Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

bukca
8. pro 2008

léky na stimulaci jsou samozřejmě různé, ale standard jsou tři a to je taky rozdíl 500, 2000 a 3500 a v Olomouci je to 720, 1700 a 3600 ... takže v podstatě stejně, tak ať mi nikdo netvrdí, že je Ostrava "jenom" pračka peněz .................................. všechny tyto instituce jsou "pračka peněz", ale záleží na tom, jak si to kdo přebere

tak se mějte ... jdu si lehnout k bedně

kaa
8. pro 2008

Ahojky holky, jdu vás jen rychle pozdravit, tak pondělí u mně proběhlo pohodově, lidi v práci naštěstí ok, přítel dnes volal na fakultku, objednal se na spermio, vezmou ho až 18.12., netuším, jak dlouho se čeká na výsledky, ale v lednu už snad budeme chytřejší.
Tak dobrou noc 🙂

luciasek1982
9. pro 2008

Ahojky všem!!!

jani..... mno tak to vidíš.... je jasné, že v ceně IVF hraje roli spousta faktorů! A i kdyby to tady v Ově bylo o něco dražší, tak když si připočteš cestu do Olmiku a zase domů ( a to určo né jen jednou do měsíce ) , tak se to nevyplatí!!!
Mno pokud pan doktor čte tuhle diskuzi, tak musí být v posledních měsících spokojen, pač tady na měj pějeme samou chválu 😀 😉 Ale proč jí nepěk, když je zasloužená. Hele všude je to o lidech, né jen ve zdravotnictví!!!!

Mno já měla včera krušný den a hlavně hodně vyčerpávající!!! ☹ Měla jsem pacienta, který se po operaci trošku zbláznil.... byl zmatený dezorientovaný atd. což je po takových operacích častá věc se kterou se potýkáme docela často. Mno, ale k poledni začal být pán agresivní, tak jsme byli nuceni jen kurtovat, jak z důvodů naší ochrany, ale hlavně ochrany před jeho samým, by si neublížil. Mno ale jak byl tak mimo, tak se s náma pral, kopal atd. Mno a pač nás je jako´sester málo, tak jsem se toho musela účastnit..... nějak blbě se mnou škubnul a tak mě zabolelo břicho, že mi vhrkly slzy do očí a musela jsem jít pryč, pač mi začalo být blbě a letěla jsem na záchod, že budu zvracet, ale naštěstí jsem to rozdýchala. Holky jaký já na něj měla vztek pííííp jeden!!! Mno a i proto říkám, že zdr. sestry nejsou platově ohodnocené tak, jak by si mnohdy zasloužily! Nevím jestli všichni žijou v době, kdy zdrav. sestry byly jeptišky, které to dělaly dobrovolně nez platů ☹

Mno nic, jsem zase v práci, tak si jdu v poklidu vypít kafíčko, a pak předstírat práci!!!! Holky opatrujte se a přeji vám všem krásný den!!! 😉

bukca
9. pro 2008

ahojky luci ... taky ti přeji krásné ráno ... to se ti nedivím, že si na něho byla nasraná .. já bych byla taky, ale to co bych mu řekla, by si za zámeček asi nedal ....

luciasek1982
9. pro 2008

Však se neboj, já mu řekla svoje, jenže v jeho stavu to sntejně nevnímal a když se z toho dostane, tak si to nebude pamatovat. Oni si většinou ani nepamatují, že bláznili atd. 😖
Ale vytočená jsem teda byla řádně 😠

fandra
9. pro 2008

Ty Bukco nepiš tady nesmysly ohledně cen.My byli v Ostravě na IVF-ICSI a vyšlo nám to na 26000kč.Podívej se na ceníky FN Olomuc a Fertimed Olomouc.My ted byli v Fn olomouc a to samé nás stálo 14000kč.Než něco napíšeš tak si to ověř a nepiš tu bludy.Myslíš si že tady ostatní holky lžou ohledně toho kolik platili?Až dostaneš ceník v Ostravě tak si ho přečti.

asmeena
9. pro 2008

fandro: a jak to chodí ve FN Olomouc, taky uvažuju, že přejdu z Fertimedu do FN - musíš mít nějaké doporučení lékaře nebo tam stačí jen zavolat.
Já jsem absolvovala 2x IVF a stálo nás to pokaždé kolem 26.000,- Ve Fertimedu stojí zamražení embrya1.500,-, rozmražení 1500,-, transferový katetr 1.500,- Skladování první 3 měsíce zdarma u negravidních pacientek a u gravidních rok zdarma.

fandra
9. pro 2008

asmeen my žádné papíry z Ostravy nebrali.Oni si tě vyšetří v FN sami.Je tam ale moc dlouhá čekací doba tak se objednej co nejdříve.Koukni na Olomoucké forum a na tabulku co tam holky mají.Není to trochu divné že ty z Fn jsou skoro všechny těhotné,nebo mají všechny vyšetření.Nám v Ostravě udělali uplné ho..o.Jen jsme vyplazli 30000kč.i z KET.

asmeena
9. pro 2008

fandra: víš mě právě příjde, že soukromé zdravotnictví nehledí na psychiku pacientky, ale spíš na jejich peněženku, tak možná tím že je FN státní to bude lepší, zavolám si tam v lednu, až po tom KETu a jestli mě objednají až na jaro, tak zkusím ještě ve Fertimedu absolvovat nějaké inseminace, ať tu dobu nějak využiju nebo to budeme zkoušet přirozeně. Snad jednou se to povede.

bukca
9. pro 2008

fandra .. já se nebudu hádat ... viděla jsem to co jsem viděla .. základ ti hradí pojišťovna( cca 40tis.) a ty doplácíš, ale taky záleží na tom, co si řekneš, že chceš mít ...

Všechny tyto instituce jsou o penězích .. neříkám že né ...

a když už jsme u toho tak ty jsi měla ISCI(intracytoplasmatická injekce spermie laserem), která stojí 8.000 tis., což je nadstandard, tak se nediv, že vás to vyšlo tolik ... a taky si myslím, že je hodně důležité se ptát a né hned přikývnout na to, co ti nabízí .. je totiž víc možností ..

psala si, že si to mám ověřit a taky jsme to udělala ... v Olomouci jsi měla IVF ale asi bez ISCI, protože to je zákrok, který si pacientka hradí sama bez nároku na pojišťovnu

Olomouc ...zmražení, rozmražení a transfér 4.500,- + dalších 2.500,- za ET ... je to tak? tak mi to bylo řečeno

Ostrava .... zmražení, rozmražení 3.000,- + 3.000,- za ET (celkově to vyjde cca 6.000,-)

Pokud si platila tolik, tak to jedině tím, že máte nějaký závažnější probém, který vyžadoval další postup ... nebudu tady 100% tvrdit, že tam je to zelené a tady je to modré ... jenom jsem naspala, co mi žekl MUDr., tak buď tak laskavá a chovej se jako jedna z nás, která se snaží o vytoužené miminko a napiš ceny, za které jste platili v Olmíku ... ráda si to přečtu a budu opět o něco chytřejší !!!

Co vím 100%
standasrdní poplatek ve všech vyklech IVF stejný 9.000,-
zmražení vajíček 3.000,- (po domluvě se dají vrátit, když není co zmrazit)
ICSI 8.000,-
IMSI 11.000,- ( ale to jenom v případě, že jsou špatné spermíky, pokud jsou spermíky dobré, taky se peníze vracejí - je to novinka v GC o které mě informoval pan MUDr.)

fifinka31
9. pro 2008

Ahoj holky,tak Fando,jak myslim ze Bukca tady nepise zadne bludy ale to o cem ji inform.Dr.-to jestli mluvil pravdu nebo lhal(kdyz porovnaval ceny s OL)to uz je na jinou debatu.Tak asi kazdy Dr.si bude hajit to sve.Tezko mi rekne Dr.z OV-vite tady jsme drazi,bezte radci do OL,tam to maj levnejsi.
Je na nas jak se rozhodnem,ceny nejsou tajne,daji se zjistit.(coz uz Bukca ucinila jak vidis)
A opravdu kazdy par muze zapl konecnou cenu jinou,zalezi jak IVF probiha,kolik INJ.se picha,jestli se neco mrazi atd atd.
Je pravda ze kamoska mela cca pred 3roky IVF v OV,pak sla do OL(protoze se to nepovedlo tak byla samo.nespokojena)a tam se ji na papiry z OV divala Dr.a reklaji ze ji to mohlo stat mene,ze ji Dr napsal zbytecne vice leku,nebo ze mela v papirech jich vice a nakonec do ruky dostala nake leky z poza Dr.stolu-ted nevim presne.
A tak ja bych nedala ruku do ohne za zadneho Dr.a to kam pujdeme na IVF je ciste NASE rozhodnuti.
Jo,kamoska nakonec oteho.prirozene-necekane-pred 2 IVF 😉

fifinka31
9. pro 2008

Jinak holky,asi teda zitra testnu-pokud nedorazi MS,ale citim ji v zadech mrchu jednu!!!
No,vlastne mi vuubec nic neni,jen chvilkama poboliva bruch jak pred MS-ale malinko.V SO.to byl extrem.
Ale vidim uz to beznadejne,protoze jsem koukala do svych papiru a uz jsem drive bravala UTR.a po nem mi dosla MS jednou az 31den,takze mi to klidne muze dojit az o vikendu!!!(jinak sem MS cekala uz v PO-ale to kdybych nebrala leky.
Dr rikal ze mam brat UTR az do MS-tak ja doufam ze se mi to zbytecne nenatahne!!!
Dnes sem 13dpo,takze zitra by uz fakt melo jit neco videt,takze jak bude /-tak to odpiskam,.
Jo a od vcera spinim(coz je u mne normal.kazdy cyklus-zatim slabe-ale to zas muze byt tim UTR.
Ale citim se psychicky docela OK,tak snad to preziju kdyz bude / 😝 a jedeme dale!!!
Tak dobrou vsem.

mimco
9. pro 2008

Ahoj holky,
nedá mi to opět nereagovat.
Fandro, s tebou souhlasím. Nevím sice přesně jak je to s těma cenama, ono se to bude pohybovat v podobných relacích, ale o to tady myslím nejde.
Nevěřím tomu, že Vás pár holek (snad 5 či 6???) přesně nevím, co vychvalujete gyncentrum bylo na vyšetření u Čermáka.
Pokud ano, smekám před Vaší tolerancí, já to prase už nechci v životě vidět.
A proč jsem já odešla z Ov do FN OL?
Nechtěl mi udělat KET. Poté co jsem za ním přišla po revizi mi jen podal nouvou smlouvu a tím, že ty zamražené nebudem používat, čerstvé jsou lepší. Snad to dál nemusím vysvětlovat. Je Vám myslím jasné o co tady šlo....
A Ti, co vychvalovali přeběhlíka Jaroše - jedna perlička.
Moje kolegyně z práce (není češka, má pojištění a trvalý pobyt) nemohla otěhotnět a já kráva ji tehdy ještě doporučila gyncentrum, Jaroš zkoumal a zkoumal, nakonec, že udělá laparo v Bílovci.
Když šla vytahovat stehy, poprosil pan Dr. Jaroš o nadstandartní poplatek 5.000,00Kč!!!!
Ten účet jsem viděla na vlastní oči. Ona je bohužel tak aktivní, že aniž by se s kýmkoliv poradila, běžela do bankomatu a prachy mu dala. Pak se bila do hlavy, jaká je kráva.
Mimochodem, předem o platbě nic nevěděla.
Takže taklhle se v Gyncentru rýžuje na cizím neštěstí.
Taky se Vás u vstupního pohovoru ptali na výši platu. Nás ano.
To se nám tedy v Olomouci nestalo.
Nevidím jediný důvod, proč by se chtěl někdo ve fakultce Ol. napakovat.
Všech si jich tam nesmírně s manželem vážíme, jsou to odborníci na svém místě a je vidět, že svou práci milujou.
Tam, když slyší slovo Gyncentrum Ostrava, ježí se jim vlasy.
Já vím holky, že tohle nechcete slyše, ale ruku na srdce, je Vás hodně málo, co jste spokojené.
A jestli to někdy tady Ti doktoři z GC čtou, nemají moc důvodů k radosti a oslavám, snad jedině nad ziskem.
Tímhle jsem nechtěla žádnou z Vás urazit, některá jste napsala, že jsme na tom stejně, že máme držet při sobě, takže proto to dělám.
Já jsem 2x potratila a miminko si moc přeju, čeká nás ještě těžká cesta a proto jsem ráda, že mi žádné Gyncentrum nebude už nikdy házet klacky pod nohy.
Toť vše.
Dobrou noc.

fifinka31
9. pro 2008

Tak ja k Dr.Cermakovi nesla,uz pro to co jsem cetla tady.
Chodim k Dr Lachcinovi-je tam novy,a zatim na mne pusobi normalne,ale tak este nemam za sebou IVF,tak nemuzu nic moc rikat.Taky jsem slysela dost spatneho na GC-ale jsem z OV-a pro nas je dojizdeni do OL-problemove.Takze mi nic nezbyva
Na plat se nas tam nikdo neptal.
Na laparku pujdu asi za 3 mesice-ale pujdu do nemocnice-fifejdy,vitkovice-urcite nechci zadny nadstandard-a pokud ybch predem nic nepodepsala tak bych urcite pak ani nic neplatila.
Podle mne v kazdem centru jim jde o to premluvit par aby sli na IVF-protoze z toho jsou zivi ze.Jen ty ceny muzou byt ruzne.
Mimco,To ze ti Dr,odmitl udelat ET z mrazacku-me teda soklo-je to hnus-zena ma na to prece pravo!
Ale pokud bych mela zmrazene,tak bych si stala za svym ze chci ET-ze prece nebudu zbytecne platit vse znova!!!
No vidim ze pokud jednou budu planovat IVF-tak budu mit spoustu dotazu,a asi si je zacnu sepisovat uz tedka.
Ale stale si stojim za tim ze pokud se embrijka udrzi nebo nee tak to zalezi jen a jen na mem tele-tohle zadny Dr neovlivni.Jinak to je spis o tom pristupu,pokud je mi nekde nekdo neprijemny,tak priste pujdu jinam pokud je ta moznost.

mimco
10. pro 2008

Jám mám bohužel názor na GC dost jasný, prostě já jsem dospělý člověk a než se nechat zastrašovat Čermákem, šla jsem jinam.
Ale těch problémů tam bylo víc, ostatně je to tady v diskusi.
Jinak já jsem taky z Ostravy a v Olomouci jsem za chvilku.
To cestování mi za to prostě stojí. Věřím, že mám tu nejlepší péči, o čemž jsem v Ov. pochybovala a nakonec taky udělala to nejlepší, odešla.
Tam jsou odborníci co mají jméno a hlavně není to soukromá klinika, tam není orientace na zisk.
Možná proto jejich čekárny praskají ve švech. To už snad něco znamená.
Holky fakt, je Vás tady pár spokojených a to je dost málo.
Těch vyšetření co máme v Olomouci za sebou, včetně imunologie v Plzni, toho bych se v Ostravě nedočkala.
Ta kolegyně byla hloupá, takže dá se říct dobře jí tak, ale stejně. Nadstandartní taxa??? Jako za co???
K češce by si to ale určo nedovolil.
Holky zkuste někdy nakouknout do Olomoucké diskuze, je to tam samá mamča a těhulka.
Dneska se dokonce narodilo 5 holčiček, dvojčátka a trojčátka 😵.
Já Vám upřímně přeju, aby Vám to vyšlo 🙂 .

bukca
10. pro 2008

ahoj mimco .... moc si vážáme tvého příspěvku

nevím jestli jsem to tady psala a nechce se mi to ani hledat, tak to raději napíšu

psal se duben a já se rozhodla, že půjdu ke svému gyndaři se domluvit co a jak .. poslal mě do GC k Jarošovi, že je to jeho známý a že je to skvělý člověk .. zavolala jsem se a objednala do GC. Bohužel tam v tu chvíli Jaroš nebyl, tak mě sestřička napsala k Čermákovi ... nechtěla jsem k němu jít, ale sestřička mi řekla, že je to úplně jedno, ke kterému půjdu, atak jsem souhlasila ... první návštěva byla jenom o tom, že mi řekl, že mám přijít 3DC na krev a přítel na spermio a to bylo celé .. na nic se me neptal, nic po mě nechtěl ..

výsledky dopadly dobře, tak mě ještě poslal v sprnu na laparku a hysterku na Fifejdy, kde byli všichni úplně suproví .. hlavně pan primář .. skvělý člověk .. tam nezjistili vůbec nic, tak jsem s propouštěcí zprávou šla opět do GC, kde byl Čermák spokojen ... (v té chvíli jsem našla MK a žačla si to všechno pročítat a taky jsem začala klást otázky ... moje první byla, kolik to všechno bude stát a to jsem se dozvěděla, že se na toto téma zatím bavit nebudeme, že to zatím není můj případ, že jsme oba zdraví, tak vyzkoušíme IUI do přirozeného cyklu) ... Čermák mi udělal první IUI, ale dělal ho na 2x, tak to jsem o něm začala pochybovat, sice až s odstupem času, protože jsem o tom nevěděla vůbec nic ... bylo to tak, že jsem na UTZ chodila od den a když byl folikul 19mm, tak na druhý den udělal IUI a na další den na UTZ a tam zjistil, že folikul pořád je, že teda další den udělá opět IUI. Přišla jsem druhý den a folik už nebyl, ale přesto udělal IUI a nepovedlo se, tak říkal, že se nic neděje, že půjdeme do dalšího .. vavrhl 3x IUI ( 3 cykly) a pak když tak se budeme bavit, co dál ...

když jsem měla jít na 2IUI, tak měl dovolenou a zastupoval ho nový pan doktor Lachčina .... měla jsem z něho skvělý pocit ... včechno dělal pomalu, všechno mi vysvětloval, prostě pohoda .... za nějakých 14 dní po IUI jsem na testu našla //, ale jenom slabé a trošku to začalo sílit, tak jsem si myslela, že máme vyhráno, že Lachčina je skvělý, ví co dělá a že mu se to povedlo ... šla jsme na krev, kde sestřiška zjistila HCG jeno 13 jednotek, atak mi řekla, že to může být zamlklé těhu a taky že bylo .. všechno odešlo s MS, tak jsem nemusela do nemocnice na revizi, ještě že tak a snažili jsme se dál ....3IUI a teď mám za sebou 4IUI a papíry doma na IVF v lednu ...

jak jsem již psala, tak nás by to vyšlo na 23.000,- bez léků, ale protože máme dobrý hormonální profil, tak říkal, že by mi stačili levné léky, tak uvidíme, ale to je ještě daleko .. dále, pokud by měl partner spermíky v pořádku, tak z těch 23.000,- by nám 11.000,- vrátili, protože by nemusel dělat IMSI, (v což doufám, že to tak bude, ale zase na druhou stranu si říkám, budou takoví a řeknou, že jsou spermíky dobré anebo shrábnou prachy a řeknou bohužel, museli jsme udělat IMSI - toť otázka, ale musíme věřit, že to nejsu žádné kurvy a řeknou opravdu tak jak to je)

můj názor na Jaroše .. nemůžu posoudit
můj názor na Čermáka .. nebude špatný člověk, ale jeho přístup k pacientkám je takový nešetrný
můj názor na Lachčinu .. zatím k němu chodím a nemůžu na něho říct křivého slova ...

to je asi všechno, co jsem chtěla napsat ... určitě toho mám na srdci ještě hodně, ale v tu chvíli si na nic nevzpomenu ... myslím si, že jsme opravdu všechny na stejné lodi a je třeba si pomáhat, aspoň tak na dálku .. každé z nás pomůže si přečíst, ať už špatné nebo dobré zprávy na GC ... pokud podstoupím IVF v Ostravě a nevyjde to, tak se začnu pídit po Olomouci, to určitě, ale zatím o tom neuvažuji ....

mimco .. jak si psala .. Ostrava je soukromá klinika a olomouc je státní ... finanční rozdíl tam určitě bude ... ale nebude zase tak strašný ... opravdu hodně záleží na tom, jaký je problém a co všechno se musí podstupovat

uf uf uf uf uf

evcaa
10. pro 2008

No holky abych vam pravdu rekla ja jsem byla v gc na cca 5 iui a nestalo to vubec za nic delala mi je dr Černotova pekna pipina ktere kdyz jsem se zeptala jestli se mam nejak setrit po inseminaci tak mi rekla at si jdu klidne skakat na trampoline ze kdyz to tam ma zustat tak to tam zustane dalsi vec pripada mi ze tam ty pacientky berou jako kravy na porazku "sup sem sup tam nam uzje to vsecho jedno" A taky proto jsem odesla do caru fertimed tehdy meli pobocku i ve fakultce v ostrave takze do olmika jsme jezdili jen malo kdy tam jsem taky podstoupila nejake vysetreni vcetne kontrastn latky do vejcovodu tzn HSG protoze jsem odmitla laparo:pak nasledovali iui ktere probihali uplne jinak do¨konce se tam dostava takovy plastovy klobouček na delozni cipek aby spermijky neodcestovali predcasne a jinym smerem nez by meli ale u nas byl tam nejaky "technicky" problem s oplodnenim tak si tp vysvetluju ja protoze ted jsem stastna tehotna a vdecna lidem z fertimedu za moje mimi ktere prijde na svet 6.7.2009 takze dopurucuju fertimed vsema 10 a ted maji pobocku v polance coz je kousinek za ostravou po novem roce tam budou delat uplne vsechno vcetne ivf ktere nas vyslo na cca na 16 tisic takze vsem radim promyslejte dobre kde podstoupite tuto velice dulezitou vec ktera vam tak nadherne zmeni zivot kdyz se podari 😉 😉 😉

mimco
10. pro 2008

Ahoj holky,
já nechyci aby jste si myslely, že mé naštvání pramení z toho, že jsem neotěhotněla.
Já jsem otěhotněla jak v Ostravě, tak v Olomouci po KETu, ale bohužel pokaždé potratila.
V Ostravě jsme platili cca 30tis., manžel má hodně špatný spermio a dokonce v Plzni na imuno nám doporučili dárce, s tím on samo nesouhlasí. Musí se s tím chudák nějak poprat.
Takže je mi jasné, že co se týká ceny, bude to v Olomouci obdoba.
Holky uvidíte samy, odejít můžete vždycky.
Tak se mějte a opatrujte 😉 .

beranek
10. pro 2008

Ahoj, jsem taky z Ostravy a tuhle diskuzi občas čtu. Taky chodím na gyncentrum, ale jen na běžné kontroly a v těhotenství a neměla jsem nejmenší problém.
Myslím, že holky, které jsou nadšené si tady můžou klidně své pocity napsat a nevím proč je někdo přesvědčuje o opaku. Pokud se jim něco nebude zdát, určitě si najdou jiné centrum 😉

luciasek1982
10. pro 2008

Ahojky všem!!!

Teda já koukám co se to tady děje 🙂 Než jsem se tím prolouskala, tak mi to zabralo pěknou chvilku 🙂

Mno já patřím mezi ty "zatím" spokojené pacientky ostravského GC a doufám, že tho nikdy nebudu muset litovat Chodím k MUDr. Lachčinovi, a jak jsem tady už mnohokrát psala, jsem s ním naprosto spokojená. Je příjemný, milý, ochotný cokoliv znovu a znovu vysvětlit! Mám za sebou první IUI které proběhlo 4.12. a tď čekáme jestli se nám zadařilo a nebo ne. Ale už teď jsem si 100% jistá, že pokud mrcha příjde, určitě to nebudu dávat za vinu doktorovi, protože ani oni nejsou všemohoucí!!! Jsem zdravotní sestra, a tak o tom mám nějakou páru a vím, že udělal vše co měl!!!

To co chci ještě napsat, jsem tady už zmiňovala,ale i tak se k tomu ráda vrátím. Mám spousty kamarádek a nebo kolegyněk z práce, které mají díky GC vytoužené miminka a nebo je právě nosí pod svým srdíčkem. Ani jedna z nich si nikdy nestěžovala na to, že by byla nespokojená s péčí, ale tohle je samozdřejmě individuální.
Určitě máte nějaké důvody proč chováte ke GC takovou zášť a já vám to nechci vyvracet,ale taky prosím.... nevyvracejte nám tu naši spokojenost. Třeba vám časem dáme za pravdu, ale tímhle jste si musely projít i vy. Já jsem 100% spokojená a na tom, že chodím do GC nechci zatím nic měnit.... nemám k tomu důvod!!!

Holky přeji vám všem, ať už chodíte do GC a nebo do Olmiku, aby jste se svého mimíska dočkaly co nejdříve. Užijte si Vánoce, oslavte Silvestra a do Nového roku vstupme s novou nadějí a silou bojovat o to, po čem tolik toužíme!!! 😉 🙂

luciasek1982
10. pro 2008

Beranek.... děkuji Ti, a máš recht!!! Užij si prima den! 😉 🙂

luciasek1982
10. pro 2008

Mno, tak jsem to nevydržela a byla jsem si koupit 4 různé těhu testy. Zatím teda odolávám si je udělat, ale nevím nevím, jak dlouho to vydržím. Je mi jasné, že po týdnu nebudou // i kdybych těhu byla!!!! Pokusím se to vydržet alespoň do příští středy 😅
Holky mě lanařily, abych si vzala teď o víkendu v práci HCG a poslala to do laborky, tak uvidíme, ještě si to nechám projít hlavou. Na jednu stranu mě to láká a na druhou mám strach. Nevím jestli raději nechci ještě týden žít v naději, že by to mohlo vyjít, než pak 100% vědět, že to neklaplo ☹

A copak vy, jak se všechny máte???

Fifi.... ty budeš testovat až o víkendu a nebo do toho jdeš už dříve??? Pokud jde o ty tvé bolesti, jako před MC, tak přesně takové bolesti měla kámoška, které později zjistila, že je těhu. Tak držím palečky, aby to u tebe bylo to samé 😉

Jani..... a copak ty? Jak se cítíš??? Hele a pokud to teď nevyjde, ale tímhle to nechci zakřiknout, tak jdete v lednu do IVF a nebo si ještě nejste jistí??? Já jsem říkala, že kdyby se z IUI nepodařilo a muselo by dojít k IVF, tak bychom si dali tak rok pohov a vyzkoušeli to přirozenou cestou, a až pak přistoupili k IVF. Ale mě bylo v říjnu 26 a mám relativně ještě čas!!! Asi když by mi bylo 30 a více, už bych nad tím uvažovala zdřejmě jinak, těžko říct!!! Každopádně budu držet palečky, aby to vyšlo, ať už teď a nebo později 😉 🙂

Rozinko.... a jak ty pokračuješ ve vánočních přípravách??? Už z toho šílíš a nebo to zatím bereš v poklidu??? Já jsem se byla dneska podívat na stavbu, pač nám přijeli včera montovat okna,ale pač jsem byla celej den v práci a vracela jsem se za tmy, tak už bych tam prd viděla 😀 Už se těším na příští Vánoce, které budou snad první v našem novém domečku.... a doufejme, že už nebudeme jen dva 🙂

Kaa..... tak to je škoda, že neměli volný termín už dříve,ale to nevadí. Ještě přes svátky si odpočinete a po novém roce alou do toho 🙂 Jinak pokud jde o čekání na spermiogram, tak když jsme byli ve Frýdku, kde nás poslal ještě můj gynďař, tak tam jsme na to čekali 3 dny, ale to bylo tím, že výsledek posílali poštou do ordinace. Jinak se to logicky dělá hned, pokud se domluvíte s laborantkou, tak by jste si na výsledky mohli počkat ( myslím si ). Nám totiž říkal i můj gynekolog, že mu pak máme výsledek donést, ale nakonec laborantka říkala, že mu ho pošle, abychom nemuseli čekat. Nám to tenkrát bylo jedno, pač ordinace u nás byla jen 2x do týdne.

Mno nic děvčata pádím, pač jdem za chvíli s holkama na kafíčko a pokecík. Papa a mějte krásný den!!!! 😉 🙂

fifinka31
10. pro 2008

Ahojki holky,Luci,tak ja testila uz od 9 dpo to zn.pa,so,ne-a prd!No nahoda je blbec ze 🙂 a rikala sem si ze kdyz tam nic neni,tak stejne je este brzy,procitala sem nake diskuse o testovani,a minimum melo // uz nakej 9dpo,vetsina az kolem 14dpo mela /,a nektere az pozdeji.
No ale ja zacala v Po trosinku spinit(vim ze to muze byt tehu priznak)ale ja spinim kazdy mesic 😒 .Vcera to bylo porad mikro spineni,tak sem chtela dnes udelat test,ale nakonec sem nemela odvahu,a navic spineni ztmavlo,rekla sem si ze testnu zitra,no testnu ale asi je to uz zbytecne,pač se mi dnes uz rozjizdi MS-sice spis takove silne hnede spineni,ale i trocha krev uz byla(kdyz sem sla na velkou)Takze jsem z toho dost smutna,ale zas si rikam,sance je 10-15% tak co jsem cekala ze.Navic kdyz nemam este laparku.
Ale byla to takova krasna predstava-ohlasit vsem(rodine)na vanoce ze cekame mimi....sen se rozplynul a jedeme dale.Snad rok 2009 bude uz pro mne ten stastny-MUSí!!!
Luci to mas fajn ze jsi sestra a muzes si vzit krev na HCG-to je urcite presnejsi nez testy.Ty budes v NE 10 dni po,tak mozna by neco v krvi uz bylo-ale treba malo-aby te to spis nevystrasilo-ale zase bys vedela(kdyby pak MS dosla)ze NECO se delo.Ale nevyslo to mi,tak o to mas ty ted vice procentni sanci 😉 Uz pro to ze mas pruchodne v.a prelecene ty hormony.-tobe by to fakticky(navic s 4 jajcy)mohlo vyjit!!!Drzim palecky.
I tobe Bukco,jednou uz tam neco bylo-tak treba to vyjde ted pred IVF.A kolik je tobe let?muzu li se zeptat?
Urcite jsem tady mezi vami vykopavka 32 leta!!! 😀 (mazovi bude 36)

luciasek1982
11. pro 2008

Ahojky všem!!!

Fifi.... kde jsi přišla na tu vykopávku... do té máme všechny ještě několik let daleko 😀 Mrzí mě, že ti naděje na mimi z téhle IUI tolik klesly,ale asi to tak mělo být. Já z toho mám taky docela obavy,ale co se má stát, stane se!!! Nakoupila jsem si listovku a začala jí baštit, tak snad i tohleto trochu dopomůže nachystat mimískovi to správné prostředí pro zahnízdění 😉 🙂
Asi si v tu neděli ten test udělám, i když si tím ještě nejsem 100% jistá.
Mno nic, přeji vám všem krásný den.... zatím pa

rozi.nka
11. pro 2008

Ahoj holky, tak jak se máte? Koukám, že je to tady na ostří nože, člověk aby se bál vůbec něco napsat. Chápu, že kočky z olmíku mají jisté zkušenosti s GC, ale to snad není důvod k takovým napadáním. Podle mě má každý právo vyjádřit svůj názor a pokud s tím názorem někdo nesouhlasí tak ať si to nechá pro sebe a nebo to napíše normálně a ne s takovýma scénama viz fandra 😒 .
Myslím, že si každý potřebuje všechno ověřit a osahat sám, ať je to zkušenost s GC nebo cokoliv jiného.

Fifi, tak co, rozjela se MS nebo ne? Ani nevíš jak jsem na tebe od včerejška myslela 😉

Luci a co ty, jak se cítíš? Toho pomatence bych nakopala do zadní části, je to strašný risk ta tvoje práce 😢 . Kdyby jsi byla třeba těhu a nevěděla jsi to tak to mohlo dopadnout dost zle. No, snad bude líp 😉

Kaa držím pěsti na SPG 🙂

Jinak moje vánoční přípravy začaly a prozatím skončily u cukroví 😀 , na víc nemám čas. Ale o víkendu se chystám umýt a nazdobit okna a uklidit něco málo.

Přeju VŠEM snažilkám, ať jsou z GC nebo z OL moc štěstí na cestě za miminkem 😉

rozi.nka
11. pro 2008

Ještě jsem zapoměla na bukcu 😅 , držím pěsti aby se zadařilo a nemuseli jste na IVF 😉

bukca
12. pro 2008

ahojky holky ... moc děkuji rozi.nko .... dneska jsem 5DPO a dostat bych to měla na štědrý den, tak se uvidí

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

a co jinka holky .... jak se máme a citíme?

luciasek1982
12. pro 2008

Ahojky holky!!!

Jani.... já jsem dnes 9DPO a nevím jak dlouho ještě vydržím si netestnout. Ty jsi vždycky testovala po jak dlouhé době od IUI??? Už jsem si nakoupila testíky, ale zatím jsem nenašla odvahu!!! Navíc si myslím, že je ještě brzy! Ale asi si v neděli v práci vezmu HCG, a bude.Tam už by mělo jít něco znát!!! 😉
Jinak se cítím docela fajn. Semo tamo mám takové tlaky v podbřišku, ale jinak nic, tak uvidíme!!! a co ty jak se daří???

A co vy holky, copak je nového???

Mějte se všechny moc krásně a užijte si poslední pracovní den.... teda pokud víkend neztrávíte v práci, stejně jako já 😒

fandra
12. pro 2008

Však vy na to časem příjdete.Pak si vzpomente co jsem tu psala nejen ja ale i holky předtím.Nemá cenu se k tomu vracet.Komu není rady tomu není pomoci.Plkejte si tu dále.Už sem nepolezu.

luciasek1982
12. pro 2008

Fandro.... tobě to leží žaludku až hrůza. Hele my všichni jsme svobodní lidé, kteří mají právo na svůj vlastní názor a nesou zodpovědnost za svá rozhodnutí. Tak nás prosím tě nech, ANO!!! Až se MĚ nebude něco na GC zdát a až JÁ uznám za vhodné, tak odejdu!!! Pokud ale chci chodit do GC, tak ostatní mi na to můžou říct svůj názor, ale né stylem, jakým to děláš ty. Ty svůj názor ostatním nezděluješ, ty jej vnucuješ, a když my jej nechceme akceptovat, tak tady zuříš.... tohle přece nejde!!!!

Měj se fajn, užij si svátky a hoď se do klidu! 😉