Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

michule
21. únor 2008

Uf...tak jsem to dočetla a musím reagovat.
Luciku - je moc fajn, že jsi spokojená a my ti jen fandíme. Bohužel jsme asi neměly to štěstí na hezké a slušné zacházení. Já chodila i k Jarošovi a ten mi sice laparku i hystro udělal, osobně musím podotknout, ale ne předem vypsaný šek 3.000,-. Vše bylo v pohodě a jen mi řek, že není problém zapadnou spontáně. Další věc je, že jsem taky zdravotník a taky neplatím, ale věř mi, že kvalitní službu si raději přeplatím, než odcházet neznajíc svou diagnozu. Navíc Jaroš je taky pěkné číslo, když jsem přišla na video, které mi dělal při operaci, tak jsem si sedla do křesla a on mi přetočil kazetu a já tam měla 8mi sekundový záběr na polyp a kazeta skončila a on se jen usmál, že ať se nedivím, že jsem byla poslední v plánu. No tak co toto je za chování?? A ,,číslo,, jsem použila jako velmi slušný výraz. No a o Čermákovi bych řekla nepublikovatelkný termín, takže budu mlčet.
Gabi - taky jsme dlouho dumala jestli dojíždět když gyncentrum je za rohem, ale vyhrál přístup. A snad lepší a úspěšnější.
ILI - máš pravdu. Prostě máme špatné zkušenosti a jdeme pryč. Už tam volej ať na tebe vyjde 😀 😀 😀 😀 !!!!
Susyku - drž se a plivej nám tady.
Fandro - znám a mám ve svem okolí dvě holčiny co jim to vyšlo na poprvé a vlastně Susyk je důkaz. Prostě musíme doufat, že to brzy příjde a já mám už poslední šanci, pak už na to vše můžu zapomenout.
Tak jsem se rozepsala a už se musím učit, zase zítra.
Koczurko - kde jako jsi, podívej jak jsme se tady rozepsaly???? 😀 😀 😀

susyk
21. únor 2008

Ahoj Ili,
no je furt blbě. Naštěstí teda nezvracim. Jen dvakrát. Už mi snad bude líp, sem ve 12týdnu tak už by ty nevolnosti mohli přestat. Určitě to chceme vědět co to bude. I když manža je přesvědčen že to bude holka. Tak sem zvědavá. Plivu balcilky moc moc 😨

fandra
21. únor 2008

Holky, chci se zeptat, máte některá z vás zkušenosti s Prednizolem? (nevím, jestli to píšu správně).Zatím ahoj. 😉

luciik
21. únor 2008

Tak jak to tady pročítám, tak jen samá špína na gyncentrum. Docela mě to mrzí, ale budu vám všem držet moc palečky, aby se k vám v té Olomouci chovali, tak jak chcete vy... 😉

mimco
21. únor 2008

Ahoj Luciik,
já jsem taky z klubu odpůrců gyncentra. Jsem teda jedna z prvních, neli první co od tama utekla. Ostatně pokod budeš mít chuť, přečti si celou diskuzi. Moji kolegyni z práce dělal Jaroš taky laparoskopii, v Bílovci. Při kontrole si řekl o 6.000,00Kč nadstandartní taxu a ona kráva šla do bankomatu a ty peníze mu dala. Pokud ví, že jsi zdravotník, drží se asi spátky a nebo jsi jedna ze sta.
Ili,
tak co, už jsi volala?
My jedem ráno do Olomouce na ultrazvuk tak snad bude všechno v pořádku a budeme mít srdíčko, tak dám vědět jak to dopadlo.
Dobrou noc.

konka
22. únor 2008

mimco: budu ti drzet pesti, aby bylo vse v poradku.. ja mam gyncentrum taky za rohem, ale nasla jsem odvahu odejit... uvidime, treba se zpatky vratim do OV.. kazdopadne mam pocit, ze ov neinformuje tak jak by mela a kdyz se ptam, nebo kdyz mam neco nactene, tak je mi receno, jestli jsem lekar, nejsem... vim, ze na kazdeho je jina lecba. ale snad jiste postupy by mely byt stejne, alespon v tom danem centru, nemyslim jen platove.. a ne nase penezenka prazdna a nase touhy po diteti neukojene.. i doktor je clovek a neomylny , ale opravdu umele oplodneni je dobry obchod... momentalne silne prosperujici, az se mi narodi syn, poslu ho studovat gynekologii 😀

jasie
22. únor 2008

Ahojte holky, již delší dobu občas nahlédnu do vaší diskuse a pročítám. Také patřím do pacientek Gyncentra. Jsem dost na váškách a tak na ½ spokojená, nespokojená. Kamarádka poprvé těhulka a má nádherného Pavlíka 🙂

Na základě doporučení mého gynekologa, jsem začala chodit cca před 2 roky do Gyncentra Ostrava. Zdravotně jsem toho prodělala více a prý v rámci toho IVF je jediná cesta těhotenství pro nás :( Sice Jaroš mi říkal, že nemůže vyloučit přirozené otěhotnění, ale mám více indikací proti dle jeho slov.

Naposled jsem na doporučení gyncentra dostala lázně, kde bylo cvičení Mojžíšové a procedury byly taky fajn, ale rozhodily mi cyklus a dle primářky se to musí upravit a pak znovu něco zkoušet.
Navíc jsem si zajistila a chodím na fyzioterapii a cvičím metody dle Mojžíšové. Říkám si, že naděje je vždy....

Co mi vadí je čekání, sice jsem trpělivá, ale takové nedodržení objednacích dob klidně i o hodinu. Poplatky za každou návštěvu lékaře 50 Kč, i když nedělá vyšetření!!!
První IVF před 1,5 rokem, po laparoskopii a odstranění cyst. Byla i ICSI, po stimulaci jen 3 vajíčka, 2 embrya zavedené (prednizon, gonal, pregnyl na závěr). A nic. Doplatek v roce 2006 cca 22 000 Kč.

Dr. Jaroš se vždy ke mně choval hezky a v případě dotazů mi odpověděl a snaží se. Ale co se týká Čermáka, tak k tomu bych nešla ani na konzultaci.

Ke svému gynekologovi původnímu vůbec nechodím, chodím jen do Gyncentra. Takže kdyby i přes všechny další věci, které pro lehce vzdálenější OL vyhrají, musela bych si asi říci o doporučení Jarošovi nebo teda o papíry???
Je mi jasné, že OL asi není zárukou úspěchu.... ale „co když to tam je lepší“ ...

Uvažuji jak to případně zkombinovat s prací a brát si cca na 1 dne dovču, na vyšetření do OL, no nevím, jak bych to mému šéfovi vysvětlila.... Holky jak to budete dělat, když budete jezdit do OL? Máte nějaké tipy? co jsem pochopila, tak některé studují a co ty zaměstnané? Zaměstnavatel v klidu, nebo mlčíte jako hrob....

Věřím, že se nám to všem povede, ať už kdekoli a budeme ze snažilek těhulky ;)

jasie
22. únor 2008

OPRAVA VIZ 4. VĚTA 😀 Kamrádka po 1. IVF hned těhulka !!! Začala stimulaci (14 dní) přede mnou, měla 1. IVF. v G.OV. 🙂

konka
22. únor 2008

jasie, mi ol doporucila jedna znama, pry se tam jede na konzultacni prvni hodinu a pak nektera vysetreni delaji na fakultce v porube, jako UTZ, umele zas v ol, kde pry muzes i prespat.. vic fakt nevim, objednana jsem, snad bude moje lecba uspesna.. do OL jsem volala a rikala, ze pokud nejake papiry mam, ze je mam donest, ja ji rekla, ze tam nechci pro to jit, ona ze to chape , ze tada nemusim.. ani doporuceni od gynekologa, jen OP a karticky pojistovny.. koukni se na fertimed. tam jsem objednana ja.. zavolala jsem a bylo to, cekaci doby nejsou tak strasne a pry ordinuji i o vikendu, coz OV nedela. premyslej. je to stejne jen na tobe.. ale mam taky kamaradku, co se ji syn narodil pri prvnim IVF v OV. fakt nevim...

michule
22. únor 2008

Ahoj holky.
Mimco - srdíčko bije určitě jako zvon. Že?? Pro nás tady jsi byla určitě velikou motivaci a ať už dopadneme v OL jakkoliv, tak vím určitě, že pro miminko jsem udělala všechno. Takže se moc opatruj a napiš nám.
Konko - Fertimed je fajn díky tomu, že je zde ta pobočka, ale myslím si, tak jak jsem psala, všude lépe než v OV. A je to veliká škoda, jelikož jsme všechny odtud a musíme se táhnout tak daleko, ale co, už jsme toho tolik vydržely. Tak taky piš jak to tam funguje.
Jasie - vítej. Takže taky budoucí zběh??
No každopádně já to budu mít nabité jako hrom. Budu si muset brát půl dne dovolenou a zbytek dne na propustku, jinak bych to asi nestíhala, školu mám naštěstí až odpoledne, ale i tak to bude honička.Asi se jim to v práci nebude moc líbit, ale roky běží a nemůžem si dovolit čekat. Ten další pokus nechávám až na květen - červen a do te doby nám snad udělají nějaké spolehlivější vyšetření, které mělo udělat gyncentrum už dávno. A když bude třeba, beru si nemocenskou. Prostě tak to je. Ty s tím budeš mít problém v práci? A píšeš, že jsi na prvním IVF byla 2006, další plánujete kdy??
Luciik - já ještě v prosinci psala o GC taky celkem normálně, ale v po lednovém pohovoru s MUDr. Čermákem se mi nechce jet do centra ani nakupovat. Prostě totální empatie. Třeba ten další pokus v OL taky nedopadne dobře ( nedávám tam veškerou svou důvěru ), ale opravdu už nebylo zbytí a klidně bych dojížděla i do Prahy, jenom ne GC.
Přeji vám krásný víkend. Hurá...

mimco
22. únor 2008

Ahoj holky,
tak dneska jsme byli na kontrole v Olomouci. Byla tam slabě vidět srdeční akce takže jedem na další kontrolu ještě příští týden. Jinak je všechno zatím v nejlepším pořádku a je strašně fajn vidět pozitivní reakci všech co byli u ultrazvuku, paní doktorka, paní embrioložka, sestřičky a jedna medička. Měli hroznou radost. Když jsem v létě oznámila radostně Čermákovi v Ostravě, že to podle testů vyšlo, řekl jen hmm. Mezi náma, já si myslím, že je na čase, aby se už konečně někam napsalo, co se tam děje. Např. ty poplatky za každou návštěvu.
Jasie,
s tím volnem máš pravdu. Já jsem to vyřešila jednoduše. Já jsem v práci řekla majitelce pravdu. Naštěstí máme celkem v pohodě vztahy a taky tam dělám sedm let. Pro mě to bylo tak lepší, vždycky jsem prostě řekla co se bude dít a ona mi vyšla ve všem vstříc. Je to fajn ženská.
Dobrou a hezký víkend.

koczurka
22. únor 2008

Ahoj holky!Zdravím po delší době.Pěkně se to tu rozjelo,zrovna jak teď při té mojí rekvalifikaci nestíhám. 😉 Musím si to tu pořádně pročíst ať se dostanu do obrazu.Moc gratuluju všem těhulkám tady 😅 .Jinak já ještě ani nevolala do té Ol.Nevím na co čekám,ale to příjde.Holky a to všechny jdete k dr.Oborné?Mám v tom docela zmatek 😨 .A ty dokumenty z gyncentra musíte mít?Vždyť tu nedávno někdo psal že to nepotřebují v Ol.No jsem z toho zmatená jak lesní včelka fakt 😉 .Mějte se moc hezky,hezký víkend...

konka
23. únor 2008

koczurko: ja s nima mluvila, po me nic nechteji, rekli, ze chapou, ze se tam uz ukazat nechci, ale ja zatim mluvila jen po telefonu, takze uvidim pristi pondeli, uz se to blizi, ja se vam tak tesim na jejich akci a hlavne na ten jejich pristup, ktery je pry ukazkovy a uplne jiny nez v ov, tady je to jak v kasarnach.. zadne souciteni...

mimco: gratuluji, ty chodis do Ol do fertimedu nebo na FN?

michule: ja si asi vezmu pak nemocenskou, budu se snazit byt v klidu a neprepinat se, u nas v praci je to samy nervak.. takze lepsi pro mne pak bude asi ten "relativni" klid, ikdyz budu nejspis na to vic myslet, kdyz budu doma.. no ma to pro a proti.. ze? jinak treba mi OL "upravi" manzela a navrhnou i jine reseni.. uvidim, kazdpadne se tesim, tak snad nebudu zklamana...

mimco
23. únor 2008

Ahoj Konko,
my jezdíme do fakultky, soukromou liniku jsme už zkoušeli. Olomouc samozřejmě není záruka, že to vyjde, ale ten přístup je nesrovnatelný, jak chováním tak pečlivostí.
Budu Vám držet palce.

pupin3
24. únor 2008

Ahojky holky 🙂 chci vám jen říct že jsem byla tento pátek v Olomouci ve Fertimetu a můj první dojem je úžasný.pan dr.Sobek je velice sympatický muž a strašně ochotný,nemůžu ho ani k nikomu s Ostravy přirovnat.hned když jsme přijeli vzali muže na spermiogram,výsledek do 10min,supr.Jelikoš má vojenskou poji.která mu nehradí vůbec nic musel si zaplatit za to 180Kč.Sestry je jich tam hafo asi 5 velice příjemné a šli jsme k panu doktorovi ten mi udělal stěr s čípku děložního,ultrazvuk vzali krev a ohmat prs,a ještě jsme s ním seděli a vyptávali asi 1,5hod.Když jsme vyšli zaplatili jsme 550Kč.poplatek 300 za přihlášení,ten spermiogram a zbytek za to vyšetření.6ádné podepisování smlouv jak to bylo v ostravě žádné blbé kecy...Ano jsou tam neuvěřitelných 7 dnů v týdnu a po,stř,pat. v ostravě porubě....V Ostravě mi dělali IVF a v Olomouci začínáme s jednoduchším početím a inseminací..Příšti týden jdu zase na krev a za deset dnů na ultrazvuk a pak domluva a pak mimi,doufámmm 😀 😀 Jo a s mou pojištovnou minister.vnitra,kdyby mi dělali IVF tak budu doplácet asi tak kolem 16 000Kč tak to je velký rozdíl než v OV 32000Kč.

michule
24. únor 2008

Ahoj holky.
No musím tady napsat aspoň já, nebo nám tu diskusi zavřou.
Koczurko - dokumentaci potřebujeme jen my, co jdeme do FN. Holky co jdou Fertimedu asi dokumentaci nepotřebuji. Takže už jsi v obraze? 😀 😀 😀 Jo...a ty tam volej, šup šup šup. 😉 🙂 😀
Mimco - opravdu se moc těším až budu moci tady napsat a porovnat jak to chodí v OL a u nás. No uvidíme. Opatruj se.
Přeji hezky pravcovní týden.

konka
25. únor 2008

pupin: teda tak to je fakt sila... to co rikas, je uplne jiny pristup.. ja tam jedu v pondeli za tyden na osum.. tak doufam, ze budu taktez nadsena... tu inseminaci ti budou delat v OV nebo v OL a prosim te, na tu krev jedes do OL?

luciik
25. únor 2008

Ahojte, tak já zase přidávám svou zkušenost. Asi mě nebudete mít rádi, ale zkusím to. Byla jsem v centru v pátek koknout na video po laparo..Dr. Jaroš mi vše vysvetlil do podrobna, včetně anatomického výkladu. Choval se ke mě dobře, a jelikož výsledek není nic moc, říkal, že bude dobré opět zkust IUI. Kdyby mě chtěl navrtat do IVF a tahat ze mě peníze, klidně může, ale to on neudělal. Dokonce mi sestřička napsala léky, které nemusím doplácet..tak nevím, možná jsem jediná 😉
Přesto vám všem moooc držím palce a snad se vám to povede v jiném zařízení než v gyncentru 😵

konka
25. únor 2008

luciku.. je to fajn,ze mas pozitivni zkusenost.. ja az tak spatnou taky nemam, ale spise mi nevyhovuje, ze neordinuji 7 dnu v tydnu, ze vlastne muzes mit ovu v sobotu a bud ti to pichne v patek nebo az v po, takze to neni az tak jiste, ikdyz spermie ziji nejakou dobu.. my je mame spatne, proto by pro nas nacasovani bylo asi nejlepsi i o vikendu... tak kdy podstupujes IUI? budu na tebe myslet...

pupin3
25. únor 2008

Ahojky,Konko,všechno je to o domluvě.já se domluvila že na krev si zajdu 3 den menzes na poliklin v porubě a 10den po menzes musíš na kontrolu ultrazvuk atd a to jedu do olomouce ale můžeš i tady v ostravě.Tu inseminaci mi budou dělat v olomouci.S eskymáčky tam musíme být do 1,5hod tak doufám že to stihneme.Jinak držím ti palečky at se vám to tam taky líbí a jste spokojeni.Možná že se tam někdy sejdeme ani nebudeme vědět 😀

michule
25. únor 2008

Ahoj holky....nebo vlastně už klidně můžu psát olomoucačky 😀 .

Pupin - super, konečně jsme se dočkaly pohodového přístu. Centra by se měla předhánět a ne nás odhánět. Moc držím palečky a piš další super zprávy. Doufám, že ve fakultce budeme taky tak spokojeni.

Lucíku - držím palce i tobě a nadále spokojenost v Ov. To je právě ten problém, že mi to video neukázal, došla páska. A kolikáte IUI už máš za sebou?? Moc se omlozvám, ale u IVF znám pár holek co jim to vyšlo hned, ale u IUI neznám vůbec nikoho!!! No možná bych si měla přečíst i diskuse o IUI. Třeba jsem jen špatně informována. Ale držím palečky, musíme se podporovat, ne proti sobě jet.

luciik
25. únor 2008

Michule, jsem ráda, že aspoň někdo se mě snaží pochopit...ono to taky není moc příjemné slyšet samá negativa 😖 Já znám pár holek co jim IUI vyšlo. Já budu mít své třetí IUI, ale je to lepší než se spolehát na přirozeno. Mám větší problémy, takže aspoň něco. IVF by mi stejně nepomohlo ☹

gabka14
26. únor 2008

Ahoj holky!!! 😉

Michul taky doufám, že ve fakultce to bude podobné, jak psala Pipin o Fertimetu.No uvidíme. 🙂 Ty jedeš dřív, tak dej pak vědět. Mám známou, která taky chodila k dr. Oborné a byla s ní velmi spokojená.Sice ji nevyšlo ivf ani Ket, ale chystá se tam znovu.

Luciiku, já tě taky chápu, jestliže jsi v Ostravě spokojená, není důvod, aby jsi něco měnila. Každá máme svůj názor. Určitě je v Ostravě víc holek, které mají podobný názor jako ty a jsou spokojené.Je to pro tebe asi dost nepříjemné, že tu čteš tolik negativ.Ale pro tebe je důležité, že jsi s Ostravou spokojená, tak se nenech těma negativy rozhodit.Držím ti moc palečky ať ti to vyjde. 😉 😵

abi0605
26. únor 2008

Luciiku já jsem taky jedna z těch co byla v OV spokojená,proto se tam chystám v létě znova na plně hrazený pokus ☹

luciik
26. únor 2008

Ahoj Albi, tak to jsem ráda, že se našla alespoň jedna duše 😉

princ
26. únor 2008

Ahojky, zdravím všechny snažilky. S manželem se snažíme skoro 3 roky a neustále nic. Minulý rok byl manžel na vyštření spermiogramu a výsledky nebyli dobré. Podstoupil operaci a mělo by být v všechno v pořádku, ale zatím se nic u nás neděje. Minulý týden jsme byli v gyncentru a byli jsme objednáni u dr. Čermáka!!! No nevím jestli jsme udělali dobře..., sestra byla příjemná. Uvidíme co bude na další návštěvě u dr. Čermáka ....

kov33
26. únor 2008

Ahoj všichni, nevím jestli zde přijmete i můj názor na Gyncentrum OV, protože jsem muž,ale po přečtení některých "plivanců" musím reagovat.Byli jsme v péči GC asi 2 roky prošli jsme 3 inseminace-neúspěšně a IVF vyšlo napoprvé.Nesetkali jsme se s arogantním přístupem lékaře (p.Jaroš) ani personálu.Jediné co mě vytáčelo byly velmi dlouhé čekací doby v čekárně to byly opravdu prosezené hodiny v celkem nedůstojném prostředí.Ale když už jsme se dostali k lékaři tak vládla pohodová a vstřícná atmosféra a neodešli jsme dřív, než jsme se na všechno potřebné vyptali a dokud nám nebylo vše jasné.Je to všechno o lidech (tedy i o vás), o důvěřě a víře.Nemyslím teď boha ale musíte věřit tomu,že to vyjde.Říká se tomu pozitivní myšlení.Možná si řeknete tomu se to tlachá když už mají IVF za sebou ale také jseme si prožili své duševní i manželské krize.Dnes s odstupem času se na všechno dívám jinak a peněz nelituju.Stálo to za to.Přeji všem snažilkám a snažílkům pozitivní výsledek.

michule
26. únor 2008

Ahoj holky a kov33......
Kov - ty plivance jak píšeš jsou bohužel pravdivé. A věř mi, že ty holky si toto zacházení nevymyslely.
Nebudu tady neustále dokola popisovat situaci, která se tam děla a taky se nebudu neustále obhajovat ( jelikož si to bohužell beru osobně ). Prostě buďto tady ukončíme tyto řeči o GC a jeho obhajování, nebo založíme novou diskusi. Dnes ti řeknu já s odstupem času, že rozhodnutí jít do GC byla největší chyba v mém životě. Má se tam léčit?? A nemyslím ted samotné oplodnění!!! Ale já nejsem vyléčena. Nejprve se má zjistit diagnoza, pak nastoupit nějaká léčba. HOLKY U KTERÉ TO TAK BYLO??? My jsme přišli, zaplatila, mysleli jsme si, že to tak má být, nikdo nás nevaroval, a prachy tekly proudem. A kde je ta léčba?? Nevím. Takže sory Kov33 - ale já si ty plivance nevymyslela.
Luciku, Abi a Princ - Moc se omlouvám, prostě jsem se nechala unést.
Všem, co mají pozitivní myšlení ( a to já si myslím, že jsem hodně veselý člověk ) přeji giga pozitivitu a pozitivní výsledky v GC. 🙂
Gabi - je jasné, že to nemusí vyjít ani v OL, s tím počítám, já jen chci normálního lékaře. Chceme nějak moc?? Někoho, kdo nám vše vysvětlí, není náladový a třeba zjistí, kde je problém. Takové normální věci o kterých sníme, to je, ale smutné.
Tak hezký podvečer všem.

pupin3
26. únor 2008

Michule stojím při tobě,nerozčiluj se... 😎 😎 Já si myslím že prostě každý at má svůj názor na GC jaký chce mít ,jestli k někomu byli vstřícní , laskaví a usměvaví tak ti co to zažili ,asi mněli štěstí což my tady na této diskusi nemůžeme říct.Je nesmysl jak říkáš pořád to obhajovat....Hlavu v zhůru a do Olomouce hvaaaaaa 🙂 🙂 🙂

ili5
26. únor 2008

Ahojky,no jsem v šoku,takových ohlasů!Dlouho jsem tady nebyla,četla dlouho s manžou,i jsme se posmáli i za mysleli...Holky,musíme založit nové téma,nevím,ale jak ho nazvat.Přeběhlíci z OV do Olomouce?Vymyslete nějaký název a šup tam. 😒