Ostravské gyncentrum. Navštěvujete ho také? Máte zkušenosti?

ice.tinka
10. lis 2006

Najde se nějaká dušička která se podělí o vlastní zkušenosti s tímto centrem,lékaři a podobně!!Chodíte tam někdo?
Zatím děkuji🙂 😵

koczurka
12. lis 2007

Ahojte všichni!ili5 Moje švagrová má už 3 děti,ale už odrostlé,taky jí bylo 39let když ivf v gyncentru podstupovala.Šla na ivf protože si našla přítele a chtěli mít spolu mimčo,problém ale byl u něj(hodně špatný spermiogram).Takže si myslím že se snaží u všech stejně v gyncentru,protože z jakého důvodu by se víc snažili u někoho kdo má 3 děti?!Narodila se jim krásná holčička,nedávno měla 2ročky.Já to určitě ještě jednou zkusím ale nevím kdy protože na to fakt teď vůbec nemám penízky...ale časem stoprocentně.Držím Vám všem pěsti a myslete pozitivně!!! 😀

vpitris
12. lis 2007

taky jsem chodila do gyncentra v ostravě podstoupila jsem ivf a na poprvé se povedlo termín porodu mám v dubnu chodila jsem k dr čermákovi je sice trochu arogantní když vicítí že být může u mě se mu to nepovedlo a vycházeli jsme na konec spolu dobře tak se nenechte odradit holt je to všude o penězích at ostrava nebo olomouc hodně štěstí a kupu těhu bacilů tfuj tfuj tfuj 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ili5
13. lis 2007

Ahojky vpirtis,moc si mne potěšila,že to u dr.Čermáka taky někomu na poprvé vyšlo.Co jste všechno podstoupili a jaké léky.Kolik vajíček Ti transportovali?Přeji zdravou holčičku a lehký porod. 😉

gabka14
13. lis 2007

Ahoj Ili5, manželovi krev i spermiogram vyšel dobře, mně zjistili, že mi nedozrávají vajíčka. Budou mi dělat ivf. Nás to vyjde na 12 tisíc+léky.Je to sice dost peněz a navíc teď před vánocema, ale co se dá dělat, když to přirozeně nejde ☹ Myslím si, že by nás to ani v Olomouci nevyšlo zadarmo.Tak ať ti to toho 22.11. dobře dopadne a dej pak vědět. 🙂

Ahoj vpitris, konečně nějaká dobrá zpráva...to, že se ti to povedlo napoprvé,dost jsi mně tím povzbudila, že to jde i v Ostravě. 😅 Tak hodně štěstíčka a krásné a hlavně zdravé mimi 🙂

ili5
14. lis 2007

Ahoj Gabko14,to je teda dost,bereš asi dárce vajíček,že?Stihneš to ještě do vánoc?Holky berete nějaké vitamíny,nebo byliny?Prý kontryhel se má pít,tak ráno a večer ho piju,mimo menzes.Pitris ,po transdéru si jen ležela,cos brala mimo léky od doktora,máš něco odsvěčeného co by nám pomohlo?Držte se všechny a pište. 😉

gabka14
14. lis 2007

Ahoj Ili, nebudu mít dárce vajíček, říkali mi, že mi je nastimulují a že mi pár nejkvalitnějších vyberou.Ale měla bych to podstoupit co nejdřív, aby bylo z čeho vybírat.Později by se mohlo stát, že už nebude z čeho.Ahojky a pevné nervičky 🙂 😉

vpitris
16. lis 2007

ahoj holky ja měla krátký protokol pichala jsem si gonal před stimulací jsem pila kontrihel s třezalkou ale jestli to mělo vliv nevím jinak jsem platila 14000 u čermáka a za injekce 8000z těch 14 mi 3000 vrátili protože jsem měla jen jedno embrio a nedošlo ke krio konzervaci momentálně jsem opět v době očekávání kvůli odběru plodové vody tak držím palečky a plivu bacilky 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😀

ili5
18. lis 2007

ahojte všichni,tak jak pokračujete,že nepíšete?Gabko už stimuluješ?NEbo na kdy Ti to vychází,co budeš užívat?Připravuješ se nějak,byliny,vitamíny? 😉 Drž se a napiš

gabka14
24. lis 2007

Ahoj Ili, tak jak jsi dopadla 22.11.u pana doktora?Stimulovat bych měla začít asi koncem příštího týdne? A co ty? Jak vám dopadly ty výsledky?Ahoj a dej vědět.Taky se drž 🙂 😉 🙂 😉

bakerka
27. lis 2007

ahoj holky, koníka čtu už hodně dlouhou dobu, ale prozatím jen tak informativně, do diskuzí jsem se nikdy nezapojovala. Ale teď se situace trošku změnila 🙂 a tak mi to nedá nenapsat a podělit se o svou zkušenost s ostravským gyncentrem 🙂
O mimi se s manželem snažíme už rok a 3 měsíce a v srpnu jsme se - už docela zoufalí - rozhodli zajít do gyncentra v Ostravě - i přes spoustu negativních ohlasů, které jsem na něj od známých měla. Na doporučení kamarádky jsem se rovnou nahlásila k mudr. Jarošovi a musím říct, že mi byl od první schůzky sympatický. Manželovi vyšetřil spermiogram, mně prohlédl + nám oběma vzali krev na testy. Všechno bylo naštěstí v normě - sice spermiogram trošku horší - ale ne dramaticky - a tak jsme se dohodli na první inseminaci, kterou jsme měli podstoupit v říjnu. Od pátého dne cyklu jsem začala stimulovat Clostilbegytem, pak jsem byla na kontrolu růstu vajíček, podle doporučení si píchla injekci Pregnylu a 19.10. jsme podstoupili první inseminaci.. Nemůžu říct, že by to pro mně byl bezbolestný zákrok - jak to spousta holek popisuje - mně to bolelo docela dost a dokonce i několik hodin poté. I přesto jsme to večer potuplovali snaženíčkem a další 4 dny poté taky 😀
5.11. jsem si jen tak pro zajímavost udělala testík - a nevěřila jsem svým očím, protože na něm byly // 🙂 Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit, protože jsem neměla jediný těhotenský příznak - na jejichž vsugerovávání jsem za tu dobu, co se snažíme, už docela expertka - a přesto to bylo pozitivní... Pro jistotu jsem si pak v dalších dnech udělala ještě další 3 testíky a čárečky sílily - a minulý týden jsme na ultrazvuku poprvé viděli našeho drobečka a jeho srdíčko 🙂
Tím jsem jen chtěla říct, že přestože jsem zpočátku ostravě ani trochu nevěřila a ovlivněná internetem hledala mouchy na postupech dr. Jaroše, tak každá z nás jsme vážně jiná a na každou z nás platí jiný postup. Docela mi třeba vadilo, že jsem po inseminaci ani chvilinku neležela, ale hned se oblékala a šla domů, že mi nedali Utogestan na uhnízdění - atd. atd. a tomu našemu prvnímu pokusu jsem ani trochu nevěřila. O to větší překvapení to pak bylo.. 🙂
Držím vám holky všem palečky, ať se co nejdříve dočkáte toho svého vytouženého uzlíčku a pevné nervičky, pokud na té cestě za miminkem budete muset překonávat nejrůznější překážky. Protože vám to určitě všem vyjde.. Možná trošičku později, ale o to víc si toho třeba pak budete vážit - zrovna tak jako já... Mějte se pěkně!
P.S.: Jediné, co mi na Gyncentru vadilo a vadí je to, že tam je při komunikaci se sestrami minimální soukromí - a že prakticky všechno o čem se sestrou mluvíte můžou slyšet lidé v čekárně. To je zvláštní a divné a ještě nikde jinde jsem se s tím nesetkala - né tak v místě, kde se řeší tak intimní věci..

ili5
7. pro 2007

Ahoj Gabko,začla jsem si píchat Menopur,v pondělí jdu na ultrazvuk.Co ty ,jak jsi na tom?Už si pícháš něco?Co používáš za vitamíny,nebo byliny?Já nyní nic.Má někdo zkušenosti s Memopurem,snad je dobrý!Nás to vyšlo na 25000 zatím.Gabko moc držím palečky a napiš jak pokračuješ. 🙂

gabka14
8. pro 2007

Ahoj Ili, taky si píchám Menopur,píchám si ho od pondělka 3.12.V pátek jsem byla na ultrazvuku a ode dneška si píchám Menopur a Cetrtide.V pondělí jdu zase na ultrazvuk.To se tam možná potkáme, já tam mám být na 9 hodin.Ted měl dr. Čermák volno, tak jsem byla u dr. Jaroše a zůstala jsem u něj.V pátek, jak jsem byla na ultrazvuku, tak mi doktor říkal, že mám zatím 7 folíků na pravé straně a 3 na levé straně. Tak jsem zvědavá, kolik jich bude při odběru. Možná už ve středu mi budou dělat punkci, uvidí se podle ultrazvuku.Dej mi taky vědět, jak pokračuješ. Taky moc držím palečky. 😵 🙂

Co s tebou bylo, že si se tak dlouho neukázala?Nikdo tu nechodil, tak jsem zkusila jít na diskuzi IVF, je tam dost holek, které si vyměňují své zkušenosti.Tak se tam taky přidej 😵 😵

ili5
8. pro 2007

Ahoj Gabko,já tam mám být v 8.Píchám si od středy,tak jsi o 2 dny popředu.Je to super,že máme stejné injekce,múžem to porovnávat jak pokračujem.Taky jsem byla u Jaroše ve středu,ale zústávám u Dr.čermáka,nepřipadá mi špatný,spíše mi moc nesedl názorově dr.Jaroš.Uvidíme jak to dopadne,moc tomu nedávám,málokomu to výjde na poprvé! ☹ Moc velký zájem o tuto stránku není,ale alespoň to máme přehledné.Tak se pak ozvi.Jak to snášíš ty injekce,já v poho,žádné bolesti. 😉

ili5
8. pro 2007

Gabko,diskuze IVF jsem Tě tam nenašla,je tam napsané jen IVF?Ve snažilkách?Ve středu Ti už možná budou dělat punkci,to je teda včas 9 dní,ne?To Ti ty vajíčka super rostou,napíšu jak dopadnu v pondělí,možná pújdem na punkci spolu.Jsi z Ostravy? 😎

gabka14
9. pro 2007

Ahoj Ili.to je pravda, že to tu máme přehledné.Ta diskuze ivf je na snažilkách a je to jen IVF.Dva dny jsem tam nebyla, ale tam je dost holek, tak tam ty stránky rychle letí.To bys mně našla někde dřív než na poslední stránce.Mně se zděl lepší dr. Jaroš, ale každému sedne něco jiného.Taky uvidím,jak dopadnu v pondělí.Už to chci mít všechno za sebou 😵
Píšeš, že tomu moc nedáváš,že málkomu to vyjde poprvé.Ale musíme věřit a doufat,že to budeme zrovna my, komu se to na poprvé podaří 😀 😀
Nejsem naivní a vím, že to napoprvé nemusí vyjít, ale doufám,že jo. 😵 Injekce snáším v pohodě, nic mi u nich není.Já pocházím z Ostravy, ale bydlím v Havířově.A co ty, jsi z Ostravy?
Držím palečky na ten pondělní ultrazvuk!! 😉

ili5
9. pro 2007

Ahoj Gabko,jak tak koukám,tak si tu píšem same 2.Jestli bych to měla jak ty,tak v pátek jdu na punkci,uvidím zítra.Jíš vitamíny nebo byliny?Zítra se tam asi uvidíme.Držím ti pěsti,pak hned dej vědět. 😎 Najde se tady někdo kdo navštěvuje gyncentrum Ostrava?Přidejte se! 🙂

ili5
9. pro 2007

Nějaká dobrá duše se ptala na léky(vytvořila novou stránku)tak jsem odepsala,že je dávají v gyncentru a ona mi odepsala a vytvořila opět novou stránku pro ili5.Tak mám svou stránku 😖 .Tak tam kukni,Gabko.Jak ti zbydou injekce,tak ji je můžeš prodat,potřebuje je na leden.

gabka14
9. pro 2007

Ili, tak jsem tam nakoukla, ale asi mi menopur nezbude.Mám ho akorát do středy.

ili5
9. pro 2007

Gabko,jsem hrozně nafouklá jak ve 4 měsíci.To jsem moc nejedla,připadám si pořád plná.Snad už bude brzi konec.

gabka14
9. pro 2007

Ili jsem taky nafouklá. A mám pořád žízeň, ale nevím, jestli to je tou stimulací 😀
Odkud jsi ty? Přímo z Ostravy?

ili5
9. pro 2007

Jsem z Karviné.Taky pořád žízním,nemůžu se ničeho dopít.Stále lítám čůrat i v noci mě to budí.Moc ti držím pěsti na zítra,za chvíli si budem psát v diskuzi pro těhulky 🙂 Musíme tomu věřit.

gabka14
9. pro 2007

To teda musíme 😵

abi0605
9. pro 2007

ahoj holky,koukám že chodíte obě do Ostravy,taky jsem tam byla a podařilo se mi otěhotnět.Bohužel po amniocentéze jsem v 19tt potratila. Chystáme se na IVF znova,ale půjdu do Gyncentra jenom na ET,ostatní mně bude dělat dr.Čaplyhim ve Frýdku-Místku

ili5
9. pro 2007

Ahojky,konečně někdo z OV.Nevím co je amniocentéza.Podstoupilas jen základ,bez ICSI atd?Jaké injekce a protokol?Zajímají nás postupy ostatních z OV.Budem rády. 🙂

abi0605
9. pro 2007

při prvním IVF jsem si píchala GOnal,ale měla jsem jenom 3 vajíčka a byla geneticky špatná,takže se neoplodnila a k ET nedošlo. Hned další měsíc jsem si píchala Menopur a vajíček bylo 5. 4 se oplodnily a zavedli mi 3 dvojbuněčná a jedno seš chytilo. Měli jsme i ICSI. Amniocentéza je odběr plodové vovy,vyšly mi blbě krevní testy a šla jsem tam i kvůli věku(40). Bohužel nastaly komplikace a potrat.Nakonec se ukázalo,že holčička byla zcela v pořádku,bez genetických vad.

abi0605
9. pro 2007

jinak protokoly jsem měla vždy krátké. A chodila jsem zpočátku k Čermákovi a při 1.stimulaci byl někde mimo a já chodila k Jarošovi a pak u něj i zůstala.

michule
9. pro 2007

Ahoj holky, taky si to tady neustále jen pročítám a tak jsem se konečně rozhodla napsat nám Ostravačkam. Chodím taky do Gyncentra a nyní jsem 11 den po transféru se svým 2 IVF.
Abi - o Frýdku jsem už taky slyšela, jedna známa má od tam 2 nádherné děti. Vůbec jsem netušila, že to jde mimo CAR? No a to co se stalo je mi nesmírně líto. Nemám ani co dodat. Jinak všem nám držím palečky. A holky co se chystáte na punkci hodně štěstíčka a ať jsou vajíčka veliké.

abi0605
9. pro 2007

Michule taky jsem to nevěděla,až po tom potratě mi to řekly holky na neplodnosti. Hlavně mi odpadne to dojíždění do Ostravy. Druhé IVF jsem měla v polovině června a to ježdění v horku byla fakt síla.

michule
9. pro 2007

Jo tak to ti věřím, i když Frýdek je tady za humnama, ale v horku je to mazec. No a na kdy plánujete ( asi další ) IVF?

abi0605
9. pro 2007

teď mám teprve první MS po tom potratu, zítra to bude 9.týdnů. Ještě jdu zítra pod kudlu na operaci pupeční kýly. Ale potom se začneme snažit přirozeně a až miláček dodělá v červnu vysokou,tak asi půjdeme na to IVF. My měli IVF pro pomalejší spermijky,tak kdo ví,třeba se zadaří i bez doktorů.