrého Taky jsme měli všechno ok dokonce prý super protože u nás byl problém jen v tom že nemám vejcovody takže jsme prošli umělým oplodněním se vším všudy...Bez uspěchu ale myslím že ne proto mám na ně špatný názor...Bylo tam víc faktoru které mě již od začátku měly varovat a nejít tam ,,,ale stalo se a tak jsem se po odběru vajíček najednou dozvěděla že spermie se nějakým zázrakem po týdnu nějak zlenivěly jak tvrdil doktor...a po transféru byly dokonce i vajíčka nedozrálé...ale oplodnilo se z osmi jedno a to vlastně podle nich špatné mi i přesto dali.A tak mě připravili o jeden pokus a pulku nervu 😠 To nemluvím ani o penězích které ani nevím kam šly!!!!Přístup doktora sester ..no bohužel já už ostravu nikdy 😵 😵

Moc ti přeji aby se to tobě podařilo ,snad budeš mít štastnější měsíc moc ti to přeji!!!!

ice.tinka
autor
17. led 2007

katarina82:Byla jsem tam ted před 14 dny ,takže dost čerstvá informace 😀 Ke komu jsi objednaná?Jestli to není tajné 😅 😀

katarina82
17. led 2007

jsem objednaná k dr. Jarošovi. ice.tinko a ty teď budeš chodit kam? Pak je tu relativně blízko jen Fertimed, ale toho dokrora, co je v Ostravske pobočce znám a není moc vstřícný. Tak fakt nevím, co mám dělat ☹

ice.tinka
autor
18. led 2007

katarina82: napsala jsem ti interní poštu 😀 😝

chester
20. kvě 2007

Ahoj holky, navštěvujete některá toto zařízení?? Já jsem objednaná na červen.

saskie
21. kvě 2007

ahojky holky ja chodila v roce 2003 do gyncentra mela jsem tam 1 ivf bez uspechu vubec jsem nebyla spokojena nadstandarty se tam plati nevim za co i spermiogram se tam plati ale ten plati pojistovna ,teda hradi ,kdyz jsem si na pojistovne nechala vyjet vsechna vysetreni tak tam jsem mela zaznamenane ze spermiogram my uhradili a ja jsem si ho z vlastni kapsy take hradila ,takze to meli zaplacene dvakrat ,chodila jsem k dr cermakovi ,ted jsem ve fertimed olomouc sice nam 2 ivf neklaplo ale snad treti pokus vyjde jsem tam spokojena a maji pobocku v porube coz je fajn ze nemusime po kazde dojizdet do ol jen kdyz je nejaky zakrok opu nebo et a inseminace delaji i v porube .preji vam hodne stesti

chester
21. kvě 2007

Já jsem objednaná k dr. Jarošovi, doporučil mi ho můj gynekolog. Kamarádka k němu taky chodila a dnes má dvojčátka, podstoupila inseminaci a spokojená byla, tak uvidím, jak dopadnu já.

koczurka
21. čer 2007

🙂 Ahojki!Já jsem byla v gyncentru v Ostravě na ivf letos v únoru a bohužel se nezadařilo.Chodila jsem k dr.Čermákovi.Byl to můj první pokus a další pokus bych ráda zkusila raději někde jinde.Ne proto že bych si myslela že to tam nedělají dobře,ale proto že mi to tam přišlo moc chaotické a uspěchané.Možná jsem si představovala víc laskavosti a pochopení,nevím možná jen můj dojem.Ale to Ráda bych to zkusila v Olomouci ve Fertimedu.Slyšela jsem samou chválu a velkou úspěšnost.

koczurka
21. čer 2007

🙂 Ahojki!Já jsem byla v gyncentru v Ostravě na ivf letos v únoru a bohužel se nezadařilo.Chodila jsem k dr.Čermákovi.Byl to můj první pokus a další pokus bych ráda zkusila raději někde jinde.Ne proto že bych si myslela že to tam nedělají dobře,ale proto že mi to tam přišlo moc chaotické a uspěchané.Možná jsem si představovala víc laskavosti a pochopení,nevím možná jen můj dojem. Ráda bych to zkusila v Olomouci ve Fertimedu.Slyšela jsem samou chválu a velkou úspěšnost.Mějte se hezky...

konka
21. čer 2007

ahojte holky, taky se snazime pocit dite, ale zatim jsme byli v gyncentru jen na spermiogram, protoze jsme tam byli poprve stalo to 200.- Kc, cena je stara 14dni, takze se snad nezmenila.. jinak jsem pry slysela, ze dr.jaros je prijemny, budu se snazit k nemu objednat, protoze spermiogram vysel spatne, manzelovi sice nasadili hormony na urologii, ale otazka je zda zaberou.
muj dr. rikal, ze pokud pristoupime na umele, muzeme si vybrat, bud gyncentrum, nebo pak olomouc, nic jineho neni.. pry olomouc ma lepsi vysledky, nevim.. doufam, ze se obraz spermii zmeni.. to cekani je na smycku