Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

luciasek1982
7. led 2011

@neiry Děkuji ti ;) Kéž by, však určitě sama víš, jak moc bych si to přála!!!! 🙂

jezulicka
9. led 2011

😉 @podrazen ahojky, tak si tu čtu vaše debaty a s gyncenrem souhlasím že je jenom na to aby vybrali hromadu peněz a nic z toho a jak se zeptáš na něco tak je ohen na střeše....Byli jsme tam s manželem také podstoupili iui i ivf a nic jen plno peněz vyhozených...a ptala ses kde je nějaké centrum dobré..tak ti řeknu v ostravě nikde ani kudělka není dobrý máms ním jisté zklušenosti byla jsem u něho na operaci kterou totálně zvoral a kamžitě jsem přecházela k jinému lékaři...znám ho moc dobře...Ted už jsem těhotná již v 16tt a otěhotněli jsme v Brně na Unice tam se to nedá srovnat tady s Ostravou..přístup a vše kolem to tam bylo úžasné..Takže pokud mám doporučit car tak jedině Brno....
Pokud půjdeme pak do druhého mimi tqak opět tam....tak to jsou jen mé zážitky...měj se ahoojky

fifin
12. led 2011

Já se také snažím otěhotnět.

neiry
13. led 2011

Mi přijde, že ten, komu to v Gyncentru nevyšlo a jinde jo, tak na Gyncentrum nadává a na to jiné centrum nedá dopustit. Přitom si myslím, že IVF i IUI jsou strašně moc o štěstí a náhodě a že výsledky jednotlivých CARů jsou hodně srovnatelné. Protože kdyby Gyncentrum mělo úspěšnost 5 % a jinde 50 %, tak už to Gyncentrum dávno zkrachovalo, nemyslíte? 😉
Je tu někdo, kdo vděčí Gyncentru za mimi a přesto všechno na nich nenechá nit suchou? 😉
Tohle bych si třeba já nikdy netroufla. Ano, nelíbí se mi ten jejich paušální poplatek 9 tisíc, ať se děje, co se děje, ale jinak bylo všechno v pohodě a hned na první pokus a za celkových asi 13 tisíc. To mi přijde celkem málo na to, abych nadávala na Gyncentrum, že z lidí tahají prachy.

jancica74
13. led 2011

@neiry AHOJ,ANO JÁ VDĚČÍM GYNCENTRU ZA VŠE - SICE NÁS TO STÁLO DOST PENÍZKŮ,ALE KDEPAK BY TO STÁLO MÉNĚ,ŽE?mějte se o přeji mnoho úspěchu at v Gyncentru,nebo v jiném caru 😀

jezulicka
14. led 2011

@neiry ahojky tady nejde jen o pty peníze a to že to nevyšlo...tady i ten přístup když srovnávám s Brnem neskutečný rozdíl...To jednání s lidmi atd...A určitě Brno Unica je nejlepší centrum neplodnosti mají velice vysoké číslo úspěšnosti o to jsem se pak zajímala..jezdí tam lidi až z Německa, Holandska,i dokonce z Norska,...jde o kvalitu ne o kvantitu...A ono víš celkově ta léčbqa probíhala jinak...Ještě než začneš píchat už užíváš listovku, prednison připravují to tělo na to....a pak až je po všem tak pícháš agolutin,užíváš estrofem,a po ultrazvuku kdy ti to potvrdí že je tam srdíčko pak přejdeš na utrogestan...Nevím byla jsem 2x na ivf v ostravě a nikdy jsem se s tímto nesetkala pak jsem jeli do brna a povedlo se hned na poprvé u nich ale zcela jiný přístup a léčba...to je můj názor...Ikdyž jsem z Ostravy tak bych tam nikomu už to nedoporučila.... 😲

mimco
14. led 2011

Á opět moje oblíbené téma.
Kdo je spokojený s gyncentrem, má můj obdiv a držím palce.
Já jsem v gyncentru otěhotněla, ale taky potratila. Pak teda ještě 2x, ale to už v jiném centru.
Tady jde opravdu o přístup a technologie, které používají.
Já teda konkrétně měla problém s Čermákem. Hlavní důbod proč jsem odešla byl ten, že Čermák odmítl dělat KET. Jakmile jsem přišla po revizi na domluvu dalšího postupu, vytáhl příjmový doklad na 23tis. s tím, že uděláme dalčí IVF, že on rád pracuje s čerstvýma. Zamraženo jsme měli 15 embrií. Tohle je holý fakt, nic není přimyšleno, nic není překrouceno, tak to prostě bylo.
Nicméně, embria jsme převezli do Olomoucké fakultky a z těch 15 přežily 2, které mi dali, ale bohužel jsem nakonec zase potratila, to už je ale další kapitola. Našli teď postupně hodně problémů, takže nás čeká asi další dlouhá cesta.
Každopádně vím, že kdybychom zůstali v gyncentru, bylo by to na nic, jenom bychom platili za pokusy.
Nesetkala jsem se zatím s nikým, koho by Čermák poslal např. do Plzně nebo Prahy na imunologické vyšetřeni.
Můj názor jedy takový, gyncentrum je dobré v případě, kdy nemáte žádné problémy a komplikace.
Ale pokud máte endometriozu, myom na děloze, trombofilii, vysoký prolaktin, sníženou funkci štítné žlázy, protilátky proti obalu vajíčka a manžel nemá spermie jako je to vše u nás, nemáte v gyncentru šanci. To je fakt.
A holky, vy kterým se to tam povedlo, buďte rády.
Ale jsou tady i páry, které potřebují opravdové odborníky a kvalitní embriology s kvalitním vybavením a tohle prostě v gyncentru nenajdete.

jezulicka
14. led 2011

@mimco plně s tebou souhlasím......taky mám s čermákem zážitky... 😠

skarbek
14. led 2011

ahoj,náhodou jsem trefila na tuhle diskuzi a nedá mi to nenapsat. Patřím taky mezi klientky gyncentra,naštěstí již bývalé!!! Bohužel patřím také mezi ty,které nemají nejlepší zkušenosti a vzpomínky,byť jsem tam otěhotněla na druhý pokus,ale taky potratila... marné ☹ Věřím tomu,že těm,co se to povedlo dotáhnout až do úspěšného konce a to na první či další pokus,jsou spokojení. Ale ti,kteří mají možnost srovnávat... zkrátím to... nakonec jsme skončili na Unice v Brně,kterou nám doporučila jedná známa,nad níž v OV lámali hůl,že vlastní dítě nikdy mít nebude,jen s dárkyní a dárcem... a ejhle v Brně jim zadělali na kluky z vlastního biologického materiálu! Tak jak je tohle sakra možné?! Mně dr.jaroš nabízel IUI s dg. neprůchodných vejcovodů bilatt.,to opravdu mluví za vše! 😠 Taky bych nikdy nikomu gyncentrum nedoporučila,je to fabrika na vydělavání peněz a kšeftování biologickým materiálem! Ostuda car-ů! Díky Bohu za lidi na Unice!!! To jsou panečku odborníci!!! A taky jsem tam neotěhotněla na prní šup,jak by se mohlo z mé reakce zdát... 😉 Unica je NEJ!!! 😵

mimco
15. led 2011

Já docela obdivuji odvahu nováčků co si to tady celé přečtou a ještě mají chuť tam jít.
Myslím, že je to trochu z pohodlnosti. Přece jen, pro Ostravské je to kousek.
Sranda je, že jsem ještě neslyšela o nikom, kdo by tam třeba jezdil z Olomouce 🙂.
Že by si řekli, no to gyncentrum má tak skvělé reference, tak nepůjdeme do Reprofitu ani na fakultku, budeme jezdit do Ostravy za Čermákem.
A co se týká peněz, IVF ve fakultce nás přišlo na polovinu. V gyncentru se platí za všechno. Hlavně ze léky. Za ty jsem tam díky nevědomosti doplácela 5.300,00Kč. Doma mám na památku účty. A to nemají nic spešl, bylo to jen za Godal F. A ve fe fakulce? Nic! Všechny léky hradila pojišťovna.
Moje kolegyně z práce tam chodila na iui a pak když to nešlo nabídli ji laparoskopii, operují v Bílovci stejně jako můj gyndař s tím rozdílem, že dr. Jaroš si za to nechal zaplatit 5.000,-Kč. Ona je totiž cizinka, ale s trvalým pobytem, takže veškeré pojištění má, jen nevěděla jak to chodí a nikoho se nezeptala, tak mu to vysolila. No když mi to pak řekla, málem jsem se vyvrátila. Dr. Jaroš je tuším momentálně ve Ferimedu.
Já jsem tam podstoupila první IVF z toho důvodu, že jsem tam od 16-ti chodila na prevenci k Dr. Segeťovi a pak když odešel k Dr. Černotové. Tak jsem to brala nějak přirozeňe a taky mi bylo teprve 24. Naštěstí se mi brzy rosvítilo, protože Dr. Černotová je taky dobrý exot.
Věřím tomu, že pokud se tam něco nezmění, uvidíme o gyncentru nějakou nelichotivou reportáž v TV a nebo je brzy někdo zažaluje.
A mimochodem, kdžy si vzomenu, jak jsem se nechala vyšetřovat od Čermáka, normálně se mi dělá zle od žaludku.
Je to hrozná špindíra a nůžky na nehty snad nikdy neviděl. Pamatuju si, jak si vždycky odbíhal na cigáro do dvora a pak se smradlavý vrátil a aniž by si umyl ruce dále se vesele šťoural 🙂, to snad nejda ani jinak napsat.

bellka
15. led 2011

Ahojky všem...taky jsme bývali klienty tohoto CARu a ikdyž znám páry, kterým se povedlo otěhotnět a dneska jim doma spinká nebo běhá dítko, tak já osobně už bych tam nevlezla, ani kdyby to bylo jediné centrum na světě. Máme špatné zkušenosti se dvěma CARy, s Ostravským Gyncentrem a Olomouckým Fertimedem a můžu říct, ovšem sama za sebe, že jsem přesvědčená o tom, že pokud se párům v těchto CARech podaří počít a mít dítě, tak to není díky jejich metodám, ale tím, že daný pár nemá jiný skrytý problém. 12 let jsme nemohli mít dítě, dokonce nám byla navrhnuta dárcovská vajíčka, ikdyž ta má byla vždy kvalitní a měla jsem jich hodně. Až na netu jsem se dozvěděla, o Reprofitu a můžu jen a jen doporučit a pokud bychom, vzhledem k věku a jiným okolnostem, chtěli druhé dítko, tak budeme jezdit zase do Reprofitu, i kdyby byli na konci světa 🙂 Nikomu nevnucuji svůj názor nebo nedejbože aby si někdo myslel, že tam, kde nám to nevyšlo, tak jsme snad naštvaní, to né. Pokud má někdo zájem, může si všechny naše strasti přečíst v mém fotoblogu a obrázek si udělejte sami. Prostě v našem případě, kdyby se oba CARy zabývaly opravdu léčbou neplodnosti, museli by zákonitě přijít na poruchu štítné žlázy a vrozenou poruchu imunity. Ztratili jsme spoustu let a nikdo nám je nevrátí, ovšem teď jsme Ti nejšťastnější manželé na světě a brzy budeme i jedni z nejšťastnějších rodičů 🙂 Všem přeju hodně štěstí, ať už se rozhodnete jakkoliv.

gammaray
19. led 2011

@mimco ahoj,píšeš,že si neslyšela o nikom,koho by z gyncentra ostr. poslali na imunologii do plzně či do prahy.jen chci říct,že mě ano.sice až po dlouhé době,ale přece.v praze mi vzali krev,zjistili,v čem je problém a dnes mám z gyncentra dvojčátka.držím palce nejen tobě,ale všem snažilkám!

podrazen
19. led 2011

ahojky holky otevřeli nove gincentrum v ostrave .Jsem tam obednana 28 ledna tak jsem zvedava .
Eurofertil CZ

V gyncentru nas to stalo 26 tisic a meli jsem 2 embrijka ale nechitli se možna je to ma vina s manželem jsme se vyspali potransferu na 3 den . dodnes sito vyčitam .tak uvidim jak tam dopadnem cenik maji levnejši než u čermaka .preji hodne štesti všem.

podrazen
19. led 2011

ahojky bellko jdu to skusit dotoho noveho gyncentra tak uvidime jake totam bude je tam doktor jaroš a kudelka ,kudelka je muj gynekolog preji ti hodne zdravička tobe i tvemu miminku.

neiry
19. led 2011

@podrazen Ty jo, tak pak tu napiš, jak jsi spokojená a jak to tam probíhá v porovnání s gyncentrem. Mají i nějaké webové stránky? Budu to muset prozkoumat 🙂

lucikal
20. led 2011

Ahoj lidičky, jsem tak trochu v šoku s toho co tu čtu.My do gyncentru chodíme už pomalu 3 roky, ale je pravda že tam jezdíme jen na zavedení, totiž můj doktr je Čaplygin z F-M a veškerou přípravou i odběry se provádí ve Frýdku. Sice už jsem o gyncentru slyšela a četla dost,ale s personálem i s doktory jsem vždy vyšla dobře. Teď nás čeká KET, jsou to poslední mrazáčci co nám zbyli z 2 IVF. Už jsme s manželem uvažovali že tan 3 pokus zkusíme jinde. Má někdo zkušenosti ze Zlínem?

neiry
20. led 2011

@lucikal Se Zlínem zkušenost nemám, ale chtěla jsem se zeptat, jak jsi spokojená s Čaplyginem 🙂. Já k němu chodila necelý rok po dvouletém neúspěšném snažení doma a myslím si, že to je dobrý doktor. Poslal mě hned na všechny možné vyšetření, ale nakonec jsem u něj skončila a začala rovnou chodit do gyncentra, protože mi hrozně vadilo to jeho morouství a náladovost 🙄 .
V gyncentru jsem chodila k Lachčinovi a když srovnám přístup Lachčiny a Čaplygina, tak je to tisíc a jedna pro Lachčinu. Ale zase je fakt, že nám se povedlo hned první IVF, třeba bych taky nadávala, kdyby nám to nevyšlo.

lucikal
20. led 2011

@neiry Čaplygin je náladový, ale od loňského jara, kdy jsme podstoupila revizi ☹ tak mi přišlo že je v poho, na vyšetření nás taky poslal, dokonce se snaží i všechno vysvětli, ale je pravda že někdy mluví hrozně potichu. Nemám s ním žádné problémy, ale asi 3 pokus zkusíme jinde. Dosti uvažujem o Zlínu nebo Brnu, ale doufám že to nebudem potřebovat a ten to KET se povede 😅

neiry
20. led 2011

@lucikal Ty jo, nevím sice, odkud jsi, ale myslím, že asi někde z okolí FM, když chodíš k Čaplyginovi, tak to je jak já a já si nedovedu představit, že bych jezdila do CARu tak strašně daleko 😨 . Přece jen, to jsou pořád nějaké ultrazvuky a tak...Já dost uvažovala nad Olomoucí, ale to jen proto, že ještě před nějakým pokusem jsem si právě tady na koňovi přečetla nadávky na gyncentrum a strašně mě to nahlodalo. Ale pak jsme si řekli, že gyncentru dáme šanci a jsem za to rozhodnutí ráda. Až budeme chtít druhé mimi, tak zase půjdu do gyncentra.
A proč nechceš zkusit tu Olomouc?

mourinka29
20. led 2011

Ahojky holky,já jdu taky do eurofertilu ,už jsem tam volala,já jsem už po ivf a uspěšně,akorát jsme museli dát bobíška pryč kvuli VV ☹ ,ted procházím šestinedělku ☹ a po ní jdu jen do nativu,protože já ovuluju normálně ,jen mám špatné vejcovody 😖 jinak jsem otěhotněla přirozeně loni,hned ,tak proto jen nativ 🙂 ,u ivf mi stejně zbylo jen jedno a bylo bez PK ,takže u nativu to bude prakticky stejné 😖

neiry
20. led 2011

@mourinka29 Ty jo, tak to je smůla a hlavně to asi musí být psycho, když se člověk konečně toho mimi dočká a ono pak nic ☹ . A můžu se zeptat, jakou vadu mělo?
A tys byla dvakrát těhotná? Jednou přirozeně a jednou po IVF? Já mám taky vejcovody na nic, poprvé jsem otěhotněla přirozeně, ale bylo to mimoděložní, při kterém jsem o jeden vejcovod přišla a vypadá to, že i druhý vejcovod mám zničený, protože pak už se nikdy přirozeně otěhotnět nepovedlo. Vyšlo až to IVF.
A to ti dělali v gyncentru? A to centrum měníš proto, že jsi zvědavá, co v tom novém, nebo že ti nesedí to gyncentrum?

mourinka29
21. led 2011

@neiry ahojky já otěhotněla loni přirozeně ale měla jsem zamlklé těhu ☹ a pak mi narostla velká cysty,díky které mi museli vzít vaječník a tím pádem i vejcovod a zbyl mi jen pravý vaječník a vejcovod ,ale pravý vejcovod je pruchodný jen pod vyšším tlakem,tudíš díky tomu je přirozené těhu asi vyloučené,Jinak na ivf jsem byla v repromedě v Brně a jsem tam moc spokojená,ale to ježdění tam bylo ubíjející 😖 ,ted jsem se rozhodla jen pro nativ,a nechci jezdit tak daleko,muj gyn. zná dobře toho lekaře z eurofertilu,spojil se s ním a tak nějak to vzniklo,že pujdu tam,já jsem z Opavy a máme to kousek 🙂 . A šlo u miminka o nějakou chromozomální vadu,špatně poskládané chromozomy ☹ ,šlo jen o náhodu,jse s manželem oba dva po genetické stránce vyšetřeni a díky bohu nemáme v sobě žádné abnormality,díky kterým by jsme měli zvýšené riziko vad,tak aspon něco,,šlo prostě jen o náhodu,jina my jsme oba už tak vyšetření,že až,jediné co mi chybí je hematolka,ale na tu už mám žádanku a příští týden pujdu na krev

mourinka29
21. led 2011

@neiry jo a přišli nám na tu vadu ve fakultce v OV při prvním screeningu ☹

lucikal
21. led 2011

@neiry Já vím že OVA je dost blízko a že ten Gyncentrum nemusí být zas tak špatné, ale prostě si nechci pak někdy vyčítat že jsem to nezkusila i jinde. V Olomouci jsou myslím 2 centra, no uvidím kde nakonec půjdem. Musíme to ještě doma pořádně probrat a hlavně našetři nějaké penízky 😒

neiry
21. led 2011

@mourinka29 Ty jo, to je mi moc líto ☹ . A to jste měli embryo po ICSI, nebo bylo oplodněné přirozeně?
S tím dojížděním tě moc obdivuju, já bych to do Brna nedala, je to hodně z ruky. A proč jste se rozhodli zrovna pro Brno a ne něco blíž?
A kde ti dělali zkoušku na průchodnost toho pravého vejcovodu? Já bych taky chtěla zkontrolovat ten svůj pravý, jestli aspoň teoreticky je možné přirozeně otěhotnět, ale nevím, za kým s tím jít. Můj gynekolog mě před lety poslal na hysteroskopii, tak to mi zkontrolovali jen kousek vejcovodu a v gyncentru mi řekli, že by mi to udělali laparoskopicky. A já bych chtěla, aby mi to zkontrolovali tou tekutinou, jak se tam vstříkne. Ale to mi nikdo nikde nenabídl.

mourinka29
21. led 2011

@neiry nevím proč,prostě jsme se rozhodli pro Brno,ta klinika mi byla sympatická a na diskuzi repromeda mi dali i perfektní reference,tak asi proto.A ten vejcovod mi skontrolovali laparoskopicky ,když mi odebírali tu cystu,tak jsem se hned s mým gynekologem domluvila,at mi udělají vše co se dá a právě ta kontrastní látka ukázala,že je pruchodný pod vyšším tlakem,takže jsem se vlatně rok snažila uplně zbytečně.Ale je to moje vina,laparku jsem od strachu odkládala v domění,že cysty zmizne 😖 ,celý rok jsem promarnila,Mou utěcho aspon je,že umím otěhotnět 🙂 ,poprvé jsem otěhotněla hned během dvou cylu a to jsem v té době ani nevěděla,že existuje nějaká ovulace 😝 a podruhé u ivf,to jediné mě drží nad vodou,že sesnad zase brzo povede 😔

gammaray
24. led 2011

@fifin ahoj,pokud chodíš do gyncentra,tak nedej na negativní reference o něm a hlavně,to nevzdávej,kdyby se to tam třeba nepovedlo napoprvé.hodně štěstí.

gammaray
24. led 2011

@luciasek1982 ahoj,já jsem také byla dlouholetá pacientka dr.poláčka .a musím říct,že jsem s ním byla, jako s lékařem spokojená.udělal pro mě vše,co bylo v jeho silách.jsi v dobrých rukou,přeji mnoho štěstí.

luciasek1982
25. led 2011

Ahojky gammaray 😉
Tak to moc ráda slyším. Jsem po druhém nepovedeném IUI a v úterý 1.února jdu na kontrolní UTZ foliků!!!!! Tak snad se třeba pokus číslo 3 podaří 🙂
S doktorem Poláčkem jsem zatím opravdu moc spokojená a nemůžu na nej říct křivého slova!

gammaray
25. led 2011

@luciasek1982 ...Zdravím.Tak tu IUI ti vůbec nezávidím! Já se přiznám,že jsem ji z duše nenáviděla.Poláček to věděl a vždycky,když jsem přišla na sál,tak už se dopředu smál a ještě mě rozesmíval.No,snad ti to,jak se říká,do třetice všeho dobrého tentokrát vyjde,budu moc držet palce!Když tak,dej vědět..